En İyi Mutfak Tezgahı Hangisi? Mutfak Tezgahı Çeşitleri | 2024

en iyi mutfak tezgahı

En iyi mutfak tezgahı hangisi? Mutfak tezgah çeşitleri nelerdir? ve Mutfak tezgahı tavsiyeleri..Bu içeriğimizde tüm detaylarıyla en iyi mutfak tezgahlarını araştırdık ve listeledik. Mutfak dekorasyonunun en can alıcı noktası mutfak tezgahını seçmektir. Gün boyunca sürekli kullanılan, yemeğe hazırlık kısmından bulaşıkların temizliği aşamalarına kadar pek çok işlemde öne çıkan tezgah bölümü mutfağın temel mobilyası sayılabilir. Mutfakta konforlu bir alan sahibi olmak için hemen herkes geniş bir tezgah alanı hayal eder. Gün içinde bu kadar el altında olan bir noktanın temizliğini sağlamanın da çok kolay olmadığını mutfakta zaman geçiren herkes çok iyi bilir.

Bu nedenle hem geniş hem de az kirlenip çabuk temizlenen bir tezgah seçmek mutfakta işi azaltmanın en standart yollarından biridir. Peki en iyi mutfak tezgahı hangisi? Sizler için hazırladığımız en iyi mutfak tezgahı markaları ve tavsiyelerini içeren yazımızda mutfak tezgahı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair de önemli bilgilere yer veriyoruz. Bu sayede hem çok şık hem de sizi az yoran bir mutfak tezgahı seçmenizi kolaylaştırmak istiyoruz. Mutfak tezgahı çeşitleri hakkında genel bilgi vererek devam edeceğimiz yazımızı beğeneceğinizi umuyoruz.

En iyi mutfak dekorasyonu fikirleri sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Mutfak Tezgahı Çeşitleri

Mutfak tezgahı markaları tarafından satışa sunulan pek çok tezgah seçeneği görebilirsiniz. Belli başlı modern mutfak tezgahı çeşitleri olarak en çok ilgi çeken ve tercih edilenlerden yola çıkarak mevcut mutfak tezgahı seçeneklerini sizler için bir araya getirerek özellikleriyle birlikte sıraladık.

1. Granit Mutfak Tezgahı

granit mutfak tezgahı

Doğal bir malzeme olan granit, kesilip parlatıldıktan sonra montajı gerçekleştirilen bir tezgah çeşididir. Zor çizilen ve ısıya dayanıklı bir malzeme olan granit, leke tutabilir yapısı nedeniyle her kullanımda temizlenmesi önerilir.

2. Kuvars Mutfak Tezgahı

kuvars mutfak tezgahı

Doğal bir malzeme olan ve dünyadaki en sert mineraller arasında yer alan doğal kuvarstan üretilmektedir. Renk ve desen seçeneği sağlayabilmek amacıyla belki biraz cam veya metal eklenen kuvars tezgahlar hem şık hem de modern seçeneklerin başında geliyor. Çimstone, Belenco, Silistone, Corian, Calisco markaları kuvars tezgah seçenekleri konusunda akla ilk gelen popüler markalardır.

3. Mermer Mutfak Tezgahı

mermer mutfak tezgahı
Mermer Mutfak Tezgahı

Artık güncelliği konusunda çok da iddialı bir materyal olmayan mermer tezgahlar, ısıya ve çizilmeye karşı dayanıklı ve uzun ömürlü seçenekler olarak öne çıkıyor. Ancak asit ve lekelenme konusunda çok da başarılı olmayan mermer tezgahlar bakım gerektiriyor olmaları nedeniyle de çok önerilmiyor.

4. Laminat Mutfak Tezgahları

laminat mutfak tezgahı

Ekonomik fiyatlarıyla ilgi gören ve sunta veya MDF üstüne sentetik kaplama yapılarak üretilen tezgahlardır. Kolay temizlenebilen bu malzeme bütçe sorunu olan kişiler için sunduğu seçeneklerle öne çıkıyor. 

