Kreş İçin Suluk Tavsiyesi – En Sağlıklı Suluk Markası 2024

Kreş İçin Suluk TavsiyesiEn Sağlıklı Suluk Markası: Birçok kreş veya anaokulu artık çocuğunuzu kendi etiketli su şişesiyle göndermenizi zorunlu kılıyor, bu nedenle evden  kreşe  günlük gidiş gelişler için sağlıklı ve dayanıklı bir suluk gerektiriyor.

Bende dahil olmak üzere, tanıdığım çoğu ebeveyn kısa zaman içinde birçok suluk değiştirmiştir. Bazıları kırılır, bazıları sızdırır ve bazıları da oyun parkında unutulur 🙂 Bu kadar sıradan bir nesne için, çocuk sulukları dünyası düşünüldüğünden daha fazla seçenek sunuyor. Yeni başlayanlar için yalıtımlı ve yalıtımsız, pipetli ve pipetsiz, şişe boyutu ve plastik ve metal gibi seçenekler bulunuyor. Şişenin malzeme ve özelliklerinin ötesinde, parça sayısı, temizlik kolaylığı ve etrafa savrulmaya ve defalarca düşürülmeye dayanma kabiliyeti de göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu içerikte 4 yaş bir erkek çocuğu ebeveyni olarak kendi kullandığım veya çok detaylı araştırma yaptığım en sağlıklı suluk markalarını ve akıtmayan suluk tavsiyesi listemizi paylaşacağım.

Şimdi aşağıda yazacaklarımı lütfen dikkatlice okuyunuz ve sonrasında kreş için önerdiğim suluk tavsiye listesine göz atabilirsiniz.

Suluk seçiminde, sızdırma; kusurlu su şişesi tasarımında en büyük ve en yaygın sorundur, bunu küfle ilgili sorunlar takip eder. Küf, özellikle yumuşak plastik pipetleri içme borusunda nemi (ve bakterileri) hapseden şişelerde bir sorundur. Emin olun çocuğunuzun bu şekilde su içmesini istemezsiniz. Çıkarılabilir pipetler, kaybolmaları veya içlerinden düşmeleri nedeniyle birçok su şişesinde bir başka sorun noktasıdır. Neyse ki, birçok seçenek dahili pipetler, kapak alternatifleri ve sızdırmaz çözümler sunuyor.

Çoçuk Çelik Matara Alırken Dikkat Edilecekler

1. Malzeme

Piyasadaki çoğu şişe plastik veya paslanmaz çeliktir;  paslanmaz çelik plastiklere göre daha dayanıklıdır. Bu sulukların daha dayanıklı olması, çoğunlukla dikkatsizce hareket eden çocuklarımız için daha uzun vade de kullanım olanağı sağlar. Ayrıca paslanmaz çelik, küflenmeye karşı plastikten daha dayanıklıdır, çünkü paslanmaz çeliğin yüzeyi, plastiğin yüzeyinden daha pürüzsüzdür ve bu da bakteri ve küfün yüzeye  yapışmasını daha zorlaştırmaktadır.

2. İzolasyon

Yalıtım, sıvılarınızı gün boyunca çok sıcak veya çok soğuk tutabilir. Bununla birlikte, yalıtımlı şişeler yalıtımsız olanlardan çok daha ağırdır. Yalıtımlı ve yalıtımsız şişeler ihtiyaca göre seçilebilir.

3. Kapak tipi

Çocuğunuzun yaşına bağlı olarak farklı üst kısımlar tercih edilebilir. Yerleşik çevir ve yudumla pipetleri küçük çocuklar ve ilkokul çağındaki çocuklar için en iyisidir. Daha sezgisel açma, kapama ve kilitleme mekanizmalarına sahip olma eğilimindedirler, bu da birçok çocuğun şişeden kendi başına içebileceği ve şişeyi yeniden doldurabileceği anlamına gelir.

4. Hacim ve ağırlık

Çocukların kreşte veya okulda geçirdikleri bir gün boyunca sık sık doldurmak zorunda kalmadan susuzluklarını giderecek, ancak taşıyamayacakları kadar büyük olmayan şişelere ihtiyaçları vardır.

5. Bakım ve onarım

Şişelerin günlük olarak yıkanması gerekir, bu nedenle evinizde bulaşık makinesi varsa, bulaşık makinesinde yıkanabilir bir seçenek düşünmek isteyeceksiniz. Plastik, bulaşık makinesi deterjanının kokusunu alabilir.

Listemizdeki Çelik Mataraları Nasıl Seçtik?

