Kahverengi Salon Dekorasyon

Kahverengi mobilya kombinleri
Kahverengi mobilya kombinleri

Kahverengi salon dekorasyon için kullanılan mobilyalar ve aksesuarlar, salonun konforlu ve şık bir görünüm kazanmasını sağlar. Kullanılacak olan ahşap mobilyalar ve aksesuarlar, ahşabın rengi, stili ve şeklinden seçilmelidir.

Kahverengi mobilya kombinleri ahşap mobilyalar ile bütünleştiğinde salonunuz sıradanlıktan çıkmış ve bu sayede göz alıcı bir görünüm kazanmasını sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. Ahşap aksesuarlar özellikle salonun tamamına şık bir görünüm katmak için kullanılabilir.

Kahverengi Salon Dekorasyonu İçin Renk Seçimleri

Kahverengi ile uyumlu renkler mobilya tercihinde kişiler kahverenginin yanı sıra bej, krem ve pastel tonlarının kullanımı klasik bir kahverengi salon dekorasyonunda ilk tercih edilen renklerdir. Bunun yanı sıra, modern çizgileri ve böylelikle aksesuarları destekleyecek sürme, gümüş veya altın tonları da kullanılabilir. Kahverengi bir salon dekorasyonunda, koyu ve açık tonların bir kombinasyonu kullanılmalıdır. Orta tonları da kullanmak iyi bir fikir olacaktır. Bunun yanı sıra,

  • Sıcak kahve
  • Pembe
  • Turuncu ve
  • Gri tonların da kullanımını düşünebilirsiniz.

Mobilyalar Nasıl Olmalı

Kahve tonları ev dekorasyonu için kullanılacak mobilya tercihleri  kahverengi salon dekorasyonunda yapmayı düşünenler için bu yüzden önemli bir yere sahiptir. Mobilyaların tasarımları modern olmalıdır. Ancak klasik kahverengi renklerinin hakimiyetini korumalıdır. Deri, ahşap veya kumaş üzerine kahverengi renk tonlarıyla süslenmiş mobilyalar tercih edilebilir.

Döşemeler Nasıl tercih Edilebilir

Kahverengi salon dekorasyon
Kahverengi salon dekorasyon

Döşemeler kahverengi salon dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken başka bir detaydır. Tercih edilebilecek döşeme seçenekleri deri, ahşap, parke, mermer gibi farklı seçenekler olabilir. Son olarak; döşemelerin renk tonu kahverengi veya pastel tonlarda seçilmesi durumunda salonunuzsa sıcak bir atmosfer ortamı oluşturabilirsiniz.

Dekorasyonda Aksesuar Olarak Neler Kullanılabilir

Aksesuarlar kahverengi salon dekorasyonunda en çok önem taşıyan kısımdır. Kahverengi renk tonlarıyla süslenmiş perdeler, halılar, yastıklar, çerçeveler, kandiller ve aynı zamanda çeşitli ev dekoratif ürünler kullanılabilir. Modern ve klasik tasarımların karışımı kullanılarak oluşturulabilecek harika bir dekorasyon ortaya çıkacaktır.

Kahverengi Salon Dekorasyonunda Koltukların Rolü

Kahverengi koltuk kombinleri ile salonunuzun bütünlüğünü sağlamak için birkaç fikir önerisi olarak;

  • Kahverengi koltukların altına beyaz, gri ve siyah desenli halılar eşleştirilebilir. Ayrıca, kahverengi koltukların üzerine siyah ve beyaz çizgili ya da dantelli perdeler asılabilir.
  • Koltukların kenarına beyaz olanlarla kontrast oluşturmak için, kahverengi koltukları siyah, gri veya mavi renkli perdelerle kombine ederek ortamın havasını değiştirerek mümkün olabilir.
  • Koltukların üzerine koyabileceğiniz kahverengi renkli, kırmızı, krem veya beyaz renkli yastıklar kullanarak koltukların havasını değiştirmek de mümkündür.
  • Koltukların kenarına vazolar ya da tablo çerçeveleri ekleyerek, kahverengi koltukların arka planına mükemmel bir kontrast oluşturabilirsiniz.

Kahve Krem Salon Dekorasyonu Fikirleri

Kahve krem salon dekorasyonu kırmızı ve beyaz kareli duvar kaplamaları kahve krem salonunuzun genel havasının çok daha modern ve bu sayede şık görünmesini sağlayacaktır. Modern çizgileri de dekorasyonunuza dahil ederek, kahve krem salonunuzu şık bir modern tarzda donatabilirsiniz.

Aynı zamanda salonunuzu aydınlatmak için modern tasarımlı aydınlatmalar kullanarak kahve krem  tonlarının hakim olduğu salonunuzu daha misafirperver ve canlı bir atmosfere sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Koltuk seçiminizi kahve krem salonunuzun aslında tamamlayıcısı olabilecek modern tarzda tasarlanmış koltuklar tercih ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Masa seçiminizi de kahve krem salonunuzun tamamlayıcısı olabilecek modern tarzda tasarlanmış masalar tercih ederek yapabilirsiniz. Aksesuarlarınızı da modern tasarımlı aksesuarlar tercih ederek, kahve krem salonunuzun daha canlı bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Çerçevelerden de modern tasarımlı çerçeveler tercih edebilirsiniz. Kahverengi salon dekorasyon sayesinde böylece kahve krem salonunuzun tamamlayıcısı olabilecek daha modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
Otantik Salon Dekorasyonu
Devamı

Otantik Salon Dekorasyonu

Otantik salon dekorasyonu, yaşam alanlarınızın dönüşümünde öncü bir rol oynar. Evinizin salonunda yer alan eşyalar ve aksesuarlar, bu…
Salonda kitaplık dekorasyonu
Devamı

Salonda Kitaplık Dekorasyonu

Salonda kitaplık dekorasyonu düşüncesini göz önünde bulundurarak, bu makalede okuyucularımıza özgün ve etkileyici fikirler sunarak, salonlarında görsel ve…
lüks salon dekorasyonu
Devamı

Lüks Salon Dekorasyonu

Lüks salon dekorasyonu, evinizin kalbinde sofistikasyon ve zarafeti belirginleştiren bir yoldur. Bu, birinci sınıf otel lobilerini ve lüks…