En İyi Derz Dolgu Tavsiyeleri – En iyi 9 Derz Markası

en iyi derz dolgu

En iyi derz dolgu markaları hakkında bir araştırma yaptığımda pek çok seçenek olduğunu fark ettik. Bu seçenekleri iyice değerlendirebilmeniz için tavsiye ettiğimiz her ürünün güncel fiyatlarını ve kullanıcı yorumlarını görebilmeniz için Hepsiburada linklerini de ürün açıklamalarında bulabilirsiniz.

Derz dolgu bir tür harç aslında. İnşaat sektöründe temel kullanım malzemelerinden biri olan derz dolgu, fayans ve seramik aralarını, beton ya da tuğla aralarını doldurmak için kullanılan, birçok farklı renkte ve özellikte üretilmiş bir tür dolgu maddesi.

İnşaat sektörünün sıkça kullandığı bu dolgu maddesini biz nihai tüketiciler genelde mutfağımızı ya da banyomuzu, balkonumuzu ya da fayans döşenmesi icap eden her hangi bir yüzeyi yenilediğimizde gündemimize alırız.

Derz dolgular su geçirir mi?

Fayans, seramik gibi özellikle ıslak alanlarda kullandığımız malzemeleri, aralarını derz dolgu ile doldurarak bağlarız. Amacımız tabii ki en başta su geçirmemesi ve herhangi bir su sızıntısının önlenmesidir. Aynı zamanda da şık bir görüntü olsun isteriz.

İyi bir derz dolgu, doğru seçilmiş iyi bir malzeme ile ve iyi bir işçilikle uygulandığında uzun yıllar dayanır. Su geçirmez ve kontür çizgileri kolay bozulmaz.

En iyi derz dolgusu hangisidir?

En iyi derz dolgusu hangisidir, buna nasıl karar vereceğiz sorularının cevabını bulmak için önce derz dolgu türlerini ve özelliklerini bilmekte fayda var. Çünkü derz dolguların, kullanım alanlarına göre türleri ve özellikleri değişir.

Derz dolgu çeşitleri nedir, nerelerde kullanılır?

  • Silikonlu derz dolgu malzemesi: Fayans, seramik uygulamalarında granit, mermer gibi ıslak yüzeyleri kaplayan malzemelerin arasındaki boşlukları doldurmak için kullanılır. İç mekânda da dış mekânda da kullanım alanı geniştir. İçinde polimer bağlayıcı madde olan, su geçirmez, çimento esaslı silikon bir malzemedir. Uzun süre dayanma özelliği vardır. Çatlama yapmaz. Uygulaması kolaydır. Kolayca hazırlanır ve temizliği de kolaydır. Bu nedenle işçilik maliyeti de düşük olur.
  • Epoksi derz dolgu malzemesi: 15 mm’ye kadar derz aralarına uygulanabilir. Çok yaygın bir kullanım alanı vardır. Hem iç hem de dış mekânlarda kullanılabilir. Hem uygulaması hem de temizliği çok kolaydır. Çok dayanıklıdır. İçerisinde solvent yoktur. Epoksi derz dolgu malzemesi, kimyasal etkilere karşı da dayanıklı bir malzemedir. Epoksi derz dolgu malzemesinin yaygın kullanım alanı genelde toplu kullanım alanları, fabrikalar, yemekhaneler, yüzme havuzları, kaplıcalar, sauna gibi yerlerdir.

En iyi derz dolgu, kullanılacak mekâna uygun olarak seçilmiş ve doğru olarak uygulanmış kaliteli malzeden yapılan derz dolgudur. Mesela evlerimizde kullandığımız en verimli derz dolgu türü, silikon (flex derz) derz dolgulardır. Hem uzun ömürlüdür, su geçirmez hem de pek çok renk çeşidi ile dekoratif bir malzeme olarak da öne çıkar. İstenilen renkte ve kalınlıkta elde edeceğiniz kontür çizgileri evinizde farklı etkiler oluşturacak güzellikte mekânlar dizayn etmenize olanak sağlar.

Derz dolgu uygularken dikkat edilmesi gereken hususlar

Derz dolgu iyi tutsun, estetik olsun ve aynı zamanda dayanıklı olsun ve çatlama yapmasın istiyorsanız malzeme ve uygulamada bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir.

  • Öncelikle eski derzinizin tamamen temizlendiğinden emin olmalısınız. Eski derz kalıntıları yeni derz dolgusunun da yapısını ve şeklini bozar
  • Derz aralıklarının doğru bırakılması gerekir. Aldığınız derz dolgu malzemesinin üzerinde en fazla ne kadar aralık bırakmanız gerektiği yazılıdır. Bu aralığa riayet etmeniz derz dolunuzu daha dayanıklı ve verimli yapacaktır.
  • Derz dolgu yapacağınız yüzeyi çok iyi temizlemiş olmanız gerekir. İyi temizlenmemiş bir yüzeyde derz hem estetik durmaz, bozuk görünür hem de yapısı bozulabilir.
  • Derz dolgu maddesinin kaliteli olması. Kaliteli bir derz dolgu maddesi yukarıda sıraladığımız detaylara da dikkat ettiğinizde hem dayanıklılık hem de estetik açıdan en doğru sonucu verecektir.
  • Bir diğer dikkat edilmesi gereken konuda derzin bozuk olmaması. Yani son kullanma tarihini geçmemiş olması. Muhakkak derz dolgu malzemesi paketlerinin üzerindeki son kullanma tarihini dikkatle incelemek gerektiğini unutmamanızı tavsiye ederiz.

