Gamer Odası Dekorasyon Fikirleri 2024

gaming odası dekorasyon

İçinde bulunduğumuz bu yüzyılda oyun oynamak neredeyse bir meslek haline gelmiş durumda. Teknolojinin geldiği noktada oyun deneyimi de bambaşka bir noktaya taşınarak yaşamın önemli parçaları arasına yerleşti. Her yaştan Gamer tarafından desteklenen online oyunların milyonlarca kullanıcısı günün büyük kısmında bilgisayarları başında olmayı tercih ediyorlar.

Bu durum bazen tamamen bir odanın oyun odasına dönüştürülmesine veya odanın bir bölümünün özel olarak dekore edilmesine varan bir süreci başlatıyor. Her iki durumda da son derece yaratıcı fikirler ve oyuncu ruhuna uygun aksesuarlarla kendiniz veya sevdiklerini için harika bir Gaming odası hazırlayabilirsiniz. İhtiyaç duyacağınız her şey ve yaratıcı, eğlenceli Gamer odası dekorasyon fikirleri yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizi bekliyor…

Sizi Oyunun İçine Çekecek Gamer Odası Dekorasyon Fikirleri

Bu gelişmiş ve akıllıca tasarlanmış Gaming odası dekorasyon fikirlerini derlediğimiz dekorasyon yazımız, bütçenize en uygun tasarım fikirleri için size faydalı bir rehber olabilir. Farklı seçenekleri birleştirerek bütçenize de uygun ve yaratıcı bir tasarıma imza atmak için hemen göz atmalısınız…

Çok Sayıda Monitör

gamer odası dekorasyon

Bir Gamer için oyunun içine girme hissini arttıran ve her anı yakalamaya imkan veren çoklu monitör tasarımı çok önemli. Gaming odası dekorasyon fikirleri listenizde olması gereken hamlelerin başında geliyor. Geniş alanda çok daha konforlu bir oyunculuk deneyimi sağlayacak olan çoklu monitörleri farklı büyüklüklerde seçerek görüntüyü eğlenceli hale getirebilirsiniz. Monitörleri yerleştirirken bakış açısını bozmayacak bir planda yerleştirmeyi unutmayın.

Daha Büyük Kolonlar & Yüksek Ses!

gamer odası dekorasyon ses sistemi

Oyuna dair tüm sesleri duymayı mümkün hale getirecek mobilyalı dev hoparlörlere gaming odasından daha çok nerede ihtiyaç olabilir ki? Nostaljik görünümleriyle de çok hoş olan büyük ve mobilyalı kolonları odanın dört bir yanına dağıtarak daha ilk bakıştan odanın farkını ortaya koyabilirsiniz. Surround ses sistemi için yatırım yapmak isterseniz bu konuda da pek çok seçenek bulabilirsiniz. Kapıya “Dikkat Yüksek Ses” gibi esprili bir uyarı asmayı da düşünebilirsiniz. Görüntü ve ses kalitesi arttıkça oyundan alınan keyif ve ardından gelecek olan başarı da büyüyecektir.

Gamer Masası ve Koltuğu

gamer odası masa ve koltuk

Geniş ve modern bir Gaming masası seçerek odanın merkez noktası olarak kullanabilirsiniz. Diğer her şeyi bu masadan kalan alana, masaya gidecek koridorlar bırakarak yerleştirebilirsiniz. Eğer çok alanınız yoksa o zaman biraz daha minimal ölçekli bir masa seçip, o masaya yerleştireceğini ekranların bir kısmını duvara monte ederek yerden tasarruf edebilirsiniz. Bir Gamer için en büyük konfor oturduğu koltuktan kaynaklanır. Unutmayın, bu odada oyun oynamaktan asla sıkılmayacaksınız. Bu nedenle alacağınız oyuncu koltuğu konusunda bütçenizi zorlamanız gerekiyorsa da mutlaka zorlayın önerisinde bulunacağız…

