En İyi 6 Banyo Temizleyicisi

banyo temizleme

En İyi 6 Banyo Temizleyicisi – En iyi Banyo Temizleyicisi Hangisi? Evimizin mutfak ve banyo gibi en çok kullandığımız bölümleri aynı zamanda en çok ve çabuk kirlenen yerleridir. Özellikle banyolar hem hijyen hem de görünüm açısından gerektiği gibi temizlenmediğinde çok itici ve can sıkıcı bir görüntü arz eder. En önemlisi de sağlığımız açısından ciddi riskler oluşturur.

Banyolar ıslak ve nemli yerlerdir. Bu yüzden de bu özelliği ile mikroorganizmalar, hamam böcekleri gibi pek çok istenmeyen zararlıya davetiye çıkarır. Hele baştan önü alınmaz ise sonrasında temizliği de mücadelesi de zor olur.

Biz özellikle Türk milleti olarak temizliğe çok önem veririz hatta temizlik bizim kültürümüzde, kültürel kodlarımızda başat konulardan biridir. ‘’Temizlik imandan gelir!’’, ‘’Aslan yatağından belli olur!’’, ‘’Evini temiz tut, misafir gelebilir, kendini temiz tut Azrail gelebilir!’’ gibi sayısız atasözümüz, deyimlerimiz hep temizliğin önemi üzerinedir.

Pırıl Pırıl Banyolar, Işıltılı Temizlik…

Evimizin banyosu ise mutfakla beraber temizlik anlayışımızın ve temizliğe verdiğimiz önemin aynasıdır. Pırıl pırıl banyolar hepimizin arzusu ve misafire karşı gururumuzdur.

Bu kadar önemsediğimiz banyolarımızı acaba gerçekten bihakkın temizleyebiliyor muyuz? Bu sorunun cevabından emin olmak için şimdi size hatırlatacağımız detaylara bir bakmak faydalı olabilir.

Banyo Temizlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Banyomuzu temizlerken her yeri banyo temizleyicilerle güzelce temizledik. Peki, kapı kollarını sildik mi? En çok mikrobun bulaştığı yerlerdir kapı kolları ve kapıdaki anahtarlar. Mutlaka dezenfekte edilip mikroplardan arındırılmalı.
  • Işık anahtarları ve prizlerin temizliği:  Asla unutulmaması gereken yüzeylerden biri de kuşkusuz her gün onlarca kez parmağımızı dokundurduğumuz bu yüzeyler, kiri, pası da kolayca gösterir üstelik.
  • Banyonuzda çekmeli, zincirli sifon varsa bilhassa ucunu, basmalı ise basma düğmesini, klozetin içini temizlediğimiz fırçanın sapını ve de tabii ki taharet musluğu başlığını ve lavabo bataryasını en iyi şekilde temizleyip dezenfekte ettiğimizden emin olmalıyız.
  • Banyo temizlerken, bir diğer dikkat etmemiz gereken konu da banyo paspaslarının temizliğidir. Ortamın nemli oluşu, saç ve deri artıklarının sıkça dökülmesi nedeniyle banyo paspasları çok çabuk kirlenir, bu yüzden de sık sık yıkanmalıdır.
  • Banyolar hijyen açısından çok dikkat edilmesi gereken mekanlardır. Temizliğini yaparken kullandığımız fırça ve süngerleri lavabo için ayrı küvet veya duş kabini için ayrı ve klozet için ayrı olarak kullanmalıyız ve temizlik yaptıktan sonra hepsini iyice temizleyip muhafazalı şekilde yerine kaldırmalıyız.
  • Banyomuzun temiz, kuru ve ferah olması için mutlaka iyi bir havalandırmaya ihtiyacı vardır. Banyo havalandırma sisteminin ya da havalandırma penceresinin açık olup olmadığını sık sık kontrol etmek faydalı olacaktır.
  • Banyolarımızı temizlerken oluşan kir ve pas gibi zorlu lekeleri çıkarmak için en iyi banyo temizleyici ürünler hepimizin tercihidir ama genelde bu temizleyiciler çok sert ve etkili temizlik maddeleridir. Bu nedenle kesinlikle temizlediğimiz yüzeyleri bu deterjan kalıntılarından iyice arındırmalıyız.

En İyi Banyo Temizleyici Markaları

Peki, bu bizim için hayati önemde olan hjjyenik ve pırıl pırıl ışıldayan banyolar için hangi temizlik malzemelerini kullanmalıyız? Bizi yormayan, kiri, pası çabucak söküp atan bu ürünlerin bir kaçını gözden geçirmek temizlik konusunda arzu ettiğimiz sonuçlar için bize fikir verecektir.

