Kahverengi Koltuk Dekorasyonu-Kreatif Fikirler

Kahverengi salon dekorasyonu
Kahverengi salon dekorasyonu

Kahverengi koltuk dekorasyonu nasıl olmalıdır? Kahverengi koltuklara uyumlu mobilya, perde, halı, duvar boyası seçimleri nasıl olmalıdır? Bu gibi sorulara genel cevaplar bulabileceğiniz derin bir makale hazırladık. Kahverengi, hem oturma odalarında hem de salonlarda iyi seçim olacak kolay ama davetkar bir renktir. Ayrıca, evinizde topraksı bir görünüm yaratmak istediğinizde kullanmak için harika bir renk olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kahverengi koltuk veya kanepeler, ister daha geleneksel bir görünüm ister daha çağdaş bir şey olsun, birçok farklı şekilde dekore edilebilir. Renk, iç tasarımda kullanılabilecek en güçlü unsurlardan biridir. Ruh halimiz üzerinde önemli bir etkisi vardır, bu nedenle akıllıca seçim yapmak önemlidir.

Kahverenginin birçok tonu mevcuttur ve bu renk, farklı ahşap veya metal tonlarıyla (altın veya gümüş gibi) birleştirildiğinde iyi sonuç verebilir. Ayrıca kahverengi, sarı veya mavi gibi yeşil tonlarla birleştirildiğinde rahat bir alan yaratmak için mükemmel bir seçimdir.

Kahverenginin olasılıkları sonsuza yakındır.

Kahverengi koltuklar oturma odaları ve diğer alanlar için popüler bir seçimdir, ancak dekore edilmesi zor olabilir. Bu mobilya parçasından en iyi şekilde yararlanmanıza ve güzel bir ev yaratmanıza yardımcı olacak ipuçlarını bir araya getirdik.

Kahverengi koltuk dekorasyonu hakkında detaylar vermeden önce kahverengi ile uyumlu renkler neler bir inceleyelim.

Gri Koltuklara Ne Renk Perde Olur?

Koyu renk salon dekorasyonu nasil Canlandirilir?
Koyu renk salon dekorasyonu nasil Canlandirilir?

Kahverengi İle Uyumlu Renkler

Kahverenginin pek çok renkle eşleştiğini ve koltuk dekorasyonunda sıklıkla kullanıldığını söyleyebilirim. Kahverengi muhakkak ki; açık tonlardan koyu tonlara kadar paletteki hemen hemen her renkle iyi gider. İşte kahverengi koltuklarınız için en iyi renk kombinasyonlarından bazıları:

  • Beyaz
  • Gri
  • Siyah
  • Yeşil
  • Mavi
Koltukta hangi renkler moda?
Koltukta hangi renkler moda?

Oturma Odasında Kahverengi Koltuk Dekorasyonu

Oturma odaları evin en önemli bölümlerinden biridir. Zamanımızı ailemiz ve arkadaşlarımızla geçirdiğimiz yerdir. Oturma odası genellikle salona göre daha sade dekore edilmektedir. Odanın boyutuna göre daha çok köşe koltuk kullanımı yaygındır. Vaktimizin gerçekten büyük bir kısmını burada geçirmemiz nedeni ile dekorasyonunun her zaman mükemmel olması gerektiğini düşünüyoruz.

Oturma odanızda dekorasyon için kahverengi kanepeler ve yeterince büyük değilse köşe koltuk kullanabilirsiniz. Tay tüyü açık kahve bir köşe koltuk sizi hem koltuğun temizliği açısından, hem de rahat oturuş imkanı sağladığından tercih edebilirsiniz. Bu odada herhangi bir mobilya istemiyorsanız kahverengi koltuklarınızı bej veya gri bir duvar boyasıyla tamamlamanızı tavsiye ederiz. Beyaz çerçeveli kahve görünümlü tablolar ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Veya güzelliğini daha da artırmak için bu koltukların yakınındaki duvarlara bazı farklı asmalı sanat eserleri de ekleyebilirsiniz.

