Börek Dükkanı Dekorasyonu

börek dükkanı dekorasyonu örneği
börek dükkanı dekorasyonu örneği

Börek dükkanı dekorasyonu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsan muhtemelen bu sektöre ilk kez atılıyorsun. İçeriğimizde aklında oluşabilecek bütün detayların ayrıntılarını paylaşacağız.

Ülkemizde en büyük kazanç kapılarından biridir börek dükkanı sahibi olmak. Her öğün müşteriler tarafından tüketilen börek sayesinde dükkana çok fazla insan girip çıkmaktadır. Börek dükkanının modern ve aydınlık bir alana sahip olması gerekir. Çünkü, fazla vakti olmayıp paket alıp gidecek olan müşterilerin yanında dükkan içerisinde oturarak yemeğini yiyecek olan müşteriler de bulunacaktır.

Aydınlık bir alan olduğunda ürün çeşitleri daha net ve müşteriyi satın almaya teşvik eden bir ortam yaratır. Peki tüm detaylar nelerdir, börek dükkanı rafları ve vitrin dekorasyonu nasıl olmalıdır? İşte, tüm bu detayları içeriğimizde bulacaksınız.

Börek Dükkanı Rafları

börek dükkanı dekorasyon fikirleri
börek dükkanı dekorasyon fikirleri

Börek dükkanının en önemli mihenk taşı diyebileceğimiz aksesuarı börekler için kullanılacak raflardır. Sergileyeceğiniz böreklerin tamamının gözükebilmesi için geniş aralıkları olan bir tezgah seçilmesi gerekir. Börek dükkanı rafları yükseklik açısından insan 150-160 cm aralığını geçmemelidir. Satıcıyla müşterinin göz kontağı kurabileceği mesafe ayarlanmalıdır.

Rafların rengi için genel olarak saf ahşap rengi tercih edilmektedir. Bu dükkanınıza doğal bir görünüm verecek ve o istenilen aydınlık alanı yaratacaktır. Konseptinize uygun olarak pembe, beyaz, mavi gibi raf renklerini de tercih edebilirsiniz. Börek dükkanı dekorasyonu açısından seçtiğiniz renge uygun bir mekanın olması gerekir.

Örneğin duvarların mavi olduğu bir börek dükkanında mavi şeritlerden oluşan beyaz bir raf kullanmak dükkanınızı harika gösterecektir. Raf seçimi ile birlikte vitrinin uyumu da önemlidir. Hazırsanız, vitrin seçimi ve dekorasyonu hakkında da biraz konuşalım.

Bunu da merak edebilirsiniz: kuyumcu vitrin dekorasyonu

Börek Dükkanı Vitrin Dekorasyonu

börek dükkanı dekorasyonu örneği
börek dükkanı dekorasyonu örneği

Börek dükkanı açmaya karar verdiniz ve dükkanınızı tuttuysanız geriye en önemli kısım yani dükkanın görselliği kalıyor. Müşteriler için daima güzel görünüşlü dükkanlar ön plandadır.

Aydınlatmaları ve dekoru alışılmışın dışında ve dikkat çekici olan yerler müşterinin alışveriş yapmak istediği yerler haline dönüşmektedir. Börek dükkanı vitrin dekorasyonu bu yüzden oldukça önemlidir. Örneğin, içeride tezgahta çalışan birisi vitrinin önündeki müşteriyi görmelidir. Bu yüzden boydan boya vitrin camları tercih edilmelidir.

Bu sayede içeriden dışarısı, dışarıdan ise iç mekanın dekoru net bir şekilde görülmelidir. Vitrin için genellikle orijinal cam tercih edilmektedir. Ancak günümüzde vitrinin üzerinde duracak olan marka logosunun rengine göre siyah film vitrinler de kullanılabilmektedir. Dekorasyonda farklılıklar konsepte göre değişir.

Vitrinlerinize boydan boya pencere efekti vererek daha retro bir hava verebilirsiniz. Börek dükkanı dekorasyonu için müşterilerin görselliğe yönelmesi ve dükkanın konsepti göz önünde bulundurulmalıdır.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
lokanta dekorasyon örnekleri
Devamı

Lokanta Dekorasyon Örnekleri

Lokanta dekorasyon örnekleri, bir restoranın ambiyansını ve müşterilerin genel deneyimini büyük ölçüde etkileyebilir. İyi bir dekorasyon, restoranınızı sadece…
Büro Dekorasyonu Önerileri Fikirleri
Devamı

Büro Dekorasyonu Önerileri

Büro dekorasyonu önerileri, çalışma alanlarınızı daha verimli ve konforlu hale getirmenize yardımcı olabilir. Çalışma ortamının tasarımı ve düzeni,…