En İyi Derz Dolgu Markaları

Derz dolgu ile alakalı gerekli tüm bilgilere sahip olduktan sonra, şimdi sıra en iyi derz dolgu markaları listesini oluşturmakta.

Aşağıda en kaliteli hizmeti sunan ve kullananların tavsiye ettiği derz dolgu markalarına ulaşabilirsiniz.

1. Weber Silikonlu Derz Dolgu Malzemesi

weber derz dolgu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Dayanıklılığı ile ön plana çıkan bir marka. Kolay kolay kirlenmiyor. 5 kg’lık kutusu geniş alanlara uygulamak için uygun. İç mekânda da dış mekânda da uygulanabiliyor. Ev veya işyerlerinizde, banyo veya mutfak, teras gibi alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2. Vodabond Derz Dolgu Malzemesi

vodabond derz dolgu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Bu alanda en beğenilen markalardan biri. Özellikle küf ve mantar oluşumuna karşı dayanıklı olması markayı özel kılıyor. Kolay kolay çatlamayan, çökme yapmayan bir ürün. Hasarlara karşı da dayanıklı. Tüp şeklinde bir ambalajla satılıyor. Bu bakımdan kullanımı ve uygulaması da kolay. Mermere, fayansa rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

 

3. Derzyap Derz Dolgu Malzemesi

derzyap dolgu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Derzyap Gaga Uçlu Derz Dolgu kullanıma hazır olarak satılıyor. Kullanıma başlamadan önce herhangi bir hazırlama yapmanıza gerek yok. Tüp şeklinde bir ürün, Kullanımı ve uygulaması kolay. En önemli özelliği antibakteriyal olması. İç mekanlarda, fayans, karo, seramik yüzeylere uygulamak için uygun. Pürüzsüz bir görüntü veriyor ve bu açıdan da tercih nedeni olan bir derz markası.

 

4. Decostone Fuga Derz Dolgu Malzemesi

decostone derz dolgu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 Silikonlu derz dolgu malzemesi. Çimento bazlı ve polimer katkılı. Kolay uygulanıyor. Hem iç mekân hem de dış mekânlarda tercih edilen bir ürün. Kilo olarak satılıyor. Almadan önce kullanacağınız yüzeyin büyüklüğünü satıcıya sorup ya da ürün üzerindeki bilgilerden teyit edip öyle almanızı öneririz. Çatlama, kırılma gibi durumlara karşı gayet dayanıklı bir ürün.

 

5. Kalekim Fuga Flex Derz Dolgu Malzemesi

kalekim derz dolgu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Kalekim markası bu alanda kendini kanıtlamış bir marka. Adeta sağlamlığın, dayanıklılığın, su geçirmezliğin adı olmuş bir firma. Kalekim Fuga Flex Derz Dolgu Malzemesinin kullanım alanı çok geniş. İster iç mekânlarda isterseniz, depo, havuz, yazlık mekânlarda rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Güneş ışınlarına, her türlü iklimsel aşınmalara son derece dayanıklı. Esnek bir ürün, bu da çatlama ve kırılmalara karşı avantaj sağlıyor. Cam da granit, doğal taşlarda da rahatlıkla kullanılabilir bir ürün.

 

6. Bauprofis Uygulamaya Hazır Derz Dolgusu

bauprofis derz dolgu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Islak zeminler için sıkça önerilen bir ürün. Özel mineral katkısı sayesinde suya ve neme karşı çok etkili ve dayanıklı olduğu söyleniyor. Kullanımı ve uygulaması kolay. Hemen uygulamaya hazır bir ürün zaten. Kararma ve sararma yapmaması da tercih nedeni olan bir ürün.

 

7. Derzmatik Gaga Uçlu Derz Dolgu Malzemesi

derzmatik dolgu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Bu alanda en çok tercih edilen markalardan biri. Bu ürün özellikle eskiyen, yıpranan, kirden dolayı kötü gözüken derzleri yenilemekte kullanılıyor. Gaga ucu sayesinde kolayca uygulanıyor. Çabuk kuruyan bir ürün. Kolay da temizleniyor. Suya ve neme karşı dayanıklı. Çok çeşitli renkleri mevcut.

 

8. Sika ABC 116 Derz Dolgu Malzemesi

sika derz dolgu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Sika da bu alanda isim yapmış markalardan biri. Paketinin yanında derz çekme plastiklerini hediye olarak veriyor. Duvar ve zeminlerde kullanılabiliyor. Boyanabilir bir ürün aynı zamanda. Dekorasyon öncesi çatlak ve boşlukların doldurulması için de uygun.

 

9. N’Clean Tile Master Silikonlu Derz Dolgusu

nclean derz dolgu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Çok kaliteli bir ürün. Kullanıcı geri dönüşleri genel de olumlu. On dakikada kuruyan bir ürün. Bu özelliği ile çok pratik. Uygulandıktan sonra çok pürüzsüz bir görünümü var.  Leke tutmuyor. Uygulaması da çok kolay.

Bu içeriğimizde en iyi derz dolgu ürünlerini kapsamlı bir şekilde araştırdık ve en çok kullanılan, tavsiye edilen ürünleri sizler için listeledik. Sizlerinde kullanıp memnun olduğu ürünler varsa yorum altından bizlere bildirmeyi unutmayın.

Okuyucunun Dikkatine;

Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing – #satışortaklığı) içerir. Guzeloldu.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan guzeloldu.com sorumlu değildir.

0 Shares:

1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like