Kahverengi salon dekorasyonu
Kahverengi salon dekorasyonu

Oturma odası geniş ise ; kahverengi bir kanepe veya iki koltuk, zarif bir şömine ve büyük bir lambader içeren bir dekorasyonda çok hoş görünecektir.

Kahverengi Koltuklara Uygun Duvar Boyası

Kahverengi koltuklar için en iyi duvar boyası rengi, profesyonel bir boyacının yardımıyla elde edilebilecek sıcak bejdir. Bu renk koltukların daha zarif görünmesini sağlarken aynı zamanda oturma odanızda veya salonunuzda rahat bir atmosfer yaratacaktır.

Kahverengi koltuk takım kombini
Kahverengi koltuk takım kombini

Kahverengi Koltuklar için Bej Haricinde En İyi 5 Duvar Rengi

1. Kırık Beyaz,

2.Açık Gri

3.Mavi,

4. Pembe/Pudra

5. Turkuaz

Beyaz veya Kırık Beyaz Duvar Boyası

İlk seçenek beyaz duvarlardır. Bunlar harikadır çünkü daha karanlık tarafta olma eğiliminde olan kahverengi koltuklara hoş bir denge sağlarlar. Beyaz duvarlar ayrıca mobilyalarınız ve dekorunuzdaki diğer unsurlar arasında görsel kontrast oluşturarak odanın daha açık ve havadar hissettirmesine yardımcı olabilir.

Kahverengi koltuk takımları
Kahverengi koltuk takımları

Açık Gri Duvarlar

İkinci seçenek, kahverengi koltukların görünümünü çok koyu veya donuk göstermeden yumuşatmanın bir başka harika yolunu sunan açık gri duvarlardır. Bu renk özellikle keten veya ipek gibi daha açık renkli kumaş kanepeler veya sandalyelerle iyi uyum sağlar ve ayrıca meşe veya çam gibi doğal ahşap kaplamalarla da güzel bir şekilde eşleşir.

Mavi Duvarlar

Kahverengi koltuklar için mavi duvar boyası, boyanması gereken alanın ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak değişir. Alan büyüdükçe mavinin koyu tonlarını kullanırken, alan küçükse mavinin açık tonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Daha koyu mavi boya derinlik yanılsaması yaratarak mekanın daha geniş hissettirilmesine yardımcı olabilir. Öte yandan, açık mavi duvarlar parlak ve havadardır ve her odaya taze bir görünüm sunar. Bu renk tek başına kullanılabileceği gibi gri veya beyaz gibi onu iyi tamamlayan diğer renklerle birlikte de kullanılabilir. Yani iki renkli duvar boyası da dekoratif açıdan patlayıcı bir etki yaratacaktır.

kahverengi renge hangi renk yakışır
kahverengi renge hangi renk yakışır

Pudra Pembe Duvarlar

Aslında bu herkes tarafından sevilen bir kombinasyon değil. Ancak araştırmalarımız esnasında özellikle genç kesim tarafından kullanıldığını gördük. Kahverengi koltuklar için pembe duvar boyası, odaya renk katma anlamında mantıklıdır. Pudrayı duvar renginde kullanmak istemiyorsanız, aksesuarlarda da kullanabilirsiniz. Pudra pembe koltuk şalları güzel bir seçenektir.

Kahverengi koltuklara ne renk halı olur?
Kahverengi koltuklara ne renk halı olur?

Turkuaz Duvar Boyası

Turkuaz kahverengi ile harika görünür, bu nedenle evinizde rahatlatıcı bir alan yaratmak istiyorsanız harika bir seçimdir. Rengin mobilyalarınızla çatışmadığından emin olmak istiyorsanız, tüm odayı yapmadan önce bazı örnek parçalar üzerinde test edin. Bu, seçimlerinizi sonuçlandırma zamanı geldiğinde her şeyin birlikte iyi gitmesini sağlamaya yardımcı olacaktır.