5. Paslanmaz Çelik Mutfak Tezgahları

çelik mutfak tezgahı

Endüstriyel görüntü isteyen kişilerin ilgi gösterdiği paslanmaz çelik mutfak tezgahları hijyenik ancak leke konusunda biraz yorucu olabilir.

Mutfak Tezgahı Seçerken Dikkat etmeniz Gerekenler

Çeşitli malzemelerden yapılan mutfak tezgahları arasında kaybolmadan önce mutfak tezgahı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine göz atmanızı öneriyoruz.

  • Mutfağınızın ruhuna uygun malzemeyi seçmeniz dekorasyonu bütünlemek için önemlidir. Rustik bir dekorasyonda çelik tezgah kullanarak bunu yapabilmeniz mümkün olmayacaktır.
  • Aside karşı dayanıklı, kolay temizlenebilen ve leke tutmayan ürünler işinizi kolaylaştıracaktır.
  • Herhangi bir cilalama veya bakım işlemine gerek duymadan uzun süre kullanabileceğiniz bir tezgah seçerek ekstra bir iş yükünden kurtulabilirsiniz.
  • Darbe ve çizilmeye dirençli tezgah markaları uzun ömürlü olacaktır.
  • Olası riskleri düşünerek tezgah satın alma işleminizi hem montajını yapacak hem de satış sonrası destek verecek bir firmadan yapmanızı öneriyoruz. Garanti süresi en az 15 yıl gibi uzun olan markaları seçerek iyi bir alışveriş yapabilirsiniz.

En İyi Mutfak Tezgahı Markaları ve Tavsiyeleri

Yeni moda mutfak tezgahları konusunda detaylı bilginiz yoksa ve en iyi mutfak tezgahı hangisi diye düşünüyorsanız yazımızı mutlaka incelemelisiniz. Belenco, Dekton, Çimstone, Silestone, Granit, Corian, Franke gibi pek çok markayı ve kuvars tezgah ile mermer tezgahları inceleyerek sizler için en iyileri derlemeye özen gösterdik. Modern mutfak tezgahları ve mutfak tezgah çeşitleri gibi seçeneklere yer verdiğimiz yazımızda aradığınız tüm yanıtları bulabilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz en iyi mutfak tezgahı markaları ve özellikleri listemizi hemen aşağıda görebilirsiniz.

En İyi Mutfak Tezgahı Markaları

SıraMarka
1Çimstone Mutfak Tezgahı
2Belenco Mutfak Tezgahı
3Silistone Mutfak Tezgahı
4Corian Mutfak Tezgahı
5Calisco Mutfak Tezgahı
6Franke Mutfak Tezgahı
7Dekton Mutfak Tezgahı
8Cambria Mutfak Tezgahı
9Sensa Mutfak Tezgahı
10IKEA LILLTRASK Mutfak Tezgahı

1. Çimstone Mutfak Tezgahı

çimstone mutfak tezgahı

Son yıllarda büyük ilgi gören ve çizilme ile aşınmaya karşı dirençli bir marka olan Çimstone mutfak tezgahları pürüzsüz yapısıyla mutfak için ideal seçimlerin başında geliyor. Leke tutmayan ve gözeneksiz formda bir ürün olan Çimstone tezgahları kolay temizleniyor, bakım için ekstra bir çalışma gerektirmiyor. Hijyenik ve bakteri üretmeyen Çimstone fiyat açısından biraz iddialı olabilir.

2. Belenco Mutfak Tezgahı

belenco mutfak tezgahı

Kuvars tezgahların başarılı bir markası olan Belenco tezgah seçeneklerini mutfağınızda keyifle kullanabilirsiniz. Gelişmiş teknolojisi ve zengin renk kartelasıyla mutfağınızın istediğiniz görünüme kavuşmasını sağlayacak olan Belenko tezgah sağlam ve darbe ile çizilmeye karşı oldukça dayanıklı. Kolay temizleniyor ve bakteri de barındırmıyor.

