Çocuk Odası Ranza Dekorasyon Fikirleri

küçük odalar için ranza tasarımları
küçük odalar için ranza tasarımları

Çocuk odası ranza dekorasyon fikirleri en şık ve kullanışlı ranza modelleri ve dekoratif örneklerin bulunması son derece kolaydır.

Çocuklarımızın odalarının şık olması kadar güvenlik ve düzen de oldukça önemlidir. Çocuk odasında mobilya köşeleri, çekmeceler ve prizler farklı tasarlanmıştır. Ranza oda dekorasyonu için odada düzeni sağlamak için çekmeceler, kutular ve raflar kullanılır. Tercih edilecek ranza modelleri şunlardan olabilir;

 • Dört kişilik ranza modeli
 • Ranza ve altında çalışma masası olan modeller
 • Küçük olan odalar için ranza merdivenleri kutu kutu çekmeceli olan modeller

Şık Ve Sade Ranza Modelleri

Çocuk odası ranza dekorasyon fikirleri
Çocuk odası ranza dekorasyon fikirleri

Sadelik ve şıklığın ön planda olduğu bu ranzalı çocuk odası modeli bizleri kendine hayran bırakmayı başardı. Aslında çocuklarımızı yetiştirirken onlara belli şeylerden çok memnun olmayı öğretmeliyiz. Bu tür süslemeler ile zihinlerini rahatsız eden pek çok detaydan onları koruyabiliriz.

Ölçekli modellerde kullanılabilirliği; Öne çıkan ilk şey sadeliği ve kullanışlılığıydı. Karyola altında dört adet dolap, iki adet raf ve altta geniş bir gardırop bulunmaktadır. Çocuk kıyafetlerini ve oyuncaklarını bu dolaplarda saklayarak dağınıklıktan koruyabilirsiniz.

Küçük bir odanız ve 2 çocuğunuz varsa genellikle küçük odalar için ranza tasarımları yatak ve bazalı tavsiye edilir. Eskiden ranzalar şıklıktan uzak üst üste 2 yatak şeklindeydi. Ama şimdi o kadar çok çeşit var ki gardıroplar, çekmeceler, saklama kutuları, şifonyerler, çalışma masaları vb.

Değişik Çocuk Odaları

Okula  başlayan çocukların hayal gücü çok daha hızlı  gelişmeye başlar. Bu yüzden değişik çocuk odası tasarımları dekore edilmeye başlandı. En çok vakit geçirdikleri yerlerden biri olan odaları da  hayal güçlerini destekleyen modellere sahip olmalıdır. Erkekler süper kahramanları sever, bazen öyle demeseler de kendilerini  süper kahraman olarak görürler.

Çocuklar, hayallerini destekleyen resimlerden ve çizgi film afişlerinden ilham alıyor. Genç odası için dekorasyon fikirleri arasında da yer alan bu masa ve poster aranjmanı odaya renk katacak ve çocuğunuzun her sabah sevdiği kahramanları izleyerek mutlu uyanmasını sağlayacaktır. Çocuk odaları dekore edilirken şık seçeneklerin yanı sıra onları eğlendirecek akıllı uygulamalar da oldukça önemlidir. Mesela;

 • İki katlı ranza ve buna ek olan bir kaydırak
 • Ev şeklindeki bir yatak
 • Odada çocuğun sallanabileceği tavandan sarkan bir salıncak

İlginç Çocuk Odası Tasarımları Neler Olabilir

Çocuk odaları döşenirken şık seçeneklerin yanı eğitici uygulamalar da oldukça önemlidir.  Yerden tasarruf etmenin akıllı yolu çocuk odasında  yan yana iki yatak kullanmanız gerekiyorsa büyük bir komodin kullanabilirsiniz. Yatakları ayırmak ve eşyaları saklamak için çok iyi bir fikirdir.

Fazladan alan  yaratmak istiyorsanız hareketli rafları öneriyoruz. Ayrıca raflarda kullandığınız sepetler veya kutular ile şık bir dekorasyon  elde edebilirsiniz. İlginç çocuk odası tasarımları döşerken elbette odanın büyüklüğüne ve şekline göre akıllı çözümler bulunmalıdır.

 • Duvarları çocukların hayal gücünü destekleyecek bir kâğıtla kaplanabilir
 • Yatağı uyku sonrasında onun oyun oynayabileceği bir oyun evine dönüşebilir
 • Odayı tasarlarken uygun bir köşeye bir çadır konulabilir

Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Evin yeni üyesi  için büyük emeklerle hazırlanan odalar yaklaşık 4-5 yıl kullanılmaya devam eder. Özellikle okullar başladıktan sonra oda değiştirmek isteyen genç beyler için  erkek çocuk odası dekorasyon fikirleri oldukça önemlidir. Bu odaları çocuklarla birlikte kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Erkek çocuklar farklı alanlara meraklıdır.

 • Duvar rengi genelde mavi tercih edilir buna güzel bir kombinasyon yapılabilir
 • Odanın tavanını gezegen figürleri ile dizayn edebilirsiniz
 • Duvarına uçak resmi asılabilir
 • Odanın uygun bir alanına bir basket potası yerleştirilebilir

En Popüler Çocuk Odası Temalarından Biri Olan Denizci Odası

küçük odalar için ranza tasarımları
küçük odalar için ranza tasarımları

 Çocuğunuzun odasını dekore ederken bir tema tanımlayabilir, tüm tekstil ve mobilyaları bu tema etrafında yapabilirsiniz. Çocuk odaları için en popüler temalardan biri denizci odalarıdır. Mavi ve beyazın en güzel tonlarının sıklıkla kullanıldığı bu odalarda, yataklar kayık şeklinde, etrafı halatlar ve cankurtaran simitleriyle çevrili modeller tercih edilebilir.

Yatağın kenarından yukarıya doğru uzanan fileler, yatağa gemi havası katıyor. Yerdeki halı ve perdelerle aynı tonlarda dekore edebileceğiniz bu odayı çocuğunuz bu sayede çok uzun süre keyifle kullanacaktır. Çocuk odası ranza dekorasyon fikirleri bu şekilde değerlendirilerek harika çocuk odaları dekore edilebilir.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like