En İyi Yorgan Markaları ve 9 Harika Yorgan Tavsiyesi

en iyi yorgan

Bu içeriğimizde sizler için, en kaliteli ve en çok memnun kalınan en iyi yorgan markalarını listeledik. Yorganların güncel fiyatlarını ve kullanıcı yorumlarını görebilmeniz için Hepsiburada linklerini de her yorganın açıklamasında görebilirsiniz. Sağlıklı bir uyku için genellikle yatak ve yastıkla ilgili detayları öncelerken iyi bir uykunun asıl tamamlayıcısının seçilecek yorgan olduğunu çoğu kez ihmal ederiz. Oysa sağlıklı, rahat bir uykunun şifreleri yorganınızın kalitesinde, özelliklerinde gizlidir.

Yorgan, çağlar boyu insan ile doğa arasında şefkatli bir sınır, güvenli bir korunak, sıcaklığıyla sarıp sarmalayan, rahat ve huzurlu bir uykunun simgesi olmuştur.  Süre giden hayatın, insan yaşamının öylesine vazgeçilmez temel bir eşyası haline gelmiş ki, iklimine, mevsimine, kültürüne göre bin bir çeşide bürünmüş, çeyizlerde başköşeye konmuş, şarkıların, türkülerin değişmez metaforlarından biri olmuştur.

Çeyizlerin en başta gelen eşyalarından olan yorganların en güzelleri özellikle misafirler için özenle saklanır,  dantellerle süslenmiş, nakışlarla bezenmiş atlas yorganlar bin bir zahmetle temizlenir, yünleri yıkanır, kurutulur, tekrardan birleştirilip eski haline getirildi. Şimdi artık bu zahmetler, bu işler kolaylandı.

Eskiler bilir, teknolojinin imkânları arttıkça, sayıları azaldı, köşe başlarındaki yerlerini çoktan başka dükkânlara bıraktı yorgancılar ama yorgana ihtiyaç azalmadı elbette. Güzelliği, şekli, şemali,  içinin malzemesi, kumaşının deseni, dokusu, kalitesi, ebadı, iklimine, mevsimine göre özellikleri ile daha da çeşitlenen yorgan imalatı ev dekorasyonunun artık iyice uzmanlaşan önemli bir branşı haline geldi.

Sağlıklı bir uyku için bu kadar elzem olan yorganı seçerken tabii ki önceden bu konuda bilgi almamız hem cebimizi hem sağlığımızı hem de psikolojimizi koruyacaktır. Malum bazı şeyler bir kere alınır ve yorgan da bunlardan biridir.  

Ev dekorasyonunda onlarca firma ve sayısız çeşit içinde doğru ürünü seçmek bazen hakikaten güç bir iş haline gelebiliyor. Kullanıcıların tercih ve yorumlarından yola çıkarak hazırladığımız bilgi ve öneriler ile işinizi kolaylaştırmaya çalıştık. İşte ayrıntılar:

Yorgan Çeşitleri

Yorganların özellikleri, içinin malzemesi, kumaşı, kalınlığı ve ebadına göre değişir elbette. Ama şöyle birkaç başlık altında sıralayabiliriz.

 • Pamuk Yorganlar: Dayanıklılığı, yumuşaklığı, alerjik olmaması, sentetik malzeme içermemesi ve nefes alabilirliği nedeniyle en popüler yorgan türüdür. 
 • Yün yorganlar: Yün yorganlar sıcak iklimlerde yaşayanlar için doğru bir tercih değildir kuşkusuz. Çünkü yün yorganlar ağırdır. Çok sıcak tutar. Bu nedenle de çetin kış şartlarının yaşandığı bölgeler için çok doğru bir seçimdir. Temizliği zor olsa da artık, kentlerde yaygın olarak bulunan kuru temizleme firmalarının halı yıkama merkezlerinin, yorgan yıkama hizmetleri de vardır. Sene de bir kere gerçekleştireceğiniz bu temizlik ile yün yorganlarınızı her zaman sağlıklı ve temiz olarak kullanabilirsiniz.
 • İpek yorganlar: İpek yorganlar, sağlık açısından cilde uyumlu, kir ve toz barındırmayan, doğallığında yumuşak ve ipeksi bir etkiye sahip yorganlardır. Kolay kolay terletmez, hafifliği ile vücudu yormaz.  Sanıldığının aksine ince katmanlarının sıklığı soğuk geçirgenliğini yavaşlattığı için gayet de sıcak tutar. Fiyat olarak çok da avantajlı değilse de sunduğu konfor ve ferahlık hissi bunu göz ardı etmenize sebep olabilir.
 • Silikon ve Elyaf malzemeli yorganlar: Fiyat açısından en avantajlı yorganlardır. Hafiftir. Ancak ısı açısından yeterince verimli olmayabilir. Eğer kombi ile ısınan, ev sıcaklığı çok fazla örtünmeyi gerektirmeyen durumlarda rahatlıkla tercih edilebilir. Seçilecek pamuklu bir nevresimle sıcaklık etkisi güçlendirilebilir.
 • Kaz tüyünden Yapılan Yorganlar: Kaz tüyü yorganlar da soğuk iklimler için uygun yorgan türlerindendir. Kuşları soğuktan koruyan kanatların, hava geçirmez özeliği sayesinde, insanı soğuktan koruyan bir dolgu malzemesi olarak keşfedilmesi başlangıçta iyi bir fikir olsa bile, değişen düşünce ve anlayışlar bu konudaki tercihleri büyük ölçüde değiştirdi. Kaz tüyü yorganların çok sıcak tuttuğu ve güzel bir konfor sağladığı açık ancak alerjik olabilme riskleri, temizliğinin zorluğu, içerisine konan kanatların özelliği bu konforu ve yumuşaklığı gölgeleyebiliyor. Bir de tabii en önemlisi gelişen hayvan haklarının etkisi ile tıpkı gerçek kürk kullanımında olduğu gibi kaz tüyünün de yastık ve yorgan yapımında kullanımından giderek vazgeçiliyor gibi görünüyor.