En iyi oyuncu koltuğu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Mutfağa Gidecek Zaman Yok

gaming odası dekorasyon

Bir Gamer, oyun oynarken başka hiçbir şey için vakit harcamak istemez… Bu yüzden mutfağa gitmek de hiç çekici gelmeyecektir. Odayı hazırlarken içine ufak sandviçler ve serin içecekler koyabileceğiniz bir mini buzdolabı veya mini bar planlamak bu sorunu çözmek için doğru bir hamle olacaktır. Hatta belki bir sıcak içecek köşesi de hazırlayabilirsiniz. Kahve, çay gibi içecekleri odada hazırlamak çok da zor olmayacaktır… Ana öğünler olmasa bile ara sıra atıştırmak ve konuklara hızlıca ikram etmek için süper bir konfor sağlayacağını düşünüyoruz.

Aydınlatmasız Oyuncu Odası Olmaz

gamer odası aydınlatma

Klavyeler, bilgisayar kutuları ve daha pek çok oyuncu ekipmanı ortama renk katmak için RGB aydınlatmalarla karşımıza çıkıyor. Oyun deneyimini daha yukarı taşımaya ortam sağlayan bu tekniği bütün odaya yayarak harika bir atmosfer hazırlayabilirsiniz. Yerden aydınlatma kullanabilir veya duvar aplikleri seçebilirsiniz. Masa çevresini, mobilya kenarlarını şeritli aydınlatmalarla çevirebilirsiniz. Duvarlara asacağınız çerçeveletilmiş çeşitli oyun poster veya görsellerini ortam aydınlatması ile birleştirerek tematik bir ortam tasarlayabilirsiniz. Mavi veya kırmızı ışıklar bu iş biçilmiş kaftandır. Odadaki diğer renklerin yoğunluğunu göz önünde tutarak ikisinden birini kullanabilirsiniz.

Elektrik Tesisatlı Dekorasyon

gamer odası dekorasyon

Onlarca elektrikli cihazın yerleştirileceği Gaming odası şöyle iddialı bir elektrik tesisatını hak eder. Ortalıkta amaçsızca dolaşan kablolar olsun istemiyorsanız odayı planlarken elektriği hemen her noktaya taşımış olduğunuzdan emin olmanızı öneriyoruz. Elektrik prizlerini masa altına veya dolap kenarlarına monte ettirebilir, bu sayede gereken yerde elektriğe ulaşmak için ekstra kablo kullanmaya ihtiyaç duymazsınız. Ayrıca çok sayıda priz kullanmaktan da kaçınmamalısınız. Kabloların ayak altında olması kaza riskini de yaratabileceği için bu tedbiri almış olmak önemli. Ancak yerden kaldırdığınız kabloları duvarlar ve tavanda dolaştırarak odanın imajına da katkı sağlayacak farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Belki birkaç eski bilgisayar parçasını da dekoratif amaçlarla belli noktalara yerleştirip değişik bir sergi oluşturmak isteyebilirsiniz. Bunun için de duvarları, rafları ve hatta tavanı dahi kullanabilirsiniz. Size özgü bir tasarım yapmak için evdeki atıl durumda kalan elektrik ve elektronik malzemeleri gözden geçirerek işe başlayabilirsiniz.

Ses Yalıtımı Şart

gamer odası ses yalıtımı

Oyuncu kulaklık kullanıyor olsa bile zaman zaman yüksek sesli tepkiler vermesi kaçınılmazdır. Bu kadar sesin bulunacağı bir oda için ilk yapmanız gereken şey tabii ki ses yalıtımı. Bu sayede oyun oynayanların da evin diğer sakinlerinin de tadı kaçmaz. Bina komşularıyla da aralar açılmaz… Bu konuda profesyonel bir ekipten yardım alabileceğiniz gibi inşaat marketlerinden satın alabileceğiniz izolasyon ürünlerini kullanarak siz de bu çalışmayı yapabilirsiniz. Odada olan odada kalsın diyerek dört duvarını, taban ve tavanı dahil 6 yönünü de ses için kaplayarak ideal bir Gaming odası hazırlayabilirsiniz.

37 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like