Uzun Salon Dekorasyonu

Uzun salon dekorasyonu fikirleri
Uzun salon dekorasyonu fikirleri

Uzun salon dekorasyonu, uzun bir salonda özellikle mevcut alanınızı doğru şekilde kullanmak için, her şeyden önce, açık renkleri kullanmanızı öneririz. Açık renkler, odanın daha büyük görünmesini sağlar ve ayrıca alanın daha ferah hissedilmesini sağlar.

Aynı zamanda odadaki mobilyaların ve ürünlerin arasında kontrastlar yaratmak için koyu renkli ürünler de kullanılabilir.  Bu yüzden odada kullanılan mobilyaların kalitesi, her zaman önemlidir.

Dar Uzun Salon Dekorasyonu

Uzun salon dekorasyonu örneği
Uzun salon dekorasyonu örneği

Uzun salonlar, ev sahiplerinin en çok zorlanacağı yerlerdir. Genişlikleri büyük olsa da, dar olan uzun salonlar, özellikle dekorasyonun açısından biraz farklı yaklaşımlara ihtiyaç duyar. Dar uzun salon dekorasyonu ile evinizde modern, konforlu ve böylelikle her bütçeye uygun bir deneyim yaşamak isteyenler için harika bir seçenektir.

Dar uzun salonları döşemenin çok fazla ipucu ve önerisi vardır.

Uzun salon ev dekorasyonu ilk adımı, mobilya seçimidir. Özellikle dar uzun salonlar için, küçük ama daha fonksiyonel mobilyalar seçmek önemlidir. Dar uzun salonların konforlu ve modern deneyimler yaşanmasını sağlamak için, mobilyaların ortasına konumlandırılması önemlidir.

Böylece, evinizin her iki ucuna ayrı ayrı oturma grupları veya tek oturma grupları konumlandırabileceksiniz.

İlginizi çekebilir: ferah salon dekorasyonu

Uzun Salon Ev Dekorasyonu

Uzun salonlar için vazgeçilmez bir diğer şey, uygun renk seçimi ve aydınlatmadır. Aydınlatma tasarımları, dar uzun salonlarda çok önemlidir. İki tarafınızda olacak şekilde, iki tarafınızı kesinlikle aydınlatmalısınız. Ayrıca, zemine yakın renkli aydınlatma tasarımları da çok etkili olacaktır. Bu, oda için derinlik hissi yaratacak ve dar uzun salonu daha geniş görünecek.

Ev dekorasyonunda, ihtiyacınız olan her şeye sahip olmak için, seçiminizi dikkatli bir şekilde yapmanız gerekir. Uzun bir salona sahipseniz, ihtiyacınız olan her şeye sahip olmak için, masif ahşap mobilyalar, modern ahşap tasarımlar veya metal mobilyalar kullanabilirsiniz.

Dolayısıyla, her zevke ve ihtiyaca uygun salon dekorasyonu örneklerini bulabilirsiniz.

İnce Uzun Salon Dekorasyonu

İnce uzun salon dekorasyonu duvarların renkleri de çok önemlidir. Hangi renkleri seçeceğiniz, odanın ışık alıp alamayacağına ve kullandığınız mobilya üzerindeki renklerin tonlarına bağlıdır. Açık tonlar, odada genişlik sağlamaya yardımcı olur.

Koyu tonlar ise, odanın ışık almadığı zamanlarda daha rahat olacağını gösterir.

Son olarak, dar uzun salonlar için dekorasyon önemlidir. Dar salon nasıl döşenir sorusuna cevap olarak her şeyden önce, salonun temasını belirlemelisiniz. Çerçeveli tablolar, hareketli desenler veya özgün heykeller gibi, renk ve desenleri kullanarak etkileyici bir atmosfer oluşturmak için harika bir fırsattır.

Bu şekilde, dar uzun salonunuzu daha güzel ve modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: antrasit salon dekorasyonu

Dar Uzun Salon Nasıl Dekore Edilir

Uzun salon dekorasyonu fikirleri
Uzun salon dekorasyonu fikirleri

Dar uzun salon nasıl dekore edilir sorusu için verilecek öneriler şunlardır;

  • Eşyaların seçiminde çoklu renkler kullanılmalıdır.
  • Her mekânda, çeşitli renklerden oluşan bir desen ortaya çıkarmak, salonu canlı ve canlı görünmesini sağlayacaktır.
  • Mobilyalar rahat olmalı ve mekânın üç boyutlu etkisine sahip olmalıdır.
  • Merkez noktası olarak kullanılan bir kanepe veya koltuklar, diğer eşyaların etrafında etkili bir şekilde dizilmesini sağlayacaktır.
  • Salonun etkisini artırmak için, duvar kaplamaları ve perdelerin seçiminde özen gösterilmelidir. Çeşitli renklerin renkleri ve desenleri, salonu daha canlı ve şık gösterecektir.
  • Aydınlatma, salonun görünümünün önemli bir parçasıdır. Aydınlatma, salonu konforlu ve romantik bir atmosfere dönüştürmeye yardımcı olacaktır.

Aksesuarların eklenmesi, salonu göz alıcı bir görünüme kavuşturacaktır. Dekoratif tablolar, halılar ve aynalar, salonu özelleştirecek ve sıcak bir ortam oluşturacaktır. Dikdörtgen salonlarda, dar ve uzun alanları dekore etmek için, duvar üzerinde asılabilen sehpalar, raflar ve tablo gibi ürünler kullanılabilir.

Böylece, alanın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Uzun salon dekorasyonu, hareketlilik sağlamak için, yastıklar, battaniyeler, perdeler ve sehpalar çok sayıda olmalıdır.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
merdiven dekorasyonu örneği
Devamı

En İyi Merdiven Dekorasyonu

Merdiven dekorasyon sayesinde merdivenler evin dekorasyonuna şıklık katacak özel öğelerdendir. Evinizin dekorasyonunu göz ardı etmeksizin, ev içi merdiven…
Antrasit salon dekorasyonu
Devamı

Antrasit Salon Dekorasyonu

Antrasit salon dekorasyonu için antrasit koltuk takımını tercih etmeniz halinde, özellikle salon dekorasyonunuza muhteşem bir görünüm kazandırabilirsiniz. Koltuk…