Balkon Kapatma Fikirleri – En Ucuz Balkon Kapatma Yöntemleri

balkon kapatma fikirleri

Balkon kapatma fikirleri, yandan sonbahara dönmeye başladığımız şu günlerde yine gündeme gelmeye başladı. Genellikle küçük ölçekli daire sahipleri, evdeki alanı biraz daha arttırmak için balkon bölümlerini de eve dahil etmeyi tercih ediyorlar. Farklı yöntemlerle balkon alanını kapalı hale getirip, odanın bir parçası olarak kullanabilmek veya depolama alanı olarak daha güvenli hale getirmek oldukça kolay. Balkon kapatma fikirleri genel olarak oldukça pratik ve hızla sonuç alınan yöntemler olduğu daire sahipleri için yer ihtiyacı olmasa bile balkonunu yaz-kış kullanmak amacıyla da kapatmak isteyebiliyor. Bu yazımızda balkon kapatma fikirleri hakkında bilmek istediğiniz her şeyi derleyerek sizler için harika bir rehber hazırladık.

En Ucuz Balkon Kapatma Yöntemleri

Balkon kapatma fikirleri ve öne çıkan yöntemler arasında en ucuzu genellikle PVC branda ve şeffaf plastik malzemeler gelir. Bu malzemeler, balkonunuzun etrafına gerilerek veya sabitlenerek kolayca kurulabilir. Çevre koşullarına karşı basit bir koruma sağlar. Bununla birlikte, bu tür malzemelerin dayanıklılığı ve ömrü diğer seçeneklere göre daha düşüktür.

Daha kaliteli ve dayanıklı bir balkon kapatma yöntemi ise  cam balkon sistemleridir. Cam balkon sistemleri, alüminyum profillerden oluşan bir yapıya sahiptir ve cam panelleri kaydırarak açılıp kapanır. Oldukça kullanışlıdır. Cam balkon sistemleri, bir önceki paragrafta bahsettiğim branda ve şeffaf plastik malzemelere göre daha uzun ömürlüdür ve balkonunuzun kullanım alanını artırır.

Balkon dekorasyon fikirleri sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Balkon Kapatma Fikirleri Kreatif ve Ekonomik Fikirler

balkon kapatma fikirleri

Bu makale, bir balkonu kapatmayı düşünüyorsanız, balkon kapatmanın en uygun maliyetli yöntemleri ve balkon kapatma için en çağdaş teknolojiler için size birden fazla fikir sağlayabilir. Bir balkonu kapatmayı düşünüyorsanız, bu makaleyi okuyun.  Camsız balkon kapama seçenekleri, balkonu kendin kapat projesi yapmak isteyenler için portatif balkon kapatma önerileri ve Pimapen balkon kapatma modelleri gibi oldukça geniş bir içeriğe sahip olan balkon kapatma fikirleri yazımızı okuduktan sonra kendi fikirlerinizle birleştirerek ortaya yaratıcı çözümler çıkarabilirsiniz. Dilerseniz önce yeni balkon kapatma sistemleri konusuna biraz değinip ondan sonra diğer alternatifler üzerinde durarak ilerleyelim…

Yeni Balkon Kapama Sistemleri

yeni balkon kapatma sistemleri

Balkonunuzun bir parçasının kapalı olmasını istiyorsanız, seçim yapmadan önce balkon kapatma için sunulan sayısız alternatif tekniği keşfedene kadar seçim yapmak için beklemelisiniz. Modern balkon kapatma sistemleri çok kısa sürede monte edilebilir, ısı transferini durdurabilir, açık veya kapalı konfigürasyonda çalışabilir. Son yıllarda geliştirilen yepyeni teknolojilerin yanı sıra mevcut çözümlerin sayısının artması nedeniyle, bu sorun sandığınızdan hem daha basit hem de daha işlevsel bir şekilde çözülebilir. Bunun nedeni, mevcut çözümlerin sayısının artmasıdır. Giyotin ve Otomatik Cam Balkon Sistemleri, en güncel balkon kapatma sistemleri arasında özellikle son teknoloji seçenekler olarak öne çıkıyor.  Giyotin ve otomatik cam balkon gibi sistemler, kullanacak kişiye sağladığı kolaylık ve avantaj miktarı ile rakiplerinden ayrılmaktadır.

Balkon Kapatma Yöntemleri

Balkonunuzu cam duvar, polietilen panel, PVC pencere gibi seçenekleri kullanarak kapatarak ve bir alana dönüştürerek kış boyunca kullanılabilecek bir alana kolayca dönüştürebilirsiniz. Bu, balkonunuzu soğuk aylarda kullanılabilecek bir alana dönüştürmenizi sağlayacaktır. Ek olarak, bu sistemlerin çoğu mobil olarak kurulabilir, bu da havanın güzel olduğu zamanlarda veya yazın ortası olduğunda bile istediğiniz netlik seviyesini elde edebileceğiniz anlamına gelir. Şimdi ortaya çıkan soru, balkonlarını tam olarak nasıl güvence altına alabileceğidir. Bir balkonu amaca uygun, basit ve işlevsel bir şekilde kapatmak için aşağıdakileri göz önünde bulundurun…

1. Ahşap ve Cam Kullanarak Balkon Kapatma

cam balkon kapatma

Balkonunuzu kapatıyor olsanız dahi aslında dışarıya uzanan bir bölüm olduğunu unutmamanızı ve doğaya uyumlu bir fikirden ilham almanızı önerebiliriz. Ahşap bir iskelet ve ona eşlik edecek olan cam bölmelerle kapatacağınız balkonunuz doğanın içinde uyumla duracağı gibi evinizin bir bölümü olarak da sıcak ve sempatik bir ortam sunacaktır. Bakımı için belki biraz zaman harcamak gerekebilir ama doğal bir ortam için değeceğini düşünüyoruz.

