12 En İyi Cam Silme Aparatı Markaları ve Tavsiyeleri 2024

en iyi cam silme aparatı

En iyi cam silme aparatı hangisi? Bilen bilir, kadınların en büyük derdi cam silmektir. Evler tek veya hadi iki katlı iken, çok da büyük bir sorun değildi belki. Gerçi temizliğin hangisi dert değil ki! Ama şimdi evlerin çok katlı olması ile birlikte, cam temizliği sadece yorucu bir iş olmaktan öte aynı zamanda can güvenliğimizi de tehlikeye atan çok riskli bir iş haline geldi.

Dünyada teknoloji bu kadar ilerledi, hatta dijital çağa geçildi ama hala koskoca gökdelenler dâhil, camların temizliği manuel olarak yapılıyor. Özellikle ev kadınlarının korkulu rüyası cam temizliği, zorluğu yüzünden en çok ertelediğimiz temizlik işlerimizden biri.

Cam silme işini daha çok, temizlik sektöründe çalışan kadınlar üstleniyor. Tehlikeli çalışma şartları nedeniyle en çok iş kazası bildirilen iş sahalarından biri aynı zamanda cam silme işi.

Bütün bu sıkıntılar ve zorluklar da endüstriyel alanda bazı çözümler üretmeye yönelik çalışmalara ilham oluyor. Mıknatısın çekim gücünden yararlanılarak oluşturulan cam silme aparatları, farklı çek çek tabir ettiğimiz cam silme temizleme aparatları ile riski azaltıp, güvenli ve hijyen bir cam temizliği uygulaması sağlamaya çalışıyorlar.

Şimdi bu cam silme aparatlarının çeşitlerine ve türlerine bir bakalım ve ne kadar işe yaradıkları konusunda bilgileri bir derleyelim: İşte en iyi cam silme aparatı ve özellikleri!

En İyi Cam Silme Aparatları

Cam silme aparatlarını türlerine göre gruplandırdık. Hangi türden cam silme aparatına ihtiyacınız var? Bu sorunun cevabına göre aşağıdaki markaları seçebilirsiniz.

Sırasıyla cam silme bezleri, Teleskopik Çekçekli Cam Silecekleri, Çekpas (cam çekçeği) Cam Silme Aparatları, Mıknatıslı ve Çift Taraflı Cam Silme Aparatı tavsiyelerimizi görebilirsiniz. Güncel fiyatlarını ve yorumlarını da görebilmeniz için Hepsiburada linklerini de ekliyorum. 

1. Pensil Ayarlanabilir Mıknatıslı Cam Sileceği

pensil mıknatıslı cam sileceği

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Çok başarılı, çok kısa sürede kocaman camları tertemiz yapmanızı sağlıyor. Tehlike riskini ortadan kaldırması ise tartışılmaz bir artı. Pencereye çıkmadan, sarkmadan, iki kere silmeden, ovalamadan iç ve dış cam temizliğinizi yapabilirsiniz.

Pensil’in çift camlarınızda uygunluğunu kontrol etmek için, pencerelerinizdeki iki cam arasında bulunan metal şerite bakmanız yeterlidir. Şerit üzerinde 8 mm – 9 mm – 10 mm – 11 mm veya 12 mm yazıyorsa Pensil Ayarlanabilir Standart’ı videomuzdaki gibi ayarlayıp kullanabilirsiniz. Cam profil aralığınız 14 mm –  16 mm ise Pensil Ayarlanabilir Ekstra, 18 mm – 20 mm – 22 mm – 24 mm ise Pensil Ayarlanabilir Premium ürününüzü tercih edebilirsiniz.

2. Molto Mıknatıslı Cam Silme Aparatı

molto mıknatıslı cam silecek

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Olumsuz kullanıcı yorumu çok az. Mıknatısının güçlü olduğu belirtilen yorumlar arasında.

3. Turuncukoli Mıknatıslı Cam Silme Aparatı

turuncukoli mıknatıslı silecek

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Tasarımı çok şık. Temizlikte de maharetli. Fiyatı biraz yüksek ama sağladığı konfora da değer diye düşünüyoruz. 

4. Parex Mikrofiber Cam Silme Bezi

parex mikrofiber cam silme bezi

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Fiyatı kalitesine oranla çok iyi. En yaygın kullanılan mikrofiber cam bezi markalarından biri.

