Kreş İçin Suluk Tavsiyesi – En İyi Çocuk Çelik Matara Markası

Kreş İçin Suluk TavsiyesiEn İyi Çocuk Çelik Matara Markası: Birçok kreş veya anaokulu artık çocuğunuzu kendi etiketli su şişesiyle göndermenizi zorunlu kılıyor, bu nedenle evden  kreşe  günlük gidiş gelişler için sağlıklı ve dayanıklı bir suluk gerektiriyor.

Bende dahil olmak üzere, tanıdığım çoğu ebeveyn kısa zaman içinde birçok suluk değiştirmiştir. Bazıları kırılır, bazıları sızdırır ve bazıları da oyun parkında unutulur 🙂 Bu kadar sıradan bir nesne için, çocuk sulukları dünyası düşünüldüğünden daha fazla seçenek sunuyor. Yeni başlayanlar için yalıtımlı ve yalıtımsız, pipetli ve pipetsiz, şişe boyutu ve plastik ve metal gibi seçenekler bulunuyor. Şişenin malzeme ve özelliklerinin ötesinde, parça sayısı, temizlik kolaylığı ve etrafa savrulmaya ve defalarca düşürülmeye dayanma kabiliyeti de göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu içerikte 4 yaş bir erkek çocuğu ebeveyni olarak kendi kullandığım veya çok detaylı araştırma yaptığım en sağlıklı suluk markalarını ve akıtmayan suluk tavsiyesi listemizi paylaşacağım.

Şimdi aşağıda yazacaklarımı lütfen dikkatlice okuyunuz ve sonrasında kreş için önerdiğim suluk tavsiye listesine göz atabilirsiniz.

Suluk seçiminde, sızdırma; kusurlu su şişesi tasarımında en büyük ve en yaygın sorundur, bunu küfle ilgili sorunlar takip eder. Küf, özellikle yumuşak plastik pipetleri içme borusunda nemi (ve bakterileri) hapseden şişelerde bir sorundur. Emin olun çocuğunuzun bu şekilde su içmesini istemezsiniz. Çıkarılabilir pipetler, kaybolmaları veya içlerinden düşmeleri nedeniyle birçok su şişesinde bir başka sorun noktasıdır. Neyse ki, birçok seçenek dahili pipetler, kapak alternatifleri ve sızdırmaz çözümler sunuyor.

Çoçuk Çelik Matara Alırken Dikkat Edilecekler

1. Malzeme

Piyasadaki çoğu şişe plastik veya paslanmaz çeliktir;  paslanmaz çelik plastiklere göre daha dayanıklıdır. Bu sulukların daha dayanıklı olması, çoğunlukla dikkatsizce hareket eden çocuklarımız için daha uzun vade de kullanım olanağı sağlar. Ayrıca paslanmaz çelik, küflenmeye karşı plastikten daha dayanıklıdır, çünkü paslanmaz çeliğin yüzeyi, plastiğin yüzeyinden daha pürüzsüzdür ve bu da bakteri ve küfün yüzeye  yapışmasını daha zorlaştırmaktadır.

2. İzolasyon

Yalıtım, sıvılarınızı gün boyunca çok sıcak veya çok soğuk tutabilir. Bununla birlikte, yalıtımlı şişeler yalıtımsız olanlardan çok daha ağırdır. Yalıtımlı ve yalıtımsız şişeler ihtiyaca göre seçilebilir.

3. Kapak tipi

Çocuğunuzun yaşına bağlı olarak farklı üst kısımlar tercih edilebilir. Yerleşik çevir ve yudumla pipetleri küçük çocuklar ve ilkokul çağındaki çocuklar için en iyisidir. Daha sezgisel açma, kapama ve kilitleme mekanizmalarına sahip olma eğilimindedirler, bu da birçok çocuğun şişeden kendi başına içebileceği ve şişeyi yeniden doldurabileceği anlamına gelir.

4. Hacim ve ağırlık

Çocukların kreşte veya okulda geçirdikleri bir gün boyunca sık sık doldurmak zorunda kalmadan susuzluklarını giderecek, ancak taşıyamayacakları kadar büyük olmayan şişelere ihtiyaçları vardır.

5. Bakım ve onarım

Şişelerin günlük olarak yıkanması gerekir, bu nedenle evinizde bulaşık makinesi varsa, bulaşık makinesinde yıkanabilir bir seçenek düşünmek isteyeceksiniz. Plastik, bulaşık makinesi deterjanının kokusunu alabilir.

Listemizdeki Çelik Mataraları Nasıl Seçtik?

Sızdırmayan suluk: Listemizi hazırlarken akıtma yapmayan sulukları tercih ettik.

Temizlemesi kolay: Su şişeleri temizlemek için kolayca gövdeden ayrılabilmedir; bulaşık makinesinde yıkanabilir olması idealdir. Fakat elde yıkama daha fazla önerilmektedir.

