Küçük Balkon Dekorasyon Fikirleri

Küçük balkon dekorasyon fikirleri arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Küçük bir balkon sadece birkaç basit değişiklikle güzel bir dış mekana döneşecektir. İşte küçük dış mekanınızı daha büyük ve daha iyi göstermek için bazı ipuçları:

Bu arada daha önce balkon dekorasyon fikirleri hakkında bir içerik yayınlamıştım. Daha geniş bir balkonunuz varsa bu yazımı da inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Küçük Balkonlar İçin 6 Küçük Balkon Dekorasyon Fikirleri

Küçük bir balkonu dekore ederken, dikkat etmeniz gereken pek çok konu hakkında yukarıda bilgi verdim. Ancak bunların dışında bir planlama düşünüyorsanız yardımcı olacak bazı ipuçları:

Küçük Balkon Dekorasyon Fikirleri
  • Alanı akıllıca kullanın. Sahip olduğunuz alanı rahat ve işlevsel hissettirecek şekilde dikkatli kullanmak önemlidir. Her bir mobilya parçasını, diğer mobilya parçalarıyla ve evinizin içindeki odayla olan ilişkisine göre değerlendirin. Evinizin dış mekan deneyimi için seçtiğiniz genel stil estetiği içinde çalışırken hepsinin birbirine iyi uyduğundan emin olun.
  • Sandalye veya bank gibi çok amaçlı mobilyalar kullanmayı deneyin. Mümkünse, bunlar bazen masaların etrafında ekstra oturma alanları olarak ikiye katlanabilir, ayrıca bunlar daha toplu bir görüntü sağlar.
  • Yeşillendirme çalışmalarını asla zeminde yapmayın. Alternatif yeşillendirme çalışmaları ve balkon peyzajı hakkında aşağıda detaylı bilgiler vereceğim.

Balkonunuzu dekore ederken boyutla sınırlı değilsiniz. Sahip olduğunuz alanı kullanmak ve güzel görünmesini sağlamak sizin elinizde. İşte sizin için bazı küçük balkon dekorasyon fikirleri:

Kullanışlı Mobilyalar

Küçük Balkonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Küçük balkonlara kullanışlı mobilyalar yerleştirmek elzemdir. Sıkıcı ve daracık bir görüntünün aksine ferah hissettirecek, çok amaçlı mobilyalar ekleyin. Tavsiye edeceğim birkaç yol:

  • Duvarı parlak bir renge boyayın. Bunun ne kadar işe yaradığına çok şaşıracaksınız. Bu özellikle pencereli bir dış mekanınız varsa iyi olur, böylece insanlar boyayı evinizin içinden görebilir.
  • Kilimler ve yastıklar ekleyin. Bu, alanınıza temiz ve ev gibi görünmesini sağlayan bir görünüm kazandıracaktır.
  • Küçük sehpalar ve banklar ekleyin. Büyük mobilyalardan kaçının.
  • Duvarlara gazete ve dergi tutucu asın.

Asılı Çiçek Sepetleri

Küçücük bir balkonunuz varsa, asılı sepetler ile balkona doğallık ve canlılık getirmeniz mümkün. Uzun ve kısa ayarlarda asılabilirler. Duvarlara ve balkon korkuluklarına montaj için uygundur. Genellikle asılı sepetleri asmak için halatlar veya zincirler yeterlidir. Çok fazla bütçenizi zorlamaya gerek yok.

Dikey Bahçe Oluşturun

Küçük balkon dekorasyon fikirlerine ekleyebileceğim bir farklı kreatif fikir dikey bir bahçe oluşturmaktır. Bunlar, fazla alanı olmayan ancak yine de hayatlarında yeşillik isteyenler için idealdir. Dikey bahçeler çoğu durumda ahşaptır. Ancak duvar rengi ile uyumlu ahşap iskelet üzerine de dikey bahçe yapabilirsiniz. Metal ve ahşap iskeletleri dilediğiniz renge boyayabilirsiniz! Birçok şekil ve boyutta üretilebildikleri için ne tür bir tasarım estetiğini tercih ederseniz edin, dekorasyon planlarınıza mükemmel bir şekilde uyan bir şey mutlaka olacaktır!

Dikey bahçeler, ayrıca çok az bakım gerektirirler, bu nedenle hem rahatlık hem dekoratif bir görüntü istiyorsanız bir dikey bahçe edinin.

Çok Amaçlı Mobilya

Küçük Balkon Dekorasyon Mobilyası

Balkonunuzdaki alandan en iyi şekilde yararlanmak için yapabileceğiniz bir diğer şey de çok amaçlı mobilyalar kullanmaktır. Çok amaçlı mobilyalar, birden fazla amaç için kullanılabilen mobilyalardır.

Çok amaçlı mobilya örnekleri şunlardır:

  • Çalışma masasına dönüşen bir yemek masası.
  • Altında depolama alanı olan bir yatak.
  • Sehpa veya ayak dayama yeri olarak da kullanılabilen bir tabure.

Katlanabilir Ürünler

Katlanabilir masa ve sandalyeler

Küçük bir balkonunuz varsa, ancak masa koyacak alanınız yok mu? Neden katlanabilir bir masa kullanmıyorsunuz? Bu masalar küçük balkonlarda çok sık tercih edilir. Kullanılmadıkları zaman katlanıp saklanabilirler. Hatta balkon duvarına veya korkuluğuna sabitlediğinizde saklama alınana bile ihtiyaç duymazsınız. İhtiyacınız bitince katlar ve oturmak için kendinize rahatlıkla yer ayırabilirsiniz.

Tek veya İki Kişilik Masa Sandayle

Küçük bir masa ve sandalye seti pek çok internet sitesinde satılıyor. Balkonunuzda tek başınıza, partnerinizle veya bir arkadaşınızla kahvaltı yapmak veya kahve içmek için mükemmel olur. Küçük rustik bir masa ile balkonunuza eski bir esinti katın.

Küçük Balkon dekorasyon fikirleri ile ilgili olarak gördüğünüz gibi pek çok yol var. Pahalı eşyalara çok para harcamadan muhteşem şirin balkonlar tasarlamak mümkün. Unutmayın ki her şey sizin yaratıcılığınızda gizle. Her şeyden önce korkmayın. Başlangıçta kötü bir görüntü olacak. Ancak her dokunuş kusursuz bir dekorasyona olacak. Sadece zamana bırakın.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
Cam Balkon Dekorasyonu Fikirleri
Devamı

Cam Balkon Dekorasyonu

Cam balkon dekorasyonu, yaşam alanlarınızın değerini artıran ve mekanınıza estetik bir dokunuş katan önemli bir unsurdur. Cam balkonlar,…
dar balkon dekorasyonu
Devamı

Dar Balkon Dekorasyonu

Dar balkonlar, küçük yaşam alanlarına sahip olanların en büyük sorunlarından biridir. Ancak, doğru dekorasyon teknikleriyle dar balkonlar, küçük…
Kış Balkonu Dekorasyonu Önerileri
Devamı

Kış Balkonu Dekorasyonu

Kış balkonu dekorasyonu, soğuk hava şartlarına rağmen balkonunuzu sıcak ve davetkar bir mekana dönüştürmenizi sağlar. Bu yazıda, karlarla…