Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Fikirleri
Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Siyah beyaz mutfaklar evinizde zarif ve modern bir alan yaratmanın harika bir yoludur. Aslında, siyah ve beyaz mutfaklar uzun yıllardır popülerdir. Siyah ve beyazın kombinasyonu aynı anda hem modern hem de klasik bir oda yaratmanıza yardımcı olur. İster duvarları mermerle kaplayın ister beyaza boyayarak işleri basit tutun, bu makale size siyah-beyaz mutfak hayallerinizi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri verecektir.

Mutfak Dekorasyonunda Siyah ve Beyaz Renklerin Kullanımı

Siyah ve beyaz renkler mutfak dekorasyonunda popülerdir. Bunun nedeni, diğer renklerle eşleşmelerinin kolay olması ve diğer mutfak dekorasyonlarıyla kolayca uyum sağlamalarıdır. Siyah ve beyaz renkler mutfağınız için zarif ve modern bir görünüm yaratabilir.

Tabii bu fikirden yola çıkarak siyahın karşısında cırtlak renkler koymayacağınıza eminiz. Bu bağlamda renk paletinin daha koyu renkleri ile siyah tonunu eşleştirebilirsiniz. İşte o zaman GüzelOldu diyebileceksiniz!

Siyah Beyaz Mutfaklarda Aydınlatma

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Önerilerimiz
Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Önerilerimiz

Siyah beyaz bir mutfağı dekore ederken aydınlatma önemlidir;

  • Bir ruh hali yaratın: Aydınlatma, alanınızın tonunu belirlemeye yardımcı olabilir. Rahatlatıcı bir şeyler arıyorsanız, davetkar bir atmosfer yarattıkları için yumuşak beyaz veya krem ampuller kullanmayı deneyin.
  • Özellikleri vurgulayın: Odanın belirli alanlarına (gömme baharat rafı gibi) dikkat çekmek için spot ışıkları kullanın. Bu, dikkat dağıtıcı olmadan veya mutfak tasarım planınızdaki diğer unsurlardan (dolaplar gibi) uzaklaşmadan çevrelerinden öne çıkmalarına yardımcı olacaktır.
  • Daha büyük/küçük görünmesini sağlayın: Işık, öne çıkarmak istediğiniz eşyaları göz yanılsaması sayesinde daha büyük gösterir.

Siyah beyaz bir mutfak yaratmak istiyorsanız, size verebileceğimiz çok sayıda fikir var. Dikkate almanız gereken ilk şey, alanınızda ne tür dolaplar kullanmak istediğinizdir. Hem tezgah hem de dolaplar için birçok farklı stil, renk ve malzeme arasından seçim yapabilirsiniz.

Dolaplar için kullanılan en yaygın malzeme ahşaptır. Ancak diğer malzemeler arasında metal (paslanmaz çelik), cam ve hatta siyah dolaplarla eşleştirildiğinde zarif bir görünüm veren taş tezgahlar bulunur. Tezgah renginizi seçerken, zemin veya duvarlardaki fayanslar gibi odadaki diğer renklerle uyumlu olup olmayacağını düşünün. Eğer öyleyse, her şeyi güzel bir şekilde birbirine bağlamaya yardımcı olacağından bu ideal olacaktır! Değilse, siyah gibi koyu renklerle de iyi uyum sağlayan krem gibi daha açık tonları kullanmayı deneyin. (Ama yukarıda belirttiğimiz gibi, açık tonlar arasından cırtlak olanları eleyin) ????

Siyah Beyaz Mutfaklar için Temizlik ve Bakım İpuçları

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Önerileri
Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Önerileri

Siyah beyaz mutfağınızın şık görünmesini sağlamak için mikrofiber bir bezle temizlemelisiniz. Nemli bir sünger de kullanabilirsiniz, ancak kaldırmadan önce kuruladığınızdan emin olun. Nemli süngerleri kurulamadığınızda bir sonraki temizlik esnasında siyah yüzeylerde iz bırakabilir.

Evinizi temizlemenin en basit yolu, yüzeyde hafif bir deterjan kullanmak ve ardından suyla iyice durulamaktır. Tezgah ve zemin için, bu yüzeylerdeki lekeleri veya kiri çıkarmak için az miktarda sabun veya deterjanlı ılık su kullanın.

Farklı Tarz ve Tasarımlar

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu
Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Siyah beyaz mutfak dekorasyonunu evinizdeki diğer renklerle eşleştirmeniz için kolay renkler seçmeniz gerekir. Örneğin, kahverengi mobilyalarınız varsa, çok sayıda farklı renge sahip bir mutfak yerine siyah beyaz ve az miktarda siyah tonlarını içeren bir mutfak tasarımı tercih etmeniz daha iyi olacaktır çünkü bu, daha sonra bir şeyleri değiştirme veya alanınızı yeniden dekore etme zamanı geldiğinde işinizi kolaylaştıracaktır!

Editörden notlar;

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Fikirleri
Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Siyah ve beyaz mutfaklar, evinize stil katarken aynı zamanda asil ve zengin bir görünüme sahip olmalarını sağlar. Mutfağınızda hangi renk düzeninin en iyi şekilde görüneceğine karar vermek için saatler harcamanıza gerek yok – siyah ve beyaz her zaman asil ve zengin görünecektir! Ancak düz beyaz dolaplar veya siyah tezgahlardan daha benzersiz bir şey arıyorsanız, duvarları dekore etme veya döşeme malzemelerini seçme zamanı geldiğinde pek çok renk seçeneğiniz mevcuttur. Ancak konu farklı renklerle uyum sağlamaya geldiğinde çok fazla açık ve parlak renkler tercih etmediğinizden emin olun. Gözünüzde canlandı mı? Bence de hiç iyi olmaz!

İlginizi çekebilir: siyah banyo dekorasyonu

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like