 • Sızdırmayan suluk: Listemizi hazırlarken akıtma yapmayan sulukları tercih ettik.
 • Temizlemesi kolay: Su şişeleri temizlemek için kolayca gövdeden ayrılabilmedir; bulaşık makinesinde yıkanabilir olması idealdir. Fakat elde yıkama daha fazla önerilmektedir.
 • Çocuk dostu: En küçük eller bile şişeyi yardım almadan açıp kapatabilmelidir.
 • Uzun ömürlü: Dayanıklı ve satın alınabilecek yedek parçaları olan şişeler aradık.

Bu içerikte, çocuklarınızı daha fazla su içmeye ve daha az plastik kullanmaya teşvik edecek ürünler önereceğim. Test ettiğimiz tüm şişeler, yiyecek ve içeceklerin taşınması için en hijyenik malzeme olan paslanmaz çelikten, kapakları gıda sınıfı güvenli silikondan veya BPA içermeyen plastiklerden (BPA, yiyecek ve içeceklerinize girebilecek endüstriyel bir kimyasaldır) yapılmıştır.

En İyi Çocuk Çelik Matara Markaları ve Tavsiyeleri

Aşağıdaki çocuk çelik su mataralarını bütçeniz dahilinde seçebilirsiniz.

1. Shamobo Pipetli Çelik Suluk

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Malzeme: Paslanmaz Çelik (304)
 • Yalıtım Özelliği: 6 saat soğuk tutma (Pipetli çelik termoslarda sıcak sıvı tüketimi ÖNERİLMEZ.)
 • Kapak tasarımı: Pipetli
 • Tutma Kolu: Var
 • Kapasite: 350 ml.

Shamobo çelik suluk, fiyat/performans olarak listemizin 1.sırasında bulunuyor. Termos özellikli. İçindeki sıvıyı ortalama 6 saat soğuk tutabiliyor. Özellikler yaz aylarında kullanım için termos özellikli suluklar oldukça avantajlı.  Kaliteli bir ürün, akıtma damlatma asla yapmıyor. Kullanıcı yorumları oldukça yüksek. Hepsiburada da sürekli indirime girebiliyor. Güncel fiyatını ve kullanıcı yorumlarını görselin altındaki Hepsiburada bağlantısından görebilirsiniz.

2. Skip Hop Zoo Paslanmaz Pipetli Çelik Suluk 350 ml

                  Skip Hop Zoo Paslanmaz Pipetli Çelik Suluk

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Malzeme: Paslanmaz Çelik
 • Yalıtım Özelliği: Yok
 • Kapak tasarımı: Pipetli
 • Tutma Kolu: Taşıma askısı mevcut.
 • Kapasite: 350 ml.

Skip Hop Zoo Paslanmaz Pipetli Çelik Suluk listemizin 2.sırasında bulunuyor. Özellikle kreş ve anaokuluna devam eden çocuklar için gerek boyutlarıyla gerek kullanım kolaylığıyla oldukça kullanışlı bir ürün. Ayrıca yedek pipetleride satılmaktadır. BPA, PVC ve Ftalat vb. sağlığa zararlı maddeler içermiyor. 1 yaş üzerinde kullanılabilir. Çeliğin üzerindeki silikon kılıf kolay tutuş sağlar. Bu çelik suluğun yalıtım özelliği mevcut değil. Kaliteli ve kullanışlı bir ürün ama fiyatı özelliklerine göre rakiplerinden yüksek. Güncel fiyatını görsel altındaki bağlantıdan kontrol edebilirsiniz. 

3. Maped Picnik Çelik Matara 430 ml

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Malzeme: Paslanmaz Çelik
 • Yalıtım Özelliği: Yok
 • Kapak tasarımı: Pipetli
 • Tutma Kolu: Var
 • Kapasite: 430 ml veya 580 ml

En iyi çocuk çelik matara tavsiye listemize Maped çelik termos 3. sıradan giriyor. Fiyat olarak piyasaya göre avantajlı, boyut olarak 430 ml ve 580 ml bulunuyor. Kreş için küçük tercih edebilirsiniz, büyük mataralar su dolu olunca çocuğun çantasına ağırlık yapıyor. Akıtma ve koku yapmıyor. Zaten hangi marka suluğu alırsanız alın özellikle koku yapmaması için  her gün  yıkamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca bu üründe düşmelerden kaynaklı kırılma vs.  yaşarsanız kapak kısmını ayrıca satın alabiliyorsunuz. Malzemesi oldukça kaliteli. Kullanımı kreş çağındaki çocuklara uygun şekilde kolay. Düğmeye basınca ağız kısmı açılıyor ve kolayca kapanıyor. Kapalı olduğu durumda ağız kısmı dış ortam ile doğrudan temas etmiyor. Bu da hijyen için önemli.

4. Vagonlife Pipetli Paslanmaz Çelik Termos

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Malzeme: Gıda sınıfı paslanmaz çelik 316
 • Yalıtım Özelliği: 6 saat soğuk tutma (Pipetli çelik termoslarda sıcak sıvı tüketimi ÖNERİLMEZ.)
 • Kapak tasarımı: Pipetli
 • Tutma Kolu: Var
 • Kapasite: 350 ml.
 • Ağırlık: 270 gr.

