En İyi Oyuncu Koltuğu Markaları ve Tavsiyeleri 2024

en iyi oyuncu koltuğu

Bu içeriğimizde fiyat performans ürünü olan en iyi oyuncu koltuğu tavsiyelerine yer verdik. Oyuncu koltuğu önerisi araştırması yapanlar için 10 F/P oyuncu koltuğundan oluşan harika bir liste hazırladık.

Bilgisayar başında uzun süre oyun oynayan herkesin gözü oyuncu koltuklarında. Ergonomik yapıları ve konforlu oturuş pozisyonlarıyla oyuncu koltukları vücudu olumsuz koşullardan koruyor ve daha az deformasyon sağlıyor. Modern ve şık dizaynları, favori renk ve tarzlarıyla hem ev ortamında çalışırken hem de oyun oynarken tercih edilen oyuncu koltukları doğru bir masayla eşleştirildiğinde oyunculara önemli bir avantaj sağlıyor. Gaming odalarında kullanılan en önemli mobilya olan oyuncu koltukları geniş renk seçenekleri ve farklı fiyat aralıklarında satışa sunuluyor.

En iyi oyuncu koltuğu markaları arasından sizler için seçtiğimiz ve oyuncu koltuğu tavsiyeleri listesinde yer verdiğimiz seçenekleri inceleyerek sizin için en uygun koltuğu hemen seçebilirsiniz. Seçim yaparken size yardımcı olacağını düşündüğümüz ipuçlarına yer verdiğimiz oyuncu koltuğu satın alırken nelere dikkat edilmesi gerekir başlığıyla oyuncu koltuğu satın alma ve tavsiye rehberimize başlıyoruz.

En iyi gamer odası dekorasyon sayfasını ziyaret ederek odanıza da el atmaya başlayabilirsiniz.

Oyuncu Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Oyuncu koltuğu nasıl seçilir diye düşünen okuyucularımız için birkaç madde ile bu konuyu da ele almak istiyoruz.

  • Koltuğun beklenen performansı sunabilmesi için ergonomik olması gerekir. Belinizi, sırt ve boynunuzu destekliyor olması size doğru oturma pozisyonu sağlar.
  • Yüksekliği ayarlanabilir koltuk, doğru yüksekliğin sağlanabilmesi için çok önemlidir.
  • Kolay kullanılan ayarlama mekanizması sayesinde koltuğu rahat kontrol edersiniz.
  • Kol desteği daha az yorulmanız için önemli bir artı olacaktır.
  • Zemin çizmeyen tekerlekleriyle size 360 derece dönebilme imkanı vermesi gerekir.
  • Yaslanma sertliği ayarlanabilen oyuncu koltukları ile daha uzun süre rahat edebilirsiniz.

Şeffaf Açıklama:

Sitemizde yer alan ‘En İyi Ürünler’ ve ‘Tavsiye Listeleri’ ile ilgili içeriklerimiz; kullanıcı deneyimleri, detaylı araştırmalar, kişisel deneyim, ürün yorumları ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Ayrıca sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı içerir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez.

En İyi Oyuncu Koltuğu Markaları

Kullanıcı yorumları ve uzman tavsiyelerini inceleyerek sizler için derlediğimiz en iyi oyuncu koltuğu tavsiye listemize hoş geldiniz. Listemizde yer verdiğimiz xDrive, Xprime, MSI, Alpha gibi çeşitli ürünler arasında sizin için en ideal olanı hemen seçebilirsiniz.

