En İyi Ütü Markası Hangisi? En İyi 6 Ütü Tavsiyesi 2024

Ütü almak istiyorsunuz ve bir türlü karar veremediniz mi? Doğru yerdesiniz. En iyi ütü markası hangisi? Ütü alırken nelere dikkat etmelisiniz? Hangi ütüyü almalıyım diyorsanız size harika bir içerik hazırladım.

En iyi ütü markası hangisi? Bu içeriğimde sizlere en iyi ütü markalarından, fiyat/performans ütülerinden bahsedeceğim ve bütçenize göre ütü tavsiyesinde bulunacağım.

Hangi ütüyü gerçekten satın almaya değer olduğunu belirlemek için en iyi buharlı ütülerden bazılarını test ettik. Kullanıcı yorumlarını taradık ve fiyatına göre sunduğu özellikleri karşılaştırdık. Sonuçta en iyi ütü markası tavsiye listemizi oluşturduk.

En iyi buharlı ütüler hızlı ısınır, çeşitli kumaşlara uyum sağlamak için birden fazla ayar sunar ve manevra yapması kolaydır. Otomatik kapanma ayarları, damlama önleyici tabanlar ve geri çekilebilir fiş kabloları gibi ek özellikler bulundurabilir.

Buharlı ütü alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Buhar: Bazı ütüler sabit buhar anlamına gelen buhar çıkışı sunarken, diğerleri inatçı kırışıklıklardan kurtulmak için kullanıcının yoğun bir buhar atışı için bir düğmeye basmasını gerektiren buhar atışı sunar. Bu tamamen müşteri tercihine bağlıdır. Kendim de sabit buhar çıkış olan bir ütü kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Güç: Bir ütünün watt cinsinden ölçülen gücü, ne kadar ısınabileceğini ve her bir buhar pufunun arkasında ne kadar güçlü olduğunu belirler. Bu listedeki seçeneklerin çoğu, 2000 ila 3500 watt civarındadır.

Kireç önleyici teknoloji: Bu teknoloji kireç oluşumunu engeller. Bu, ütünüzün daha uzun ömürlü olmasını sağlar ve özellikle kireçli su bölgesinde yaşayanlar için oldukça faydalıdır.

Güvenlik özellikleri: Kullanılmadığında veya devrildiğinde otomatik olarak kapanan ve “ütüyü kapattım mı?” paniğini önleyen bir ütü arayın.

Kablolu/Kablosuz: Kablosuz ütüler prize yakın olma zorunluluğunu ortadan kaldırır ve kullanıcının kablo karmaşası yaşamadan ütü yapabilmesini sağlar. Fakat fiyatları oldukça pahalıdır ve bu ütüler bir miktar güç kaybetme eğilimindedir. Şahsen ben kablolu bir ütü tercih etmenizi öneririm: Şarj etme zahmeti dışında kablosuz yapmanın size pek bir şey kazandıracağını sanmıyorum.

Ağırlık: Hafif bir ütü gereksiz kol ağrısına yol açmaz. Tutuş ve ergonomi açısından kullanımını keyifli bulduğunuz bir ütü seçin. Bu, ütüyü daha az zahmetli hale getirecektir.

Su haznesi kapasitesi: Fazladan ağırlık eklemekten kaçınmak için küçük bir su haznesi olan ütü arayın. Ancak sürekli doldurmak zorunda kalacağınız kadar küçük olmasın.

Hızlı ısınma süresi: Ütünün buharlı sıcaklığa ulaşma hızı, rahatlığının bir parçasıdır.

Kumaş uygunluğu: Bazı buharlı ütüler ‘hassas kumaşlar’ üzerinde kullanılabileceğini belirtirken, diğerleri hangi kumaşlar üzerinde kullanılabileceği (pamuk, keten, saten vs. konusunda daha fazla ayrıntıya girer, bu önemlidir.

Buhar Kazanlı Ütü Alınır mı?