1 – Diversey Taski Clonet Extra – Banyo Temizleyici ve Kireç Çözücü 750 ml

Bu ürünü uzun uzun anlatmama sanırım gerek yok. Hepsiburada da 5843 değerlendirmesi bulunuyor ve 4.6 yıldız almış. Aşağıda ürünün güncel fiyatının olduğu linki de ekleyeceğim. bakıp değerlendirebilirsiniz. 

TASKI Clonet Extra güçlü formülü ile benzersiz bir temizleyici ve kireç çözücüdür. Seramik, porselen ve paslanmaz metal yüzeylerde su sertliği dolayısıyla oluşan kireç taşı birikimlerini, sabun lekelerini ve diğer kirleri hızla çözerek yüzeylerin kolayca temizlenmesini sağlar. Lavabolar, tuvalet ve klozetler, cam yüzeyler, küvetler, duş kabinleri ve seramik fayanslar gibi yüzeylerde kullanıma uygundur. Yüzeyleri çizmez, matlaştırmaz ve ovalama gerektirmez.

Öncesi; 

Sonrası;

Ürünün güncel fiyatını ve yorumlarını aşağıdaki Hepsiburada linkinden görebilirsiniz. 

Hepsiburada Fiyatını Gör!

2 – Marc Banyo Temizleyici Kireç Sökücü Sprey

 

marc banyo temizleyici

Gerçek bir kurtarıcı! Kirli yüzeye uygulayın beş dakika sonra durulayın. Kir, iz, sabun artığı, hiç birinden eser kalmıyor. Bu markanın bağımlıları var desek yeridir. Asla değiştirmem diyenlerin sayısı az değil. Ürünün güncel fiyatını ve yorumlarını aşağıdaki Hepsiburada linkinden görebilirsiniz. 

Hepsiburada Fiyatını Gör!

3 – Domestos Banyo Hijyenik Köpük Sprey Kutup Ferahlığı

domestos banyo temizleyici

Domestos neredeyse bir marka adından öte bir anlam ifade etmeye başlayan birkaç markadan biri oldu. Hiç dikkat ettiniz mi, ‘’Banyoyu domestosladım!’’ lafını ne kadar sık kullanıyoruz? Domestos markası temizliğin adı oldu adeta. Domestos’un bu spreyli ürünü de çok etkili ve uygulaması kolay. Yüzeye sık, beş dakika bekle ve iyice durula! Sonuç gerçekten memnuniyet verici. Ürünün güncel fiyatını ve yorumlarını aşağıdaki Hepsiburada linkinden görebilirsiniz. 

Hepsiburada Fiyatını Gör!

4 – Cif Power & Shine Sprey Temizleyici

cif banyo temizleyici

Bir mucize ürün de Cif Power.& Shine… Domestosçular gibi bir de Cifçiler vardır temizlikte titiz kullanıcıların… Onlar da temizlemek fiilinin yerine cifledim sözcüğünü kullanırlar! Bu ürünleriniz spreyli versiyonlarının çıkması ne dar kolay ve pratik oldu. Her yere kolayca nüfuz ediyor. Bir kerede kolayca, kiri, pası temizliyor. Cif Power & Shine Spreyin fiyat ve kalite dengesi de iyi. Fiyatların böylesine tavan yaptığı dönemlerde her kuruşun önemi var sonuçta! Ürünün güncel fiyatını ve yorumlarını aşağıdaki Hepsiburada linkinden görebilirsiniz. 

Hepsiburada Fiyatını Gör!

5 – Cillit Bang Banyo ve Mutfak Temizleyici Yağ Çözücü & Kireç Sökücü Sprey 

cillit bang banyo temizleyici

Market raflarında yerini aldığından bu yana bütün alışkanlıklarımızı alt üst eden bir banyo temizleyicisi. Yalnız içinde çok güçlü asit özellikli etkin kimyasalların olduğu bu ürün mutlaka eldivenle kullanılmalı. Derinizde alerji ya da tahriş edici bir etkiye neden olabilir. Bir de başka ürünlerle karıştırarak kullanmayın diye uyarıyor ürünün üzerinde.

Hepsiburada Fiyatını Gör!

6 – Mintax Banyo Temizleyici Sprey

mintax banyo temizleyici

Yılların markası Mintax… Annelerimizin uzun yıllar kullandığı bu ürün genç kuşağın da memnuniyetle tercih ettiği banyo temizleyicisi markalardan biri. Fiyatı da diğerlerine göre daha avantajlı. Artık yeni nesil banyo temizleyicileri sprey şeklinde. Mintax da spreyli ürünü ile raflarda yerini alıyor. Kullanıcı dönüşleri de gayet iyi.

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Bu içeriğimizde en fazla memnun kalınan en iyi banyo temizleyicisi markalarını listeledik. Sizlerinde kullanıp, memnun kaldığı ürünler varsa bize bildirmeyi unutmayın..

Küçük banyo dekorasyonu sayfamızda çeşitli dekorasyon önerilerimize göz atın.

0 Shares:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like