En İyi Yorgan Markası Tavsiyeleri

Yoğun bir iş hayatının ardından rahat bir uyku ve dinlence hepimizin en doğal hakkı. Bunun için de yatak olsun, yastık olsun, yorgan olsun kendimize en uygun olanı seçmek, hayati bir önem taşıyor doğal olarak. Yüzlerce seçenek içinde hem günlük kullanım ve hem de çeyizlik olarak en çok beğenilen tercihleri ilk ona sığdırmak kolay olmasa da fiyat avantajlarını da dikkate alarak tüketiciler açısından fikir verecek bir liste hazırlamak mümkün oldu.

Kullanıcıların deneyimleri ve tavsiyeleri doğrultusunda en iyi yorgan markalarını aşağıdaki şekilde sıralamak mümkün.

1. Yataş Bedding PAMUK Yorgan (Çift Kişilik XL – 235×215 cm)

Yataş Bedding PAMUK Yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Dış Kılıfı: %100 Pamuk
 • İç Dolgu: %100 Pamuk
 • Dolgu Ağırlık: 300 Gr/M2,
 • Ebat: 235 X 215 cm

En iyi yorgan markası tavsiye listemizin 1.sırasında Yataş’ın Fiyat/performans olan ürünü ”Yataş Bedding PAMUK Yorgan” yer alıyor. İçi ve dışık %100 pamuktan oluşuyor. Ebatı çift kişilik olanı 235×215 cm boyutlarında. ve oldukça büyük. %100 pamuk kullanılan rakiplerine göre fiyatı oldukça iddialı. Ayrıca Yataş’ın bu yorganı sürekli indirime giriyor. Görselin altına eklediğimiz Hepsiburada bağlantısından yorganın güncel fiyatını ve kullanıcı yorumlarını görebilirsiniz.

2. Özdilek Pamuk Dolgulu Çift Kişilik yada Tek Kişilik Yorgan

Özdilek Pamuk Dolgulu Yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Dış Kılıfı: %100 Pamuk
 • İç Dolgu: %100 Pamuk
 • Dolgu Ağırlık: 300 Gr/M2,
 • Ebat: 195 X 215 cm yada 155×215

En iyi yorgan markası tavsiye listemizin 2. sırasında yine %100 pamuktan üretilen Özdilek markasının yorganı yer alıyor. Yorgan’ın iç dolgusu ve kılıfı %100 pamuktan oluşuyor. Bahar ve yazlık kullanım için ideal. Hafiftir, yumuşaktır ve sıcak tutar.  Bir üstteki tavsiyemiz olan Yataş’a göre fiyatı biraz daha pahalıdır fakat ürün kalitesi bir miktar daha iyidir. 

3. Pierre Cardin Bambu Yorgan Tek Kişilik yada Çift kişilik

Pierre Cardin Bambu Yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Dış Kılıfı: %50 Bambu – %50 Pamuk Kumaş
 • İç Dolgu: %40 Bambu – %60 Mikrojel
 • Dolgu Ağırlık: 300 Gr/M2,
 • Ebat: 155×215 cm yada 195×215

Listemizin 3. sırasında şöyle yumaşık bir yorganım olsun, alerjik olmasın ayrıca terletmesin diyenler için dış kılıfı bambu ve pamuktan oluşan iç dolgusunda da %40 bambu kullanılan Pierre Cardin’in bambu yorganı bulunuyor. Antialerjiktir, terletmez ve hava geçirhebliği üst seviyedir.  Çamaşır makinesinde yıkanabilir. Güncel fiyatları ve kullanıcı yorumlarına  görselin altındaki Hepsiburada bağlantısından ulaşabilirsiniz. 