2. Şeffaf Branda ile Portatif Balkon Kapatma

şeffaf branda balkon kapatma

Genel olarak kafelerde rastladığımız fermuarlı brandaları kullanarak balkonunuzu portatif şekilde kapatabilirsiniz. Balkonunuza uygun ölçülerde yapılacak bir fermuarlı şeffaf brandayla balkonunuzu dilediğiniz zaman kapatıp dilediğiniz zaman açabilirsiniz. Eğer el becerinize güveniyorsanız ve zaman ayırabilecekseniz bu işi bir kendin yap projesi haline de getirebilirsiniz. Kendi balkonunuzu kapatabilmek için ailenizden yardım alabilir, bu süreci hem yaratıcı hem de keyifli bir etkinlik haline getirebilirsiniz. Ölçüleri doğru almanın ne kadar önemli olduğunu hatırlatarak bir sonraki maddeye geçebiliriz.

3. Pimapen ile Balkon Kapatma

Ülkemizde en eski yöntemlerden biri olan pimapen ile balkon kapatma uygulaması pratik ve tanıdık bir yöntem olarak hala çok ilgi görüyor. Farklı seçenekleri değerlendirebileceğiniz bu alternatifte isterseniz sırf lambri panelleri tercih edebilir veya cam yüzeylerle birlikte planlayabilirsiniz. Dilerseniz ısı yalıtımlı camları da tercih edebilirsiniz.

4. Cam ile Balkon Kapatma

Katlanır cam sistemleri uzun zamandır ilgi gören balkon kapatma fikirleri arasında göze çarpıyor. Cam ile balkon kapatma pratik ve fonksiyonel bir yöntem olduğu için pek çok sistemin önüne geçmeyi başarıyor ve her tip balkona uygulanabiliyor. Camların sürülerek çevrilmesi temizlik açısından da kolaylık sağladığı ve dilediğiniz zaman ve dilediğiniz kısmını açık bırakabilme imkanı sunduğu için de çok beğeniliyor. Isıcam kullanılması da mümkün olan cam balkon sistemleri bu sayede izolasyon açısından da avantaj sağlıyor.

5. Giyotin Cam Balkon Kapatma

giyotin cam ile balkon kapama

Hem giyotin cam hem de hareketli küpeşte diye tanınmakta olan balkon kapatma sistemi hem elektronik ve uzaktan kumandalı hem de manuel olarak tercih edilebiliyor. Sabit bir cam bölmenin bulunduğu bu sistemler açıldığı zaman cam korkuluk görüntüsüyle mekanın görselliğini de bozmuyor. Kafeterya veya restoran gibi yerlerde sık tercih edilen bu sistem sayesinde dilediğiniz büyüklükteki balkonları kapatabilirsiniz. Belli kısımlarda camların hareketli belli noktalarda ise sabit olmasını sağlayabilen bu sistem sayesinde geniş terasların kapatılması da mümkün.

6. Elektrikli Panjur ile Balkon Kapatma

elektrikli panjur ile balkon kapatma

Güncel sistemlerden biri olan ve tam kapalı veya açık balkon alanları sağlayan elektrikli panjur ile balkon kapatma fikri pratik ve konforlu sistemler arasında yer alıyor. Genel olarak güvenlik gerekçesiyle balkonunu kapatmayı isteyen okuyucularımızın göz atmasını önereceğimiz elektrikli panjur sistemleri uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor.

7. Alüminyum Doğrama ile Balkon Kapatma

aliminyum balkon kapatma

Ekonomik bir çözüm olarak tercih edilebilecek olan alüminyum doğrama ile balkon kapatma fikri çok eski bir yöntem. Bu yöntemi genellikle depolama amacıyla kullanılacak balkonların kapatılması için öneriyor olsak da ekonomik arayışı olan okuyucularımız için doğru bir çözüm olabilir. İzolasyon ve ısı kaybı açısından pek başarılı olmadığı için günlük kullanıma dahil edilecek alanlar için biraz mesafeli durmak doğru olacaktır.

Balkon kapatma yöntemleri hakkında öne çıkan detayları yukarıda bahsettiğimiz şekilde sıralayabiliriz. Balkonlar evin dışarıya bakan yüzüdür. Kişiliğiniz ve aileniz hakkında dışarıya ilham verir. Bu nedenle özenilmesi gereken alanlardan biridir. 

28 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like
Paletle balkon dekorasyonu fikirleri
Devamı

Paletle Balkon Dekorasyonu

Paletle balkon dekorasyonu, kullanıcıların avantajlarını maksimize etmeyi ve balkonlarının mükemmel bir görünüme sahip olmasını sağlamayı hedefleyen bir çözümdür.…
Ahşap Balkon Dekorasyonu
Devamı

Ahşap Balkon Dekorasyonu

Ahşap balkon dekorasyonu, evinize doğal ve sıcak bir hava katmanın en şık yollarından biridir. Ahşap, malzemesi itibariyle dayanıklı…
Veranda dekorasyonu
Devamı

Veranda Dekorasyonu

Veranda, evlerin vazgeçilmez parçalarından biridir. Açık havada keyifli bir vakit geçirmek, dinlenmek veya misafirlerinizi ağırlamak için ideal bir…