En Çok Tercih Edilen Laminant Parke Renkleri

En çok tercih edilen laminant parke renkleri nelerdir? Eviniz için doğru zemin döşemesine karar vermek evin görseli ve iç mimarisi açısından çok önemlidir. Piyasada çok fazla renk seçeneği vardır. Tabi haliyle bu kadar çok seçenek varken, hangisinin mekanınızda en iyi görüneceğine karar vermek zor olabilir. Dayanıklı ve uygun maliyetli bir seçenek arayanlar için laminant parkenin iyi bir seçenek olduğunu söyleyebilirim. Laminantı seçmenin en büyük avantajlarından biri, çok fazla renk ve desen seçeneği ile size daha özgür hissettirebilmesi olacaktır. Şimdi en çok tercih edilen laminant parke renkleri konusunda revaçta olan renkler neler daha yakından bakalım.

En Popüler Laminant Parke Renkleri ✔️

En polüler laminant parke renkleri arasında son yıllarda gri rengin öne çıktığını görmekteyiz. Bilhassa, açık gri son yıllarda oldukça fazla ilgi görmektedir. Bu renk tonu modern dekorasyon ile birlikte birleştirildiğinde mükemmel bir uyum sağlar ve hemen hemen her renk mobilya ve duvar rengi ile birlikte birbirini tamamlar

Beyaz laminant ise mekanlara parlaklık ve ferahlık katarken gerçek ahşap zeminlere kıyasla bakımı nispeten daha kolay olduğu için popüler olduğunu söylebiliriz.

Daha geleneksel bir görünüm arayan ev sahipleri için kahverengi her zaman tercih edilen seçenekler arasındadır. Bu klasikleşmiş renk tonu, ahşap mobilyalar veya daha ağır vurgular ya da detaylar içeren süslü dekorasyon parçalarıyla iyi uyum sağlar. Benzersiz bir şey istiyorsanız ancak aileden tamamen ayrılmak da tercihleriniz arasında değil ise, bunun yerine espresso veya kömür grisi laminant zeminleri düşünün. Bu iki renk genellikle mekanınızdaki diğer tasarım unsurlarıyla daha az çatışması muhtemeldir.

İşin Özü; En popüler laminant parke renkleri açık griler ve bej rengi tonlarıdır, çünkü bu renkler koyu tonlara göre ışığı daha fazla yansıtırak daha geniş bir aydınlık bir görünüme kavuşturur. Birçok ev sahibi özelliklede küçük evlere sahip kişiler daha açık renk parke tonları tercih eder. Daha koyu renkler daha resmi görünme eğilimindedir, bu nedenle klasik veya sofistike bir görünüm istiyorsanız koyu kahverengiler veya siyahlar daha iyi bir seçenek olabilir.

En Çok Tercih Edilen Parke Renkleri

En çok tercih edilen parke renkleri sıralı listesi aşağıdaki gibidir. 2023 yılında daha çok gri, beyaz ve klasik kahve tonlarındaki parkeler daha fazla tercih ediliyor.

 1. Gri Parke
 2. Beyaz Parke
 3. Gümüş Meşe
 4. Ceviz Parke
 5. Çam Parke
 6. Meşe (Oak) Parke
 7. Kayın Parke
 8. Kiraz Parke
 9. Açık Meşe
 10. Ladin Parke
 11. Gül Parke
 12. Okume Parke
 13. Lareks
 14. Golden Meşe
 15. Akağaç Parke
 16. Sarıçam
 17. Vingate Parke
 18. Rustik (Eskitme) Parke
 19. Ilgaz Meşe
 20. Sapalli
 21. Merbau

Hangi Renk Parke Daha Kullanışlıdır?

Daha kullanışlı bir parke rengi seçmek genellikle kiri veya tozu tam olarak göstermeyecek seçeneklere yönelmenizi tavsiye ederiz. Açık renklerin temizlenmesi koyu renklere göre daha kolaydır. Çünkü açık renk parkelerde toz daha zor farkedilir. Koyu renk parkelerde özellikle siyah ve kömür grisi ise kolaylıkla göze çarpar. Kullanışlılık açısından açık renk laminantların sizin için daha iyi bir seçenek olacağı kanaatindeyiz.

 

Parke Rengi Nasıl Seçilmeli?

Eviniz için laminant parke rengi seçerken, hem dekorunuzun tarzını hem de mekanınızın her gün ne kadar doğal ışık aldığını göz önünde bulundurun.

Daha koyu tonlar, gün boyunca bol güneş alan odalar için daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan, çok sade ve ferah bir görünüm istiyorsanız beyaz veya krem gibi daha açık tonları tercih edin.

 

Laminant parke rengi seçimi noktasında o kadar çok seçenek var ki, pek çok renk seçeneği arasında kalmak elzem olacaktır. Herhangi bir renge karar vermeden önce hem dekorasyon tarzınızın hem de her gün içinde odanızın ne kadar çok ışı aldığını hesaplayın. Başlangıç noktanız ben açık bir renk istiyorum veya koyu bir renk istiyorum şeklinde olsun. Buna karar verdikten sonra detaylara inmelisiniz.

Piyasada birçok farklı renk ve tonda laminant parke mevcut olsa da, bazı parke rengi tonları diğerlerinden daha popülerdir. Evinize veya iş yerinize yeni laminant park döşemek istiyorsanız, yukarıda bahsettiğim en çok tercih edilen laminant parke renkleri arasından birini kullanmayı düşünebilirsiniz: koyu kahverengi, açık kahverengi, gri veya beyaz. Bu tonlar çok sıklıkla kullanılan renklerdir ve çeşitli dekor stilleriyle harika görünür. Ayrıca, bir alanın daha büyük veya daha parlak görünmesine yardımcı olabilirler. Sizin favori laminat parke renkleriniz var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. ?

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
Sakarya dekorasyon tasarım mimarlık
Devamı

Sakarya Dekorasyon

Sakarya dekorasyon firmaları rehberi, hayalinizdeki evi ya da ofisi yaratma sürecinde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm profesyonel yardımı bulabileceğiniz bir…
Devamı

Ucuz Yer Döşeme Fikirleri

Ucuz yer döşeme fikirleri, bütçesini düşünen herkesin ortak düşüncesi. Hayatımızın büyük bir kısmını evlerimizde geçirdiğimiz için, evimizin dekorasyonu…