Çocuk dostu: En küçük eller bile şişeyi yardım almadan açıp kapatabilmelidir.

Uzun ömürlü: Dayanıklı ve satın alınabilecek yedek parçaları olan şişeler aradık.

Bu içerikte, çocuklarınızı daha fazla su içmeye ve daha az plastik kullanmaya teşvik edecek ürünler önereceğim.

Test ettiğimiz tüm şişeler, yiyecek ve içeceklerin taşınması için en hijyenik malzeme olan paslanmaz çelikten, kapakları gıda sınıfı güvenli silikondan veya BPA içermeyen plastiklerden (BPA, yiyecek ve içeceklerinize girebilecek endüstriyel bir kimyasaldır) yapılmıştır.

Şeffaf Açıklama:

Sitemizde yer alan ‘En İyi Ürünler’ ve ‘Tavsiye Listeleri’ ile ilgili içeriklerimiz; kullanıcı deneyimleri, detaylı araştırmalar, kişisel deneyim, ürün yorumları ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Ayrıca sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı içerir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. 

En İyi Çocuk Çelik Matara Markaları ve Tavsiyeleri

Aşağıdaki çocuk çelik su mataralarını bütçeniz dahilinde seçebilirsiniz.

1.Skip Hop Zoo Paslanmaz Pipetli Çelik Suluk 350 ml

                  Skip Hop Zoo Paslanmaz Pipetli Çelik Suluk

Skip Hop Zoo Paslanmaz Pipetli Çelik Suluk listemize 1.sıradan giriş yapıyor. Özellikle kreş ve anaokuluna devam eden çocuklar için gerek boyutlarıyla gerek kullanım kolaylığıyla oldukça kullanışlı bir ürün. Ayrıca yedek pipetleride satılmaktadır. Fiyatı maalesef biraz pahalı. Bütçe sorunu olmayanlar bu ürünü tercih edebilir. Daha uygun fiyatlı çelik termoslar için okumaya devam edebilirsiniz.

Skip Hop Zoo Paslanmaz Pipetli Çelik Suluk Özellikleri:

 • 1 yaş ve üzeri için uygundur
 • Paslanmaz çelik şişe içecekleri serin tutar
 • Kolay tutuşlu silikon kılıfa sahiptir
 • Açılır kapanır kapağı vardır
 • Esnek pipet, temiz kalması için aşağı doğru çevrilebilir
 • Kullanışlı cırt cırtlı tutma kayışı her şeye takılır
 • 350 ml alır
 • BPA içermez, PVC içermez, Ftalat içermez.
 • Ölçü: 6,8 cm genişliğinde, 6,8 cm derinliğinde ve 15,24 cm yüksekliğindedir
 • Elde ya da bulaşık makinesinin yalnızca üst rafında yıkanabilir. Yıkamadan önce parçaları birbirinden ayırın

Hepsiburada Fiyatını Gör!

2. Maped Picnik Çelik Matara 430 ml

Maped Picnik 430ML Çelik Matara

En İyi Çocuk Çelik Matara tavsiye listemize Maped çelik termos 2. sıradan giriyor. Fiyat olarak piyasaya göre iyi, boyut olarak 430 ml ve 580 ml bulunuyor. Kreş için küçük tercih edebilirsiniz, büyük mataralar su dolu olunca çocuğun çantasına ağırlık yapıyor. Bu ürünü kendimde 4 yaşındaki kreşe giden oğlum için kullanıyorum. Akıtma ve koku yapmıyor. Zaten hangi marka suluğu alırsanız alın özellikle koku yapmaması için  her gün  yıkamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca bu üründe düşmelerden kaynaklı kırılma vs.  yaşarsanız kapak kısmını ayrıca satın alabiliyorsunuz.

Malzemesi oldukça kaliteli. Kullanımı kreş çağındaki çocuklara uygun şekilde kolay. Düğmeye basınca ağız kısmı açılıyor ve kolayca kapanıyor. Kapalı olduğu durumda ağız kısmı dış ortam ile doğrudan temas etmiyor. Bu da hijyen için önemli.

Hepsiburada Fiyatını Gör!

3. Feijian Paslanmaz Çelik Pipetli Çocuk Termos Matara 350 ml

Feijian 350 ml Paslanmaz Çelik Pipetli Çocuk Termos Matara

Fjbottle çocuk su şişesi, sızdırmazlığı sağlamak için silikon conta ve kilitlenebilir kapakla birlikte verilir. 360 ° döndürüldüğünde veya sallandığında bile sızıntı yapmaz. Bu, çantayı ıslatmadan taşımayı kolaylaştırır. Bu çelik su matarası düğme kilidi sağlar. Tek tıklama düğmesi ile tek elle içilebilir. Yaninda yedek pipet, pipet temizleme fircasi, suluk temizleme firçası gönderiliyor.