1. Xdrive Fırtına Profesyonel Oyuncu Koltuğu Siyah

xdrive oyuncu koltuğu

Oyuncular için özel olarak tasarlanmış ve ayak uzatma fonksiyonlu bir koltuk olan Xdrive Fırtına vücut yapısına uygun ergonomik tasarımıyla çok beğeniliyor. Oyuncu koltuğu tavsiye 2021 listelerinde sık sık görebileceğiniz model baş, bel, ayak destekleriyle maksimum konfor sağlıyor. Ayarlanabilir yüksekliği, metal ayakları ve 180 derecelik sırt eğimi imkanıyla rakiplerinin önüne geçen Xdrive Fırtına oyuncu koltuğu 195 boy ve 135 kiloya kadar olan kullanıcılar için tasarlanmış iddialı bir ürün… Xdrive oyuncu koltukları kataloğunu inceleyerek kendi ölçülerinize göre model seçimi yapabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

2. MSI MAG CH120 X Oyuncu Koltuğu

msi oyuncu koltuğu

Kullanıcıların yaptığı yorumlarla liste başına tırmanan MSI MAG CH120 X oyuncu koltuğu hem şık tasarımı hem de konforuyla kalpleri fethediyor. Özellikle 180 cm boyun altındaki kullanıcılar tarafından ideal ölçülerde olduğu yorumlanan modelin kolay kurulumu ve parça kalitesi de çok beğeniliyor. MSI tecrübe ve kalitesini taşıyan modelin garanti süresi 24 ay.

3. Aerocool ThunderX3 YC3B Oyuncu Koltuğu

aerocool oyuncu koltuğu

AirTech teknolojisi sayesinde maksimum hava akışı sağlayan YC3 oyuncu koltuğu karbon fiber desenli birinci kalite suni deriden üretiliyor. Yüksek yoğunluklu dolgu malzemesinin vücut şekline uyum sağlayan yapısı kullanıcıya konfor sunuyor. Hidrolik gaz asansörü sayesinde yüksekliği ayarlanabilen oyuncu koltuğunun kolçakları da iki yönlü ve ayarlanabilir özelliğe sahip. Hem duruş pozisyonunuzu düzelten hem de güçlü bir destek olan oyuncu koltuğu ayarlanabilir kafa ve sırt yastıklarıyla da oldukça beğeniliyor.

4. Adore X Rocker Sony Infiniti Profesyonel Oyuncu Koltuğu XR-526-2B

adore en iyi oyuncu koltuğu

PlayStation lisanslı bir oyuncu koltuğu olan Adore X Rocker, kulak hizasındaki 2 hoparlörden oluşan ses düzeneği sayesinde oyuncuya keyifli bir oyun deneyimi sunuyor. Subwoofer ve her türlü bağlantıya uygun ses kontrol modülü bulunan oyuncu koltuğu 360 derece dönebilen ve rahat hareket imkanı sunan tekerleklere sahip.

Sırt sertliği ayarlanabilen ve titreşim modülüne de sahip olan oyuncu koltuğu leke tutmayan ve dayanıklı kaplamasıyla kolay temizlenerek kullanıcısını yormuyor. 2 yıl garantisi bulunan ürünün yerden yüksekliği 104 cm, genişliği 72 cm ve derinliği ise 88 cm. Bu model için garanti süresi 2 yıl.

5. Rampage KL-R79 Oyuncu Koltuğu

rampage gamer koltuğu

120 kilograma kadar taşıma kapasitesi bulunan Rampage KL-R79 Oyuncu Koltuğu 90-135 derece arsında ayarlanabilir sırt açısına ve de ayarlanabilir yükseklik özelliğine sahip. 44 cm ile 52 cm arasında değişen koltuk yüksekliğini ayarlayabileceğiniz modelin kol yüksekliği de 28-38 cm arasında değiştirilebiliyor. Kurulumu için iki kişiye ihtiyaç duyulabilecek olan oyuncu koltuğu duruş pozisyonunu düzeltip destekleyerek rahatınızı garanti edecek sırt ve bel yastıklarına sahip. Ergonomik yapısı sayesinde hem oyuncu hem de öğrenci koltuğu olarak tercih edilen model 2 yıl garanti ile satılıyor.

