Kahverengi Koltuklara Hangi Renk Halı

Kahverengi koltuğa uygun halı
Kahverengi koltuğa uygun halı

Kahverengi Koltuklara Hangi Renk Halı diyorsanız, kahverengi mobilyalar klasik ve zarif bir seçimdir. Evinize eski moda bir hava katmak için kullanılabileceği gibi, modern bir görünüm yaratmak için diğer renk ve stillerle de eşleştirilebilir. Kahverengi koltuğunuzla uyumlu halılar için alışveriş yaparken, öncelikle koltuğun rengiyle uyumlu mu yoksa kontrast mı istediğinize karar vermelisiniz. Eğer geleneksel ya da vintage bir görünüm istiyorsanız, mobilyanızı halınızla eşleştirmek çok zor olmayacaktır. Ancak, tahmin edilebilir olmayan bir şey istiyorsanız ya da tüm kahverengi mobilyalarınızın görüneceği tek bir oda varsa, kontrast renkler her şeyi kaotik göstermeden ilgi çekecektir.

Daha önce kahverengi koltuk dekorasyonu hakkında oldukça kapsamlı bir içerik yayınlamıştım. Bu içeriğimi inceleyerek tüm yönleriyle kahverengi koltuk dekorasyonları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kahve Köşesi Fikirleri

Koltuğa göre halı seçimi
Koltuğa göre halı seçimi

Kahverengi Koltuklara Ne Renk Halı Olur?

Halınız için bir renk seçerken, alanınızın genel görünümünü ve hissini göz önünde bulundurmanız önemlidir. Aşağıdaki ipuçları kahverengi koltuklarınız için doğru renk halıyı seçmenize yardımcı olacaktır.

Eğer halihazırda kahverengi koltukların bulunduğu bir odanız varsa, bu koltukları vurgulamanın ve mekanın odak noktası haline getirmenin pek çok yolu var. Odanızda gri veya siyah gibi başka renkler varsa, bu renklerde halılar da almayı düşünebilirsiniz. Bu, gözünüzün önce kahverengilere çekilmesi için kontrast yaratmaya yardımcı olacaktır.

Odanızda beyaz duvarlar ve ahşap zemin dışında başka bir renk yoksa, bu renkleri başka türlü olduğundan daha fazla öne çıkarmak için mavi veya yeşil gibi bir şey almanızı öneririm.

Kahverengi koltuğa hangi renk halı gider
Kahverengi koltuğa hangi renk halı gider

Açık bej veya açık taba rengi halı kahverengi koltuklarla uyumludur.

Kahverengi bir koltuğunuz varsa, rengini tamamlayan bir halı seçmeniz gerekir. Açık bej veya taba rengi bir halı bu tür mobilyalarla iyi sonuç verecektir. Mekanınıza biraz renk ve enerji katmak bu kombinle mümkün olacaktır. İçinde biraz kahverengi olan nötr desenli bir halıyı da düşünebilirsiniz.

Kahverengi mobilyaya hangi boya rengi gider
Kahverengi mobilyaya hangi boya rengi gider

Kahverengi koltuklara yeşil ve lacivert halılar

Bir odayı dekore ederken, ayrıntılara takılıp kalmak kolaydır. Ancak bazen geri adım atıp büyük resme bakmanız gerekir. Mobilya parçalarınızın birbirini tamamladığından emin olmak istiyorsanız, bunu yapmanın bazı kolay yolları vardır. İşte onlardan biri:

Kahverengi koltukların ve yeşil ya da lacivert halıların olduğu bir odada, duvarlar için açık renkli ya da nötr bir renk seçin. Mobilyaların bu ortamda daha belirgin bir şekilde öne çıkmasını istiyorsanız daha cesur bir renk de tercih edebilirsiniz.

Kahverengi koltukların altına serilmiş yeşil ve lacivert halılar, oturma odanızın veya salonunuzun ambiyansını geliştirmek için iyi renk unsurlarıdır. Yeşil renk şüphesiz doğanın bir sembolüdür, bu nedenle size huzur ve rahatlık hissi verebilir. Lacivert ise mekana havadar bir his verecek kadar koyu ve çılgın, öyle değil mi?

