Antrasit Renk Koltuğa Ne Renk Perde Gider?

antrasit koltuk takımına hangi renk perde
Antrasit renk koltuğa ne renk perde gider? Bunun cevabı oldukça detaylı. Evimizde bulunan mobilyaların renkleri, dekorasyonun tamamlayıcı bir parçası olduğunu söylemem yalan olmaz. Ancak mobilyaların rengine uygun perde seçimi biraz zorlayacı olacaktır. Özellikle Antrast koltuklar gibi belirgin bir renge sahip koltuklar için doğru perde seçimi oldukça zordur. 
Antrasit renk koltuğa ne renk perde seçeceğim diye düşünüp kendinizi zorlamayın? Antrasit koltuklar son derece şık ve modern görünüme sahiptir. Bu yazıda antrasit koltukların yanında kullanılabilecek en uygun perde renkleri hakkında bilglier vereceğim. 
Ha bu arada size daha önce antrasit koltuk halı uyumu hakkında yazmış olduğum içeriğimi de incelemenizi şiddetle tavsiye ediyorum : Antrasit Koltuk Takımına Hangi Renk Halı Gider?
antrasit koltuk takımına uygun perde

Antrasit Renkli Koltuklar İçin Perde Seçimi

Ev dekorasyonunda koltuk ve perde kombinasyonunun ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Antrasit rengi koltuklar ise morden ve şık bir görünümün neredeyse anahtarıdır. Peki antrasit renkli koltuklara hangi renk perdeler yakışır? Gelin antarist rengi koltuklar için perde seçiminde neleri dikkat etmeliyiz bir bakalım.

Neden Antrasit Rengine Sahip Bir Koltuk Tercih Ediyorsunuz?

Antrasit rengi koltuklar son zaman oldukça popüler. Bu sanırım sorunun en belirleyeci cevabı. Ev dekorasyonunda kullanılan mobilyalarda antrasit trendi var. Evet aynı zamanda diğer renklerle de kolaylıkla kombinnelebilir. Peki ya doğru perde seçimi yapılmazsa….

 

Perde Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Antrasit koltuklara uygun perde seçimi yaparken, öncelikle odadaki aydınlık miktarını dikkate almak dekorasyonel açıdan çok hayatidir. Oda yeterince aydınlık değilse kesinlikle açık renklere yönelmelisiniz. Ayrıca perde kumaşının kalitesi ve uygun dokuyu bulmak çok önemlidir. Perdeleri uzun süre kullanmanın en önemli püf noktası budur.

 

Antrasit Rengi Koltuk Takımına Beyaz Perde

Beyaz perdeler, antrasit koltukların karanlık yapasını açarak ferahlık sağlar. Bu kombinasyon, evinizde şık ve modern bir hava yaratacaktır. Beyaz perdeler odaya daha fazla ışık girmeini sağlayacaktır. En fazla tercih etttiğim renkler arasında yer alır.

 

antrasit koltuk takımına hangi renk perde

Antrasit Rengi Koltuk Takımına Gri Perde

Gri perdeler, antrasit koltuklarla tonların uyumunu yakalamak için mükemmel bir seçim olacaktır. Gri perdeler evde endüstriyel bir hava katacaktır. Ancak bu kombinasyona sıcak renklerde dekorasyon objeleri koymanızı tavsiye ederim.

 

Antrasit Rengi Koltuk Takımına Siyah Perde

Eğer biraz dramatik bir etki isityorsanız, siyah perde seçimi yapmanızı tavsiye ederim. Ancak lütfen evin aldığı ışığa dikkat edin. Hali hazırda yetersiz ışık alan bir odaya siyah renk perde seçmek sizi boğabilir. Siyah kesinlikle bu anlamda cesur olanların tercihidir.

 

antrasit koltuk takımına siyah perde

 

Desenli Perdelerle Antrasit Koltuklar

Desenli perdeler daha çok modern desenler tercih edilmiş ise iyi bir tercih olacaktır. Ayrıca tek renk perdelere nazaran daha hareketli bir atmosfer yakalayacak olmanız monoton bir görüntüden sizi kurtaracaktır.

 

Antrasit renk koltuğa ne renk perde gider? konusu ile alakalı olarak verebileceğim cevaplar bunlar olmakla birlikte asıl önemli olan sizin zevk ve tercihlerinizdir. İsterseniz antrasit rengini neon renklerle bile kombinleyin. Ancak genel anlamda tercih edilen renkler siyah, beyaz ve gri olduğunu söyleyebiliriz. 

 

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
Kartonpiyer İç Dekorasyon
Devamı

Kartonpiyer İç Dekorasyon

Kartonpiyer iç dekorasyon, evinizin genel görünümünü ve çekiciliğini yükselten ve odanın genel tasarımını öne çıkaran bir sanatsal dokunuş…