İki Katlı Ev Projeleri 2024

balkonlu müstakil ev projesi

Apartman dairelerinin sağladığı konfora ek olarak kişisel alan da sağlayan müstakil evler son yılların yükselen trendi. İki katlı ev projeleri müstakil evler arasında en çok tercih edilen ve kullanım alanı en kolay planlanan projelerin başında geliyor. 2 katlı köy evi modelleri ile 3+1 2 katlı ev projeleri de müstakil bir yaşam tarzını arzulayan kişilerin en favori projelerini oluşturuyor. Bununla birlikte balkonlu müstakil ev ve iki katlı teraslı ev projeleri de her geçen gün talebi artan ve hızla satışa ulaşan iki katlı ev projeleri arasında göze çarpıyor.

Müstakil Yaşamı Tercih Edenler İçin İki Katlı Ev Projeleri

Sizler için hazırladığımız iki katlı ev projeleri ile ilgili bu tanıtım yazısında ev tiplerinin genel özellikler, sağladığı avantajlar ve neden tercih edebileceğinize dair merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz en popüler iki katlı ev projeleri ile devam ediyoruz.

2 Katlı Köy Evi Modelleri

Doğanın içinde yaşamayı tercih eden ve gösterişten uzak durup doğal bir yaşam alanı tercih edenlerin favorisi 2 katlı köy evleri. Genel olarak üst katında yatak odaları ve banyo bulunan 2 katlı köy evi modelleri girişte de mutfak, oturma odası ve tuvalet gibi bölümlerden oluşuyor. Giriş kısmında yarı açık bir veranda bulunması hem yaz hem de kış için korunaklı bir alan sağlarken evi görsel olarak da destekliyor. Bahçe içinde yapılması çok daha ideal olan köy evi modellerinde ısınma için şömine veya soba daha çok öne çıkarken konfordan taviz vermek istemeyen kullanıcılar kalorifer sistemlerinde ısrarcı olabiliyor.

Ahşap veya taş gibi doğal malzemeler kullanılarak hazırlanan bu projedeki köy evleri hem doğayla uyum sağlıyor hem de istediğiniz konforu sunacak bölümleriyle ilgi görüyor. Son zamanlarda çok ilgi gören kütük ev veya prefabrik evler arasında da bu planda hazırlanmış son derece fazla seçenek bulunuyor. Hayaliniz bir köy evi ise o zaman bu seçeneklerin her birini değerlendirerek evin yapılacağı alanın özellikleriyle de eşleşerek uyumlu olacak projeyi seçmenizi öneriyoruz.

2 Katlı Teraslı Ev Projeleri

2 katlı ev projeleri arasında büyük ilgi gören bir diğer yapı stili de 2 katlı teraslı ev projeleri. Çatı katında veya üst katta geniş bir teras alanı bulunan bu ev tipinde yapının açık alanlarını daha fonksiyonel kullanabilmek için teras bölümü açık veya kapalı planlanabiliyor. Genel olarak portatif bir pişirme ünitesi veya barbekü ile desteklenen teras projeli evlerin terasları evden çıkmadan açık havaya ulaşmanın da en güzel yolu olarak düşünülüyor. Bitki bakımından keyif alan ancak bahçe alanı olmayan kişilerin teraslarını bu gibi hobileri için de kullanabilmeleri teraslı ev projelerinin gördüğü ilginin sebepleri arasında sayılabilir.

Balkonlu Müstakil Ev Projeleri

Villa diye de adlandırabileceğimiz balkonlu dubleks ev projeleri şehir yaşamında da sık olarak karşımıza çıkıyor. Evin dışarıya açılan uzantısı olarak planlanan balkonlar küçük bir alan dahi olsa evin gördüğü ilgiyi arttırıyor. İdeal büyüklükte bir balkon sayesinde evin kullanım alanı ve değeri artarken balkonların açık veya kapalı olarak kullanılabilmesi de ev sahiplerinin seçeneklerini arttırıyor.

Birden çok balkon bulunan müstakil ev projelerinde balkonların biri kapalı tasarlanıp depolama için işlevsel hale getirilebilirken daha büyük ve ön cephede tutulan diğer balkon keyif amaçlı olarak açık veya kapalı olarak planlanabiliyor. Özellikle manzarası güzel müstakil evlerin vazgeçilmezi olan balkonlar her mevsim manzaranın tadını çıkaracak bir planla ev sahipleri için büyük bir avantaj sağlıyor.

31 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
Poliüretan Dekorasyon Fikirleri
Devamı

Poliüretan Dekorasyon

Poliüretan dekorasyon, hem estetik hem de fonksiyonel yönleriyle yaşam alanlarında güzel ve kalıcı sonuçlar elde etmek isteyenler için…