3. Silistone Mutfak Tezgahı

silistone mutfak tezgahı

Parlak, dokulu ve kadifemsi yüzey seçenekleri sunan Silistone mutfak tezgahı hem lekelere hem de çizilmelere karşı yüksek dirence sahip. Yüksek kuvars oranı içerdiği için darbe gücü de yüksek olan Silistone mutfak tezgahları 25 yıllık garanti ile satışa sunuluyor.

4. Corian Mutfak Tezgahı

corian mutfak tezgahı

DuPont imzası taşıyan Corian® solid yüzeyli mutfak tezgahları hem şıklık hem de modernlik açısından oldukça popüler. Kolay temizlenen, gözeneksiz ve leke tutmaz yüzeyli, küf ve bakteri oluşumuna izin vermeyen yapısıyla çok beğenilen akrilik yapılı Corian mutfak tezgah seçenekleri fiyat açısından biraz yüksek maliyetli olabilir.

5. Calisco Mutfak Tezgahı

calisco mutfak tezgahı

Kuvars mutfak tezgahı markalarından biri olan Calisco yerli bir marka olarak Türk kullanıcının da en çok kullandığı ürünlerden oluyor. Çevre dostu bir teknolojiyle hazırlanan Calisco mutfak tezgahları doğal kaynakları kullanarak oldukça güzel renk seçenekleriyle mutfağınıza şıklık katıyor.

6. Franke Mutfak Tezgahı

franke mutfak tezgahı

Dünyanın en iyi tezgah markaları arasında yer alan ve Türk kullanıcının da çok beğendiği Franke markasının ürünleri son derece konforlu alanlar tasarlanmasına imkan sunuyor. 54 farklı seçeneği bulunan tezgah renkleriyle zor beğenenleri de mutlu edebilen Franke ürünleri modern, kaliteli ve güvenli mutfak tezgahları arasında öne çıkıyor.

7. Dekton Mutfak Tezgahı

dekton mutfak tezgahı

Porselen, cam ve kuvarsın birlikte kullanıldığı Dekton mutfak tezgahları hem iç hem de dış mekanlarda kolaylıkla kullanılabiliyor. Parlak, mat veya doğaya atıfta bulunan Ultratezture seçenekleri sunan Dekton yüksek ısılara, çizilme ve darbelere başarıyla karşı koyuyor.

8. Cambria Mutfak Tezgahı

cambria mutfak tezgahı

Saf ve doğal kuvarstan üretilmiş olan Cambria mutfak tezgahları doğal kuvars yapısı ile büyük ilgi görüyor. Saf kuvarsın sağladığı dayanıklılık ve çizilmeler karşı mukavemet bu markanın kullanım ömrünü uzatırken görüntüsünü korumasını da mümkün kılıyor. Kolay bakımı ve leke ve su emmeme özellikleriyle de kullanıcıya avantaj sağlıyor.

9. Sensa Mutfak Tezgahı

sensa mutfak tezgahı

Gıda temasına karşı sertifikalandırılmış bir marka olan Sensa, 15 yıl garantili doğal granit mutfak tezgahları ile öne çıkıyor. Leke korumalı bir yüzeye sahip olan Sensa granit mutfak tezgahları, özel bakım gerektirmiyor ve 7 farklı renk seçeneğiyle kullanıcının beğenisini kazanıyor.

10. IKEA LILLTRASK Mutfak Tezgahı

ikea mutfak tezgahı

Ikea mağazalarında satışa sunulan ve genellikle uygun fiyatı ve dayanıklı yapısıyla tercih edilen LILLTRASK laminat mutfak tezgahı dilediğiniz ölçülerde kesilebiliyor ve kenarlarda kaplama şeritleri kullanılarak izolasyon sağlanabiliyor. Çok rutubetli ortamlarda tercih edilmemesi önerilen laminat mutfak tezgahları, damlamış yağ lekelerinin temizlenmesi açısından da oldukça pratik bulunuyor.

En iyi mutfak tezgah markaları ve mutfak tezgah çeşitlerini detaylıca açıklamış olduk. Sorularınız olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. 

1 Shares:

1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like