Köşe Koltuk Dekorasyon Fikirleri

Köşe Koltuk Dekorasyon Fikirleri
Köşe Koltuk Dekorasyon Fikirleri

Köşe koltuklar, özellikle bir odayı iki oda haline getirmek istiyorsanız, evinizin düzenini değiştirmenin harika bir yoludur. Ayrıca, herhangi bir şeyi hareket ettirmenize veya duvarları yıkmanıza gerek kalmadan oturma odanızda veya yatak odanızda size daha fazla alan sağlarlar.

Bir köşe koltuk, büyük bir odayı daha küçük alanlara bölmek veya şöminenin yanında rahat bir köşe oluşturmak gibi birçok farklı şekilde kullanılabilir. Köşe koltuklar her şekil ve boyutta olabilir; ancak, evinizde düzgün bir şekilde düzenlendiklerinde iyi görünmeleri için doğru yerleştirilmeleri gerekir.

Peki köşe koltuk nasıl dekore edilir? Sizin için muhteşem köşe koltuk dekorasyon fikirleri derledik. Şimdi kahvenizi alıp arkanıza yaslanma vakti!

Köşe koltukların dekorasyondaki önemi

Köşe Koltuk Dekorasyon Fikirleri fikri
Köşe Koltuk Dekorasyon Fikirleri fikri

Köşe koltuklar, rahatlamak, kitap okumak veya TV izlemek için kullanılabilecekleri gibi, oyuncaklarıyla oynayabilecekleri bir yer isteyen çocuklar için de harikadırlar. Köşe koltuklar evin her odasında konfor ve rahatlık sağlayarak onları günümüzün en popüler mobilya parçalarından biri haline getiriyor.

Köşe koltukların popülerliği, evinizi dekore etmedeki çok yönlülüğünden kaynaklanmaktadır. Oturma odaları, yatak odaları ve hatta mutfaklar da dahil olmak üzere herhangi bir odaya renk veya stil katan bir vurgu parçası olarak kullanabilirsiniz! Halihazırda mevcut olanlardan farklı bir şey arıyorsanız, bu makale size bu şık mobilya parçalarını kullanarak kendi benzersiz tasarımınızı yaratmanın ne kadar kolay olduğunu gösterecek.

Köşe koltuk seçerken nelere dikkat etmeli?

Bir köşe koltuk seçerken aşağıdakileri göz önünde bulundurmalısınız:

  • Odanız ne kadar büyük? Odanızın büyüklüğü, köşe kanepede kaç kişinin rahatça oturabileceğini belirleyecektir. Geniş bir aileniz varsa veya büyük partilere ev sahipliği yapıyorsanız, herkes için yeterli alana sahip büyük boy bir köşe kanepe almanız önerilir.
  • Oturma odanızda yeterli alan var mı? Bu yeni parça mobilyalarınızın geri kalanına uyacak mı? Kapılara veya pencerelere erişimi engellememeleri (veya daha da kötüsü hasar görmemeleri) için diğer parçaların yeniden düzenlenmesi gerekip gerekmediğini de aklınızda bulundurmalısınız.

Minimalist köşe koltuk dekorasyon fikirleri

Köşe Koltuk Dekorasyon Fikirleri örneği
Köşe Koltuk Dekorasyon Fikirleri örneği

Minimalist köşe koltuklar, her odaya şıklık katmanın harika bir yoludur. Minimalist bir tasarım genellikle çok az süslemeyle veya hiç süsleme olmadan basit şekillerin ve çizgilerin kullanılmasıyla karakterize edilir. Bu, bu stile uygun mobilya bulmayı zorlaştırabilir, ancak nerede (ve nasıl) arayacağınızı biliyorsanız birkaç seçenek mevcuttur.

Minimalist koltuklar uzun zamandır kullanılıyor. Ancak, Jennifer Aniston ve Jessica Alba gibi ünlülerin evlerine kurdurdukları ve televizyon programlarında yer verdikleri koltuklar tarafından popüler hale gelene kadar her zaman şık veya modaya uygun olarak görülmüyorlardı.