 

5. Vileda Mikrofiber Cam Bezleri

vileda cam bezi

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Vileda her zaman kalitesi ile göz dolduran bir temizlik ürünleri markası. Mikrofiber cam silme bezleri de çok verimli ve kaliteli.

 

6. Perla Mikrofiber Cam Bezleri

perla bez

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Kalitesi çok güzel, memnuniyette üst seviyede ancak oldukça pahalı bir ürün.

 

Bez seçimimizi yaptıktan sonra, ihtiyaca göre teleskopik çekçekli cam silecekleri alabiliriz. Teleskopik ürünler kullanımı kolaylaştırır. Aşağıda çekçekler arasından en iyi 3 tanesini sizlere sunuyoruz.

7. Parex Teleskopik Cam Silecekleri

parex teleskopik cam sileceği

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Parex teleskopik çekçekler de hem fiyat hem de kalite olarak gayet iyi. Bu da bu markayı tercih edilen bir ürün olarak öne çıkarıyor.

 

8. Scotch Brite Teleskopik Sopalı Cam Temizleme Aparatı

scotch brite teleskopik cam sileceği

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Scotch Brite ürünleri kalite olarak sektördeki en beğenilen markalardan biri. Sıkmasının çok güzel olduğu, uzun ömürlü ve sağlam bir malzemeden yapıldığı ve en önemlisi iz bırakmadan parlak ve hijyen bir temizlik imkanı verdiği kullanıcı yorumları arasında üst sırada belirtilen özelliklerinden.

 

9. Mikrotex Eko Paket Cam Bezi

mikrotex cam bezi

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Mikrotex cam silme bezi de kullanıcılardan tam not alan markalardan biri. Uzun süreli dayanma özelliği çok belirgin. Bir kerede tozu ve kiri kolayca cam yüzeyden temizlemesi hem daha az yorulmanıza hem de kaliteli bir temizlik elde etmenizi sağlıyor. Genelde setli olarak satılıyor. Üçlü setinin fiyatı kalitesi oranında uygun olduğu söylenebilir.

 

Çekpas modelleri ise daha profesyonel ve pratik kullanıma sahip. Çekpas arıyorsanız, Türkiye’de bulabileceğiniz en iyi 3 modeli sıraladık.

10. Felix Express Profesyonel Plaza Cam Sileceği

felix cam sileceği

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Adından da anlaşılacağı üzere tam bir profesyonel işi bir ürün. Fiyatı da ona göre tabii!

 

11. IKEA Lıllaggen Cam Silme Aparatı

ikea silecek

Hepsiburada Fiyatını Gör!

IKEA mağazxalarından temin edeceğiniz ürün çok da pahalı değil. Temizleme özelliği de çok iyi.

 

12. Rindo PCP517 Paslanmaz Camsil

rindo silecek

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Paslanmaz malzemeden yapılması ile dikkat çekiyor. Dayanıklı bir ürün. Kolay kolay eskimiyor. Fiyatı ucuz değil ama kalitesi de az değil!

 

Büyük camlar için pratik ve kullanışlı olan mıknatıslı cam silme aparatları ise yazımızın son bölümünde sizlerle. Bu mıknatıslı ürünlerle eforunuzu azaltabilirsiniz.edilen 12 cam silme aparatını fiyatlarıyla birlikte listeledik. Sizlerinde kullanıp memnun olduğunuz ürünler varsa lütfen bize yorum bölümünden yazın. İçeriğimizi güncelleyelim. 

En iyi Cam Silme Aparatı Çeşitleri

1. Mikrofiber Cam Silme Bezleri

parex mikrofiber cam silme bezi

Öncelikle mikrofiber bezi diğer bezlerden ayırt eden özelliği nedir ona bakalım. Mikrofiber bez nedir?

Polyester ve polyamid elyaftan üretilmiş kumaşlardan yapılan bezlerdir. Çok ince havlı bu kumaşlar, mikrofiber özellik olarak adlandırılan, toz tutma kapasitesi yüksek, aynı zamanda su ve nem tutma kapasitesi de yoğun olan kumaşlardır. Diğer temizlik bezlerine göre on kattan fazla su tutma özelliğine sahiptir mikrofiber bezler. Bu nedenle de kısa sürede, temizlik yaptığınız yüzeyleri temizler, leke bırakmaz ve daha temiz ve hijyen yüzeyler elde etmenize olanak sağlar. Özellikle cam silmek için yapılmış olan mikrofiber cam silme bezleri, diğer bezlere oranla cam silme işi için en uygun yapıda olan cam silme bezleridir.