Buhar kazanlı ütü satın alma seçeneği de var. Elektrikli buharlı ütü düz yüzeyindeki deliklerden buhar yayarken, buhar kazanlı ütü bunun yerine suyu hızla ısıtan ve yüksek düzeyde buhar basıncı yaratan bir kazana sahip büyük bir tanka bağlıdır. Bu, ütünün tetiğine bastığınızda, tanktaki sudan güçlü buhar patlamaları ürettiği anlamına gelir. Bunlar inatçı kırışıklıkları gidermede çok iyidir, ancak günlük ev kullanımı için buhar jeneratörlü ütüler hantal, ağır, pahalı ve saklanması oldukça zahmetlidir.

En İyi Ütü Markaları

SıraModelGüçBuharŞok Buhar
1Philips GC5032/203000 W65 g/dk250 g
2Philips 8000 DST8050/203000 W85 g/dk260 g
3Philips 7500 DST7510/803200 W55 g/dk260 g
4Tefal FV9848 & FV98453200 W60 g/dk260 g
5Philips 7000 DST7040/802800 W50 g/dk250 g
6Arzum Ar684 Olivya2400 W35 g/dk120 g

Ütü tavsiyesi listemizi oluştururken önceliğimiz, tekstil liflerini gevşeterek kırışıklıkları daha çabuk gideren ve giysilere daha az zarar verme riski taşıyan sabit buhar üretme yeteneği oldu. Aşağıdaki listemizde tüm ütülerin buhar işlevi vardır.

Bir diğer gerekli işlev de, belirlediğiniz ısıyı tutarlı bir şekilde veren iyi kalibre edilmiş bir termostattır. Yüksek ısı, düşük ısıdan daha büyük bir sorundur. Daha soğuk bir ütü o kadar etkili olmayacaktır, ancak çok sıcak bir ütü, kumaş için güvenli olması gereken bir ayarda giysileri yakabilir. Neyse ki günümüzde akıllı teknoloji kumaşı algılayarak sıcaklığı otomatik olarak buna göre ayarlıyor.

1. Philips Azur Elite GC5032/20 OptimalTEMP 3000 W Buharlı Ütü

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Phlips bu ütüsü için ‘’En akıllı ve en güçlü buharlı ütümüz’’diyor. OptimalTEMP teknolojisi sayesinde kotlardan ipek kumaşlara kadar tüm kumaş türlerini sıfır yanık garantisi veriyor ve Gelişmiş DynamiQ buhar modu sayesinde güçlü buhar, ihtiyaç duyduğunuz miktarda üretildiğini belirtiyor.

