En İyi Bahçe Hortumu Markaları, Önerileri ve Tavsiyeleri 2024

en iyi bahçe hortumu

En iyi bahçe hortumlarını güncel fiyatları ile araştırdığım bu içerik size yardımcı olacak. Ayrıca bahçe hortumlarının güncel fiyatlarını ve kullanıcı yorumlarını görebilmeniz için Hepsiburada linklerini de her tavsiye ettiğimiz bahçe hortumunun açıklamasında görebilirsiniz.

Dünya kaynaklarının tükenmeye başladığına dair uyarılar ve ardından gelen kıtlık söylemleri herkeste bir kez daha başa dönme ve doğaya sahip çıkma isteği yaratmış gibi gözüküyor.

İnsanların doğaya yaklaşma çabaları sonucunda bahçeli evlerde oturmayı tercih edenlerin sayısı hızla artıyor. Bunun için imkanı olmayan pek çok insan da hobi bahçeleri veya imkanları dahilindeki açık alanlarda sebze ve çiçek yetiştiriciliği yaparak toprakla haşır neşir olmayı seçiyor.

Gerek evlerinin bahçeleri gerekse tarım yaptıkları alanlar için sulama çözümleri arayışında olan okuyucularımıza seçenekleri hakkında bilgi vermek için derlediğimiz yazımızda en iyi bahçe hortumu markaları ve özelliklerine yer verdik. Hortum çeşitleri ve hortum seçmeye dair ipuçlarını da görebileceğiniz yazımızı okuduktan sonra nasıl bir hortum almanız gerektiğine çok daha kolay karar verebilirsiniz.

Bahçe düzenleme dönemindeyseniz Bahçe Düzenleme Fikirleri sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Bahçe Hortumu Çeşitleri

Bir bahçeyi kolaylıkla sulamak ve beklenen verimi alabilmek için en akıllıca çözümlerin başında tabii ki hortum ile sulamak geliyor. Ancak kullanacağınız hortumun özelliği sayesinde sulama işinin kolaylığını arttırabilir veya kendinize eziyet haline getirebilirsiniz. Bu nedenle bahçe hortumu çeşitleri ve avantajları hakkında biraz bilgi sahibi olmadan hortum satın almamak gerekiyor. Malzemesine göre bahçe hortumu çeşitleri ve avantajlı taraflarını şu şekilde özetlemek mümkün:

1. Kauçuk Hortum

En iyi sulama hortumu olarak tercih edildiğini gördüğümüz kauçuk bahçe sulama hortumlarının esnek yapıları, yüksek mukavemetleri ve sıcaklığa karşı gösterdikleri direnç ile bu ilgiyi hak ettiklerini söyleyebiliriz. Ağır ve hantal yapısı ise bu çeşit için negatif bir özellik olarak listelenebilir.

2. PVC Hortum

Biraz yüksek fiyatlı olduğunun altını çizmek gereken PVC’den yapılmış bahçe hortumları güçlendirilmiş yapıları sayesinde daha uzun ömürlü olarak bilinirler. Ancak bu grupta ürünün dayanıklılığını sağlayan şey sahip olduğu katman sayısıdır. Sıcaklık ve basınç farklarına direnç gösterebilen güçlendirilmiş bu hortumlar doğru kullanıldıkları sürece uzun ömürleri sayesinde kullanıcılarına avantaj sağlarlar.

3. Naylon Hortum

Son derece hafif oldukları için öne çıkan plastik hortumlar kolaylıkla bükülebilir ve çok kolay depolanırlar. Ancak bu hortumlar basınç ve sıcaklık söz konusu olduğunda kesinlikle yeterli bir performans almanız mümkün olmayacaktır. Kullanmadığınız zamanlarda kapalı ve serin bir yere istiflemek genel olarak çözüm olabilse de ekstra zaman ve emek harcamak gerekecektir.

