En İyi Mobilya Markaları, Önerileri ve Tavsiyeleri 2024

en iyi mobilya markaları

En iyi mobilya markaları hakkında bir araştırma yaparken, ülkemizde çok çeşitli mobilya markaları ile karşılaştım. Başarılı iç tasarımın önemli bir bileşeni, uygun yerlerde uygun mobilya yerleşimlerinin kullanılmasıdır. Mobilyaların tarzı, kumaş seçimleri gibi faktörleri göz önünde bulundurarak, söz konusu mekanın özelliklerini dikkate alan bir tasarıma sahip evlere herkes hayran kalıyor.

İster sadece bir odayı yeniden dekore ediyor olun, ister tüm ev için yeni mobilya alıyor olun, en kaliteli mobilya markaları, en saygın mobilya markaları, yeni parça seçme sürecinde size yol göstermenin yanı sıra mimari hizmetler de sağlayabilir. Bu, sadece bir odayı yeniden dekore ediyor olsanız da, tüm ev için yeni mobilya satın alıyor olsanız da geçerlidir.

Mobilya Markası Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

  • Alacağınız mobilyanın markasını seçerken ilk dikkat etmeniz gereken şey markanın tarzıyla sizin beklentinizin paralel olması. Art Deco tarzında ürünleriyle öne çıkan bir mobilya mağazasında aradığınız Avangart koltuk takımını bulmanız çok mümkün olmayacaktır.
  • Markaların ürün teslim süresi el işçiliğiyle işlenen ürünler nedeniyle 2-6 ay arasına uzayabilir. Eğer yeni mobilyanız için daha hızlı hareket edecek bir markaya ihtiyacınız varsa o zaman daha fabrikasyon ürün seçenekleri olan markaları tercih edebilirsiniz.
  • Satış sonrası ürünlerinin devamlılığı olan ve garantisi güçlü olan markalar size hayal kırıklığı yaratmazlar.
  • Eğer bütçeyle ilgili kriterlerinizi ön planda tutmanız gerekiyorsa o noktada birlikte çalışacağınız markanın fiyat politikası önemli bir seçim kriteri olduğunu söylemek mümkün.

Lüks mobilya markalarından seri imalat yapan popüler mobilya markalarına kadar geniş bir skalada değerlendirdiğimiz en iyi mobilya markaları listemizde hem zevkinize hem de bütçenize uygun seçenekler bulabilirsiniz.

En İyi Mobilya Markaları

Eviniz için mobilya bulma sürecinde fikir edinebilmeniz için  en iyi 10 mobilya markalarını listelemek istedik. Aşağıdaki markalardan istediğiniz mobilyaları kaliteli hizmet ile satın alabilirsiniz.

1. Mirage Mobiya

mirage mobilya
Mirage Mobiya

Uluslararası arenada kendine bir yer edinmiş önemli bir marka olan Mirage Mobilya, ülkemizin en iyi mobilya markalarının da başında geliyor. Estetik, kalite ve ustalığı bir araya getirip mimari bakış açısıyla destekleyerek yaşam alanlarınıza konfor ve zarafet taşıyor. Müşteri memnuniyeti açısından hem satış hem de satış sonrası destek ekibi tam puan alan Mirage hammadde seçiminden ürün teslimine kadar olan süreci oldukça profesyonel bir ekip ile ve büyük bir ciddiyet ile tamamlıyor. Ahşap el oyması ürünlerin her birinde eser niteliği katacak ayrıntıları detaylara gizleyen marka müşterilerine ait oldukları şık, lüks, konforlu ve ışıltılı dünyayı sunuyor.

2. Fatih Kıral Mobilya

fatih kıral mobilya
Fatih Kıral Mobilya

1980 senesinden beri bu sektörde faaliyet gösteren Fatih Kıral Mobilya 15.000 metrekarelik tesislerinde üretilen mobilyalarıyla en iyi mobilya markaları arasında yer alıyor. Kaliteli ve göz alıcı modelleriyle ilgi çeken bir çizgi yakalayan Fatih Kıral Mobilya, çizgisinden taviz vermeksizin gelişerek büyümeye devam ediyor. Yabancı markalarla yaptığı iş birlikleri çerçevesinde Türk mobilya kullanıcılarını Dünya standartlarında ürünlerle buluşturan marka lüks mobilya markası olarak öne çıkıyor.