Özellikleri

 • Hızlı ısınma için 3000 W
 • 65 g/dk sürekli buhar
 • 250 g şok buhar
 • OptimalTEMP teknolojisi: OptimalTEMP teknolojisi sayesinde bu ütünün hiçbir ütülenebilir kumaşta yanığa neden olmayacağını garanti ediyoruz. Kottan ipeğe, ketenden kaşmire kadar her kumaşı istediğiniz sırayla, sıcaklık ayarını beklemeksizin veya kıyafetleri sıralamaksızın güvenli biçimde ütüleyebilirsiniz. Ütülemenizi daha kolay ve hızlı hale getiren OptimalTEMP teknolojili Philips buharlı ütüler, bağımsız kumaş uzmanları tarafından test edilmiştir.
 • Uzun ömürlü buhar performansı için 15 saniyede Hızlı Kireç Temizleme
 • Kullanışlı buhar modları: DynamiQ, MAX, ECO ve OFF. Birden fazla buhar modu arasından seçim yapın. DynamiQ modu, ihtiyaç duyduğunuzda otomatik olarak mükemmel miktarda buhar sunar; Max modu, güçlü sürekli buharla inatçı kırışıklıkları giderir; ECO buhar modu, minimum kesintisiz buharla %20’ye kadar enerji tasarrufu sağlar; OFF buhar modu ise buharı kapatmanıza olanak tanır.
 • Turbo buhar pompası sayesinde kumaşa %50’ye kadar daha fazla buhar nüfuz eder. %50’ye kadar daha fazla güçlü ve sürekli buhar sunan dahili Turbo Buhar pompası sayesinde kırışıklıklar çok daha hızlı kaybolur.
 • Kolay kayma için SteamGlide Plus taban. Gelişmiş titanyum katman ve 6 katmanlı kaplamaya sahip Özel SteamGlide Plus taban her kumaşta üstün kayma performansı sunar. Yapışmaz, çizilmeye karşı dayanıklıdır ve kolayca temizlenebilir.
 • DynamIQ modu, mükemmel sonuçlar için akıllı buhar çıkışı. Buharlı ütülerde kullanılan en gelişmiş hareket sensörü olan DynamiQ sensör, ütünüzün nasıl hareket ettiğini ve ne zaman hareketsiz durduğunu tam olarak bilir. DynamiQ buhar modu, daha hızlı ütüleme sonuçları almanız için ütüleme sırasında ihtiyaç duyduğunuzda otomatik olarak mükemmel miktarda buhar verir. Üstün rahatlık ve zahmetsiz ütüleme için ütünüz hareket ettiğinde buhar otomatik olarak başlar ve hareket etmediğinizde durur.
 • Ütü gözetimsiz bırakıldığında devreye giren otomatik kapanma sistemi. Ütü hareketsiz bırakıldığında otomatik olarak kapanır. Taban üzerindeyken 2 dakika sonra otomatik olarak kapanır. Arka kısmı üzerindeyken 8 dakika sonra otomatik olarak kapanır.
Philips ütüleri karşılaştırma

2. Philips Azur 8000 DST8050/20 Buharlı Ütü

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Hızlı ısınma için 3000 W saf güç
 • 85 g/dk sürekli buhar
 • 260 g Turbo şok buhar
 • Sıfır yanık riski. (Tüm ütülenebilir kumaşlar için tek bir optimum ayar. Sıfır yanık garantisi. OptimalTEMP teknolojisi sayesinde, bu ütünün ütülenebilir kumaşların hiçbirinde yanıklara neden olmayacağını garanti ediyoruz. Sıcaklığın istenen ayara gelmesini beklemeden veya giysileri önceden sıralamanız gerekmeden kot pantolondan ipeğe, ketene ve kaşmire kadar her türlü giysiyi güvenle ütüleyebilirsiniz.)
 • Dikey buhar (Dikey buhar püskürtme işlevi, giysileri askıdayken havalandırmanızı ve asılı perdelerinizdeki kırışıklıkları gidermenizi sağlar. Ütü masası gerekmez.)
 • Akıllı otomatik buhar. (Ütüyü hareket ettirdiğinizde bunu algılayan ve otomatik olarak buhar veren yeni hareket sensörü teknolojisi sayesinde, giysilerinizi minimum çabayla hızlı şekilde ütüleyin.)
 • Çizilmeye karşı dayanıklı ve kolayca temizlenebilir SteamGlide Elite taban
 • 350 ml Su haznesi
 • Otomatik kapanma. (İçinizin rahat olması için buharlı ütü 8 dakika sonra otomatik olarak kapanır.)
 • Hızlı Kireç Çözme sistemi. (Ütünüzün kolay temizlenmesi ve uzun ömürlü buhar performansı için)

Kullanımı gayet güzel ve rahat bir ütü. Her kumaşa göre ısıyı kendi ayarlıyor. Buhar oranı yeterli olup çok ağır ve hantal bir ütü değil.Kablo boyu ve su haznesi yeterli boyutta kullanırken sıkıntı yaşamıyorsunuz. Dikey buharlama güzel bir özellik. Dezavantajları ise buhar seviyesi çok yüksek olduğu için suyu çabuk bitiyor ama bitene kadar da fazlasıyla ürün ütülemis oluyorsunuz.