Görsel olarak daha fazla alan yarattığı ve hoş, sıcak bir ton oluşturduğu için küçük bir alana sahip olduğunuzda turkuaz desenli duvar kağıtlarından da faydalanmanızı öneririz.

Kahve krem koltuk kombinleri
Kahve krem koltuk kombinleri

Kahverengi Koltuklara Uygun Dekorasyon Tüyoları

Evinizdeki mobilyaları dekore ederken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok farklı faktör vardır. Karar vermeniz gereken en önemli şey, mobilyaların nötr mü yoksa cesur ve dikkat çekici mi olmasını istediğinizdir. Kahverengi koltukları ve sandalyeleri dekore etmenin yollarını arıyorsanız, bazı harika ipuçları için okumaya devam edin.

  1. Kahverengi Koltuğunuzun rengini vurgulamak için küçük bir sanat eseri kullanın
  2. Sıcaklık ve konfor için renkli bir yastık veya battaniye ekleyin
  3. Odaya daha fazla ışık vermek için küçük bir masa lambası ekleyin
  4. Mekanın geneline ilgi katmak için Kahverengi Koltuğunuzun arkasına biraz sanat eseri asın
  5. Kahverengi Koltuğunuzun etrafına bitkiler veya sulu meyveler gibi biraz yeşillik eklemeyi deneyin

Kahverengi koltukların kullanımı çok rahattır. Çünkü diğer birçok renkle mükemmel uyum sağlar ve oturma odanızda sıcak bir atmosfer yaratır. Sadece bundan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı bulmanız gerekiyor.

Açık kahve koltuk kombinleri
Açık kahve koltuk kombinleri
Kahverengi Koltuğunuzun rengini vurgulamak için küçük bir sanat eseri kullanın

Kahverengi koltuğunuzun rengini vurgulamak istiyorsanız, küçük bir sanat eseri kullanmayı deneyin. Bu, bir resim veya fotoğraftan süslü bir çerçeveye ve hatta bir heykele kadar her şey olabilir. Duvara asabilir veya Kahverengi Koltuğunuzun yakınındaki bir sehpanın üzerine yerleştirebilirsiniz.

Bu, mobilyanın kendisinden uzaklaşmadan mekana biraz görsel ilgi katabilirsiniz. Mekana sığacak kadar küçük ama kolayca görülebilecek kadar büyük bir parça seçin.

Kahverengi ile uyumlu renkler dekorasyon
Kahverengi ile uyumlu renkler dekorasyon
Sıcaklık ve konfor için renkli bir yastık veya battaniye ekleyin

Kahverengi koltuklar geleneksel dekor için harikadır, ancak biraz renk katmazsanız sıkıcı veya soğuk görünebilirler. Kahverengi koltuğunuzu daha sıcak ve rahat hissettirmek istiyorsanız, renkli bir yastık veya battaniye eklemeyi deneyin. Parlak sarı bir yastık sandalyenin koyu kahverengisine karşı öne çıkarken, lacivert bir örtü mekana doku katmanları ekler.

Kahverengi koltuk takımına ne renk halı gider?
Kahverengi koltuk takımına ne renk halı gider?
Odaya daha fazla ışık vermek için küçük bir masa lambası ekleyin

Kahverengi deri bir koltuğunuz varsa, küçük bir masa lambası ekleyerek odaya daha fazla ışık katabilirsiniz. Lamba, koltuğun şeklini vurgulamaya ve odada daha fazla öne çıkmasına yardımcı olacaktır. Küçük bir masa lambası koltuğun iki yanına ya da doğrudan koltuğun önüne yerleştirilebilir. Bu, yere veya yan sehpaya daha büyük bir lamba yerleştirmek zorunda kalmadan size daha fazla ışık sağlayacaktır.

