TV Arkası Duvar Kağıdı Nasıl Olmalı?

Tv arkası duvar kağıdı nasıl olmalı? Değişen teknoloji hemen her şeyde olduğu gibi, ev dekorasyonunda da yeni trendlerin ortaya çıkmasına neden oldu. Mobilyadan, yer döşemelerine, duvar dekorasyonundan, ışıklara kadar birçok eşya ve dekorasyon tarzı tarihe karıştı. Kalın tüplü televizyonlar da bu furyanın içinde elbette. Hatta peşinden gelen Led Tv’lerde bile değişimi takip etmek güç bir hale geldi. Hal böyleyken Tv arkası duvar kağıdı nasıl olmalı konusunda bir araştırma yapmak istedim. 

Tv arkası duvar kağıdı, Yeni nesil televizyonlar ve üniteleri farklı dekorasyon tercihlerini de beraberinde getirdi. Son derece ince, duvara astığınızda neredeyse bir tablo kalınlığı kadar yer kaplayan, inceliğine karşın son derece büyük bir ekrana sahip,  adeta bir sinema zevki ve konforu sağlayan bu televizyonların konumlandırıldığı duvar da yeni yaşam biçimleri ve dekorasyon tarzları açısından, salon ve oturma odalarının odak noktası haline gelmiş durumda.  Bu durum da, evin en çok göz önünde olan duvarında özgün bir görüntü yaratmanın, evin şıklığına katkı sağlayacağı fikri, yepyeni bir modanın kaynağı oldu. Fakat kabul etmek lazım, muhteşem bir buluş. Özellikle taş görünümlü, üç boyutlu, iri figürlerden oluşan tematik duvar kâğıtları da bu çok beğenilen dekorasyon fikrine ilham kaynağı olmuştur muhakkak.

tv arkasi duvar kagidi nasil olmali

İlginizi Çekebilecek bir yazı : Yatak Başlığı Arkası Duvar Kağıdı

TV Arkası Duvar Kağıdı Nasıl Olmalı, Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikle Tv arkası duvar kâğıdı seçimi yapmadan önce piyasada popüler olan Tv arkası duvar kâğıdı modellerine bakmak ve bir ön fikir oluşturmak başlangıç adımımız olabilir. Böylece evimizin eşyalarının tarzı, badana rengi, yer döşemelerinin deseni, rengi bize nasıl bir duvar kâğıdı seçeceğimiz konusunda örnekleri karşılaştırma imkânı verecektir.

Bu alanda, duvar kâğıdı üreticileri hakikaten kendilerini çok geliştirmiş durumda. Üç boyutlu, taş desenli, kabartmalı, birbirinden güzel duvar kâğıtları ile karar verme süreçlerini çok da kolaylaştırdıkları söylenemez! Birini seçseniz aklınız diğerinde kalıyor.

Üç Boyutlu TV Arkası Duvar Kâğıdı Çeşitleri

Üç boyutlu duvar kâğıtları, özellikle evin tek bir duvarına uygulandığında, dekoratif açıdan mekâna çok etkileyici bir hava katıyor. Bu duvar genelde televizyon ve televizyon ünitesinin olduğu duvar oluyor. Tabii ki evin başka duvarları için de uygulayabilirsiniz. Konumuz Tv arkası duvar kağıdı olduğu için biz bu yazımızda spesifik olarak bu duvarın dekorasyonu üzerine bilgi ve tavsiye vermeyi amaçladık.

tv arkası duvar kağıdı

Üç boyutlu duvar kâğıtları, görünümü itibarıyla üç boyutlu, dokunduğunuzda düz yüzeylerdir. Kolayca duvarınıza uygulayabilirsiniz. Yeter ki duvar kâğıdını uygulayacağınız duvarın yüzeyi temiz ve pürüzsüz olsun. Bunun için önce duvarı dikkatlice zımparalayıp, tüm çıkıntı ve çöküntüleri düzlemiş olmak gerekiyor.

Taş Dokusu Görünümlü TV Arkası Duvar Kâğıtları

Doğadaki bin bir çeşit taş, mermer vb. dokuların mükemmele yakın görünümlerinin yansıtıldığı taş dokulu duvar kağıtları gerçekten çok etkileyici. Bu duvar kâğıtları ile büyük maliyetlere kalkışmadan, zaman ve enerjinizi harcamadan, çok kısa bir sürede ve son derece pratik bir şekilde evinizin görünümünde harikalar yaratabilirsiniz. Salonunuzun kazandığı derinlik ve natürel görüntü görülmeye değer.

taş dokulu tv arkası duvar kağıdı

Tercihinizi taş dokulu TV arkası duvar kâğıdı yönünde kullanacaksanız, bu duvar kağıdı uygulamasının esprisinin, tek bir duvara uygulanması olduğunu unutmamanızı öneririz. Taş desenli duvar kâğıtları güçlü bir etkiye sahiptir ve tek bir duvara uygulandığında etkisi dengelenecektir.

