En İyi Musluk Batarya Markaları ve 6 Kaliteli Tavsiye!

en iyi musluk batarya

Bu içeriğimizde en iyi musluk batarya markalarını listeledik. Musluk bataryası deyip geçmeyin! Doğru ve kaliteli bir musluk bataryasının, evinizi nasıl daha yaşanılır bir yer haline getirdiğine, yazacaklarımızı okuyunca hak vereceksiniz. Her gün elimizi yıkamak için ya da mutfakta çalışırken kullandığımız musluklar birden fazla başlık içerdiği için bu musluklara batarya diyoruz. Yani musluk tek başlı iken bataryalar çok başlı olanına deniyor.

Evimizin, borusundan musluğuna, lavabosundan, evyesine kadar tesisatındaki kalite ve düzen evdeki yaşamın konforunun vazgeçilmez unsurlarıdır. Şıklığı da ayrıca değer katar. Gelişen teknoloji ile birlikte musluk bataryalarının şekli, özellikleri, kalitesi, kullanım amacına göre farklılaşan yapısı o kadar çeşitlendi ki, tüketici için en iyi musluk bataryasına karar vermek, kullanım amacınıza göre en uygun musluk bataryasını seçmek, başlı başına bir iş oldu.

Bu zahmetli süreci bu makalede sizler için kolaylaştırmaya çalışacağız. Önce musluk bataryalarının kullanım yerlerine göre türlerine ve özelliklerine bakalım.

Musluk Bataryası Türleri

Musluklar kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterir. Banyo lavabosunda kullanacağınız batarya çeşidi mutfakta aynı verimlilikte kullanım imkânı vermez. Bu nedenle her alanın kendine göre bir musluk çeşidi vardır ve bunlar aşağıdaki şekilde sınıflandırılabilir.

 • Uzun musluk
 • Kısa musluk
 • Lavabo musluğu
 • Eviye (Mutfak) musluğu
 • Banyo musluğu
 • Ara musluk
 • Filitreli ara musluk
 • Taharet musluğu
 • Çamaşır makinesi musluğu
 • Pisuar musluğu
 • Osmanlı musluğu

Gelişen teknoloji ile birlikte Muslukları bir de açma kapama özelliklerine göre ayırmak gerekir.

 • Manuel musluklar bataryaları
 • Sensörlü musluklar bataryaları

Manuel muslukları zaten uzun yıllardır kullanıyorduk da sensörlü musluklar da artık hayatımıza hızla dâhil olmaya başladı. Hele de Covid 19 pandemisi ile beraber adeta kurtarıcımız oldu desek yeridir. Özellikle de toplu kullanılan yerlerinde, otel odalarında ya da restaurant ve kafelerde teması sıfıra indirerek virüsten korunma gayretimize büyük bir fayda sağladı.

Sensörlü Musluk Bataryası Nedir?

Fotoselli musluk bataryası olarak da adlandırılan bu musluk bataryalarının çalışma prensibi şöyledir. Musluk bataryasının altına elinizi uzattığınızda bataryadaki sensörler elinizden yansıyan kızılötesi ışınları algılar ve suyu kontrol eden valfı açar ve siz de bataryaya hiç dokunmadan suyu kullanmış olursununuz. Elinizi çektiğiniz anda da suyun akışı durur.

Hijyen sağlamasının yanı sıra Fotoselli de dediğimiz bu sensörlü musluk bataryaları aynı zamanda su tasarrufu da sağlar. İnsanlığın geleceğinde su kıtlığı öngörüleri ve bu durumun içerdiği yaşamsal sorunlar düşünüldüğünde bu sensörlü muslukların hayatımızdaki önemini abartmış olmayız herhalde.

Musluk Bataryası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 • Kullanım amacımıza göre musluk bataryası seçmeliyiz. Hep yapılan bir hatadan örnek vermek gerekirse mutfak evyesi için ya da banyo lavabosu için musluk bataryası seçerken ikisinin farklı teknik özellikleri olduğunu unuturuz. Mutfak eviyesi için seçeceğimiz mutfak bataryaları, altında irili ufaklı kap kacak yıkamaya uygun olarak banyo lavabolarından daha yüksektedir.
 • Montaj kolaylığı

Musluk bataryalarının sorun çıkarmayacak şekilde montajını gerçekleştirebilmek için takılacak yer ile bataryanın ölçüsü uyumlu olmalıdır. Yine bir başka dikkat edilmesi gereken husus da montaj için gerekli aksesuarların, conta, vida vb. tam olduğunu kontrol etmektir.

 • Bazı musluk bataryalarının fiyatlarının ucuzluğuna bakıp da kalitesinden emin olmadan almanızı asla tavsiye etmeyiz. Çabuk paslanan, su basıncına dayanıksız, su sızdıran, şıp şıp su damlatan bataryalar size gereksiz iş çıkaracak, sinirlerinizi bozacaktır.
 • Musluk bataryalarının içerdiği malzemelerin anti kanserojen olması, contasının, yağının suyla teması ile suya, sağlığa zararlı toksin maddelerin salgılanmıyor olması gerekir.
 • Musluk bataryası seçerken bir başka önemli detay da bataryaların, renk, model ve de tarz olarak banyo ya da mutfak dekorasyonunuz ile uyumlu olmasıdır. Modern bir banyo tasarımına Osmanlı tarzı bir musluk bataryası hoş bir etki yaratmayabilir. Elbette renkler ve zevkler tartışılmaz ama genel geçer kabuller de göz ardı edilmemelidir sonuçta.

