Dekorasyonda Kahverengi İle Uyumlu Renkler

kahverengi ile uyumlu renkler
kahverengi ile uyumlu renkler

Kahverengi İle Uyumlu Renkler o kadar çeşitlidir ki, dekorasyon yapmak istediğinizde asla zorlanmazsınız.  Seçeneklerin çokluğu sizi kesinlikle bunaltmasın. Kahverengiyi tek bir renk olarak algılamak çok yanlıştır. Dekorasyon içerisinde koyu ve açık kahverengi tonları sıklıkla kullanılır.

Bu yazıda, dekorasyonel anlamda kahverengi ile uyumlu renkler hakkında bir değerlendirme yapacağız. Kahverengi mobilya veya duvar rengi şemalarıyla iyi gidecek bazı renk kombinasyonlarını göstereceğiz. Ayrıca, bu fikirleri diğer tonlar için de kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir Yazımız : Gri Koltuklara Ne Renk Kırlent? Uyumlu 10 Renk

Kahverengi ile uyumlu renkler

Kahverengiye En Çok Yakışan Renkler

Eviniz için bir renk düzeni seçerken, kahverengi kolay bir seçimdir. Kahverengi, bir odada ana renk olarak veya başka bir rengi tamamlamak için vurgu rengi olarak kullanılabilir. Nötr ve sıcaktır, bu da diğer renklerle eşleştirmeyi kolaylaştırır.

İşte kahverengi ile iyi giden en iyi renklerden bazıları:

  • Mavi
  • Yeşil,
  • Gri,
  • Lacivert,
  • Bej,
  • Sarı
Kahverengi-Bej uyumu

Mavi ve kahverengi uyumu

Mavi ve kahverengi renk düzeninde sıklıkla kullanılan kombinasyondur. Mavi soğuk bir renktir, kahverengiyi dengeye getirir. Mavinin ayrıca kahverengi üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır, bu da onları tamamlayıcı renkler olarak mükemmel kılar. Yatak odaları, oturma odaları, ofisler ve kütüphanelerin bu renk kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Kahverengi hangi renkle uyar
Kahverengi hangi renkle uyar

Yeşil ve kahverengi Uyumu

Kahverengi-Yeşil Uyumu

Yeşil ve kahverengi doğal tamamlayıcılardır, bu nedenle yeşil, kahverengi mobilyalı bir oda için güzel bir tercih olacaktır. Yeşil, kahverenginin enerjik etkisini sakinleştirmeye yardımcı olur. Bu renk kombinasyonu yatak odaları ve oturma odaları için de iyi bir seçimdir. Yeşil ve kahverengi, fıstık ezmesi ve jöle gibi birbirine yakışan bir renk uyumudur.

Sarı ve kahverengi uyumu

Sarı, bir odayı canlandırmak için kullanılabilecek sıcak bir renktir. Aynı zamanda kahverenginin iyi bir tamamlayıcısıdır. Bu da kombinasyonunu doğru eşleştirdiğinizde evinizdeki kahverengi mobilyaların veya diğer parçaların yanında özellikle harika görüneceği anlamına gelir. Sarı, evde rahat bir atmosfer yaratmak için kullanılabilir.

Enerjik odalar, ev ödevlerine odaklanmak için ekstra motivasyona ihtiyaç duyan aktif çocuklar veya ofiste uzun saatler çalışan yetişkinler için iyidir. Sarı, herkesin hayat hakkında olumlu ve iyimser hissetmesine yardımcı olabilir.

Gri ve Kahverengi Uyumu

Gri ve kahverengi renk şeması, iç tasarımdaki en popüler şemalardan biridir. Bu renk kombinasyonu neredeyse her odada harika görünür. Gri ve kahverengi uyumu, endüstriyel ve rustik dekorasyonu aynı anda kullanmak isteyenlerin siyahtan sonra en fazla kullandığı renktir. Metalik gri ile endüstriyel esintileri, kahverenginin odunsu ve tarihi yapısı ile rustik tasarımın üzerinde esebilir. Minimalist dekorasyonlarda da bu iki renkle sıklıkla karşılaşmaktayız. Ayrıca yemek odası da dahil olmak üzere evdeki pek çok alanda rahatlıkla kullanılır.

Bej ve Kahverengi Uyumu

Bej, beyazdan türetilmiş bir renktir. Bu renk ilk olarak, istenen tonu elde etmek için farklı renklerin karıştırılmasıyla keşfedilmiştir. Soluk sarımsı-gri veya sarımsı-kahverengi bir ton olarak tanımlanabilir. Bu, bu renklerin tasarımda veya başka herhangi bir faaliyette birlikte iyi kombinlenebileceği anlamına gelir. Bej, kahverengi ile en uyumlu renk olduğunu söyleyebiliriz.

Kahverengi zordur, ancak bu renkler onunla iyi uyum sağlayabilir. Kahverengi, diğer renklerin en iyi yönlerini ortaya çıkarmak için kullanılabilecek bir renktir. Bununla birlikte, diğer renkleri daha fazla öne çıkarmak için de kullanılabilir. Evinizin bir alanında kahverengiyi öne çıkarmanın bir yolunu arıyorsanız, yukarıda bahsettiğim renk karmalarını kullanmanızı tavsiye ederim.

Kahverengi koltuğa ne renk gider?
Kahverengi koltuğa ne renk gider?

Umarız kahverengi ile uyumlu renkler makalemizi faydalı bulmuşsunuzdur! Kahverengi çalışmak için zor bir renk olabilir, ancak doğru dokular ve vurgularla birleştirerek mekanınızın sıcak ve davetkar hissetmesini sağlayabilirsiniz.

RESİM GALERİSİ :Kahverengi İle Uyumlu Renkler

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
Devamı

Ucuz Yer Döşeme Fikirleri

Ucuz yer döşeme fikirleri, bütçesini düşünen herkesin ortak düşüncesi. Hayatımızın büyük bir kısmını evlerimizde geçirdiğimiz için, evimizin dekorasyonu…
Kartonpiyer İç Dekorasyon
Devamı

Kartonpiyer İç Dekorasyon

Kartonpiyer iç dekorasyon, evinizin genel görünümünü ve çekiciliğini yükselten ve odanın genel tasarımını öne çıkaran bir sanatsal dokunuş…
Cam Dekorasyon Ürünleri
Devamı

Cam Dekorasyon Ürünleri

Cam dekorasyon ürünleri, ev ve ofis dekorasyonlarında şıklık ve modernlik yaratmayı amaçlayanlar için mükemmel bir seçenektir. Hem fonksiyonel…