Çalışma Odası Dekorasyon Fikirleri 2024

çalışma odası dekorasyonu dolaplı

Çalışma Odası Dekorasyonu Fikirleri; Eğer evde yapılacak ofis işleriniz oluyorsa veya çalışması gereken bir öğrenciniz varsa o zaman evinizde mutlaka bir çalışma odası olmalıdır. Konsantrasyon süresini arttırarak kısa sürede verimli bir çalışma ortamı sağlayacak çalışma odası dekorasyon fikirleri ile hem iş hem de dersler kısa sürede tamamlanabilir. Huzurlu bir atmosfer sunan, işinizle ilgili tüm ihtiyaçlarınızı barındıran bir ev-ofis çalışma odası veya ders çalışma odası hazırlamak için birkaç fikre göz atmak isteyebilirsiniz. Endişe etmeyin… En verimli çalışmaların yapılabileceği ortamlar için size ilham verecek ve içlerinden en az birkaçını çok beğeneceğiniz yaratıcı fikirlerle yanınızdayız.

Motive Edici Çalışma Odası Dekorasyon Fikirleri

Ayrıntıları planlanarak hazırlanmış çalışma odası size kısa sürede pek çok işi bitirmeniz için aradığınız ilhamı verebilir. Günlerdir yazmak istediğiniz raporları yazabilir, bekleyen araştırma ödevlerini tamamlayabilir, yapacağınız konuşmanın metnini hemen hazırlayabilirsiniz. Şimdi başlangıç için aradığınız ilhamı bulabileceğiniz çalışma odası dekorasyon fikirleri ile devam edelim…

Oda Şart Değil Diyorsanız

çalışma odası dekorasyon fikirleri

Çalışma odası olarak düzenlemek için fazladan bir odanız olmayabilir. Veya bir odayı sadece çalışma odası olarak kullanmak isteğinde olmayabilirsiniz. Bir masa ve sandalye de işimi görür diyorsanız o zaman masa ve sandalyeyi en iyi şekilde planlayarak doğru yere konumlandırmanın önemi de artıyor. Bu durumda bir odanın köşesinden, küçük bir girinti veya tam boy dolap gibi bir alandan faydalanabilirsiniz. Duvara monte edilip ihtiyaç olmadığında kapanabilen masaların ne kadar pratik olduğunu söyleyebiliriz. Gün ışığı alan aydınlık bir duvara yerleştireceğiniz masa ve tabii ki ergonomik bir çalışma sandalyesi ile ofis alanı ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Tekerlekli bir çekmeceyi de ofis malzemeleri için değerlendirebilirsiniz. Kullanmayacağınız zaman ortadan kaldırabileceğiniz tekerlekli çekmece ile evinizin derli toplu kalmasını sağlayacak böyle portatif bir çözüm yaratabilirsiniz. Kapıları kapatıldığı zaman tüm çalışma odasını ortadan kaldırabileceğiniz bir gömme dolaptan bile aynı mantık ile çalışma odası olarak faydalanabilirsiniz.

Yatak Odasında Mini Çalışma Odası

Evin diğer alanlarını kullanma imkanınız yoksa çalışma odası olarak yatak odanızın bir kısmını da kullanabilirsiniz. Yatak odasına konumlandırılan çalışma köşelerinde bu alanın küçük tutulması tercih edilebilir. Dar ve çok yer kaplamayan bir masa seçebilir, masanın bir çekmecesini kozmetik ürünlerinize ayırıp çalışma sandalyenizi de makyaj yaparken kolaylıkla kullanabilirsiniz. Portatif bir ayna ve doğru ışık ile bir taşla iki kuş vurmanın tadını çıkarmak sizin elinizde.

Duvardan Maksimum Faydalanın

çalışma odası dekorasyonu dolaplı

Çalışma odası dekorasyon fikirleri arasında işinize en çok yarayacak şeylerin başında masanızı yerleştirdiğiniz duvarın kullanım ipuçları gelir. Genel olarak bir duvara dayanması tercih edilen çalışma masalarının birleştiği duvar çeşitli notlar ve eşyaların da göz önünde tutulması için ideal ortamı sağlar. Bu duvarı sadece göz hizasında planlamayıp tavana kadar olan tüm alanı değerlendirerek kendinize fonksiyonel bir çalışma odası hazırlayabilirsiniz. Klasör rafları asabilir, not duvarı kurabilir, kalemlik, makas gibi ofis malzemelerini kancalarla duvara tutturabilirsiniz. Eğer tek tek uğraşmak istemezseniz duvar organizatörü olarak hazır tasarlanmış ürünlere de göz atabilirsiniz.