2. Teleskopik çekçekli cam silecekleri

scotch brite teleskopik cam sileceği

Çekçek yöntemi aslında adını temizlik çubuğunu çekmek suretiyle yaptığımız işten alıyor. Teleskopik çekçeklerin özelliği şu; uçlarındaki başlık kauçuktan yapılmış ve esnek bir yapıya sahip ve bu da uzanamadığımız köşelere camdan sarkmadan müdahale etme şansı veriyor. Bu teleskopik çekçeklerin ucunda aynı zamanda başlığı kaplayan mikrofiber kumaştan yapılmış bir kaplama var. Tıpkı mikrofiber bezlerde olduğu gibi su ve nem tutma özelliği çok yüksek olan bu kumaşlar bu sayede suyun ve nemin temizleyici etkisini, henüz kurumadan çok daha geniş yüzeylere bir kerede ulaştırmamızı sağlıyor. Mikrofiber kumaşın toz tutma özelliği de temizliğin daha hızlı ve pratik bir biçimde gerçekleştirilmesine imkân veriyor.

3. Çekpas ve rulo başlıklı cam silme aparatı

felix cam sileceği

Çekpasları hepimiz biliyoruz, özellikle tüm düz yüzeylerde, ince bir plastik ya da metal parçanın arasına sıkıştırılmış kauçuklu başlık takılarak uygulanan, çekerek paspas yapmak suretiyle paspas haline getirilmiş çubuklar şeklinde olan temizlik aparatları bunlar. Hepimiz hayatımızın her alanında sık sık kullanıyoruz çekpasları. En çok da cam silme aparatı olarak hayatımızda.

Çekpaslar istenildiğinde uzatılabilen özelliği olan sapları da mevcut, ucunda iki adet başlığı olan cam silme aparatlarından. Önce rulo şeklindeki başlığı ucuna takıyorsunuz ve camın yüzeyine deterjanlı suyu cama sürerek kiri ve pisliği yumuşatıyorsunuz. Bu rulolar genelde mikrofiber püsküllerden oluşuyor ve bu özelliği sayesinde camın yüzeyinde çok daha fazla alanın deterjanlı su ile temasına olanak sağlıyor. Ardından başlığı değiştirip kauçuk uçlu başlığı takıp kiri ve suyu camdan çekerek alıyorsunuz.

Özelliklere cadde üzerinde pek çok mağazanın vitrinini bu cam silme aparatları ile temizleyen kişiler görebilirsiniz. Bu aparatlar uzatılabilme özellikleri ile ikinci üçüncü katlardaki büyük vitrin camlarına da kolayca ulaşabilme imkânı sağlayabiliyor.

4. Mıknatıslı ve çift taraflı cam silme aparatı

turuncukoli mıknatıslı silecek

Mıknatıslı cam silme aparatı özellikle camın dış yüzeyini camın dışına çıkmadan yani camdan sarkmadan temizleme olanağı sağlıyor. Çünkü mıknatısın çekim gücünden faydalanılarak hazırlanmış olan bu cam silme aparatı iki adet, yüzeyleri temizlik için uygun sünger doku ile kaplanmış diğer yüzeyi ise el ile tutmaya uygun olarak sap yerleştirilmiş, birbirlerine de bir uzunca bir sicim ile bağlanmış cam silme aparatından oluşuyor.

İki ikiz parça şeklinde olan bu aparatlar mıknatısın çekim gücü sayesinde siz camınızı içerden silerken camın dışından elinizdeki parçaya yapışan diğer ikiz parça sizinle birlikte hareket ederek dış yüzeyin de aynı anda temizliğine imkân veriyor. Tabii ki bu mıknatıslı cam silme aparatı hem can güvenliğimiz açısından çok önemli bir buluş hem de bu sayede çok daha kısa sürede daha çok cam yüzeyini temizleme olanağı bulunuyor. Sadece kullanıcı deneyimlerinden yansıyan bir sorun var o da mıknatısın gücü. Eğer zayıfsa bu temizleme işi pek de istenilen sonucu vermeyebiliyor.

Şeffaf Açıklama:

Sitemizde yer alan ‘En İyi Ürünler’ ve ‘Tavsiye Listeleri’ ile ilgili içeriklerimiz; kullanıcı deneyimleri, detaylı araştırmalar, kişisel deneyim, ürün yorumları ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Ayrıca sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı içerir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like