3. Lazzoni Mobilya

lazzoni mobilya
Lazzoni Mobilya

Yüz yıl önce Arhavi’den başlayan yolculuk bugün herkes tarafından beğenilen ürünleriyle öne çıkan bir marka olmanın hikayesini anlatıyor. 4’ü Amerika’da olmak üzere 17 mağazasıyla müşterisine hizmet veren dev bir marka olan Lazzoni Mobilya, ülkemizin ilk modüler mutfak üreticisi olarak da tanınıyor. Dünya’nın farklı metropollerindeki evlere ve yüksek standartlı beğeni seviyesindeki müşterilere kendi stilini sevdirerek en sevilen mobilya markalarından biri olmayı hedefliyor.

4. Koleksiyon Mobilya

koleksiyon mobilya
Koleksiyon Mobilya

Modern çizgileriyle hem evlere hem de çalışma alanlarında çözümler sunan başarılı markalardan biri olan Koleksiyon Mobilya 1972’den beri faaliyet gösteriyor. Kuruluşundan bu yana kaliteli, estetik ve özgün çizgisinde yürümekten vazgeçmeyen Koleksiyon mobilya kullanıcısına sunduğu özel tasarım ürünleriyle de çok beğenilerek bugün en iyi mobilya markaları arasındaki yerine ulaşmış bulunuyor.

5. Enza Home 

enza home mobilya
Enza Home

Yataş Grup bünyesindeki önemli bir konsept markası olan Enza Home, yemek odasından genç odasına kadar geniş bir yelpazede son derece fonksiyonel, şık ve modern ürünlere imza atıyor. Sadece mobilya sanayiinde değil bunun yanı sıra aksesuar, tekstil gibi alanlarda da tamamlayıcı ürünler sunan marka farklı zevklere hitap eden geniş koleksiyonuyla çok beğeniliyor. Özellikle rahatlık temalı koleksiyonları sağlam, kaliteli, şık ve ulaşılabilir olmaları açısından da kullanıcısından güzel yorumlar ve yüksek puanlar alıyor.

6. İder Mobilya

ider mobilya
İder Mobilya

Hem modern hem de klasik ürün gruplarını kaliteli ve uygun fiyatlarla sunan İder Mobilya kullanıcılarından büyük destek görüyor. Sektörde 28 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren İder yemek odasından yatak odasına; TV ünitelerinden koltuk takımlarına, köşe takımlarından genç odalarına kadar geniş bir ürün yelpazesiyle müşterilerine çözüm odaklı bir yaklaşımla hizmet veriyor.

7. Kelebek Mobilya

kelebek mobilya
Kelebek Mobilya

Ülkemizin ilk panel mobilya ve mutfak üreticisi olan Kelebek Mobilya, 1935 yılından beri faaliyet gösteriyor. Günümüzde hem küresel hem de kitlesel bir marka olmayı başaran Kelebek 186bin metrekarelik üretim tesisleriyle ülkemizin en büyük ve en iyi mobilya markaları arasında yer alıyor. Mobilya, mutfak ve banyo üreten bu önemli marka sahip olduğu kaplama teknolojisiyle de büyük ilgi görüyor.

8. Alfemo Mobilya

alfemo mobilya
Alfemo Mobilya

Hayallerin mekanlarını akıllı yaşam alanları olarak tasarlayan Alfemo, kullanıcılarına hem yenilikçi hem de hayal gücü ile öne çıkan koleksiyonlar sunuyor. Çağın stili ve ihtiyaçlarını kendi tasarımlarında vurgulamayı seven Alfemo özellikle aile konseptindeki erişilebilir fiyatları ve geniş ürün seçenekleriyle en iyi mobilya markalarından biri oluyor.

9. Doğtaş Mobilya

doğtaş mobilya
Doğtaş Mobilya

Yaşam alanlarına güzellik katmak için hazırlanan tasarımlarıyla estetik, şık, kaliteli mobilya seçenekleri sunan Doğtaş 1972’den beri bu sektörde faaliyet gösteriyor. Yaşam alanlarında yarattığı değerle yaşamlara da dokunmayı hedefleyen marka uygun çözüm önerileriyle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı da amaç ediniyor.

10. Bellona Mobilya

bellona mobilya
Bellona Mobilya

İstikbal ve Mondi mobilya markalarıyla birlikte Erciyes Anadolu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Bellona; panel mobilyalar ve oturma grupları ile sandalye üretimi yapıyor. Toplam 350bin metrekarelik bir üretim tesisi bulunan Bellona üretim kapasitesiyle ülkenin en büyük mobilya markalarından biri olarak öne çıkıyor.

En iyi mobilya markaları hakkında sizinde tavsiye ettiğiniz markalar varsa, yorum bölümünden bilgilerinizi paylaşarak makalemize katkıda bulunabilirsiniz. 

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like