Mekanın geneline ilgi katmak için Kahverengi Koltuğunuzun arkasına biraz sanat eseri asın

Bir odayı kahverengi bir kanepe ile dekore ediyorsanız, ilgi çekmenin en iyi yollarından biri arkasına bazı sanat eserleri asmaktır. İster tek bir parça ister birkaç parçayı bir arada asmayı tercih edin, bu sadece gözü koltuğa çekmeye yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda oturma odanıza ek bir sofistike ve şıklık katmanı kazandıracaktır.

Kahverengi Koltuğunuzun etrafına bitkiler veya sulu meyveler gibi biraz yeşillik eklemeyi deneyin

Evinize yeşillik eklemek, onu daha davetkar ve rahat hissettirecektir. Kahverengi koltuğunuzun etrafına bitki veya sulu meyveler gibi yeşillikler ekleyebilirsiniz. Bu size bitkinin rengini koltuğunuzun rengiyle eşleştirme fırsatı da verecektir, topraksı bir renk olan kahverengi ile doğanın rengi olan yeşil birlikte harika olmaz mı?

Renkli halı kahverengi koltuğunuzu anında dönüştürecektir.

Halınızın rengi, kahverengi bir koltuk ile nasıl eşleştirileceği konusunda en önemli faktör olacaktır. Halınızın rengi, odanın geri kalan renk düzenini tamamlamalı ve vurgulamalı, ancak dengeli bir görünüm oluşturmak istiyorsanız onu bastırmamalıdır. Koltuğunuzun en az üçte iki ton daha açık bir halı seçin. Bu şekilde, iki parça arasında çatışmaya yol açmadan yeterli kontrasta sahip olursunuz. Cesur hissediyorsanız, göz alıcı bir kombinasyon için turkuaz, mavi, beyaz tonlarında halılar kullanabilirsiniz.

Başlamak için en iyi yol, koltuğunuzla aynı boyutta veya biraz daha büyük bir halı seçmektir. Koltuk veya sedir gibi daha küçük bir mobilya parçanız varsa, ilginç bir tasarım oluşturmak için birbiriyle uyumlu küçük halılar kullanmayı düşünün. Örneğin, iki farklı boyuttaki halıyı, aralarındaki boşluktan dikkat çekecek şekilde yan yana yerleştirin.

Kahverengi koltuklara ne renk duvar boyası olur?
Kahverengi koltuklara ne renk duvar boyası olur?
Berjer Ya da Sallanan Sandalye ile Kombinleyin

Kahverengi koltuklarınız varsa, onları oturma odanızın merkezi haline getirmekten korkmayın. Sallanan bir sandalye salonda veya bir oturma odasında vurucu parçalardan biri olacağı muhakkaktır. Evinize ve söz konusu odanıza rustik bir cazibe katacaktır. Sallanan sandalyeler zarif ve rahattır ve uzun bir günün ardından ayaklarınızı uzatmak için harikadır. Sallanan sandalye fikri size göre değilse aynı şekilde berjer seçiminde de bulunabilirsiniz. Bu tamamen sizin dekoratif anlayışınıza bağlıdır.

Kahverengi koltuk dekorasyonu hakkında diyebileceğimiz her şey işte bu kadar! Kahverengi koltuklar için verdiğimiz bu dekorasyon ipuçlarının, mekanınızdaki en iyiyi ortaya çıkarmanıza yardımcı olacağını ve eviniz hakkında harika hissetmenizi sağlayacağını umuyoruz.

RESİM GALERİSİ : Kahverengi koltuk dekorasyonu

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
Duvar Dekorasyon Süsleri Fikirleri
Devamı

Duvar Dekorasyon Süsleri

Duvar dekorasyon süsleri, evinizin duvarlarını canlandırmak ve yaşam alanlarınıza kişisel dokunuşlar katmak için harika seçenekler sunar. Bu makalede,…
Sevgililer Günü Dekorasyon
Devamı

Sevgililer Günü Dekorasyon

Sevgililer Günü dekorasyonu, aşkın ve romantizmin hüküm sürdüğü bu özel günün atmosferini evinize taşımanın en etkili yollarından biridir.…