Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Küçük Amerikan mutfak dekorasyon fikirleri
Küçük Amerikan mutfak dekorasyon fikirleri

Amerikan mutfak dekorasyonu, küçük bir Amerikan mutfağı ne kadar iyi dekore edilmesi gerektiği konusunda fikirlerinizi geliştirmek için birçok farklı seçenekler mevcuttur. Mutfak, evde oldukça önemli bir mekândır. Sadece farklı türde yemekleri hazırlamak için değil, aynı zamanda arkadaşlar ve ayrıca akrabalar için de toplantı alanı olarak da kullanılabilir.

 • Dekore ettiğiniz mutfağınızda bir kahve köşesi yapabilirsiniz
 • Alanınız küçük ise yemek masanızı duvara monteli ve şık olanlardan tercih edebilirsiniz
 • Büyük bir mutfağa sahipseniz masa ortada ve yukarıdan sarkan aydınlatmalar kullanabilirsiniz.
 • Yüksek bacaklı taburelerde çok iyi bir fikir olabilir

Amerikan Mutfağını Süsleyen Dekorasyon Fikirleri

Amerikan mutfağı birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de popüler olan bir tarzdır. Amerikan mutfak harika tasarım ve özellikle güçlü renkleri, Amerikan mutfağının sıcak, çağdaş ve keyifli bir ortam oluşturmasını sağlar. Amerikan mutfak dekorasyon fikirleri, sıcaklık ve konfor vermesi için en ince ayrıntıların dikkatle düşünülmesi gereken bir iştir.

 • Amerikan mutfakta özellikle yemek masası tasarım bir masa olarak tercih edilebilir
 • Masanın sandalyeleri yüksem modellerden kullanılabilir
 • Dolap kapakları ile kulpları uyumlu renklerde ya da çok zıt renklerde tercih edilebilir
 • Yerlerin döşemesinde karo taşlar kullanılarak daha farklı bir hava ortaya çıkarılabilir

Amerikan Mutfaklarında Kullanılan Renkler

Amerikan mutfak tasarımları
Amerikan mutfak tasarımları

Amerikan mutfak tasarımları ile mutfağınızın her zaman canlı görünmesini sağlayan renkler olan beyaz ve gümüş rengiyle desteklenir. Mutfakta beyaz renk kullanımı, kullanılan diğer renklerin böylece canlılığını ortaya çıkarmak için ideal bir arka plan oluşturur. Beyaz, temizlik ve ferahlık hissi verirken, gümüş, modernlik ve bu sayede lüks hissi uyandırır. Bunun dışında, mutfağa canlılık ve renk katmak için;

 • açık yeşil,
 • kahve,
 • turuncu gibi açık renkler

de kullanılabilir.

Küçük Amerikan mutfak dekorasyon fikirleri kolay ve en etkili yol, duvarlarda farklı renkler ve desenler kullanmaktır. Küçük bir mutfakta, duvar kâğıdı veya duvar boyası kullanarak odanın daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda, duvarlarda kullanılan desenli veya baskılı storlarla da aslında odanın dekorasyonunu çeşitlendirebilirsiniz.

Amerikan Mutfaklarında Kullanılan Aksesuarlar

Amerikan mutfak dekorasyon tasarımı her zaman aksesuarlarla güçlendirilir. Her şeyden önce, mutfakta kullanılan aksesuarlar, mutfakta bulunan diğer renkler ve stil ile uyumlu olmalıdır. Mutfağa sıcaklık ve stil katmak için, çerçeveli fotoğraflar, çiçekler, ahşap ya da gümüş gün ışığı ışıklandırmalar, mutfakta kullanılan çanlar ve diğer aksesuarlar kullanılabilir.

Mutfaktaki göz alıcı aksesuarlar, her evin mükemmel bir görünümünü sağlamak için çok önemlidir. Mutfakta,

 • Küçük halılar
 • Seramik bardaklar
 • Çanaklar
 •  Çaydanlıklar veya
 • Seyreltilmiş sehpaların kullanımı ile odanın görünümünü zenginleştirebilirsiniz.

Amerikan Mutfaklarda Kullanılan Aydınlatma

Amerikan mutfaklarında kullanılan aydınlatma, güvenli ve konforlu bir ortam oluşturmak için çok önemlidir. Genellikle, güneş ışığına ihtiyaç duyulan odalar için hafif veya açık renk tonlarının kullanılması önerilir. Bunun dışında, güçlü veya sıcak aydınlatmalar da kullanılabilir.

Amerikan mutfakları, dünyanın her yerinde popüler olan bir tarzdır. Bu tarzın sıcak, çağdaş ve keyifli bir ortam oluşturması için en ince ayrıntıların dikkatlice düşünülmesi gerekir. Renkler, mobilyalar, aksesuarlar ve aydınlatma, Amerikan mutfaklarının en önemli parçalarıdır ve mutfakların süslenmesinde özellikle dikkate alınmalıdır.

Son olarak; aydınlatma, bir evin görünümünü tamamlayan önemli bir unsur olarak kabul edilir. Küçük bir Amerikan mutfağı için, Amerikan mutfak çözümleri kapsamında seçtiğiniz aydınlatma çok önemlidir. Aydınlatma, genellikle duvarlara veya tavanlara monte edilen lambalar veya tavan lambaları olarak kullanılır.

Amerikan Mutfaklarda Mobilya Kullanımı

Küçük bir Amerikan mutfak için Amerikan mutfak fikirleri dikkate alınarak odanın büyüklüğüne uygun mobilyalar seçmek çok önemlidir. Amerikan mutfaklarında kullanılan mobilyalar, klasik ve böylelikle modern stillere sahip olabilir. Klasik stil, daha klasik veya antik bir görünüm için daha koyu renkleri içerir. Bu stil,

 • çok katmanlı köşe yastıkları,
 • etekli sandalyeleri veya yuvarlak masaları içerir.

Modern stil ise, Amerikan mutfaklar için daha hafif veya açık renkleri içeren, kare, dikdörtgen veya dairesel masaları veya yüksek sandalyeleri içerir.

Mobilyalar, mutfaktaki görünümü tamamlayan en önemli unsurlardan biridir. Amerikan mutfak dekorasyonu için genellikle kullanılan mobilyalar, masa, sandalye, dolaplar veya raflardır.

0 Shares:

1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like