Yükselebilen Masa Aparatlarıyla Hareketli Bir Ofis Kurun

çalışma odası masası ayarlanabilir

Çalışma odası dekorasyonu yaparken masa için hareketli bir raf planlamak size ekstra hareket olanağı sağlayabilir. Ayakta durarak da çalışmanızı sağlayacak bu yükseltici raf sayesinde masa başında oturarak çalışmak mecburiyetinden kurtulabilirsiniz. Yürüme pedleri, pilates topu gibi spor aletlerini de kullanma imkanı sunan bu raflar sayesinde hareketli bir çalışma odası hazırlamak mümkün. Ayakta çalışmanızı kolaylaştıran masa aparatlarıyla gün içinde hep aynı pozisyonda oturmak yerine ekranınızı yükseltip alçaltarak oturma pozisyonunuzu da dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Yeşilden Vazgeçmeyin

yeşil çalışma odası dekorasyonu

Çalışma odanıza tazelik taşıyacak olan yeşil bitkileri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Büyük yapraklı bitkileri masanızın veya dinlenme alanınızın etrafına yerleştirip daha küçük bitkileri veya raftan aşağı doğru sarkarak uzanan sarmaşık tipi çiçekleri duvar raflarında kullanabilirsiniz. Dışarıda çalışmanız mümkün olmasa bile odanızda bir bahçe yaratarak çalışma odanızı açık alana taşımış havası sağlayabilirsiniz.

Büyük Masa Daha Çok Alan

ahşap çalışma odası dekorasyonu

Çalışma odası dekorasyonu fikirleri arasında en çok ilgi gören uygulamalardan birisi de devasa çalışma masaları. Odanızın genişliğini de göz önünde bulundurarak bu alan için kullanılabilir en büyük ebatlı masayı tercih ederek odaya hakim ilk eşyanın bu masa olmasını sağlayabilirsiniz. Cilalı masif masalar çalışma odasının havasını ağırlaştırıp klasik bir atmosfer yaratmak konusunda da oldukça başarılı. Eğer odada ortaya çıkmasını istediğiniz unsur klasik bir çalışma odası görüntüsüyse o zaman kesinlikle bu tarz bir masa, deri çalışma sandalyesi ve en az bir duvarda kitaplık kullanarak tarzı tamamlayabilirsiniz. Geniş alanlı bir odayı dekore ediyorsanız deri geniş alanlı bir kanepe veya okuma koltuğu ekleyebilir, gene masif bir orta sehpa ilavesiyle dinlenme alanı da oluşturabilirsiniz. Daha rahat tarzda bir çalışma odası dekorasyonu için kullanacağınız büyük masayı metal veya doğal ahşaptan ve sevdiğiniz renklerde seçebilirsiniz.

Herkes İçin Tek Bir Çalışma Odası

beyaz çalışma odası dekorasyonu

Bir çalışma odasını evdeki herkesin faydalanabileceği şekilde düzenleyebilirsiniz. Bunun için odada birkaç farklı çalışma ve dinlenme alanı planlayıp aynı zamanda kullanılabilecek bir düzen kurmanız en doğru seçim olacaktır. Bir proje odası olarak düzenleyebileceğiniz odada okul ödevlerinin yapılması için bir masa hazırlayıp gerekli malzemeleri üzerine yerleştirebilirsiniz.

Duvara monte edeceğiniz büyük çalışma masasının bir yanına klasör ve kitapların yerleştirileceği bir kitaplık planlayarak depolama sorununu da çözebilirsiniz. Çocukların kitap okumaktan keyif alacakları bir okuma köşesi ve sizin için de bir okuma koltuğuyla odayı çok daha fonksiyonel hale getirebilirsiniz.

Salon dekorasyonu fikirleri sayfamıza da göz atabilirsiniz.

2 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like