Yatak Başlığı Arkası Duvar Kağıdı

Yatak başlığı arkası duvar kağıdı ile birlikte yatak odanıza farklı bir ambiyans yaratmak ister misiniz? Yatak odası kişilerin dinlenme ve rahatlama için ihtiyaç olunan bir odadır. Bu nedenle de kişi yatak odası içerisinde bulunmak ve keyifli olması gerekir.

Yatak odası duvar kağıdı nasıl seçilir?

Peki yatak başlığı arkası duvar kağıdı nasıl olmalıdır?

7 yıllık editörlük tecrübelerime göre yatak başlığı arkası duvar kağıdı hakkında çok fazla kafa yorulmadığını görmekteyim. Resimli duvar kağıdı, yatak odasını güzel gösterdiği gibi, diğer yandan yaratıcı bir dinlenme yeri olmasına olanak sağlayan iç mekan unsurudur. Ancak dinlendirici unsurlar hiç bir şekilde dikkate alınmamaktadır.

Özellikle yatak odasındaki duvar kağıdında basılı resimler, odanın içerisiyle tam uyumlu olması gerekir. Duvar resimleri, oda içerisinde güzelliği ve karmaşıklığı vurgulamalı, kişinin bireysel tercihleri olmalı. 

Kötü seçim yapılan duvar kağıdı yatak odasının atmosferini bozar. 

İç tasarımda, konforlu bir yatak odası yaratmak için bazı stiller yer alır. Çok yaygın halde olanları, teknoloji ürünü modern, kırsal ile klasik olanlardır. Renk şemalarını ve vurgu ayrıntılarını birleştirirler. Yatak odasının tarz yokluğunda, yatağın rengine ve görünümüne güvenmelisiniz. Yatak odası duvar kağıdı için doğru konuyu seçmek önemlidir. Verilecek bu karar, yatak odasının tarzına ve kişisel tercihlere bağlı olmalıdır. Burada en önemli konu, yatak odasına verilecek görüntü dinamik olmalı, keskin parlak renkler olmalı.

Daha önce en çok tutulan duvar boya renkleri hakkında bir içerik yazmıştım. Duvar kağıdını tercih etmeyecek ziyaretçilerimiz bu linkten geçiş yapabilirler.

Yatak Odası Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir? ✔️

Yatak başlığı arkası duvar kağıdı seçiminde ilk olarak duvar kağıdının rengine karar vermeniz gerekir. Yatak odasını büyük göstermek için, mor renk ve mavi renk gibi soğuk renklerde olan renkler seçmeye özen gösterin. Odaya canlı bir görünüm vermek istiyorsanız, kırmızı renk, portakal ve sarı renk olan enerjik tonların kullanılması tercih edilmelidir.

Yatak odası için bu renk seçimlerini yaparken odanızdaki dekorasyon renklerini de göz ardı etmemeniz gerekir.

Çarpıcı olacak değişimler için odanın dekorasyon ağırlıklı rengine uyan bir duvar kağıdı, ince uyum sağlanması için aksesuarlar ile aynı renkte olan yumuşak geçiş için büyük eşyalarda yer alan ara tonları kullanmak uygun olur. Renkler insan üzerine etki yaparak renk seçimine önem veriniz.

Yatak odası duvar kağıdı nasıl Seçilir?

Aydınlık bir yatak odası istiyorsanız, lavanta, yeşil, pembe ve bebek mavisi renkleri seçin.

Yatak odasına enerjik bir görünüm sağlamak için, turuncu, kırmızı, bej ve mor renkleri tercih edin.

Huzurlu atmosfer yaratmak için, mor, mavi, yeşil ve gri renkler uygun olur. Renk uyumları her zaman yatak odanıza farklı bir hava katmaya devam edecektir. İç açıcı ya da o anki ruh halinize göre de işlemler yürütebilirsiniz.