Bu üründe fiyat/performans ürünüdür. Fakat şuanda Amazon.com.tr üzerinden alınabiliyor. Linkini aşağıda ekliyorum. Amazon.com.tr’den alışveriş yapacaklar için bir hatırlatma yapayim. Bu ürün yurtdışından geleceği için 1-2 hafta sürecektir. Ekranda gördüğünüz fiyat sizi yanıltmasın. O fiyatın üzerine yaklaşık 100 civarı kargolama, 100 tl civarıda ithalat gümrük vergisi eklenecektir. Güncel fiyatı görmek için ürünü sepete ekleyip adres bilgisi girdikten sonra size bulunduğunuz bölgeye göre toplam ödemeniz gereken tutarı gösterecektir.  

Ürün Özellikleri:

 • Hijyenik açma kapama
 • BPA içermez, Kurşunsuz; LFGB sertifikası
 • 12 saat sıcak tutun, 24 saat soğuk tutun
 • Pratik kaymaz tasarım
 • Şişe kapasitesi: 350ml
 • Malzeme: Gıda sınıfı paslanmaz çelik 316
 • Çift Duvar yalıtımlı vakumlu şişe
 • Tek dokunuşla açma
 • Ağırlık: 250g
 • BPA İçermez, Kurşunsuz

Amazon Fiyatını Gör!

4. Uzspace Shamobo Çelik Pipetli Çocuk Matarası 350 ml

Shamobo Çelik Pipetli Çocuk Matarası 350Ml

İç tarafının termos özelliğinin bulunması sebebiyle tercih edebilirsiniz. Yaz döneminde koyduğunuz suyu uzun süre serin tutabiliyor. Kaliteli bir ürün, akıtma damlatma asla yapmıyor. Kullanıcı yorumları oldukça yüksek. Fiyatı orta seviye diyebilirim.

Özellikleri : Kapasite : 350ml Malzeme : Çelik Sızdırma Yapmaz. Koku Yapmaz. Rahat İçimi İle Konforlu Bir Deneyim Sunar. Dikkat Edilmesi Gerekenler : Ürünü Sadece El İle Yıkayınız (Bulaşık Makinası İle Yıkanması Önerilmez.) Aşırı Kaynar Su Koymayınız Ve Aşırı Kaynar Su İle Yıkamayınız. Kolay temizlik için çıkarılabilen, hijyenik olarak kaplanmış silikon pipet bulunur.

Hepsiburada Fiyatını Gör!

5. Baby&Plus Çelik Termoslu Matara 350 ml

Baby&Plus Çelik Termoslu Matara 350 ml

Paslanmaz çelikten oluşan yapısı sayesinde kırılma riski taşımaz. Emme özellikli pipeti sayesinde çocuğunuz tarafından kolayca kullanılabilir. Açılan taşıma halkası sayesinde kolayca taşınabilir. Tek tuş ile açılma ve sızmaya karşı koruma özelliği sayesinde güvenli ve kolay kullanım sağlar. 6 saate kadar sıcak-soğuk tutma kapasitesi vardır. 40 º C’den yüksek sıcak su koymayınız. BPA, PVC ve Fitalat içermez. Taşıma Hacmi 350 ml’dir.

Hepsiburada Fiyatını Gör!

6. Nuuroo Bertil Pipetli Paslanmaz Çelik Termos 350 ml

Sevimli desenlere sahip Nuuroo çelik termoslar, plastik şişelerin yerine kullanılabilecek müthiş bir alternatiftir! Nuuroo termoslar en iyi paslanmaz çelik malzeme kullanarak üretilmiştir. Ahşap kaplı normal bir kapak ve silikon ağızlı aktivite kapağı ile birlikte gelmektedir. Su şişesi çocukların ellerine iyi oturur ve bir sırt çantasında kolayca saklanabilir. Kutu içeriğinden çıkan 2. kapak sayesinde termosunuzu daha işlevli bir şekilde kullanabilirsiniz. Nuuroo termos modelleri hem çocuk hem de yetişkinlerin kullanımına uygun şekilde tasarlanmıştır.

Teknik Özellikleri

 • Şişenin termo işlevi vardır, sıvıları 12 saat sıcak veya 24 saat soğuk tutar.
 • Zararlı malzemeler kullanılmadan, gıda ile temasa uygun olarak üretilmiştir.
 • Paslanmaz çelikten üretilmiştir.
 • Kapasite: 350 ml

Kutu İçeriği:

1 adet Silikon pipetli kapak ve 1 adet matara kapağı.

Pipet temizleme fırçası

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Kreş İçin Suluk Tavsiyesi listemiz bu markalardan oluşuyor. Listemizde herhangi bir plastik suluk bulunmuyor ve de tavsiye etmiyoruz. Sizin kullanıp, memnun kaldığınız çelik termoslar varsa lütfen bize yazmayı unutmayın.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like