En İyi Yatak Tavsiyeleri ve Markaları & Yorumlar | 2024 |

en iyi yatak

Yeni bir yatak arıyorsunuz ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Endişelenmeyin, size en iyi yatak markalarıyla ilgili harika bir içerik hazırladım. Bu içeriğimizde en iyi yatak tavsiyeleri listemizi görebilir, en iyi yatak markalarını öğrenebilir, yatak önerileri listemizden bütçenize göre seçim yapabilirsiniz.

Uzmanlar günlük performansı etkileyen en önemli faktörlerden birinin de iyi ve sağlıklı bir gece uykusu olduğu konusunda aynı fikirdeler. Uykusunu iyi almış ve dinlenmiş bir bedenle güne hazır başlamak için gece boyunca size gereken desteği verip bedeninizi rahatlatacak bir yatak da bu işin en önemli püf noktası. En iyi yatak markaları hakkında hazırladığımız bu yazımızda yatak çeşitleri, en kaliteli yataklar, en iyi yatak tavsiyesi listemizi ve doğru yatak seçimi hakkında da ihtiyaç duyabileceğiniz önemli ip uçlarını bulabilirsiniz.

En iyi Yatak Çeşitleri 

Yataklar yapıldıkları malzemeye göre çeşitlere ayrılıyor. En iyi ve konforlu yatak çeşitleri arasında yer alan ve iyi bir uykuyla sizi dinlendirmeye aday yatak çeşitleri arasında yaylı yataklar, sünger yataklar, Visco yataklar, lateks yataklar ve ortopedik yataklar gibi pek çok seçenek bulunuyor. Farklı sertlik ve formlarıyla birbirinden ayrılan bu yatak çeşitleri içinden sizin için en uygun olanı deneyerek seçmenizi öneriyoruz.

En İyi Yatak Nasıl Seçilir?

Hayatınızın üçte birini yatakta geçireceksiniz, bu da doğru yatağı seçmenin önemli olduğu anlamına geliyor. Tercih ettiğiniz uyku pozisyonuyla ve ne kadar desteğe ihtiyaç duyduğunuzla başlayın. İşte birkaç ipucu.

Sert mi, yumuşak mı? Genel olarak, daha ağır insanlar ve sırt üstü veya yüz üstü uyuyanlar daha sert yataklarla daha iyi uyum sağlarken, daha hafif insanlar ve yan uyuyanlar daha yumuşak yataklardan hoşlanırlar. Sıcaklık da bir sorundur: Vücudunuz bir kumaş ve köpük tabakasına battığı için daha yumuşak yataklar daha sıcak uyur. Tüm yatakların bir alıştırma dönemi olduğunu ve yatağın ilk gecenizdeki hissinin bir veya iki hafta sonra hissettiği gibi olmayacağını unutmayın.

Tüm yatak mağazalarında deneyim fırsatı sunan teşhir ürünlerini deneyerek vücudunuzu en iyi şekilde destekleyen yatak grubuna yönelik bir tercih yapabilirsiniz. Ancak şu noktada bazı çift kişilik ürünlerin sağ ve sol taraflarında kişiye özel sertlik ve ayarlanabilirlik imkanı da bulunduğu için daha çok tercih edildiklerini hatırlatmak gerekiyor.

Yatak Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hem ruhen hem de fiziksel olarak dinlenmek için gece boyunca uyumanın öneminden bahsettik. Peki uyku konforunu sağlamak için yatak seçiminde nelere dikkat etmek gerekir bunu biliyor musunuz? Eğer hızla göz atmak isterseniz işte yatak seçerken dikkat etmek gereken ayrıntılar:

 • Yatağınızı seçerken bedeninizi en iyi destekleyen yatak çeşidini tercih etmelisiniz. Yaylı yataklar, ortopedik ve lateks yataklar bu açıdan diğer seçeneklerden biraz daha çok tercih ediliyor. Denedikten sonra çok daha kolay karar verebilirsiniz.
 • Eğer fiziksel bir rahatsızlığınız, ağrı veya genel bir sorununuz varsa yatak önerisi konusunda doktorunuzdan yardım isteyebilirsiniz. Genel olarak orta-sert yataklar en ideal olanıdır.
 • Alacağınız yatağın ölçüsü odaya ve kullanacağınız karyolaya uygun olmalıdır. Bizim önerimiz karyola yerine yatağı tam destekleyen bir baza kullanmanız yönünde.
 • Seçeceğiniz yatağın kalınlık kriteri konforlu bir uyku için önemli. İnce bir yatak ve üstüne uyku pedi tercih edebilir veya en uygun yükseklikteki yatağı değerlendirebilirsiniz. Özellikle ağır kilolardaki kişilerin ince yataklar konusunda biraz temkinli olmaları gerekiyor. Kalın yatak seçerken yerden yüksekliği de göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız.
 • Dolgu malzemesini görebileceğini yataklar herhangi bir soru işareti bırakmadığı için daha rahat seçim yapabilirsiniz. Bir yatak için kullanım süresi ve konforu değiştiren en önemli etken dolgu olduğu için bu konuda özenli ve dikkatli olmalısınız.

Çift kişilik yatak ölçüleri sayfamızdan ölçülerle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bilgilendirme: Bu bölümden sonra en iyi yatak markalarını ve en iyi yatak tavsiye listemizi içeriğin devamında görebilirsiniz. Yatak tavsiye listemize kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederiz.  En iyi yatak yorumlarını ve güncel fiyatlarını da görebilirsiniz. 

En İyi Yatak Tavsiyeleri

En iyi yatak tavsiyelerimizi her bütçeye uygun olacak şekilde hazırlamaya çalıştık. Tavsiye listemizdeki yatakların yorumlarını ve güncel fiyatlarını aşağıda yatak markaların altında bulunan Hepsiburada bağlantılarından görebilirsiniz.

1. Yataş Bedding Dream Box 180 x 200 cm Roll Pack Pocket Yaylı Yatak

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Kutusunda kolayca taşıyabileceğiniz ve kullanıma hızlıca hazırlayabileceğiniz Dream Box Yatak pratik olmasının yanı sıra, paket yay sistemi ile baş ve omuz bölgenize ve omurga eğrinize daha az basınç uygular. Değişken zonlu vücut süspansiyon sistemi sayesinde omuz, basen ve eklemler gibi konveks noktalarda daha az basınç ve yorgunluk hissetmenizi sağlar.

Adaptive Teknolojisi’nin sağladığı hızlı nem ve sıcaklık tahliyesi özelliği ile kişiye özel uyku sıcaklığı sunarken, çıkarılabilir kılıfı ve ödüllü kumaşı ile yatağınız uzun yıllar tertemiz kalır.

 • Çiftler İçin Yüksek Konfor sağlar
 • Yıkanabilir Kılıflı
 • Bel, boyun ve sırt problemleri için paket yaylar az basınç uygular.
 • Yay Garanti Süresi: 10 Yıl
 • Dolgu Garanti Süresi: 4 Yıl
 • Yatak Yüksekliği: 24 cm
 • 120 gün deneme süresi sunuyor.

2. Tempur Yatsan Tempur Ease Yıkanabilir Kılıflı 18 cm Yatak

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Zarif bir Danimarka tasarımına sahip olan Tempur Ease, malzemelerle ve ince işçilikle tasarlandı. Geleneksel visco’dan farklı olarak, Tempur materyali vücudunuzun basıncını emer, böylece yatakla arasındaki baskıyı azaltarak dinlendirici bir uyku deneyimi sağlar.

Sıkıştırılmış paket halinde, hızlı ve güvenli bir şekilde kapınıza teslim edilir. Tempur, yataklarının sinden emin olarak size 10 yıl garanti sunar. Yıkanabilir hipoalerjenik kılıfıyla, ev tozu ve akarlara karşı koruyarak temiz bir uyku alanı oluşturur.

Yatak yüksekliği 18 cm’dir. Orta sertlikte yatak sevenler için uygundur.