3. Philips Azur 7500 DST7510/80 Buharlı Ütü

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Özellikleri;

 • Hızlı ısınma için 3200 W saf güç
 • 55 g/dk sürekli buhar
 • 260 g şok buhar
 • Çizilmeye karşı üstün dayanıklılığa sahip SteamGlide Elite taban
 • Otomatik kapanma (Ütü hareketsiz bırakıldığında otomatik olarak kapanır. Taban üzerindeyken 30 saniye sonra otomatik olarak kapanır. Arka kısmı üzerindeyken 8 dakika sonra otomatik olarak kapanır.)
 • Hızlı Kireç Çözme sistemi. (Ütünüzün kolay temizlenmesi ve uzun ömürlü buhar performansı için)
 • 300 ml su haznesi
 • Damlama durdurma sistemi (Damlama durdurma sistemi, sızıntıları önleyerek su damlalarının neden olabileceği leke oluşumunun önüne geçer ve her sıcaklıkta güvenle ütü yapmanızı sağlar.)

4. Tefal Ultimate Pure Buharlı Ütü FV9848 yada FV9845 (Hangisinin fiyatı uygunsa)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Hızlı ısınma için 3200 W saf güç
 • 60 g/dk’ye kadar değişken buhar çıkışı
 • En inatçı kırışıklıkları açmak için 260 g şok buhar çıkışı
 • Ekstra güvenlik için akıllı otomatik kapanma: Yanlışlıkla gözetimsiz bırakıldığında ütü otomatik olarak kapanır. Dikey konumda bırakıldıysa 8 dakika sonra kapanır. Tabanı yere temas halinde ya da yan durumda bırakılmışsa yalnızca 30 saniyede kapanır.
 • Durilium AirGlide Autoclean taban: Durilium AirGlide Teknolojisi hızlı ve kolay ütü yapmak için iyi şekilde kayma sağlar. Ayrıca etkili ütüleme için ideal buhar dağılımı sunar. Tefal’in buluşu olan Autoclean katalitik kaplama, taban plakanızın zaman içinde lekesiz ve mükemmel durumda kalmasını sağlar.
 • Kireçten tıkanma karşıtı özelliklere sahip donanım
 • Micro-Calc Filtre : çamaşırlardaki kireç lekelerine son vermek için %100 filtrelenmiş buhar gönderimi
 • Lekesiz kumaşlar için damlatmaz taban: Damlatmaz özelliği ütülerken kumaşınıza su damlamasına ve leke oluşmasına engel olur.
 • 350 ml kapasiteli su haznesi

5. Philips 7000 Serisi DST7040/80 Siyah/gold Buharlı Ütü (Bütçe Dostu)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Bütçeniz 2000 TL üzerine çıkamıyorsa 1500-2000 TL’ye kadar bu ütüyü tavsiye edebilirim.

 • Hızlı ısınma için 2800 W saf güç
 • 50 g/dk sürekli buhar
 • 250 g şok buhar
 • Otomatik kapanma: Ütü hareketsiz bırakıldığında otomatik olarak kapanır. Taban üzerindeyken 30 saniye sonra otomatik olarak kapanır. Arka kısmı üzerindeyken 8 dakika sonra otomatik olarak kapanır.
 • 300 ml Su haznesi
 • Değişken buhar ayarları: Yüksek sıcaklık kontrolü ve değişken buhar ayarı özelliği hassas ve kullanımı kolaydır. Giysilerinizi her zaman doğru sıcaklıkta ve buharda ütüleyin
 • Damlama önleyici sistem: Damlama durdurma sistemimiz, sızıntıları önleyerek su damlalarının neden olabileceği leke oluşumunun önüne geçer ve her sıcaklıkta güvenle ütü yapmanızı sağlar.
 • SteamGlide Elite taban: Philips özel SteamGlide Elite, üstün kayma performansı ve çizilmeye karşı maksimum dayanıklılık açısından en iyi tabanımızdır.
 • Hızlı Kireç Çözme: Ütünüzün kolay temizlenmesi ve uzun ömürlü buhar performansı için Hızlı Kireç Çözme sistemi.
 • Dikey buhar: Dikey buhar püskürtme işlevi, giysileri askıdayken havalandırmanızı ve perde gibi asılı kumaşlardaki kırışıklıkları gidermenizi sağlar. Ütü masası gerekmez.

