En İyi Bebek Çamaşır Deterjanı Markaları – 9 Organik Tavsiye

Pek çok yeni ebeveyn kendini “Yeni doğan bebek kıyafetleri hangi deterjanla yıkanmalı?”, En iyi bebek çamaşır deterjanı hangisi?” sorusunu sorarken bulacaktır. Süt ve kaka gibi tüm klasik çocukluk lekelerini çıkaracak kadar güçlü ve aynı zamanda bebeğinizin hassas cildini korumaya yardımcı olacak organik bebek çamaşır deterjanı bulmak göz korkutucu bir görev gibi görünebilir.

Peki çözüm nedir? Bebeğinizin çamaşırlarını güvenli ve etkili bir şekilde yıkamak için bebek giysilerinde kullanılacak en iyi organik çamaşır deterjanı hangisi?

Bebeğinizde cilt tahrişi veya alerji var mı?

Salyadan gaz çıkarma dökülmelerine ve kusmalara kadar, bir bebekle yaşam oldukça dağınık hale gelir ve çamaşırlar hızla birikir. Bebek kıyafetlerini yıkamak söz konusu olduğunda, birçok ebeveyn her şeyi ailenin geri kalanıyla birlikte atmayı tercih eder ve bu tamamen normaldir ancak küçük çocuğunuz cilt tahrişlerine yatkınsa, özel olarak formüle edilmiş, kimyasal olmayan organik bebek çamaşır deterjanı kullanmak zorunlu hale gelir.

Bebeğiniz aşağıdaki kontakt dermatit semptomlarından herhangi birini yaşıyorsa, yenidoğanlar için bir çamaşır deterjanına göz atmanın zamanı gelmiş olabilir:

  • Kırmızı döküntü
  • Egzama
  • Kaşıntı
  • Kabarcıklar
  • Kuru, çatlak veya pullu cilt
  • Hassasiyet veya şişlik

Normal çamaşır deterjanları hassas ciltleri tahriş eden çeşitli bileşenler içerebilir.

  • Yüzey aktif maddeler (kiri ve yağı gevşetmek ve uzaklaştırmak için)
  • Kokular (her markaya özel)
  • Parlatıcılar (renkleri belirginleştirmek için giysilerde kalır)
  • Kimyasallar

Bebeğiniz bu belirtilerden herhangi birini yaşıyorsa, üzerinde “hipoalerjenik çamaşır deterjanı” veya “%100 doğal çamaşır deterjanı” yazan bir bebek çamaşır deterjanına geçmeyi deneyin.

Bebek çamaşır deterjanı hassas ciltler düşünülerek üretilmiştir ve normal çamaşır deterjanına göre daha az kimyasal, boya ve koku içerir. Egzama ve kızarıklıklar bebeklerde sıkça görülüyorsa, bebek dostu bir çamaşır deterjanı kullanmanın zamanı gelmiş olabilir.

En İyi Bebek Çamaşır Deterjanı Markaları

Bebeğinizin çamaşırları için doğal, yumuşak bir çamaşır deterjanı arayışınıza yardımcı olmak için, Türkiye’de bulunan deterjan markalarının tamamen doğal, organik, kimyasal içermeyen, bizlere göre en iyi bebek çamaşır deterjanları listesini hazırladık.

1. Minoris Baby Organik Bebek Çamaşır Deterjanı

Minoris Baby Organik Bebek Çamaşır Deterjanı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Türkiye’nin ilk ve tek bor içeren organik, anti alerjik sıvı bebek deterjanıdır. İçeriğin %93,28’i organiktir, uluslararası akredite laboratuvarlarda belgelenmiştir. Kalan %6,72 lik kısım ise bor minerali, karbonat, limon tuzu, sitrat tuzundan oluşur. Sitrat tuzu aynı zamanda hazır gıdalarda da kullanılmaktadır.

Ürün ambalajı %100 geri dönüştürülebilir karton ve aseptik torbadan oluşur. Çamaşırlarda kalıntı bırakmaz, bu bebek ve çocuk cildi için en önemli detaylardan biridir. Bu sayede bebeğinizin cildinde deterjan kaynaklı hassasiyet sorunu yaşamazsınız. Ayrıca ürün pH değeri 7,88 yani nötr değerdir. Bu sayede hem çamaşırlarınıza hem de çocuğunuzun cildine zarar vermez. Ayrıca yumuşatıcı kullanımına gerek bırakmaz.

Sls, sles, fosfat, sentetik parfüm, optik ağartıcılar, boya, paraben, petrokimya türevleri içermez.

2. Siveno Baby Doğal Çamaşır Sabunu

Siveno Baby Doğal Çamaşır Sabunu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Siveno Doğal Bebek Çamaşır Sabunu hindistan cevizi yağı ve karbonat içeriği ile tüm bebek kıyafetlerinde etkili temizlik sağlar. Doğal içeriği sayesinde bebeklerin cildine zarar vermez, güvenle kullanılabilir.

Fosfat, sentetik koku, phenoxyethanol, SLS/SLES, klor, amonyak, paraben ve boya İÇERMEZ!

Vegan sertifikasına sahiptir. %100 doğal içerikli bir çamaşır deterjanıdır.

3. Baby’s Green Organik Kokusuz Çamaşır Deterjanı

Baby’s Green Organik Kokusuz Çamaşır Deterjanı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Bebeğinizin hassas cildine zarar vermeyen organik sertifikalı bitkisel içeriklerle üretilmiştir. Eco Garantie ve The Vegan Society Organik Sertifikalarına sahiptir.