4. Plastik Hortum

Çok çabuk deforme olan bu hortumlar uzun vadeli bir çözüm olmadıkları için genellikle kullan at diye tabir edilirler. Dayanıksız yapısıyla çok kolay delinen plastik hortumlar da naylon hortumlarla hemen hemen aynı yapıya sahiptir. Az yer kaplayıp hafif olmaları başlıca tercih nedenidir.

5. Akordeon / Mucize Hortum

Katlı yapısıyla su akışı sırasında boyu 3 kata kadar büyüyebilen bu hortumlar hem dayanıklı hem de üzerine basıldığında dahi çatlamayan bir yapıya sahiptir.

6. Silikon Hortum

Bükülmeyen ve temel olarak PVC hortumdan bu özelliğiyle ayrılan silikon hortumlar bahçe sulama alanında en çok tercih edilen çeşitlerin başında geliyor. -20 ve +40 derece aralığında performansı devam edebilen bu hortum için de en büyük risk yüksek basınç.

Şeffaf Açıklama:

Sitemizde yer alan ‘En İyi Ürünler’ ve ‘Tavsiye Listeleri’ ile ilgili içeriklerimiz; kullanıcı deneyimleri, detaylı araştırmalar, kişisel deneyim, ürün yorumları ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Ayrıca sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı içerir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez.

En İyi Bahçe Hortumu Tavsiyeleri

Yapımında kullanılan malzemenin yanı sıra ısıya gösterdiği direnç, basınca karşı dayanıklılık, katman sayısı, hortum iç çapı, depolama avantajları gibi farklarla da birbirinden ayrılan çok sayıda seçenek görebilirsiniz. Bahçe sulama için kullanabileceğiniz en iyi bahçe hortumu seçeneklerini aşağıdaki listemizde bir arada görebilirsiniz.

1. Gardena 18039 Flex Hortum (1/2)

gardena en iyi hortum

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Gardena Flex hortum, musluk bağlantısını sağlamak için güçlü kavrama profilli bir ürün. Karbon destekli spiral ve örgü tekstil doku ile öne çıkan hortum basınç konusunda oldukça başarılı. Basınca dayanıklı, düğümlenmez ve dolaşmaz özellikteki Gardena Flex bahçe hortumu esnek olmasına rağmen uzun ömür sağlayan kalın duvarlara sahip ve Fitalat ile ağır metal içermiyor.

2. Tycoon Ty9215-1- Esnek ve Uzayan Hortum

tycoon uzayan hortum

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Akordeon stilindeki Tycoon Ty9215-1 Esnek, Uzayan Hortum kullanılmadığı zamanlarda 5 metre uzunlukta olsa da kullanım sırasında 15 metreye kadar uzayabiliyor. Setin içine dahil olan 7 fonksiyonlu sulama tabancası sayesinde hem bahçe sulayabilir hem de araba, tekne gibi yerlerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Depolama avantajı da sunan ürünün garantisi 2 sene.

 

3.  Karcher Hortum Primoflex 1/2″

karcher en iyi bahçe hortumu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

3 mm çapındaki Karcher Primoflex hortum basınca karşı ekstra dayanıklılık sağlayan örgü katmana sahip. Fitalat, kadmiyum, baryum, kurşun içermeyen 3 katlı yapısıyla UV ışınlarına karşı da dirençli olan ürün opak orta katmanı sayesinde yosun oluşumunu engelliyor. +65 derece ile -20 derece arasındaki sıcaklığa dayanıklı olan ürün 24 bar’a kadar basınca da dayanıklı.

 

4. Fırat New Garden 1/2 Örgülü Bahçe Hortumu

fırat bahçe hortumu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Fırat Plastik imzası taşıyan New Garden bahçe hortumu, örgülü ve katmanlı yapısıyla sağlam ve ekonomik bir seçenek. Aynı zamanda esnekliği ile kolay kullanım avantajı sunuyor. -5 derece ile +60 derece arasında güvenle kullanılabilecek bu ürün alt katmanında renkli şeffaf PVC, üst katmanında ise darbe dayanıklılığı yüksek malzemeden imal ediliyor. Ürün 5 yıl garanti ile satılıyor.