Kahverengi hangi renkle uyar
Kahverengi hangi renkle uyar

Kahverengi koltuk ile kahverengi halı asla bir araya gelmemeli

Kahverengi koltukların kapladığı bir odayı, özellikle aynı renk cinsinden kahverengi halıyla tamamlamak inanılmaz bocuğu bir etki meydana getirecektir. Bunun yerine, mevcut dekorunuzu tamamlayan daha açık veya daha koyu bir nötr seçin. Farklı bir renk üzerine küçük küçük kahve desenler kullanılabilir. Ancak halının yüzde 50’sinden fazlası kahverengiden oluşuyorsa, başka renk koltukların altına serin çok daha iyi olacaktır. Tamamen aynı renkli bir oda odadaki derinlik ve dokuyu bertaraf eder. Dekorasyonda en istemediğimiz olayda tam olarak budur.

Kahverengi koltuğa ne renk gider?
Kahverengi koltuğa ne renk gider?

Odanızın diğer özelliklerinin renklerini göz önünde bulundurun.

Halı rengini seçmeden önce odanızın diğer özelliklerinin renklerini göz önünde bulundurmanızı öneririz. Çok koyu bir halı dekorunuzun detaylarını görmeyi zorlaştırabilir ve çok açık bir halı odanın daha küçük ve dağınık görünmesine neden olabilir. Kahverengi koltuklarınızla uyumlu bir renk bulmakta zorlanıyorsanız, onları orta tonlu bir duvar rengiyle eşleştirmeyi deneyin. Bu, kahve koltukları aşırı güçlendirmeden veya dikkatlerini dağıtmadan ilginç bir kontrast yaratmaya yardımcı olacaktır.

kahverengi ile uyumlu renkler
kahverengi ile uyumlu renkler

Kahverengi Koltuklar için Beyaz veya Gri Halı Alternatifleri

Beyaz veya gri halı, kahverengi koltuklara ve yoğun bir dekora sahip odalar için iyi bir seçim olabilir. Dekorunuzda çok sayıda desen varsa, bunlar beyaz veya gri halıda kaybolacaktır.

Odanızda çok sayıda mobilya varsa, alanı daha açık hissettirecektir. Beyaz veya gri halılar bu tarz çok sayıda mobilyalı odalar için harika tercihlerdir. Çünkü odayı olduğundan daha büyük hissettirebilir ve temiz, modern bir hava verebilirler.

Kahverengi mobilyaya uygun duvar boyası
Kahverengi mobilyaya uygun duvar boyası

Odanın başka yerlerinde renk patlamaları varsa nötr renkli bir halı olmalı

Odanın başka bir yerinde renk patlaması olması, nötr renkli bir halı seçmenizi gerektirebilir. Fazla cafcaflı bir dekorasyon gün içinde dinlendiğinizi sandığınız anlarda bile zihninizi yoracaktır. Odanın her tarafında renk patlaması olmasın. Alanınızı çok fazla renkle boğmak istemezsiniz. Uygun ve sade halı renk ve desenleri ile dekorasyonu dengeleyin.

Kahve krem koltuk kombinleri
Kahve krem koltuk kombinleri

Kahverengi koltuklar birçok farklı renkte halı ile iyi görünebilir.

Kahverengi pek çok renkle uyumludur. Sadece koltuklar için geçerli değildir. Kahverengi mobilyalar, yeşil ve lacivert de dahil olmak üzere birçok farklı halı rengiyle güzel görünebilir. Oturma odanızın veya salonunuzun kahverengiden kaynaklanan karanlık veya karmaşık görünmesini önlemek için doğru halıyı seçtiğinizden emin olun.

Umarız bu kılavuz kahverengi koltuklar için en iyi renk halıyı belirlemenize yardımcı olmuştur. Odanız için en iyi seçim, alanınızın boyutu, şekli ve tarzının yanı sıra pencerelerden veya diğer kaynaklardan ne kadar ışık geldiğine bağlı olacaktır. Daha fazla ilgili makale görmek isterseniz, kahverengi koltuk dekorasyonu ile ilgili yazımıza da göz atın.

RESİM GALERİSİ : Kahverengi Koltuklara Hangi Renk Halı

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
ahşap dekorasyon fikirleriyle neler yapılabilir
Devamı

Ahşap Dekorasyon Fikirleri

Ahşap dekorasyon fikirleri meraklıları tarafından özellikle araştırılmaktadır. Ahşap ev dekorasyonu son yıllarda ön plana çıkan modern yaşam alanlarının…