3. İdaş (Gold Collectıon) Altın Deluxe

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Yataş yüksekliği 25 cm’dir. İdaş Altın Ortopedik Deluxe’ün; bir tarafındaki pamuk yüzeyi nemi bünyesinde barındırmazken, diğer tarafındaki Woolmark Blend yün dolgusu ısıyı ideal bir seviyede tutar. Spacer kumaş ile uykunuza müdahale edebilecek küf ve kötü kokular tarih olacak. Üstelik yatağınız bakterilere karşı geliştirilen Biosidal yönetmeliğine tabi Aegis Teknolojisi ile uykunun en sağlıklı şeklini sunar.

4. Visko Love Energy Visco Yatak Çift Kişilik Yatak 160 x 200 cm

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Üstün Konfor İçin Birinci Sınıf Visko Malzeme kullanılmıştır. Derin Uyku İçin boyun desteği sağlar. Serin uyku için açık hücreli nefes alan visko malzeme kullanılmıştır. Yıkanabilir antibakteriyel yatak kılıfı mevcuttur. Energy Visco Akıllı Yatak, 60 sertlik derecesi ile orta sertliğe ve 7 cm visco ile 20 cm yüksekliğe sahip bir modeldir.

Orta sertliği sayesinde vücudunuzun şeklini kolay bir şekilde alan Energy Visco Akıllı Yatak, bu sayede çocuk yatakları olarak da kullanılabilme özelliğine sahiptir. Nefes alan yapısı sayesinde hava sirkülasyonunu üst düzeyde gerçekleştirerek uyku sırasında terlemenizi önleyerek ferah bir uyku alanı oluşturur. Basınç azaltıcı özelliği sayesinde kan dolaşımını düzenlerken vücut boşluklarınızı anında doldurarak uyku sırasında omurganın dik çizgide durmasını sağlayarak uyku konforunuzu arttırır.

5. Yatsan Uykucu Elite Pillow Top Visco Pedli Yatak

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Ekstra esneklik ve masaj hissi vermesi için yatağa eklenen yatak pedi uyku sırasında vücudunuza ihtiyacı olan konforu gece boyunca sunar

Uykucu ailesinin en üst seviye yatağı, yaylı yatak sevenlere özel Diaomond Pocket Yay sistemini Visco ve diğer birçok özellikle buluşturarak tasarlandı. Kumaşında özel bir teknik ile kullanılan aloe vera özleri rahatlığı ve yenilenmeyi sağlar. Ekstra yaylanma etkisi sağlayan viyole kesim sünger pedi eşsiz bir konfor ve uyku deneyimi sunar.

Farklı keseler içerisine yerleştirilmiş yaylar sayesinde farklı kilo, boy ve uyku pozisyonuna sahip eşler birbirlerinin dönüşlerinden etkilenmez. Gece boyu mükemmel omurga desteği sunar

Pamuk Nem dengesini ayarlayarak terlemeyi azaltmaya yardımcı olur, buna bağlı uyku bölünmelerini engeller. Visco Vücudunuzun yatağa uyguladığı baskıyı emer ve dağıtır. Kan basıncından dolaşım sorunlarına kadar birçok problemin azalmasına yardımcı olur

Tam vücudunuza göre! Özellikle gün içinde yanlış oturmaktan ya da yoğun çalışmaktan omurga ve bel bölgemizde ekstra basınç birikir. Uykucu Elite Pillow Top yatağın kendine has reçetesi sayesinde ihtiyacınız olan dinlenme ve konfora ulaşabilirsiniz.

6. Bellona Soft Selection Pro 5 Yatak 160×200 cm

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Günümüzde yoğun iş temposu, stres, hareketsiz yaşam, v.b. sorunlar sebebi ile pek çok insan uyku sorunları yaşamakta, buna bağlı olarak da uyku alışkanlıkları değişmekte ve yatak tercihinde daha seçici davranmaktadır. Günün önemli bir bölümünün uykuda geçirilmesinden ve kullanıcıların yatak seçiminde daha hassas davranmalarından yola çıkan Bellona, Soft Selection Pro-5 yatağı geliştirdi.

