Uzmanlar günlük performansı etkileyen en önemli faktörlerden birinin de iyi ve sağlıklı bir gece uykusu olduğu konusunda aynı fikirdeler. Uykusunu iyi almış ve dinlenmiş bir bedenle güne hazır başlamak için gece boyunca size gereken desteği verip bedeninizi rahatlatacak bir yatak da bu işin en önemli püf noktası. En iyi yatak markaları hakkında hazırladığımız bu yazımızda yatak çeşitleri ve doğru yatak seçimi hakkında da ihtiyaç duyabileceğiniz önemli ip uçlarını bulabilirsiniz.

Yatak Çeşitleri

Yataklar yapıldıkları malzemeye göre çeşitlere ayrılıyor. En iyi ve konforlu yatak çeşitleri arasında yer alan ve iyi bir uykuyla sizi dinlendirmeye aday yatak çeşitleri arasında yaylı yataklar, sünger yataklar, Visco yataklar, lateks yataklar ve ortopedik yataklar gibi pek çok seçenek bulunuyor. Farklı sertlik ve formlarıyla birbirinden ayrılan bu yatak çeşitleri içinden sizin için en uygun olanı deneyerek seçmenizi öneriyoruz. Tüm yatak mağazalarında deneyim fırsatı sunan teşhir ürünlerini deneyerek vücudunuzu en iyi şekilde destekleyen yatak grubuna yönelik bir tercih yapabilirsiniz. Ancak şu noktada bazı çift kişilik ürünlerin sağ ve sol taraflarında kişiye özel sertlik ve ayarlana bilirlik imkanı da bulunduğu için daha çok tercih edildiklerini hatırlatmak gerekiyor.

Yatak Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hem ruhen hem de fiziksel olarak dinlenmek için gece boyunca uyumanın öneminden bahsettik. Peki uyku konforunu sağlamak için yatak seçiminde nelere dikkat etmek gerekir bunu biliyor musunuz? Eğer hızla göz atmak isterseniz işte yatak seçerken dikkat etmek gereken ayrıntılar:

  • Yatağınızı seçerken bedeninizi en iyi destekleyen yatak çeşidini tercih etmelisiniz. Yaylı yataklar, ortopedik ve lateks yataklar bu açıdan diğer seçeneklerden biraz daha çok tercih ediliyor. Denedikten sonra çok daha kolay karar verebilirsiniz.
  • Eğer fiziksel bir rahatsızlığınız, ağrı veya genel bir sorununuz varsa yatak önerisi konusunda doktorunuzdan yardım isteyebilirsiniz. Genel olarak orta-sert yataklar en ideal olanıdır.
  • Alacağınız yatağın ölçüsü odaya ve kullanacağınız karyolaya uygun olmalıdır. Bizim önerimiz karyola yerine yatağı tam destekleyen bir baza kullanmanız yönünde.
  • Seçeceğiniz yatağın kalınlık kriteri konforlu bir uyku için önemli. İnce bir yatak ve üstüne uyku pedi tercih edebilir veya en uygun yükseklikteki yatağı değerlendirebilirsiniz. Özellikle ağır kilolardaki kişilerin ince yataklar konusunda biraz temkinli olmaları gerekiyor. Kalın yatak seçerken yerden yüksekliği de göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız.
  • Dolgu malzemesini görebileceğini yataklar herhangi bir soru işareti bırakmadığı için daha rahat seçim yapabilirsiniz. Bir yatak için kullanım süresi ve konforu değiştiren en önemli etken dolgu olduğu için bu konuda özenli ve dikkatli olmalısınız.

Çift kişilik yatak ölçüleri sayfamızdan ölçülerle ilgili bilgi alabilirsiniz.

En İyi Yatak Tavsiyeleri

Kullanıcı yorumlarını ve uzman tavsiyelerini de değerlendirerek hazırladığımız en iyi yatak tavsiyeleri listemize hoş geldiniz. Listemizi hazırlarken son derece titiz davrandık ve size şahane bir uyku sunacak birbirinden özel yatak markalarına yer verdik.

Tempur Yatak

tempur yatak

76 ülkede en çok tercih edilen yatak markalarından biri olan Tempur, Nasa astronotlarına basınç emici yastık üreterek başladığı bu alanda oldukça özel bir marka. Aynı teknolojinin Tempur malzemesi olarak hazırlanması ve tüm uyku ürünlerinde kullanılmasıyla tüketiciye harika bir uyku deneyimi sunan marka herkes için konfor sunan çeşitli aksesuarlarıyla da çok popüler. Yatsan tarafından satışa sunulan 25 cm kalınlığıyla Tempur Sensation Elite serisi veya 21 cm yüksekliğindeki Tempur Original Supreme serisi yataklar markanın orta sert seçenekleri arasında öne çıkan yatak modelleri oluyor.

Yataş Yatak

yataş yatak

Hem birikmiş tecrübesi hem de teknolojinin imkanlarıyla ürünlerini ileri taşımayı başaran Yataş Bedding, geniş ürün yelpazesine sahip markalardan biri. Bu nedenle en iyi Yataş yatak hangisi diye merak eden çok sayıda takipçimiz bulunuyor. Yataş ürünleri arasında diğer modellerden bir adım öne çıkarak hem konforlu hem de ideal bir yatak deneyimi sunan Premium serisi ürünleri kullanıcılarından da çok iyi yorumlar alıyor. Ayrıca geliştirilmiş bir yay sistemi olan Memory Coil hafızalı yay sistemi ile donatılmış olan Smart Track yatak serisi de markanın öne çıkanlarından olmayı başarıyor.

