Apartman Teras Dekorasyonu

apartman teras dekorasyonu çalışması
apartman teras dekorasyonu çalışması

Apartman teras dekorasyonu ile teraslar, özellikle yaz aylarında daha konforlu ve keyifli bir ortam yaratılmasını sağlayan çok önemli bir alandır. Teras mobilyalarından, ahşap teras ve bahçe mobilyalarından oluşan, kendin yap fikirleri ile teras süsleme ve dekorasyon örnekleri de teras dekorasyonu için son derece etkileyici olabilir.

Ahşap teras, özellikle etkinlikler için harika bir dekorasyon modeli oluştururken, balkon dekorasyonunda ise, teras aydınlatmasına ve daha doğal bir ortam yaratmaya yardımcı olan çeşitli kendin yap fikirleri kullanılabilir. Teras dekorasyonu için, çok özel detaylarla, teras modeli ve dekorasyon fikirleri öne çıkartılarak, keyifli ve anlamlı bir ortam elde edebilirsiniz.

ilginizi çekebilir : Teras Dekorasyon Fikirleri

Teras Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

apartman teras dekorasyonu örneği
apartman teras dekorasyonu örneği

Teras dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır:

 • Apartman teraslarında en önemli faktör, terasın doğru şekilde seçilmesidir. Teras önündeki açık alanın ne kadar geniş olacağı ve terasın nerede kurulacağı, terasın görünümünün de etkileneceği unsurlardır. Teras için uygun malzemeler seçmek, terasın dayanıklılığının artırılmasına yardımcı olacaktır. En uygun malzemeler, taş, ahşap ve beton olabilir.
 • Teras mobilyalarının seçimi, terasın kullanım amacına göre değişebilir. Mobilyaların kullanımı, zarafeti, konforu ve aynı zamanda estetiği dikkate alınarak seçilmelidir.
 • Terasın gündüz ve gece kullanımı için güvenli aydınlatma sistemi sağlamak, terasın keyifli bir ortamda kullanılmasını sağlayacaktır.
 • Çim bitkileri, terasın görünümünün daha canlı hale gelmesini sağlar. Terasın doğal bir görünüm kazanmasına yardımcı olacak bitkiler seçilmelidir.
 • Terasın daha canlı ve zarif hale gelmesine yardımcı olan dekoratif aksesuarlar, terasın görünümünün daha şık hale gelmesini sağlar.
 • Perdeler, terasın güneşten korunmasını ve hava koşullarından korunmasını sağlar. Bunun yanında, terasın görünümünün daha şık hale gelmesini sağlar.

Teras Dizayn Modelleri

En güzel teras modelleri ile yaz aylarında teras dekorasyonu sizin için mükemmel bir seçenek olabilir. Teras, her evin içerisinde bulunan, sosyal bir etkileşim alanıdır. Teras aydınlatmasına, teras mobilyalarına ve teras dekorasyonu fikirleri ile özel bir ortam yaratabilirsiniz. Özellikle kendin yap projeleri konusunda önemli fikirler elde edebilirsiniz. Teras dizayn modelleri arasında sıklıkla tercih edilen türler şunlardır.

 • Doğal taş ve ahşap dokulu teras dizaynı
 • Minimalist teras dizaynı
 • Geometrik yapısı teras dizaynı
 • Modern teras dizaynı
 • Açık hava teras dizaynı
 • Yüksek köşeli teras dizaynı

Ahşap teras ya da bahçe mobilyalarından başlayarak, ilk olarak teras dekorasyonu örneği oluşturabilirsiniz. Örneğin; dekoratif aydınlatmalar, renkli çiçekler ve duvar süslemelerinden oluşan bir dekorasyon çözümü için ayrıca, ev teras modelleri fikirlerinden yola çıkmakta önemli bir faktördür.

Seçtiğiniz mobilyalar ve dekoratif eşyalarla, birbirinden güzel dekorasyon örnekleri elde edebilirsiniz. Eğer kapalı bir terasınız varsa, güvenli bir ortam yaratmak için ışıklandırma seçeneklerini de dikkate alarak kapalı teras dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Yaz aylarının havasını, evinizin terasında hissedebilirsiniz.

apartman teras dekorasyonu çalışması
apartman teras dekorasyonu çalışması

Kapalı Teras Dekorasyonu

Terasınızı kapalı bir şekilde kullanıp ve dekore etmek isteyen kişiler ise aşağıdaki fikirlerden yola çıkarak en güzel teras modelleri ile teraslarına eşsiz ve huzur dolu bir atmosfer ekleyebilirler. Bu fikirler ise;

 • Farklı renkler ve desenlerin bir arda olduğu mobilyaların etkileşimi ile kapalı teras dekorasyonu
 • Duvar süslemeleri ile duvarlara eşsiz bir görünüm veren sticker, masif tablo gibi aksesuarların kullanıldığı kapalı teras dekorasyonu
 • Doğal taş ile yapılan şömine alanı oluşturarak yapılan kapalı teras dekorasyonu
 • Ahşap malzemeler ile donatılmış kapalı teras dekorasyonu
 • Aydınlatmalı, renkli ve farklı motiflerde tasarlanmış LED ışıklandırmalı kapalı teras dekorasyonu

Apartman teras dekorasyonu ev bitkileri ile botanik bir alan oluşturarak kendinize sosyal bir mekân oluşturabilirsiniz.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
Paletle balkon dekorasyonu fikirleri
Devamı

Paletle Balkon Dekorasyonu

Paletle balkon dekorasyonu, kullanıcıların avantajlarını maksimize etmeyi ve balkonlarının mükemmel bir görünüme sahip olmasını sağlamayı hedefleyen bir çözümdür.…
Kış Balkonu Dekorasyonu Önerileri
Devamı

Kış Balkonu Dekorasyonu

Kış balkonu dekorasyonu, soğuk hava şartlarına rağmen balkonunuzu sıcak ve davetkar bir mekana dönüştürmenizi sağlar. Bu yazıda, karlarla…
Uzun Balkon Dekorasyonu Örnekleri
Devamı

Uzun Balkon Dekorasyonu

Uzun balkon dekorasyonu, dar alanları en etkili şekilde kullanarak balkonunuzu rahat, işlevsel ve göz alıcı bir hale getirmenin…