6. Zio Venom Serisi Profesyonel Oyuncu Koltuğu

zio gamer koltuğu

140 cm yüksekliğinde olan Zio Venom Serisi Profesyonel Oyuncu Koltuğu kolay kurulumu sayesinde kullanıcısından olumlu yorumlar alıyor. Yüksek yoğunluklu sünger doku sayesinde konforlu bir oyun deneyimi sunan modelin kolçakları 4 yöne hareket edebiliyor. Sertlik ve yükseklik ayarlarına sahip olan oyuncu koltuğu yerli imalat olup 2 yıllık da garantiye sahip.

7. Gamer Çınar Kırmızı Oyuncu Koltuğu

gamer çınar oyuncu koltuğu tavsiye

Hem oturma alanı hem de sırt bölgesinde yer alan hava kanalları marifetiyle terletmeyen Gamer Çınar Oyuncu Koltuğu masanıza göre ayarlayabileceğiniz 4 yöne dönen kolçaklarıyla oldukça kullanışlı. 60 derece geri yatabilen hız ayarlı akıllı mekanizmayla donatılmış olan oyuncu koltuğu sayesinde yorulduğunuzda pozisyon değiştirip mola verip dinlenebilirsiniz. Ergonomik şekilde kafa ve bel yastıklarına sahip olan model metal ayakları ve özel tasarım güç uygulanarak hareket eden tekerlekleriyle oyuncuların favorileri arasında yer alıyor.

8. Xyracer Pom Oyuncu Koltuğu

xyracer oyuncu koltuğu

Metal iskeleti ve şık tasarımı ile hem oyuncu hem de çalışma koltuğu olarak tercih edilebilen Xyracer Pom Oyuncu Koltuğu kaliteli dökme sünger yapısı sayesinde hem sağlam hem de maksimum rahatlıkta. Sırt açısı ve koltuk yüksekliği ayarlanabilen model çizilme yapmayan sağlam metal ayaklar ve kaliteli tekerlekler ile çok rahat hareket ettirilebiliyor. 180 derece hareket ettirilebilen sırt açısı sayesinde yatırılabilen koltuk sırt ve baş kısmındaki kabartmalı yapıyla da oldukça konforlu.

9. Xprime King Fabric Terletmez Oyuncu Koltuğu

xprime oyuncu koltuğu

Sırt ve oturma alanında kullanılan özel Euro File kumaş malzemesi sayesinde terletmiyor. 5 dakika içinde monte edilerek kullanılabilen bu model 120 kilo ağırlığa kadar taşıma kapasitesine sahip. Sırt dayama yüksekliği 93 cm, yüksekliği ise 138 cm olan modelin genişliği 70 cm. Kolçakları 7 kademede yüksekliği ayarlanabilir ve 3 yöne hareket edebilen modelin sırt kısmı 180 dereceye kadar yatma fonksiyonuyla desteklenmiş durumda. Bel ve boyun yastığı ile vücut duruşunu destekleyen oyuncu koltuğu 2 yıllık garanti ile satılıyor.

10. Ofisel Alpha Oyuncu Koltuğu

ofisel en iyi oyuncu koltuğu

110 kg taşıma kapasitesi bulunan Ofisel Alpha en iyi oyuncu koltuğu 2020 senesinden beri liste başını kimseye kaptırmıyor. Özellikle gamerlar tarafından tercih edilen ürün masa başında uzun süreler boyunca oturan herkesin ilgisini çekiyor. Görüntüsü bir ofis koltuğunu andıran Ofisel Alpha Oyuncu Koltuğu, başarılı ve ortopedik oyuncu koltuklarından biri olarak ofis çalışanlarından da ilgi görüyor. Pembe, gri, kırmızı, mavi, yeşil, siyah, sarı ve turuncu gibi çok sayıda renk seçeneği mevcut olan koltuk 2 yıl garantili. 

Oyuncu koltuğunuza uygun bir masa arıyorsanız, en iyi çalışma masası sayfasındaki ürün tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

0 Shares:

1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like