Ayakkabı Mağaza Dekorasyonu

Ayakkabı mağaza dekorasyon
Ayakkabı mağaza dekorasyon

Ayakkabı mağaza dekorasyon hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ülkemizde ve dünya çapında genel olarak kadınlar çok sık ayakkabı satın almaktadır. Artık günümüzde de geçen sezonlara göre erkek ayakkabısı satın alma oranı artmaktadır.

Ayakkabı mağazası açarken en önemli kriterlerden birisi dükkanınız hangi cinsiyete hitap edecek? Öncelikli olarak bunun karar verilmesi gerekir.

Çünkü, kadınlar için açacağınız bir mağazada ağırlıklı olarak pembe renkler kullanılırken erkek için açacağınız

mağazada mavi renk tercih etmek daha doğru olacaktır. Eğer karışık ayakkabı satışı olacaksa bunun için daha altın veya gümüş renkler kullanmak gerekir.

Ayakkabı mağazası dizaynı sırasında diğer dikkat edilmesi gereken hususlar vitrin tasarımı ve mağaza raflarıdır. Dükkanınıza en uygun dekoru belirlemek için içeriğimizin devamında bahsedeceğimiz hususlara dikkat edebilirsiniz.

Ayakkabı Mağaza Dekorasyon Fikirleri

ayakkabı mağaza dekorları
ayakkabı mağaza dekorları

Ayakkabı mağazanızı dekore ederken dikkat etmeniz gereken birçok önemli detay vardır. Öncelikle mağaza dekorasyonunun amacı yaya trafiğini ve satışları artırmak için akılda kalıcı olmaktır. Ancak dekorasyonun kendisi üründen önce gelmemelidir.

Çünkü mağaza dekorasyonunun asıl amacı ürünlerinizi ön plana çıkarmak, sunmak ve satmaktır. Bu nedenle çok çeşitli eşya bulunan bir ayakkabı mağazasının dekorasyonunda raf sistemi, aydınlatma, renk seçimi ve diğer dekorasyon yöntemleri genel olarak ürün konseptine göre seçilmelidir.

Genel olarak, ayakkabı mağaza dekorları seçilirken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Bu önemli konuları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Öncelikle mağazanızın hedef kitlesini ve ürün grubunu net bir şekilde tanımlamanız gerekiyor. Spor ayakkabı, klasik ayakkabı, kadın ayakkabısı ve erkek ayakkabısının hedef kitlesi farklı olduğu gibi mağaza iç mekanları ve konseptleri de farklıdır.
  • Daha önce de belirtildiği gibi, ürün ayakkabı mağazasında öne çıkmalıdır. Kullanılan aydınlatma ve raf sistemleri buna uygun hazırlanmalıdır. Bu noktada müşterinin ayakkabıya kolay ulaşabilmesi çok önemlidir.
  • Ayakkabı mağazanızı dekore etmeye başlamadan önce tasarım renklerine, ürün modellerine karar vermeniz ve benzer firmalardan mağaza dekorasyonu araştırması yapmanız, istediğiniz ayakkabı mağaza dekorasyon fikirlerini geliştirmenizde olumlu etki yapacaktır.

Ayakkabı Vitrin Tasarımı

Bir işletmenin en önemli dekorlarından birisi vitrinlerdir. Vitrinler müşterilerin alışveriş yapma olasılığını arttıran faydalardan birisidir. Ayakkabı mağazanızı dekore etmeye ayakkabı vitrin tasarımı ile başlayın, en popüler ayakkabı modellerini burada sergileyin.

Bu ürünler, müşterinin kolayca ulaşabileceği bir raf sistemine yerleştirilmelidir. Müşterinin dikkatini çeken ve onları satın almaya yönlendiren bir vitrinle karşılaştığınızda, kar etmeye başladığınızın bir işareti olacaktır.

Vitrin tasarımı sırasında kullanacağınız mobilyalar merdiven şeklinde küpler olabilir. Veya oval petek şeklinde bir seçim de yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize bağlı bir konudur. Ayakkabı mağaza dekorasyon sırasında vitrinlerinizin iç dekorla uyumlu olmasına dikkat edin.

Ayakkabı Mağaza Rafları

Ayakkabı mağaza dekorasyon
Ayakkabı mağaza dekorasyon

Ayakkabı mağaza rafları ürünlerinizi açıkça beğeniye sunmanın en kolay yoludur. Ayakkabı mağaza rafları her mağazanın dizaynına göre farklı çeşitlerde satılmaktadır. Örneğin, spor ayakkabı ağırlıklı bir mağazada eğimli raflar kullanılması müşterinin ilgisini çekebilir.

Kadınlar için topuklu ayakkabıların satıldığı mağazada ise daha az aralıklarla raf ışıklandırmalı bir sistemle ayakkabıları sergilemek daha dikkat çekici olabilir. Mağaza vitrininiz ile raflar farklı seçilebilir. Burada önemli olan tek husus renk uyumu olacaktır.

Rafların yüksekliğinin ortalama insan boyunu çok fazla geçmemesi önemlidir. Çünkü ayakkabıyı incelemek isteyen bir müşteri bu konuda sıkıntı yaşayabilir. Ayakkabı mağaza dekorasyon esnasında küçük ayrıntıların büyük önemi vardır.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
kuaför dekorasyon örnekleri
Devamı

Kuaför Dekorasyon Örnekleri

Kuaför dekorasyon örnekleri, estetik ve fonksiyonelliği bir arada sunan, geniş bir çeşitlilik gösterir. Salonunuzun atmosferini belirleyen, müşterilerinizin hizmetlerinizi…
otel dekorasyonu fikirleri
Devamı

Otel Dekorasyon Fikirleri

Her otel, misafirlerine unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşatmayı amaçlar. Bu deneyim, otelin dekorasyonundan ve tasarımından büyük ölçüde etkilenir.…
pastane dekorasyon örneği
Devamı

Pastane Dekorasyon

Son yıllarda, özellikle son on yılda pastane dekorasyon işleminde evrimsel bir değişim yaşanıyor. Bu muazzam değişim sayesinde dış…