Country Ev Dekorasyonu Fikirleri

Country Ev Dekorasyonu Fikirleri listesi
Country Ev Dekorasyonu Fikirleri listesi

Country ev dekorasyonu fikirleri, country tarzını her odaya taşımanın mükemmel bir yoludur. Kır evleri genellikle rustik masa ve sandalyeler, büyük pencereler ve bol miktarda rahat battaniyelerle doludur. İster nereden başlayacağınız konusunda ilham arıyor ister son dokunuşlar için fikir edinmek istiyor olun, işte size mükemmel görünümü elde etmenize yardımcı olacak birkaç kır evi dekorasyonu fikri vereceğiz.

Kırsal ev dekorasyonu fikirleri için ana maddeler;

Country Ev Dekorasyonu Fikirleri
Country Ev Dekorasyonu Fikirleri
  • Kırsal ev dekorasyonu fikirleri ahşap, taş ve metal gibi doğal malzemelerin kullanımıyla ilgilidir. Ayrıca evinizde sıcak bir atmosfer yaratmaya yardımcı olmak için keten veya kenevir gibi rustik kumaşlar da kullanırlar.
  • Country stilleri: kilimler, halılar ve paspaslar.

Odanızda ne kadar yer kaplamasını istediğinize bağlı olarak bir dizi halı boyutu arasından seçim yapabilirsiniz. Küçük halılar sandalyelerin altında kullanılabilirken, büyük olanlar örneğin yatağınızın her iki ucuna yerleştirilebilir. Halılar için yer yoksa, parke zeminlerden daha yumuşak oldukları ve kış aylarında pencere camlarından gelen soğuk hava akımlarına karşı bir miktar koruma sağladıkları için halılar başka bir seçenek olabilir (özellikle sıcaklıkların düzenli olarak donma noktasının altına düştüğü bir yerde yaşıyorsanız önemlidir).

Kırsal tarz, ahşap ve taş

Ahşabın sadece şömineler ve kütük kabinler için olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, ancak aslında her türlü şey için harika bir malzemedir. Ahşap, döşeme ve mobilya da dahil olmak üzere pek çok şey için kullanılabilen doğal bir malzemedir. Ahşabın sıcaklığı onu kır tarzı evler için mükemmel kılar çünkü evi kışın sıcak, yazın ise serin tutar. Ahşap mobilyalar, çoğu country dekor stiline iyi uyan topraksı bir hava verir.

Ahşap parçalar ayrıca daha kişiselleştirilmiş bir görünüm yaratmak için boyanabilir veya lekelenebilir. Bu, zaten “country” olarak tasarlanmış bir şey satın almak yerine mevcut dekor seçimlerinizle neyin iyi göründüğüne göre evinizi özelleştirmenize olanak tanır. Boya veya leke seçerken, kullandığınız ahşap türü ile uyumlu olduklarından emin olun. Tüm evinizde lekeli lekeler istemezsiniz! (Aslında devrik gibi bir cümle oldu ama düşününce büyük laf etmiş gibi düşündüm) 🙂

Country stilleri, kilimler, halılar ve paspaslar

Country Ev Dekorasyonu Fikirleri listesi
Country Ev Dekorasyonu Fikirleri listesi

Kilimler, halılar ve paspaslar farklı zemin kaplama ürünleri sınıfına girerler. Kilimler, evin herhangi bir odasında kullanılabilen düz dokuma tekstil zemin kaplamalarıdır. Ancak çoğunlukla oturma odalarında veya yatak odalarında bulunurlar. Halılar, bir odada veya merdivenlerde duvardan duvara döşeme olarak kullanılabilen kalın havlı tekstillerdir. Yağmur veya kar altında iyi dayanmadıkları için genellikle dış mekanlarda kullanılmaları önerilmez. Paspaslar, kapı girişi gibi bir alana girerken veya çıkarken (hatta sadece verandanıza çıkarken) nem veya kirden koruma sağlamak için kullanılan düz dokuma tekstil ürünleridir.

Doğal malzemelerden yapılmış kilim, halı ve paspaslar için alışveriş yaparken “İşlenmemiş doğal malzemelerden üretilmiştir” etiketli olanları arayın. Bu, işleme sırasında hiçbir kimyasal eklenmediği anlamına gelir, böylece bu yüzeylerde yürürken etrafınızdaki havaya toksik hiçbir şey yayılmaz!

Country stilleri, perdeler ve panjurlar

Perdeler ve jaluziler kır evi dekorunun önemli bir parçasıdır. Perde dendiğinde çoğu insanın aklına pencerelere asılan ince kumaşlar gelir. Ancak country tarzında perdeler ahşap veya metal gibi doğal malzemelerin yanı sıra pamuklu keten veya yünden de yapılabilir.

Perde malzemenizi seçerken, onlarla ne tür bir görünüm elde etmek istediğinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir. Kış aylarında cereyanı önlemeye yardımcı olacak sıcak bir görünüm istiyorsanız, kadife veya fitilli kadife gibi hala havadar bir his veren ancak gerektiğinde yalıtım sağlayacak kalın kumaşları seçin! Öte yandan, yaz mevsimi yaşam tarzınıza daha uygunsa, ışığın içeri girmesine izin veren ancak böcekler gibi istenmeyen misafirleri dışarıda tutan muslin gibi daha hafif kumaşları tercih edin.

Country stilleri, mobilya ve aksesuarlar

Country tarzı mobilya arıyorsanız, birkaç seçeneğiniz var. Country tarzı mobilyalarda ana malzeme olarak genellikle ahşap veya taş kullanılır. Bu, meşe veya akçaağaç gibi masif ahşap parçalarından yapılmış masa ve sandalyeler gibi öğeleri içerebilir. Hatta zaman içinde yıpranmış daha rustik görünümlü öğeler de olabilir. Country tarzında hasır sepetler ve deri kulplu ahşap kaseler gibi doğal malzemeler de sıklıkla kullanılır!

Ayrıca bu tarzda bazı harika aksesuarlar da bulabilirsiniz. Ahşap saatler; tablolar veya baskılar gibi duvar dekorları, örgülü ipliklerden yapılmış kilimler, kurutulmuş çiçeklerle dolu cam vazolar… liste uzayıp gidiyor!

Sonuç olarak;

Country ev dekorasyonu hazırlığında iseniz tam olarak tavsiyelerimizi uygulamanızı öneririz. Diğer odaların detaylarına inmek isterseniz Country yatak odası dekorasyonu içeriğimizi incelemenizi öneririz.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like