Rustik köşe kanepe dekorasyon fikirleri ve tasarımları

Rustik tarz, salonunuza sıcak ve davetkar bir his verdiği için ev dekorasyonunda popüler bir seçimdir. Rahat bir atmosfer yaratmak için ahşap, taş ve deri gibi doğal unsurları kullanmakla ilgilidir.

Rustik tarzı evinizin dekorasyon şemasına dahil etmek için:

  • Duvarlarda veya mobilya parçalarında kahverengi, kırmızı ve turuncu gibi sıcak renkler kullanın.
  • Çiçeklerle dolu sepetler veya bahçenizden taze otlar taşıyan vazolar gibi dekoratif aksesuarlar ekleyin!

Modern köşe koltuk dekorasyon fikirleri ve tasarımları

Köşe Koltuk Dekorasyon Fikirleri Örnekleri
Köşe Koltuk Dekorasyon Fikirleri Örnekleri

Modern köşe koltuklar, oturma odanıza stil ve konfor katmanın harika bir yoludur. Çeşitli kumaş ve renklerle geleneksel veya modern dahil olmak üzere birçok stilde sunulurlar. Modern bir kanepe her ortamda iyi çalışır ve alanın sınırlı olduğu apartman daireleri veya apartman daireleri gibi küçük alanlarda kullanılabilir.

Vintage köşe koltuk dekorasyon fikirleri.

  • Vintage kumaşlar kullanın. Birçok güzel Vintage tekstil ürünü bulabilirsiniz ve bunlar genellikle çok uygun fiyatlıdır.
  • Vintage desenler kullanın. Belirli bir desenin görünümünü seviyor ancak çok fazla harcama yapmak istemiyorsanız, oturma odanız için tamamen yeni bir set satın almak yerine başka bir renk şemasında veya farklı bir kenarlıkla satın almayı düşünün.
  • Vintage renkler kullanın. Parlak renkli mobilyalara sahip olma fikrini seviyor ancak dekorasyon düzeninizin geri kalanıyla çatışan bir şey istemiyorsanız, bunun yerine eski mobilyaları boyamayı (hatta gerektiğinde sadece kumaşını değiştirmeyi) düşünün.
  • Bu döneme ait diğer parçalarla birlikte lamba veya ayna gibi Vintage aksesuarlar kullanın. Bunlar her türlü ortama yersiz hissettirmeden ilginç bir unsur katacaktır çünkü insanlar bu noktada bunları beklemektedir. Tıpkı bazı insanların eski kıyafetleri kullanmayı düşünmesi gibi uygunsuz bir şekilde kullanılmadıkları sürece ki daha sonra bu konudan bahsedeceğiz, çünkü bunlar da her zaman kötü fikirler değildir…

Köşe koltuklar her evde kullanılabilir.

Köşe Koltuk Dekorasyon Fikirleri
Köşe Koltuk Dekorasyon Fikirleri

Evinize daha fazla oturma alanı eklemek istiyorsanız, köşe koltuklar harika bir seçenektir. Köşe koltuklar bir odanın yalnızca bir köşesini kaplayarak yerden tasarruf sağlar ve gerçekte olduğundan daha az mobilya varmış gibi görünmesini sağlarken ekstra oturma alanı sağlar.

Kendi evinizde veya ofisinizde köşe koltuk dekorasyonu yaptıktan sonra bize fotoğraf iletebilirsiniz. Muhteşem önerilerinizi sayfamızda yayınlamaktan memnuniyet duyarız.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
Otantik Salon Dekorasyonu
Devamı

Otantik Salon Dekorasyonu

Otantik salon dekorasyonu, yaşam alanlarınızın dönüşümünde öncü bir rol oynar. Evinizin salonunda yer alan eşyalar ve aksesuarlar, bu…
bohem salon dekorasyonu nasıl olur
Devamı

Bohem Salon Dekorasyonu

Salonlar, evimizin en çok kullanılan ve en önemli mekanlarından biridir. Bu alan, aile üyeleri ve misafirlerimizle birlikte zaman…
Küçük Ev Salon Dekorasyonu
Devamı

Küçük Ev Salon Dekorasyonu

Küçük ev salon dekorasyonu, dikkatli bir planlama ve yaratıcı düşünce gerektirir. Sınırlı alanınıza rağmen, iç mekanınızı bir yansıma…