Bütün bu bilgilerin ışığında, evimize ya da işyerimize, ne tür bir musluk bataryası alacağımıza karar verme konusunda işimizi bir nebze olsun kolayladığımızı düşünerek, şimdi de piyasadaki en iyi musluk bataryası markalarının bir kaçını inceleyelim.

Şeffaf Açıklama:

Sitemizde yer alan ‘En İyi Ürünler’ ve ‘Tavsiye Listeleri’ ile ilgili içeriklerimiz; kullanıcı deneyimleri, detaylı araştırmalar, kişisel deneyim, ürün yorumları ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Ayrıca sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı içerir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez.

En İyi Musluk Batarya Markaları

Buraya kadar sizinle musluk batarya çeşitleri ve almadan önce dikkat edilmesi gerekenleri aktardık.

Şimdi ise sektörde en iyi hizmeti sunan, kaliteli modelleriyle müşterilerini memnun eden, iyi kullanıcı yorumlarına sahip en iyi musluk bataryaları listesini paylaşacağız.

1. E.C.A Musluk Bataryaları

eca musluk batarya

E.C.A yılların köklü, kalitesi ile bilinen, sektörün önde gelen markalarından biri.  Dünya pazarında bilinen, beğenilen bir marka. Çok şık tasarımları var. Çok uzun garanti süreleri veriyor. Gerek fotoselli (sensörlü) gerek manuel gerekse de dokunmatik olsun, sorunsuz çalışıyor, kolay bir kurulumu ve montajı var ama en önemlisi de fiyat – kalite dengesi tercih nedeni.

2. Artema Musluk Bataryaları

artema musluk batarya

Sektörün bir diğer başarılı aktörlerinden biri de Artema markası. Artema kalite açısından ödüllü bir marka. Artema ürünlerinde Nasa teknolojisi kullandığını ve bu sayede dayanıklı ürünler ürettiğini belirten firma dünya pazarında da ilgi görüyor. Ürün tasarımları çok şık, modern, banyolara, mutfaklara değer katıyor. Aç kapa teknolojisi sorunsuz çalışıyor ve kullanım süreleri çok uzun. Yıllarca hiçbir problem olamadan kullanılabiliyor. Firma da zaten ürünlerine ömür boyu garanti veriyor.

3. Vitra Musluk Bataryaları

vitra musluk batarya

Bir Eczacıbaşı markası olan Vitra, pek çok kullanıcının banyosunda ve mutfağında görmek istediği bir marka. Tasarımları çok zarif çok şık. Çok geniş bir ürün yelpazesi var. Musluk bataryaları hem çok dayanıklı, hem ergonomik hem de tasarruflu kullanım özelliklerine sahip. Bedensel engelliler için musluk bataryaları üretmesi de Vitra markasını tercih listesinde başa yerleştiriyor.

4. Bien Musluk Bataryaları

bien musluk batarya

Bien marka musluk bataryalarının tasarım güzelliği birçok üründe tercih olarak ön plana geçiyor. Teknolojik özellikler açısından da çok donanımlı bir marka Bien. Sensör Flow Sistemli bataryaları hem hijyen koşullarını sağlama da hem de sudan tasarruf etme imkanı sağlıyor. Çevreci bir anlayışa sahip Bien markası, bu özelliğini ürünlerin kullanım özelliklerine de yansıtıyor doğal olarak. Bu da markaya artı bir değer katıyor.

5. Grohe Musluk Bataryaları

grohe musluk batarya

Tipik bir Alman malı. Sağlam, dayanıklı. Dünyanın en beğenilen, bol ödüllü Alman markası. Kalitesi tartışılmaz. Her bir ürün en ince ayrıntılarına kadar düşünülmüş, kullanım kolaylığı ön plana alınmış yüksek mühendislik üretimi ürünler Grohe musluk bataryaları. Lavabonun altına yerleştirilen ve ayakla basılarak açılan ürünlerini kullananlar vardır muhakkak. Tabii şimdi fotoselli ürünler de bu hijyen ve kullanım kolaylığını tüketiciye sunuyor ve de elbette suyu tasarruflu kullanma imkânını da… Grohe musluk bataryaları iyi güzel de fiyatları oldukça pahalı. Ama değer mi? Değmez denilemez tabii!

6. Creavit Musluk Bataryaları

creavit musluk batarya

Çanakçılar Şirketler Grubu’nun bir markası olan Creavit, sektörde eski ve deneyimli firmalardan biri. Yalnız Türkiye içinde değil dünya genelinde de bilinen ve tercih edilen bir ürün kalitesi ve çeşitliliği var. Ürünlerinin tasarımı çok estetik. Renk, model açısından katalogları oldukça zengin. Creativ markası da çevreci üretim konusunda duyarlı bir marka. Tasarruf ve verimlilik,  ürünlerinde belirleyici bir özellik. Termostatik armatür grubu özellikle suyun ısısını kendi ayarlayabilme özelliği ile ön plana çıkıyor. Kullanım kolaylığı, kalitesi, uzun ömürlü olması da tercih nedenleri arasında değerlendiriliyor.

Bizim araştırmalarımıza göre en iyi musluk batarya markaları bu ürünler. Sizlerinde kullanıp memnun olduğu ürünler varsa, konu altı yorum bölümünden bizlere iletin, içeriğimizi güncelleyelim. 

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like