En İyi Parke Markaları 2024

en iyi parke

En iyi parke markaları nelerdir? Bu yıl hangi parke markası öne çıkıyor. Parke deyip geçmeyin, doğru seçilmiş bir parke eşittir şık bir ev demektir. Bu yüzden en iyi parke markaları arasından bir seçim yapmak çok önemli. Evlerin dekorasyonunda zemin kaplamaları çok önemli bir yer tutar. Ancak en zor karar verilen dekorasyon süreçlerinden biridir maalesef parkeler.

En iyi parke markaları arasından doğru parke seçimini etkileyen pek çok farklı faktör var. Evin büyüklüğü, tavan yüksekliği, kapı ve pencerelerin rengi, eve giren ışık miktarı…  Evdeki eşyalar… Tabii bir de parkelerin bir fiyat skalası var. Bütün bu etkenler elbette ki parke seçimini etkiliyor ve karar süreçlerini uzatıyor, bazen de pişmanlık doğuran sonuçlara neden oluyor.

 

Parke konusunda bütçesi olmayanlar için bir içeriğim var : Ucuz Yer Döşeme Fikirleri

 

Parke döşeme işinin, yapboz için uygun bir faaliyet olmadığı, önceden iyice düşünülüp emin olunduktan sonra yapılması gerektiği ortada. Bunlar çoğu kez bir kere yapılan işler. En azından uzun zaman aralıkları ile değişim kararları alınan dekorasyon işleri. Bu yüzden, en uygun renk, doku, kalite ve fiyata karar verip, iyice emin olduktan sonra ustalara işleme başlamalarını söylemek gerekiyor.

En İyi Parke Markaları & Tavsiyeler

En iyi parke markaları listesini hazırlarken Türkiye’de ürün satışı açısından en çok müşteri memnuniyeti olan, kaliteli hizmet sunan ve ihtiyaçları karşılayan markaları aşağıda listeledik. Listeye katmadığımız markalar kötü olduğu anlamına gelmiyor. Bu bağlamda kalitesine güvendiğiniz markaları bize bildirirseniz inceleme yaparak listemize ekleyebiliriz. 

İlginizi Çekecek Bir İçeriğim Var : En Çok Tercih Edilen Laminant Parke Renkleri

 

1. Serfloor Parke

serfloor parke

Modern tarzı ve desenlerinin çeşitliliği ile en iyi laminat parke markaları arasında tercih edilen bir marka Sefloor. Özellikle laminat parke de yakaladığı ürün ve hizmet kalitesi ile müşteri memnuniyeti konusunda iyi geri dönüşlere sahip olan Serfloor en iyi parke markası listesinde hakkıyla yerini alıyor. Bir başka dikkat çeken özelliği ise Green LVT adı altında piyasaya sunduğu, geliştirdiği teknoloji sayesinde, kanserojen etki taşımayan, suya dayanıklı, derli ve dersiz kilitli parke modelleri ile piyasada fark yaratıyor olması elbette…

2. Çamsan Parke

çamsan parke

Türkiye’nin en büyük ilk 500 firması içerisinde yer alan Çamsan, kaliteli üretimi, teslimat hızı, sağlık açısından risk barındırmayan malzeme kullanımı ile öne çıkan parke firmalarından biri. Klasik serisi özellikle çok beğeniliyor. Renk tonları dekorasyonda uyumu yakalamak adına daha geniş bir tasarım olanağı sağlıyor. Kalite konusunda verdiği güvenceler de Çamsan’ı parke seçiminde tercih edilen bir yere koyuyor.

3. Vario Parke

vario parke

Vario 2001 yılından beri sektörde var olan, sürekli kendini geliştiren bir marka. Renk ve desen çeşitliliği açısından çok zengin. Garanti süreleri, 5 yıl, 10 yıl ve 15 yıl olarak değişiyor. Ofis için sunduğu seçenekler de kullanıcıların parke konusundaki beğenilerine hitap ediyor.

4. Floorpan Parke

floorpan parke

Floorpan sektördeki en eski markalardan biri. Hayat Holding’in bir kuruluşu olan Floorpan, Türkiye’nin en büyük ilk 500 şirketi Listesinde 46. Sırada. Parke üretiminde sektörün öncü ve lider parke markalarından biri. Parke modelleri ve bu modellerin renk ve desenlerindeki çeşitlilik, çokluk, fiyat imkânları, o kadar cazip ki bütün alışverişinizi bu marka içinde tamamlayıp, kolayca dekorasyon kısmına geçmenize imkân sağlayabiliyor.

5. Vinfloor Parke

vinfloor parke

Kalitesi konusunda oldukça iddialı bir parke markası. Kullanıcılardan gelen memnuniyet dönüşümleri de bu iddianın doğruluğunu kanıtlıyor. Özellikle suya dayanıklılığı tercih sebebi. Bir de ahşap desenli serisindeki renkler, desenler gerçekten çok güzel.

6. Dendro Parke

Müşteri memnuniyetini önceleyen bir marka. Avrupa standartlarında üretim yapıyor. Üç katmanlı lamine parkeler, ahşabın sıcaklığını, güzelliğini yansıtırken, ortam şartlarının bir sonucu olarak meydana gelecek genleşmeyi en aza indirgeyecek özelliğe sahip. Renkler çok güzel ama özellikle desenler çok cezbedici.

7. Tarkett Wood

tarkett parke

Tarkett Wood bir İsveç parke markası. Sektörde 120 yıllık bir geçmişe ve çok zengin bir deneyime sahip. Ahşabın çok uzun yıllar kendini koruması, kolay bozulmaması için özel teknikler kullanmışlar.  Dünya standartlarında aşınma testlerinde ortalamanın çok üstünde performans gösteren bir marka. Renk ve desenlerinin güzelliği ise gerçekten göz alıcı.

8. Krono Original

krono parke

Avrupa’da en beğenilen parke markalarından bir Krono Original. Kalite standardizasyonu gerçekten çok iyi…  Üç katmanlı parke bileşiminin her katmanı kaliteli malzeme ile üretilmiş, suya dayanıklılığı en üst seviyede. Yüzeyi ise kaliteli malzemesi, dokusu ve desenleriyle, renklerinin şıklığı ile hemen öne geçiyor.

9. Parador Parke

En iyi parke markaları
En iyi parke markaları

Belçika menşeili marka, sağlık açısından çok yüksek bir kalite sunuyor. Taş ve fayans görünümlü, üç boyutlu desenler, nervürlü doku, etkileyici ahşap görünümlü yüzeyler görülmeye değer.

En iyi parke markaları hakkında oluşturduğumuz içerikte en kaliteli markalar hakkında bilgi vermeye çalıştık. Ancak bildiğiniz üzere kalite göreceli bir şey. Bir kişinin kaliteli dediği bir diğer kişi için tam tersi olabilir. Bu nedenle yorum bölümünden bize görüşlerinizi mutlaka iletiniz. 

0 Shares:

1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like