 

5. Ironhose Bahçe Hortumu 1″ 25 mm

ironhose bahçe hortumu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

İç çapı 25mm olan ve 1 parmak kalınlığındaki bahçe hortumu sert yapısıyla ortam koşullarına direnç gösterebiliyor. 25 bar basınca dayanıklı, örgü takviyeli, güneş ışığına dayanıklı ve çift katmanlı olan ürün ev, bahçe, tarla, inşaat gibi sulama işlerinde kullanabilirsiniz.

 

6. VONROC Sulama Hortum Makara Seti

vonroc bahçe hortumu tavsiyesi

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Az yer kaplayan pratik bir makara setiyle birlikte satışa sunulan VONROC hortum ve makarası sağlamlığı ve pratikliği ile öne çıkıyor. 10 metre uzunluğuyla küçük çaplı bahçelerde tercih edilen bağlantı aparatlı bahçe hortumu sayesinde hızlı bir kurulumdan sonra çimlerinizi sulayabilir veya arabanızı yıkayabilirsiniz.

 

7. Ege Arge Basınç Ayarlı Lanslı ve Silikonlu Bahçe- Balkon Hortum Seti

ege basınç ayarlı hortum

Hepsiburada Fiyatını Gör!

1.kalite silikondan üretilmiş olan Ege Arge Basınç Ayarlı Lanslı Bahçe Balkon Hortum Seti, metal hortum kelepçesi sayesinde bağlantı sırasında mükemmel uyum sağlıyor. Basınç ayarlı başlık sayesinde sulama sırasında kolaylık sunan esnek hortum özellikle küçük bahçeler için tercih ediliyor ve uygun fiyatıyla öne çıkıyor. Düşük bütçeli okuyucularımız f/p ürünü olarak değerlendirebilirler.

 

8. Sertsan Örgülü Şeffaf Hortum 1 1/2″

sertsan bahçe hortumu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Sertsan tarafından satışa sunulmuş olan hortum kadmiyum ve kurşun içermiyor. Örgülü ve şeffaf yapıda olan hortum içme suyu taşınması için de uygun özelliklere sahip. Türk Standartları Enstitüsü onaylı Sertsan örgülü şeffaf hortumun farklı renkleri arasından zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

 

9. Neptün Nts Premium Bahçe Hortumu

neptün en iyi bahçe hortumu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

19 mm çapındaki NTS Premium Bahçe Hortumu ile bahçenizi kolaylıkla sulayabilirsiniz. 35 bar basınca dayanıklı olan ve “2 x Fix” katman sisteminin sağladığı avantaj ile kırılmayan ürün 2 yıllık garantiye sahip. Başarılı bahçe hortumu ürünleri arasında yer alan Neptün NTS Premium bahçe hortumu bütçe sorunu olmayan ve bu ölçülere sahip ürün arayışı olan okuyucularımız için iyi bir seçenek olacaktır.

 

Bu içeriğimizde en kaliteli ve en fazla memnun kalınan en iyi hortum markalarını liste haline getirdik. Sizlerde memnun kaldığınız ürünleri bize bildirin. Listelerimizi güncelleyelim..

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
Bahçe Duvarı Dekorasyonu
Devamı

Bahçe Duvarı Dekorasyonu

Bahçe duvarı dekorasyonu, evinizin dış mekanlarının hem işlevsel hem de estetik çekiciliğini artırmanın eşsiz bir yoludur. Bu dekoratif…
Köy evi bahçe dekorasyonu örneği
Devamı

Köy Evi Bahçe Dekorasyonu

Köy evi bahçe dekorasyonu özellikle köy evinin bahçesi, evin güzelliğini tamamlayan önemli bir parçasıdır. Bahçenin dekorasyonu, evin dokusunu…