Kanaviçeden Salon Takımı Örnekleri

Kanaviçeden salon takımı örnekleri bu yıl oldukça revaçta. Size bu yazımda kanaviçe salon takımı, otantik kanaviçe salon takımları, başlıca kanaviçe örnekleri hakkında bilgiler vereceğim.

Kanaviçeden salon takım örnekleri konusuna geçmeden önce size kanaviçe hakkında bilgi vermek istiyorum. Kanaviçe, bir dokuma tekniğidir. İki veya daha fazla iplik parçasının birbirine düzenli bir şekilde geçirilerek dokunan türden bir kumaştır. Kanaviçe dokumaları, genellikle hafif, esnek ve düzgün yüzeylidir. Kanaviçeden salon takımı örnekleri, oturma odasında şık ve otantik bir ortam yaratmak için tercih edilmektedir.

İlginizi çekebilir  :  Salon Taş Duvar Dekorasyonu

Kanaviçeden Salon Takımı Örnekleri Nelerdir? 

Kanaviçeden salon takımı örnekleri arasında otantik kanaviçeler, tek renk kanaviçeler, özel tasarım kanaviçe örnekleri daha çok yer almaktadır. Bu konuya tek tek alt başlıklar halinde incelemek istiyorum. 

Tek Renk Kanaviçe Salon Takımı

Tek renk kanaviçe salon takımı, salon takımı setlerinde, mobilyaların üzerinde sadece bir renk kullanılan kanaviçe dokumalarından oluşur. Bu tür el işi ürünler, oturma odasında düzenli bir görünüm yaratmak için tercih edilir. Örneğin, bir oturma odasında sadece beyaz kanaviçe dokumaları kullanılarak yapılmış bir örtü, odaya hafif ve ferah bir hava katabilir.

Genellikle minimal ve şık tasarımlarla üretilmektedir. Evinizdeki diğer mobilyalarla uyumlu bir şekilde kullanılmaktadır. Sadece beyaz kanaviçe dokumalı bir örtüyü mobilyalarla da uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu el işi ürünlerin temizliği de oldukça kolaydır.

Ancak avantajları kadar dezavantajları da vardır. Tek renk bir kanaviçe örtü odaya monoton bir görünüm katma riski taşır. Bu nedenle, tek renk kanaviçe salon takımlarını kullanırken, odanın diğer aksesuarlarını da göz önünde bulundurun. Duvar rengini de dikkate alarak, odayı daha canlı ve çekici hale getirecek renkler seçilmelidir.

Tek renk harici aynı rengin farklı tonları da yukarıda ve aşağıdaki görsellerdeki gibi kullanılarak farklı görünümler elde edebilebilir. Bu tamamen sizin zevk ve tercihlerinizle alakalı öyle değil mi? 

Otantik Kanaviçe Salon Takımları ve Modelleri

Otantik kanaviçe salon takımları trend kanaviçe modelleri arasında yer almaktadır. Otantik, kelime anlamı olarak gerçek, doğal anlamına gelmektedir. Kanaviçede otantik bir tasarım ise yerel, olduğu gibi görünen tasarımlardır. Eğer yaşam alanlarınız bu gibi ürünlerden oluşuyorsa dekorasyon olarak da bu gibi doğal ürünleri tercih etmelisiniz. Otantik bir tasarım yaparken aşağıdaki önerilerimizi dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Tasarım sürecinin amacını belirleyin. Bu amaç, tasarım sürecinin ne kadar doğal olması gerektiğini de belirleyecektir.

Doğal düşünme sürecine izin verin. Öncelikle tabii ki kendinize zaman tanıyın. Fakat diğer tasarımcılardan da bu süreçte ilham alın. Bu, kendi fikirlerinizi özgürce üretebilmenize yardımcı olacaktır.

Ne ise o: Otantik tasarım yaparken, tasarımın gerçekçi olmasına özen gösterin. Tasarladığınız örneğin bir ağaç ise dalları, meyvesi nasılsa olduğu gibi kumaşa yansıtın.

Doğal malzemeler kullanın. Otantik tasarım yaparken kullandığınız kumaş ve ip de organik olmalıdır.

Özel Tasarım Kanaviçe Örnekleri

Özel tasarım kanaviçe örnekleri, adından da anlaşılacağı üzere sadece sizi ilgilendiren ve sizin özel anılarınızın yansıtıldığı tasarımlardır. Örneğin çocuğunuzun veya bir sevdiğinizin ya da sizin doğum gününüzün olduğu ay takvimi gibi. Sizin anılarınızı ifade eden tasarımlar. Bununla ilgili internette pek çok tasarım mevcut. 

Kanaviçe Salon Takımı Şemaları

Kanaviçe şemaları, bir tasarım aracı olarak kullanılan özel bir tasarım tekniğidir. Bir etkinliğin, işlemlerin veya bir sürecin adımlarını göstermek için kullanılan bir şablondur. Bu şablonlar, etkinliğin adımlarını düzenli bir şekilde gösterir ve bu adımların hangi sırayla gerçekleştiğini açıkça belirtir. Kanaviçe şablonlarından faydalanarak istediğiniz şekli, nesneyi el işine yansıtabilirsiniz. Tasarıma başlamadan önce kendi şemanızı oluşturursanız hangi sırayla ilerleyeceğinizi bildiğinizden üretim sürecini de daha kısa tutmuş olursunuz. İşte kullanabileceğiniz şemalardan birkaç örnek:

 

 

 

Kanaviçe el işi, zahmetli olduğu kadar değerlidir. Dilediğiniz motif ve desenleri dokuyarak zengin bir görünüm elde ettiğiniz bu tasarımları dekoratif olarak kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.  

Kanaviçe salon takımı örnekleri hakkında oldukça detaylı bilgiler vermeye çalıştım. Daha detaylı bilgiler için aşağıda bir video paylaştım. Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. 

 

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
Beykoz Dekorasyon Firmaları
Devamı

Beykoz Dekorasyon Firmaları

Beykoz dekorasyon firmaları, İstanbul’un bu tarihi ve doğal güzelliklerle dolu ilçesinde, yaşam alanlarınıza benzersiz dokunuşlar yaparak atmosferinizi dönüştürmeye…
Büyük Salon Dekorasyonu
Devamı

Büyük Salon Dekorasyonu

Büyük salon dekorasyonu, yaratıcılığınızı sergileyebileceğiniz ve yaşam alanınızı maksimum düzeyde kullanabileceğiniz bir fırsat sunar. Doğru düzenlemelerle, büyük bir…
Duvar Dekorasyon Süsleri Fikirleri
Devamı

Duvar Dekorasyon Süsleri

Duvar dekorasyon süsleri, evinizin duvarlarını canlandırmak ve yaşam alanlarınıza kişisel dokunuşlar katmak için harika seçenekler sunar. Bu makalede,…