Aydınlık GörünümLavanta, Yeşil, Pembe, Bebe Mavisi
Enerjik GörünümTuruncu, Kırmızı, Bej, Mor
Huzurlu GörünümYeşil, mavi, Gri
Hissiyata göre tercih edilebilir renkler

Yatak Odası Duvar Kağıdı Ne Renk Olmalı? ✔️

Yatak başlığı arkası duvar kağıdı ile birlikte yatak odalarınızdan tam bir verim alacaksınız. Çünkü yatak odasında çok vakit geçiren bireyseniz direkt olarak farklı bir ambiyans yaratmak iyi olacaktır. Yatak odaları dinlenme için en ideal bir mekan olmaktadır. Bundan dolayı yatak odasında kahverengi, sarı ve kırmızı renkler asla kullanmayın. Bunun tam aksine, pembe, gri gibi insanı sakinleştirici renk tonları uygun olur. Diğer yandan yatak odasını hayallerinizle süsleyin.

Huzurlu uyku çekmek ve sakin yaşamı benimseyenler yatak odalarında pembe, gri gibi sakinleşitrici tonlara yönelmelidir.

Şık bir görünüm elde etmek istiyorsanız, bronz, zümrüt yeşili ve dore tonları uygun olur.  

Yatak Odası Başlığı Dekorasyon

Yatak başlığı arkası duvar kağıdı ile birlikte yatak odasına girdiğiniz an farklı bir hava sizleri karşılamış olacaktır. Kişiler yatak odasına girdiklerinde ilk olarak yatak başının yer aldığı duvar olur. Aslında yatak odasına karakter veren,  yani onu tanımlayan şey yatak odası başı olmaktadır. Diğer yandan yatak başı çevresinde bulunan dekorasyon olmaktadır.

Işıklı olan bir motif şehrin görüntüsü çarpıcı bir görünüm sağlar. Yatak başı çevresinin tasarımının zengin olması için ilham veren bir yöntem olabilmektedir. Ünitenin yer aldığı duvarın iki yanında bulunan alan apliklerle güçlü hale getirilen ışıklandırma ve orta kısımda bulunan tablolu tasarım simetrik bir ortam yaratır.

Yatak başlığı duvar dekorasyon

Yatak Odası Duvar Kağıdı Uygulama Örnekleri👇

Yatak başlığı arkası duvar kağıdı seçimleri her zaman önemlidir. Bununla birlikte de zaten çoğu site, sosyal medya adresleri ile birlikte anlaşmalar yaparak sizlere kolay bir şekilde ulaşmayı amaçlar. Sizlerin tek yapması gereken ise bu seçeneklerden sevdiğinizi sipariş etmek olacaktır.

Yatak odası duvar kağıdı uygulaması örnekleri kapsamında genel olarak sitelere giriş yaptığınızda bilgilendirmeleri ve örnek resimleri görebilirsiniz. Siteler sizlere bu kapsamda genel olarak bir seçenek sunacaktır. Ancak dilediğiniz şekilde bir duvar kağıdını bulamazsanız; sosyal medya adresleri üzerinden örnekleri inceleyebilirsiniz. Bunun için en iyi seçenek ise; pinterest olacaktır. Son günlerde de instagram üzerinden her zaman bu tarz da paylaşımlar yapan influencerlar var. Sizlerin tek yapması gereken ise en kaliteli hizmet verecek olan influencerı yakalamak olacaktır.

Ayrıca çoğu forum sitesi üzerinden bunlara dair duvar kağıtları örnekleri de bulabilirsiniz. Forum sitelerinin sizlere yarar sağladığı nokta ise bu duvar kağıtlarını kullanan kişilerin yorumlarını da okumak olacaktır. Bir duvar kağıdı satın almadan önce bu noktada da bilgi sahibi olabilirsiniz. Yatak odası duvar kağıdı kullananlardan yorum alarak hem de tecrübelerini deneyimlemiş olursunuz. Hem de En kaliteli markaya dair bir yatak odası duvar kağıdı bulabilirsiniz.

Yatak Odası Duvar Kağıdı Uygulama Örnekleri hakkında oluşturduğum galeriyi de incelemenizi tavsiye ederim. Google duvar kağıdı ile ilgili olarak arama yaptığınızda çok daha fazla görseller bulabilirsiniz. Ancak en güzellerini sizin için arayıp bulduğumu söyleyebilirim.

Yatak başı duvar kağıdı
16 Shares:

1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
Sevgililer Günü Dekorasyon
Devamı

Sevgililer Günü Dekorasyon

Sevgililer Günü dekorasyonu, aşkın ve romantizmin hüküm sürdüğü bu özel günün atmosferini evinize taşımanın en etkili yollarından biridir.…