6. Arzum Ar684 Olivya 2400W Seramik Tabanlı Ütü (Fiyat/performans ürünü)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Arzum’un önereceğim bu ütüsü fiyat performans ürünüdür. Eğer fazla ütü yapmıyorsanız, ihtiyacınız olduğunda günü kurtarsın diyorsanız bu ütüyü alabilirsiniz. Sabit buhar gücü olsun, şok buhar gücü olsun yeterli seviyede. Hepsiburada ve Trendyol’da en fazla satan ütü olmuş. Fakat memnun olan kadar yetersiz olduğunu belirten de çok fazla kullanıcı bulunuyor.

 • Hızlı ısınma için 2400 W
 • 35 g/dk sürekli buhar
 • 120 g şok buhar
 • Damlama Önleme: Var
 • Kendini Temizleme / Kireç Önleme: Var
 • Dikey Buhar: Var
 • İz Bırakmayan, Lekesiz Ütüleme

Ayarlanabilir buhar gücü, kumaşa göre seçim yapmak imkanı verir. Şok buhar ve sürekli buhar fonksiyonları sayesinde zorlu kırışıklıklar bile sorun olmaktan çıkar. Işıklı su tankı kolaylıkla doldurularak kullanıma hazır hale gelir. Kendini temizleme özelliği sayesinde uzun ömür vadeden ütü, ev kullanımına uygundur.

Ev kullanımı için en iyi ütü hangisidir?

Bütçe problemi yoksa alınabilir ütü: Philips Azur Elite GC5032/20 OptimalTEMP 3000 W Buharlı Ütü

Genel olarak fiyat/performans olarak en iyi ütü: Philips Azur 7500 DST7510/80 Buharlı Ütü

Orta seviye en iyi ütü: Philips 7000 Serisi DST7040/80 Siyah/gold Buharlı Ütü

En Uygun Fiyatlı Buharlı Ütü: Arzum Ar684 Olivya 2400W Seramik Tabanlı Ütü

En iyi kablosuz buharlı ütü: Tefal Freemove Air

En iyi buhar kazanlı ütü: Philips GC9682/80 Kazanlı Ütü- Hotiç Çanta Hediyeli

Ben olsam hangi ütüyü alırdım: Ben uzun zamandır Philips Azur serisini kullanıyorum. Şuanda ütü alacak olsam çok fazla gömlek ütüleme ihtiyacımdan dolayı ”Philips Azur Elite GC5032/20 OptimalTEMP 3000 W Buharlı Ütü” tercih ederdim. Bütçeme göre biraz esnemem gerekirse ”Philips Azur 7500 DST7510/80 Buharlı Ütü” her türlü koşulda yeterli görünüyor. 2000 TL’ye kadarda Philips 7000 Serisi DST7040/80 Siyah/gold Buharlı Ütü tercih ederdim. En iyi ütü markalarının tümünü aşağıdaki bağlantıda görebilirsiniz.

Hepsiburada Fiyatını Gör!

En iyi ütü markası hangisi ve ütü tavsiyesi başlıklı bu içeriğimi burada bitiriyorum. Karar veremediyseniz lütfen yorumlardan yazın. Peki siz hangi ütüyü alırsınız yada aldınız? Yorumlarınızı bekliyorum.

Okuyucunun Dikkatine;

Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing – #satışortaklığı) içerir. Guzeloldu.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan guzeloldu.com sorumlu değildir.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like