Bir başka göz önünde bulundurulması gereken nokta da seçtiğiniz taş doku deseninin renk ve bıraktığı etki açısından evinizin dekorasyonu, tarzı ve rengi ile uyum içinde olması.

TV arkası duvar kâğıtlarında iyi bir ışıklandırma, yaratmak istediğiniz etkiyi arttıracak ve evinizin bu en çok zaman geçirdiğiniz yaşam alanına doğal ve soft bir hava katacaktır.

Taş dokulu Tv arkası duvar kağıtlarının en popüler modellerinden biri de mermer desenli olanlarıdır. Mermer desenli tv arkası duvar kağıtları son dönem trendlerde öne çıkıyor. Sade, zarif, incelikli bir etki yaratan mermer dokulu duvar kağıtları gerçekten göz alıcı.

mermer tv arkası duvar kağıdı

3D TV Arkası Duvar Kâğıtları

Duvar kâğıdında bir zirve diye tanımlasak inanın abartı olmaz. Evinize muhteşem bir derinlik kazandıran 3 D duvar kâğıtları, daracık alanları derin, geniş, benzersiz mekânlara dönüştürüyor. İmkân olsa her 6 ayda bir değiştirip bu zevki tatmak, her yeni resimde ya da desende yeni bir güzelliği deneyimlemek isteyeceksiniz.

3D duvar kâğıtlarında bir anda duvarınızda bir müze görünümü elde edebilirken, başka bir seçenekte duvarınızdan yemyeşil bir ormana uzanan manzarayı izlemeye doyamayacaksınız.

3D TV arkası duvar kâğıtların son dönem en popüler modelleri arasında liste başı olan iri güllü tasarımlar da çok beğeniliyor. Duvarda bıraktığı etki muhteşem. TV ünitesi ve televizyon, desenin daha az yoğun olan kısmına denk gelecek şekilde tasarlandığı için televizyon, desenin içinde kaybolmuyor ya da desen televizyonu gölgelemiyor.

Rengârenk çiçekler ve gül desenlerinden oluşan o kadar birbirinden güzel desenler hazırlanmış ki, karar vermek gerçekten çok güç. Fakat bu nefis desenler arasında kararımızı etkileyecek bazı detayları da atlamamak gerekir.

Evin mobilyalarının, koltuk ve perde renginin ve duvar boyasının renklerinin duvar kağıdı ile uyumunu gözetmek kuşkusuz çok önemli. Muhteşem bir görüntü yaratayım derken, ucuz ve zevksiz bir tasarım tuzağına düşebilirsiniz.

Elbette zevkler ve renkler tartışılmaz ama dekorasyonun genel kriterlerine riayet etmek çoğu zaman sizi doğru bir seçeneğe yönlendirecektir.

çiçekli 3d duvar kağıdı tv arkası

Özellikle kontrasa dikkat etmek, klasik ve modern ayırımının tercihlerinizde belirleyici olmasına özen göstermek, ışık ve renk uyumu konusunda bilgi sahibi olmak, harcadığınız para, zaman ve enerjinin boşa gitmemesini sağlayacaktır.

Diğer Televizyon Arkası Duvar Kağıdı Modelleri

Tv arkası duvar kağıdı nasıl olmalı, nelere dikkat edilmeli konularına detaylı olarak yer vermeye çalıştık. Ayrıca çeşitli zevklere uygun, beğenilen diğer duvar kağıdı modelleri ise aşağıda galeri olarak sunulmuştur. Ayrıca bizi instagram sayfamızdan takip etmeyi unutmayın. 

 

 

Tv arkası duvar kağıdı nasıl olmalı?

 

Tv arkası duvar kağıdı nasıl olmalı?
Tv arkası duvar kağıdı nasıl olmalı?

 

 

 

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
bohem salon dekorasyonu nasıl olur
Devamı

Bohem Salon Dekorasyonu

Salonlar, evimizin en çok kullanılan ve en önemli mekanlarından biridir. Bu alan, aile üyeleri ve misafirlerimizle birlikte zaman…
lüks salon dekorasyonu
Devamı

Lüks Salon Dekorasyonu

Lüks salon dekorasyonu, evinizin kalbinde sofistikasyon ve zarafeti belirginleştiren bir yoldur. Bu, birinci sınıf otel lobilerini ve lüks…