Ev Dekorasyon İç Mimar Fiyatları

Ev Dekorasyon İç Mimar Fiyat
Ev Dekorasyon İç Mimar Fiyat

İç tasarım hizmetlerinin maliyetini etkileyen birçok faktör vardır. En önemli faktör işin kapsamı ve karmaşıklığıdır. Bir sonraki projeniz için ne kadar harcama yapacağınız ve bunun için bütçe ayırırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi sonuna kadar okumanızı öneririm!

İç mimarlık hizmetlerinin maliyeti nedir ve neden değişir?

Ev Dekorasyon İç Mimar Fiyatları
Ev Dekorasyon İç Mimar Fiyatları

İç tasarım hizmetlerinin maliyeti bir dizi faktör tarafından belirlenir. Bunlardan en belirgin olanı projenizin karmaşıklığıdır. Açık planlı bir oturma odanız, yemek alanınız ve yüksek tavanlı mutfağınız varsa, bu, evinizin standart yükseklikte tavanlara sahip ayrı odalara bölünmesinden daha pahalı olacaktır. Bir diğer önemli faktör de evinizde kullanılan inşaat türüdür; ahşap, karkas, tuğla kaplama vs.

Projenizde yer alan odaların sayısı ve büyüklüğü de ne kadara mal olacağını belirlemede önemli bir rol oynar. Dört yatak odası (iki çift kişilik), iki banyo ve her yatak odasında bir ebeveyn banyosu varsa, bu hızlı bir şekilde toplanır! Tekerlekli sandalye veya engelli erişimi gibi özel gerekliliklerin yanı sıra işin yapılacağı yer de dikkate alınmalıdır. Eğer öyleyse, yapılması gerekenlere bağlı olarak ekstra maliyetler uygulanabilir; rampa vb. kurulması gibi.

İç mimarlık hizmetlerinin fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir?

 • Tasarımcının deneyimi, itibarı ve portföyü
 • Projeniz için uygun mu? Tarzınız ve zevkiniz? Bütçenize uygun mu?
 • Müşteri portföyü (kaç iç mimarları var?)

İç mimarlık hizmetleri için nasıl bir bütçe belirlenmelidir?

Bir bütçe belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey projenizin büyüklüğüdür. Dekorasyonunu yapacağınız alan ve oda sayısı ne kadar büyükse, tamamlamak için o kadar fazla kaynak gerekir ve bu nedenle daha fazla paraya mal olur.

İkinci faktör ise iç tasarım ihtiyaçlarınızın ne kadar karmaşık olduğudur. Güncellenmesi veya tamamen yeniden dekore edilmesi gereken mevcut bir eviniz varsa, bu sadece bazı boya renkleri eklemekten ve mobilyalarınızı bir odadaki (örneğin oturma odası) bir temaya uyan yeni öğelerle değiştirmekten daha kapsamlı olacaktır. Bir başka örnek; eğer tek istediğiniz üç pencere için yeni perdelerse, bu tüm eve yeni zemin döşetmekten daha ucuza mal olacaktır!

Son olarak, herhangi bir proje üzerinde çalışmaya başlamadan önce kaç parçanın satın alınması gerektiğini göz önünde bulundurun. İster mobilya parçalarının kendileri ister lamba veya vazo gibi aksesuarlar olsun…

İç mimarlık hizmetleri için nasıl fiyat teklifi alınır?

Ev Dekorasyon İç Mimar Fiyatları Nelerdir
Ev Dekorasyon İç Mimar Fiyatları Nelerdir

İç tasarım hizmetleri için fiyat teklifi almanın birçok yolu vardır. Bir iç tasarımcı, müteahhit ve dekoratörden fiyat teklifi alabilirsiniz. Ayrıca emlakçılardan, mimarlardan ve iç mimarlardan da fiyat teklifi almayı düşünebilirsiniz.

İç mimarlık hizmetlerinde fiyatları düşürmek için öneriler nelerdir?

 • Birden fazla fiyat teklifi alın.
 • Çevrimiçi yorumları kontrol edin ve önceki müşterilerden referans isteyin.
 • Zaman içinde veya taksitle ödeme yapıp yapamayacağınızı veya peşin ödeme yaparsanız indirim sağlayıp sağlamayacaklarını sorun.
 • Hangi iç mimarı işe alacağınıza karar vermeden önce projeniz için geçerli olabilecek kuponlara veya özel tekliflere bakın.

Uzmanlar, nasıl uygun fiyat alabileceğinize dair ipuçları sunuyor.

Ev Dekorasyon İç Mimar Fiyatlar
Ev Dekorasyon İç Mimar Fiyatlar
 • En az üç farklı tasarımcıdan fiyat teklifi alın.
 • Ne elde etmek istediğinize dair net bir fikriniz olsun.
 • Bütçeniz konusunda gerçekçi olun, ancak fiyat yapılan iş için çok yüksek görünüyorsa pazarlık yapmaktan çekinmeyin.
 • Bir iç mimar tarafından teklif edilen ilk fiyatı kabul etmeyin; muhtemelen kalite veya estetikten ödün vermeden fiyatı düşürmenin yolları vardır!

Sonuç olarak;

İç mimarlık hizmetleri için uygun bir fiyat bulmak önemlidir. Bu hizmetlerin fiyatları, evinizin büyüklüğü ve konumu, istediğiniz mobilya türü gibi faktörlere göre değişir. Bir iç mimarla anlaşmadan önce, ücretleri hakkında gerekli tüm ayrıntıları sağladığından emin olun, böylece onları işe alma konusunda bilinçli bir karar verebilirsiniz. Eğer hala aradığınız uygun fiyatlı dekorasyon teklifine ulaşamadıysanız bize ulaşabilirsiniz, sizin için her zaman bir önerimiz vardır.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like