Ucuz Dükkân Dekorasyon Fikirleri

Ucuz dükkan dekorasyon örnekleri
Ucuz dükkan dekorasyon örnekleri

Ucuz dükkân dekorasyon fikirleri sayesinde dükkânınıza doğal malzemeler kullanmak, müşterilerinize sıcak bir his verirken, aynı zamanda dükkânınızın modern ve ayrıca çağdaş görünmesini de sağlar. Küçük bir dükkân için, mekânın kullanımı çok önemlidir. Geniş alanları kullanarak konukların rahatça dolaşmasını sağlamalısınız.

Dükkânınızı çok katlı olmasa da, konukların farklı dükkân kısımlarına ulaşmasını kolaylaştıracak alanlar oluşturabilirsiniz. Böylelikle, mekânınızın manzarasının güzel görünmesi ve konuklarınızın kolaylıkla alışveriş yapmalarını sağlamış olursunuz. Dükkânın iç tasarımda kullanılabilecek bazı tavsiyeler ise;

 • Duvarların dizaynında doğa, sanat, tarih vb. temalar kullanmak.
 • Aradığınız renkleri ve desenleri kullanmak.
 • Sınırlı alana uygun mobilya ve aksesuarlar seçmek.
 • Düzgün kenarlar, dik açılar ve geometrik desenler ile dizayn yapmak.
 • Büyüklük, şekil ve renkler arasındaki kontrastı sağlamak.
 • Doğal ve modern tasarımlar bir araya getirmek.
 • Akrilik, metal, ahşap vb. malzemeleri kullanmak
 • Zeminleri farklı materyallerle desteklemek
 • Farklı aydınlatma seçeneklerinden yararlanmak.

Mekân Planı Ve Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?

İlk olarak, küçük dükkânınızın planını ve mekânınızın içerisindeki gereksinimleri belirlemek önemlidir. Mekânın izlenimini vermek için kullanabileceğiniz şekilleri ve bölümleri belirlemek gerekir. Bölümler, arka masa, ön masa, gişe, raflar, tezgâh, giriş kapısı vb. olabilir. Ayrıca, mekânınızın yerleşimini ve izlenimini artırmak için görsel tasarım kullanarak mekânınızın görüntüsünü düzenleyebilirsiniz.

Mekânınızın görüntüsünü artırmak için dekorasyonu uygun şekilde yapmak önemlidir. Mekânınızın içinde farklı renkler, desenler, aksesuarlar ve objeler kullanarak mekân daha canlı ve renkli görünmelidir. Ayrıca, dükkân içinde, ürünlerinizi vurgulamak ve dükkânın havasını artırmak için güzel bir dekorasyon kullanılmalıdır.

Dekorasyon fikirleri dükkan
Dekorasyon fikirleri dükkan

Ürünlerin  Raf Stili Nasıl Olmalı

Ürünlerin  dükkânda nasıl düzenleneceğine karar vermek oldukça önemlidir. Ürünlerin dükkânın içinde uygun şekilde raf ve vitrinde düzenlenmesi daha güzel bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, ürünlerinizi dükkânın içindeki diğer aksesuarlarla birlikte kullanarak ürünlerinize dekoratif bir görünümde verilebilir.

 • Duvarlarınızın ve yer döşemelerinizin rengi açık tonlarda ise buna uygun raf çelik olanlardır
 • Fakat koyu renkler hakimde o zaman ahşap ya da plastik malzemeden yapılan raflar kullanılabilir.

Küçük Dükkânın İç Dizaynı Nasıl Olabilir

Dükkânınızın içi küçük ise çok fazla dolap kullanımı yapmak pek cazip bir fikir olmayacaktır. Bunun yerine duvarlarınıza raf taktırmak yer kazanmak açısından çok daha iyi bir fikirdir.

Bu şekilde ürünleriniz dikkate değer bir şekilde sergilemiş ve müşterilerinizin alışveriş yapmasını kolaylaştırmış olursunuz.

Dekorasyon Fikirlerinin Bütünlenmiş Hali İle Ucuz Dükkân Dekorasyonu

Dekorasyon fikirleri dükkân için tercih edilebilecek bazı fikirler ise;

 • Minimalist bir tasarım tercih edin. Yalın bir şekilde bir araya getirilmiş, modern bir görünümün sağlanmasını hedefleyin.
 • Duvar kenarlarını koyu renkli, parlak boyalarla kaplamak veya duvar panelleri uygulamak.
 • Açık renkleri tercih etmek veya parlak, canlı renklerle dikkat çekici desenler oluşturmak.
 • Nesneler ve  aynı zamanda aksesuarlarla duvarları süslemek.
 • Kompakt eşya ve mobilyalar seçmek.
 • Yüksek tavanlarda özellikle  asma tavan sistemleri kullanmak.
 • Zeminler için yumuşak, doğal malzemeler kullanmak.
 • Son olarak aydınlatma sistemleri ile ışıklandırma yapmak.

Dükkânınızın daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır.

Görsel Dizayn

Küçük dükkan tasarımları, dükkanınızın içindeki görsel dizayn, müşterilerinizin ilk izlenimini verir. Bu nedenle, mekânınızın dizaynının alanın ölçüsüne uygun olması ve dükkânın ürünleriyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Renkleri ve mekânın içindeki mobilyaların uygun şekilde seçilmesi gerekir. Mesela bu dükkân bir butik ise;

 • Ürünler askılarda sergilenebilir
 • Büyük ve geniş vitrin yerine daha sade ve şık bir vitrin hazırlanabilir

Ayrıca, mekânınızın içindeki ışıkları ve çerçeveleri de dikkatlice seçmelisiniz. Görsel tasarım, dükkânınızın havasını etkileyen en önemli unsurdur. Dükkânınızın iç mekânını, renklerle, aydınlatma, posterler veya küçük sanatsal çalışmalarla güzelleştirebilirsiniz. Ucuz dükkân dekorasyon fikirleri aynı zamanda görsel tasarımınızı ve dükkânınızın konseptini de desteklemelidir.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
Sahne Dekorasyonu
Devamı

Sahne Dekorasyonu

Sahne dekorasyonu, tiyatro ve gösteri dünyasının en büyülü ve etkileyici yönlerinden biridir. İyi hazırlanmış bir sahne dekorasyonu, seyirciyi…
otel dekorasyonu fikirleri
Devamı

Otel Dekorasyon Fikirleri

Her otel, misafirlerine unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşatmayı amaçlar. Bu deneyim, otelin dekorasyonundan ve tasarımından büyük ölçüde etkilenir.…
Spor Salon Dekorasyonu fikirleri
Devamı

Spor Salon Dekorasyonu

Spor salonu dekorasyonu, sağlıklı bir yaşam tarzının destanı gibi, kalbinizin hızla atmasına ve adrenalinin akmasına neden olan heyecan…