Bambi Yatak

bambi yatak

İzmir’deki üretim tesisinde yerli bir marka olarak yaklaşık 10 yıldır yatak üretimi yapmakta olan Bambi, beğenilen ürünleriyle adından çok söz edilen markalar arasında yer alıyor. Çok sayıda seçenek ile kullanıcısına en uygun ürünü seçebilme imkanı sunan Bambi’nin hakkında en çok konuşulan modeli Royal Craft serisi oluyor. Yüksek yoğunlukta destek süngeri kullanılan yarı sert yatak serisi örme kumaşıyla da hem şık hem sağlam bir tercih olarak en çok satanlar arasında yer alıyor.

Bellona Yatak

bellona yatak

Bellona en iyi yatak markalarından biri olarak Türk tüketicisinin memnuniyeti yakaladığı isimlerden biri. Çok sayıda ürünle piyasada haklı bir yer elde eden markanın 35 cm yüksekliğindeki bir tarafı sert diğer tarafı yumuşak ürün grubu Golden Comfort yatak serisi markanın en popüler ürünlerinden biri. Ayrıca zarif ve şık tasarımıyla çok beğenilen 23 cm yüksekliğindeki Orien Plus serisi de örgü kumaşı, SL yay sistemi ve yüksek yoğunluklu üst sünger katmanlarıyla Bellona’nın sevilen en konforlu yatak modelleri arasında bulunuyor.

İdaş Yatak

idaş yatak

1965’den beri piyasanın bilinen ve üreten markaları arasında yer alan İdaş, dünya standartlarındaki ilk yerli yatağın da imalatçısı olarak tanınıyor. Pek çok ürün seçeneği sunan İdaş, sağladığı konfor ve güçlü özellikleri sayesinde kullanıcının yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. En beğenilen ürünlerden biri olan İdaş Clima Collection serisinin Mira-Pocket isimli yatak grubu her mevsim kullanılabilen dokusuyla öne çıkarken Natural Confort grubu yatakları 5 ağırlık bölgeli özel yay sistemiyle vücudu gerektiği şekilde destekliyor.

Visco Love Yatak

visco yatak

Ücretsiz teslimat, 101 gece deneme ve koşulsuz iade gibi avantajlarla kullanıcılarına iyi bir gece uykusu vaat eden Visco Love bir Ural Medikal markası. Sektörel deneyimini medikal ürünlerle kazandıktan sonra Visco ürünlerle yatak alanında üretime başlayan marka ülkemizin popüler isimleri arasında yer alıyor. Açık hücre ısıya ve basınca duyarlı Visko Elastik “Akıllı Sünger” teknolojisiyle üretilmiş olan 22 cm yüksekliğindeki Comfort Visko Yatak markanın öne çıkan ürünlerinin başında geliyor.

İstikbal

istikbal yatak

Detox Prime, Ultra ve Bamboo Line yeni yatak serileriyle uyku deneyimini yükselten İstikbal, ülkemizin en bilinen yatak üreticilerinden biri. Geniş satış ağı ve çok sayıda ürünle piyasanın lokomotif markaları arasında güçlü bir yere sahip olan İstikbal klasik yatak serileri konusunda da bir hayli iddialı.

İşbir Yatak

işbir yatak

40 yılın üzerinde bir sektör tecrübesiyle oldukça iddialı bir marka olan İşbir yatak PU Lateksit yatak serileri ve Viskoelastik gruplarıyla kullanıcısından yüksek puanlar alıyor. Paket yaylı yatak serileri de bulunan marka geniş ürün gamıyla vücut yapısına uygun çözümler sunabildiği için de çok tercih ediliyor.

Halsa Yatak

halsa yatak

Başarılı bir İsveç markası olan Halsa, yaylı-Visco-lateks ve ortopedik yatak grupları ile kullanıcılarına son derece konforlu bir uyku süreci yaşatıyor. Exclusive ve Classic yatak serilerinde üretilmiş olan yatakların dolgu malzemeleri at kılından İngiliz yününe kadar değişirken dokuları da organik pamuktan Belçika ketenine kadar geniş seçenekler sunuyor.

IKEA Yatak

ikea yatak

25 yıllık üretim ve mağazacılık tecrübesine sahip uluslararası bir isim olan İkea yaylı ve sünger yatak modelleriyle bu alandaki iddiasını da destekliyor. Kullanıcı memnuniyeti yaratan orta sert, sert ve ekstra sert yatak seçenekleriyle herkesin hayal ettiği rahatlığı yakalamasına ortam sağlayan İkea Hövag, Hafslo, HYLLESTAD, Hamarvik, Hokkasen gibi markaları satışa çıkararak müşterilerine konforlu, sağlıklı ve derin bir uyku deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

Yatak aldıktan sonra uyku kalitenizi arttırmak amacıyla en iyi ortopedik yastık sayfasından kendinize uygun yastığınızı seçebilirsiniz.

10 Shares:

1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
Duvar Dekorasyon Süsleri Fikirleri
Devamı

Duvar Dekorasyon Süsleri

Duvar dekorasyon süsleri, evinizin duvarlarını canlandırmak ve yaşam alanlarınıza kişisel dokunuşlar katmak için harika seçenekler sunar. Bu makalede,…
en iyi bıçak
Devamı

En İyi Bıçak

Muhteşem yemekler çıkan mutfakların en belirgin ortak özelliklerinden birinin kullanılan aletlerden hammaddeye kadar her malzemenin en iyiler arasından…