Soft Selection Pro-5, ekstra rahatlığı destekleyen Soft Sünger uygulaması ve 5 Bölgeli Pocket yay sistemi ile rahat ve konforlu bir uyku avantajı sağlamaktadır. 5 bölgeli Pocket Yay Sistemi birbirinden bağımsız çalışan farklı sertlikteki yaylarıyla ağırlıkları ne olursa olsun uyku esnasında çiftlerin hareketleri birbirlerini etkilemeyen, eklem ağrılarını da gideren, yatak üzerinde vücut ağırlığının 5 farklı bölgeye eşit olarak dağılmasını sağlayan bir yay teknolojisidir.

Soft Selection Pro-5 yatak, örgü yatak kumaşı, dolgun kapitone katmanları ile kullanıcılarının beğenisine sunulmuştur. Çift taraflı kullanıma uygun olup, dileyen kullanıcılarımız yatağın ters yüzünü de kullanabilir. Yatağın ters yüzü ön yüzüne göre daha sert olacak şekilde tasarlanmıştır.

En İyi Yatak Markaları 

Kullanıcı yorumlarını ve uzman tavsiyelerini de değerlendirerek hazırladığımız en iyi yatak markaları tavsiyeleri listemize hoş geldiniz. Listemizi hazırlarken son derece titiz davrandık ve size şahane bir uyku sunacak birbirinden özel yatak markalarına yer verdik.

1.Tempur Yatak

tempur yatak

76 ülkede en çok tercih edilen yatak markalarından biri olan Tempur, Nasa astronotlarına basınç emici yastık üreterek başladığı bu alanda oldukça özel bir marka. Aynı teknolojinin Tempur malzemesi olarak hazırlanması ve tüm uyku ürünlerinde kullanılmasıyla tüketiciye harika bir uyku deneyimi sunan marka herkes için konfor sunan çeşitli aksesuarlarıyla da çok popüler. Yatsan tarafından satışa sunulan 25 cm kalınlığıyla Tempur Sensation Elite serisi veya 21 cm yüksekliğindeki Tempur Original Supreme serisi yataklar markanın orta sert seçenekleri arasında öne çıkan yatak modelleri oluyor.

2. Yataş Yatak

yataş yatak

Hem birikmiş tecrübesi hem de teknolojinin imkanlarıyla ürünlerini ileri taşımayı başaran Yataş Bedding, geniş ürün yelpazesine sahip markalardan biri. Bu nedenle en iyi Yataş yatak hangisi diye merak eden çok sayıda takipçimiz bulunuyor. Yataş ürünleri arasında diğer modellerden bir adım öne çıkarak hem konforlu hem de ideal bir yatak deneyimi sunan Premium serisi ürünleri kullanıcılarından da çok iyi yorumlar alıyor. Ayrıca geliştirilmiş bir yay sistemi olan Memory Coil hafızalı yay sistemi ile donatılmış olan Smart Track yatak serisi de markanın öne çıkanlarından olmayı başarıyor.

3. Bambi Yatak

bambi yatak

İzmir’deki üretim tesisinde yerli bir marka olarak yaklaşık 10 yıldır yatak üretimi yapmakta olan Bambi, beğenilen ürünleriyle adından çok söz edilen markalar arasında yer alıyor. Çok sayıda seçenek ile kullanıcısına en uygun ürünü seçebilme imkanı sunan Bambi’nin hakkında en çok konuşulan modeli Royal Craft serisi oluyor. Yüksek yoğunlukta destek süngeri kullanılan yarı sert yatak serisi örme kumaşıyla da hem şık hem sağlam bir tercih olarak en çok satanlar arasında yer alıyor.

4. Bellona Yatak

bellona yatak

Bellona en iyi yatak markalarından biri olarak Türk tüketicisinin memnuniyeti yakaladığı isimlerden biri. Çok sayıda ürünle piyasada haklı bir yer elde eden markanın 35 cm yüksekliğindeki bir tarafı sert diğer tarafı yumuşak ürün grubu Golden Comfort yatak serisi markanın en popüler ürünlerinden biri. Ayrıca zarif ve şık tasarımıyla çok beğenilen 23 cm yüksekliğindeki Orien Plus serisi de örgü kumaşı, SL yay sistemi ve yüksek yoğunluklu üst sünger katmanlarıyla Bellona’nın sevilen en konforlu yatak modelleri arasında bulunuyor.