Listemizin 4.sırasında fiyat/performans ürünü olan Vagonlife paslanmaz çelik termos yer alıyor. Vagonlife, 1.sırada tavsiye listemizde bulunan Shamobo termoslarını da üreten marka. Suluklar birbirine oldukça benzer.  Paslanmaz çelikten oluşuyor, Sağlığa zararlı madedeler içermiyor ve 6 saat kadar soğuk tutma özelliği mevcut.  360 ° döndürüldüğünde veya sallandığında bile sızıntı yapmaz. Bu, çantayı ıslatmadan taşımayı kolaylaştırır. Bu çelik su matarası hijyenik açma kapama ve düğme kilidi sağlar. Tek tıklama düğmesi ile tek elle içilebilir.

5. Cocosmile Pipetli Çelik Termos (Robot Temalı)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Malzeme: Paslanmaz Çelik (Dış gövde:304, İç gövde:316)
 • Yalıtım Özelliği: 6 saat soğuk- 6 saat sıcak (Pipetli kullanımlarda sıcak önerilmez.)
 • Kapak tasarımı: Pipetli
 • Tutma Kolu: Boyun askısı mevcut.
 • Kapasite: 500 ml.
 • Ebat: Boy 19 cm X En 8 cm

Oğlunuz için havalı mı havalı ayrıca kaliteli ve sağlıklı bir suluk arıyorsanız size Vagonlife markasının Robot görünümlü Cocosmile çelik suluğunu tavsiye edebiliriz. Vagonlife bünyesinde Uzspace, Shamobo suluklarıda bulunuyor. Tasarımı oldukça şık. Özellikleri ise oldukça iyi. Öncelikle bu model özel kutusu ile geliyor. Harika bir hediye olarak düşünülebilir. 4 renk seçeneği mevcut. 500 ml boyutunda. Gıda sınıfı 316 kodlu paslanmaz çelikten üretilmiş. 6 saat soğuk-6 saat sıcak yalıtım özelliği mevcut. Sızdırmaz, akıtmaz ve kokutmaz. 

6. Baby&Plus Çelik Termoslu Matara 350 ml

Baby&Plus Çelik Termoslu Matara 350 ml

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Paslanmaz çelikten oluşan yapısı sayesinde kırılma riski taşımaz. Emme özellikli pipeti sayesinde çocuğunuz tarafından kolayca kullanılabilir. Açılan taşıma halkası sayesinde kolayca taşınabilir. Tek tuş ile açılma ve sızmaya karşı koruma özelliği sayesinde güvenli ve kolay kullanım sağlar. 6 saate kadar sıcak-soğuk tutma kapasitesi vardır. 40 º C’den yüksek sıcak su koymayınız. BPA, PVC ve Fitalat içermez. Taşıma Hacmi 350 ml’dir.

7. Nuuroo Bertil Pipetli Paslanmaz Çelik Termos 350 ml

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Sevimli desenlere sahip Nuuroo çelik termoslar, plastik şişelerin yerine kullanılabilecek müthiş bir alternatiftir! Nuuroo termoslar en iyi paslanmaz çelik malzeme kullanarak üretilmiştir. Ahşap kaplı normal bir kapak ve silikon ağızlı aktivite kapağı ile birlikte gelmektedir. Su şişesi çocukların ellerine iyi oturur ve bir sırt çantasında kolayca saklanabilir. Kutu içeriğinden çıkan 2. kapak sayesinde termosunuzu daha işlevli bir şekilde kullanabilirsiniz. Nuuroo termos modelleri hem çocuk hem de yetişkinlerin kullanımına uygun şekilde tasarlanmıştır.

Teknik Özellikleri

 • Şişenin termo işlevi vardır, sıvıları 12 saat sıcak veya 24 saat soğuk tutar.
 • Zararlı malzemeler kullanılmadan, gıda ile temasa uygun olarak üretilmiştir.
 • Paslanmaz çelikten üretilmiştir.
 • Kapasite: 350 ml

Kutu İçeriği:

 • 1 adet Silikon pipetli kapak ve 1 adet matara kapağı.
 • Pipet temizleme fırçası

Kreş İçin Suluk Tavsiyesi listemiz bu markalardan oluşuyor. Listemizde herhangi bir plastik suluk bulunmuyor ve de tavsiye etmiyoruz. Sizin kullanıp, memnun kaldığınız çelik termoslar varsa lütfen bize yazmayı unutmayın.

Okuyucunun Dikkatine;

Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing – #satışortaklığı) içerir. Guzeloldu.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan guzeloldu.com sorumlu değildir.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like