Doğal hammaddeler içeren yüksek performanslı formülü, bebeğinizin çamaşırlarında oluşabilecek mama, süt, meyve gibi inatçı kir ve i soldurmadan çıkartır. Su bazlı saf formülü ile düşük dereceli yıkamalarda bile kolayca çözünür, kolayca durulanır.

Bebeğinizin sağlığına zararlı olabilecek Parfüm, Boya, SLS, Paraben, Fosfat, Klor gibi kimyasallar içermez, kalıntı bırakmaz. Çamaşırlarınızın sertleşmesini , doğal bir yumuşaklık sağlar. Hassas ciltler için de güvenle kullanabilirsiniz.

4. Green Clean Baby Bitkisel Çamaşır Detarjanı

Green Clean Baby Bitkisel Çamaşır Detarjanı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

U Green Clean Baby Bitkisel Çamaşır Deterjanı Organik Lavanta Yağlı, çamaşırlarınızdaki kir ve lekeleri soldurmadan kolayca temizler. Bebek ve hassas ciltli kişilerin çamaşırlarında kullanıma uygundur. Kolayca durulanır ve kalıntı bırakmaz.

Düşük ısıda bile etkili performans gösterir.  GDO, Paraben, Klor, SLES, SLS, Sentetik Parfüm, Fosfat ve Petrokimyasal türevler gibi zararlı kimyasallar kesinlikle içermez! Hammaddelerin üretiminden itibaren tüm aşamalar ekolojik sertifikalıdır.

Avrupa Birliğinden ECOGARANTIE sertifikalıdır. Bitkisel ve doğal hammaddelerle üretilmiştir.

5. İncia Sıvı Çamaşır Deterjanı

İncia Sıvı Çamaşır Deterjanı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Doğal bebek çamaşır sabunu içeriğindeki Hindistan Cevizi Yağı, Karbonat ve Gliserin ile bebek ve çocuk çamaşırlarında doğal ve etkili temizlik sağlar.

Pamuklu, yünlü, ipek, sentetik gibi tüm kumaşlarda, hem beyazlar hem renkliler için kullanıma uygundur. Gliserin ile yumuşatıcı kullanmayı gerektirmeden çamaşırları yumuşacık yapar.

İçeriğindeki doğal lavanta yağı sayesinde hoş kokuya sahiptir. Incia Doğal Bebek Çamaşır Sabunu tahrişe neden olabilecek kalıntı bırakmaz.

Cilt ve solunum sorunlarına neden olabilecek sentetik parfüm ve sentetik koruyucular içermez. Dermatolojik olarak test edilmiştir.

Hassas ciltli ve alerjik kişilerin kullanımı için uygundur.

6. Baby Me Sıvı Bebek Çamaşır Deterjanı

Baby Me Sıvı Bebek Çamaşır Deterjanı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Doğal yağ bileşenlerinden elde edilen özel sabun içeriğinden oluşmuştur. Özel formülü sayesinde giysilerin rengini soldurmaz ve kalıntı bırakmaz. Kolayca çözünür ve durulanır. İçerdiği bitkisel ham maddeler ile çamaşırlara doğal yumuşaklık verir. Hem çamaşır makinesinde hem elde kullanılabilir.

Hipoalerjeniktir. Yenidoğan bebeklerin giysileri için uygundur. Klor, Paraben, GDO, Fosfsat, Amonyak, Boyar madde, SLS ve SLES içermez. Baby me bir ebebek markasıdır.

7. Dalan Doğal Granül sabun

Dalan Doğal Granül sabun

Hepsiburada Fiyatını Gör!

%100 bitkisel ve doğal zeytinyağı sabunundan üretilen deterjan, içeriğinde hiçbir yapay madde bulundurmuyor. Bitkisel yağ ağırlıklı olduğu için kıyafetlerde yumuşatıcı etki de gösteriyor. Üstelik bebeğinizi rahatsız edecek kokusu da yok.

8. Dalin Doğal Granül Sabun

Dalin Doğal Granül Sabun

Hepsiburada Fiyatını Gör!

%100 bitkisel kaynaklı yağlardan elde edilen sabun bazı kullanılarak üretilmiş. Klor, parfüm, paraben, SLS, SLES gibi kimyasallar içermiyor. Kullanan annelerin yorumlarını incelediğimizde, ürünün en sevilen tarafı çamaşırlarda hiç kalıntı bırakmaması.

9. Duru Granül Sabun

Duru Granül Sabun

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Duru Granül Matik Sabun hassas ve bebek çamaşırları dahil olmak üzere tüm çamaşırlarınızı sabundan gelen doğal içeriğiyle en güvenilir şekilde temizler. Geliştirilmiş yeni nesil granül sabun formülü sayesinde iz, kalıntı bırakmayacak şekilde çamaşırlarınızı temizler; yumuşatmaya ve renklerin canlılığını korumaya yardımcı olur. Özel doğal içeriği ile en narin bebek giysileri için bile ilk günden itibaren rahatlıkla kullanılabilir. Duru Granül Matik Sabun, Duru’nun yıllardan gelen üstün deneyimi ve uzmanlığı ile üretilmiş, bir nevi granül sabundur. Sentetik deterjan katkı maddeleri, paraben, SLES, silikon, boya içermez.

En iyi bebek çamaşır deterjanı konusuyla ilgili sorularınız olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz. En kısa zamanda cevaplayacağız.

Okuyucunun Dikkatine;

Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing – #satışortaklığı) içerir. Guzeloldu.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan guzeloldu.com sorumlu değildir.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like