4. Yataş Bedding Handy Roll Pack Yastık Yorgan Seti

yataş yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Dış Kılıfı: Microfiber kumaş
 • İç Dolgu: Silikon Elyaf
 • Dolgu Ağırlık: 130 Gr/M2,
 • Ebat:  195×215

Ev dekorasyonu konusunda çok geniş bir ürün çeşitliliğine sahip Yataş firması, Bedding Handy Roll Pack Yastık ve Yorgan seti ile çok tercih edilen firmaların başında geliyor. Yumuşaklığı ve hafifliği ile dikkat çeken yorgan setinin çift ve tek kişilik olarak ekstra large (XL) ölçüleri de mevcut. Günlük kullanım yada misafir takımı olarak değerlendirebilirsiniz. 

5. Özdilek Yorgan-Çift Kişilik Microsoft Yorgan 195X215 Cm

özdilek yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Kullanışlı oluşu, hafifliği, ideal ölçüleri açısından özellikle tercih edilen bir yorgan markası. Mikrofiber yapısı ile temizlik açısından sağladığı kolaylık ve bozulmayan esnekliği bu yorgan setini daha da tercih edilir bir ürün haline getiriyor.

6. Hepsi Home Çift Kişilik Pamuk Yorgan Seti

hepsi home yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Bu yorgan setinin özellikle kapitone görüntüsü ve desenleri ile dikkat çekici. Silikon elyaf dokusu, 350 gr/m² ile hem yeterince hafif hem de yeterli sıcaklığı sağlayacak dengede duruyor.

7. Karaca Home Lüks Micro Tek Kişilik Yorgan

karaca yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Ev dekorasyonunda sunduğu ürünlerle sektörde çokça tercih edilen Karaca Home’un bu tek kişilik yorganı oldukça beğeniliyor. Özellikle fiyat avantacı tercih nedenleri arasında.

8. Yataş Bedding SUPERWASHED YÜN Yorgan (Çift Kişilik – 195×215 cm)

yataş yün yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Yataş Firmasının bir diğer çok tercih edilen yorgan seti de, özellikle çift kişilik olanı SUPERWASHED yün Yorgan ürünü. Özellikle kalitesi, ideal ölçüleri ve sıcak tutması ile ilgi görüyor. Genç kızların çeyizlerini hazırlarken en çok beğendikleri yorgan seti olarak aldıkları bir ürün olma özelliği var.

9. Taç Microfiber Yorgan Çift Kişilik

taç yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Ev dekorasyonunun önde gelen firmalarından biri de Taç firması malum. Özellikle yorgan setleri, farklı kapitone desenleri, kumaş ve renkleri, hafif ama dolgun yapısının uyumu, temizlik kolaylığı ve renk renk nevresim çeşitleriyle kullanıcıların kadrajında olan bir firma.

10. Özdilek 155X215 Tek Kişilik Microsoft Yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Özdilek firmasının bu tek kişilik yorgan seti de özellikle gençler arasında çok tercih ediliyor. Hafif ve esnek yapısı ideal ölçüleri, kolayca katlanıp form alan yapısı, sık temizliğe uygun dokusu ile beğenilen bir ürün.

11. Penelope Bedroom Anatolian Craft Yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

El yapımı, yüzde yüz pamuklu dolgusu kumaşlarının güzelliği ile göz dolduran firma fiyat olarak üst segmentte yer alsa da özellikle çeyizler için ideal. Kalitesi, yüzde yüz pamuktan gelen sağlıklı uyku imkânı sunması, güzelliği ile yatağınıza şık ve dekoratif bir görünüm vermesi ürünü ayrıcalıklı kılıyor. Zaman zaman yaptığı kampanyalarla da avantajlı fiyatlardan yaralanma imkânı sağlıyor.

12. Yataş Dacron Hollofil Allerban Çift Kişilik Yorgan

yataş dacron yorgan

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Yine çeyizlik yorgan setlerinden biri de Allerben çift kişilik yorgan seti. Çok sıcak tutuyor. Hem yün yorgan kalitesinde hem de çok hafif. Uzun süreli kullanımlarda yorumlar genelde çok olumlu. Yazlık ve baharlık için kullanıma uyugundur. 

Bu içeriğimizde en kaliteli ve en çok memnun kalınan en iyi yorgan markalarını listeledik ve araştırmalarımıza göre en iyi 9 yorgan markası tavsiyesinde bulunduk. Sizlerinde kullanıp memnun kaldığı yorgan markaları varsa bize bildirmeyi unutmayın.

En iyi ortopedik yastık sayfamızdan, yorganınızla kombinleyebileceğiniz en iyi yastığı bulabilirsiniz.

Okuyucunun Dikkatine;

Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing – #satışortaklığı) içerir. Guzeloldu.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan guzeloldu.com sorumlu değildir.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like