5. İdaş Yatak

idaş yatak

1965’den beri piyasanın bilinen ve üreten markaları arasında yer alan İdaş, dünya standartlarındaki ilk yerli yatağın da imalatçısı olarak tanınıyor. Pek çok ürün seçeneği sunan İdaş, sağladığı konfor ve güçlü özellikleri sayesinde kullanıcının yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. En beğenilen ürünlerden biri olan İdaş Clima Collection serisinin Mira-Pocket isimli yatak grubu her mevsim kullanılabilen dokusuyla öne çıkarken Natural Confort grubu yatakları 5 ağırlık bölgeli özel yay sistemiyle vücudu gerektiği şekilde destekliyor.

6. Visco Love Yatak

visco yatak

Ücretsiz teslimat, 101 gece deneme ve koşulsuz iade gibi avantajlarla kullanıcılarına iyi bir gece uykusu vaat eden Visco Love bir Ural Medikal markası. Sektörel deneyimini medikal ürünlerle kazandıktan sonra Visco ürünlerle yatak alanında üretime başlayan marka ülkemizin popüler isimleri arasında yer alıyor. Açık hücre ısıya ve basınca duyarlı Visko Elastik “Akıllı Sünger” teknolojisiyle üretilmiş olan 22 cm yüksekliğindeki Comfort Visko Yatak markanın öne çıkan ürünlerinin başında geliyor.

7. İstikbal Yatak

istikbal yatak

Detox Prime, Ultra ve Bamboo Line yeni yatak serileriyle uyku deneyimini yükselten İstikbal, ülkemizin en bilinen yatak üreticilerinden biri. Geniş satış ağı ve çok sayıda ürünle piyasanın lokomotif markaları arasında güçlü bir yere sahip olan İstikbal klasik yatak serileri konusunda da bir hayli iddialı.

8. İşbir Yatak

işbir yatak

40 yılın üzerinde bir sektör tecrübesiyle oldukça iddialı bir marka olan İşbir yatak PU Lateksit yatak serileri ve Viskoelastik gruplarıyla kullanıcısından yüksek puanlar alıyor. Paket yaylı yatak serileri de bulunan marka geniş ürün gamıyla vücut yapısına uygun çözümler sunabildiği için de çok tercih ediliyor.

9. Halsa Yatak

halsa yatak

Başarılı bir İsveç markası olan Halsa, yaylı-Visco-lateks ve ortopedik yatak grupları ile kullanıcılarına son derece konforlu bir uyku süreci yaşatıyor. Exclusive ve Classic yatak serilerinde üretilmiş olan yatakların dolgu malzemeleri at kılından İngiliz yününe kadar değişirken dokuları da organik pamuktan Belçika ketenine kadar geniş seçenekler sunuyor.

10. IKEA Yatak

ikea yatak

25 yıllık üretim ve mağazacılık tecrübesine sahip uluslararası bir isim olan İkea yaylı ve sünger yatak modelleriyle bu alandaki iddiasını da destekliyor. Kullanıcı memnuniyeti yaratan orta sert, sert ve ekstra sert yatak seçenekleriyle herkesin hayal ettiği rahatlığı yakalamasına ortam sağlayan İkea Hövag, Hafslo, HYLLESTAD, Hamarvik, Hokkasen gibi markaları satışa çıkararak müşterilerine konforlu, sağlıklı ve derin bir uyku deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

Şeffaf Açıklama:

Sitemizde yer alan ‘En İyi Ürünler’ ve ‘Tavsiye Listeleri’ ile ilgili içeriklerimiz; kullanıcı deneyimleri, detaylı araştırmalar, kişisel deneyim, ürün yorumları ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Ayrıca sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı içerir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez.

En iyi yatak tavsiyelerimizden sonra uyku kalitenizi arttırmak amacıyla en iyi ortopedik yastık sayfasından kendinize uygun yastığınızı seçebilirsiniz.

Ayrıca yatak alırken dikkat edilmesi gerekenleri https://guzeloldu.com/yatak-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/ sayfamızdan görebilirsiniz.

10 Shares:

5 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like