En İyi Havlu Markaları – 10 Havlu Markası Tavsiyesi 2024

havlu

Sizlere ülkemizde en çok çok tercih edilen ve memnun kalınan en iyi havlu markaları listesi hazırladık. Ayrıca havluluların güncel fiyatlarını ve kullanıcı yorumlarını görebilmeniz için Hepsiburada linklerini de her tavsiye ettiğimiz havlunun açıklamasında görebilirsiniz.

Temizlik ve hijyen herkes için önemlidir ama bizim ülkemizde temizlik kültürün bir parçasıdır ve bu kültür çok zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Renk renk dokunmuş lifler, el bezleri, banyo takımlarının yanı sıra, dantellerle süslenmiş birbirinden güzel, farklı renk ve çeşitte havlular, özenle hazırlanmış çeyizlerin en değerli parçalarındandır. Hatta bazı bölgelerde peşkir olarak da adlandırılır. 

Yumuşak dokusu ve suyu kolayca emen yapısı ile renkli ya da kar beyazı havlular banyoların, mutfakların temizlik bayrağı gibidir. Ancak evin en sık kullanılan ve en sık yıkanan temizlik eşyası olan havlular eğer kaliteli bir dokumaya sahip değilse hem kolayca eskir, hem de işlevini tam olarak yerine getiremez. Seyrek dokunmuş, suyu yeterince emmeyen, yüzü hırpalayan ve daha birkaç yıkamada yırtılıp, parçalanan havlular kimsenin tercih edeceği bir şey değildir.

Bir Havlunun Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle kaliteli bir havlunun %100 pamuklu olması çok önemli bir göstergedir. Pamuklu havlular pamuk liflerinden dokunmuştur ve pamuk lifleri en iyi su çeken materyallerdir. Su çekmeyen bir havlu cildinizde kurulama işlevini yeterince yerine getiremez ve bu da hiç istenmeyen bir durumdur.

Özellikle en sık kullandığımız el ve banyo havlularının pamuk oranı iyi bir kurulama için çok önemlidir. Bu nedenle havlu alırken etiketindeki pamuk oranına bakmak gerekir. Havlunun kalitesini havluya dokunarak da test edebilirsiniz. Kaliteli pamuk ipinden sık dokunmuş, yumuşak bir havlu hem gramaj olarak daha ağırdır hem de cilde uyumludur. Elinizle dokunduğunuzda bunu zaten hissedersiniz. Ama ben daha teknik bir bilgiye ihtiyaç duyarım derseniz de size havlunun GSM değerine bakmanızı öneririz.

Havlunun GSM Değeri Nedir?

Havluların kalitesi açısından GSM değeri denen bir ölçü vardır. Bu teknik bilgiye geçmeden önce birkaç önemli bilgiyi paylaşmakta yarar var. İyi bir havlunun dokuması sıktır ve gramajı ağırdır. Pamuk miktarı suyu emiş gücünü arttırır. Nerede kullanılacağına bağlı olarak bu gramaj ve pamuk oranı değişebilir.

Şimdi GSM değerinin ne olduğuna gelirsek, GSM değeri, metrekare başına kaç gram pamuk ya da bambu lifi kullanıldığını gösteren değerdir. Örneğin; Pamuklu havluların GSM değeri 300 ile 900 arasında değişir. Banyo ve el yüz kurulamak için ya da mutfakta kullanmak için alacağınız havluların GSM değeri en az 400 ve üzeri olmalıdır. Bu değerde pamuklu havlular hem dayanıklıdır, hem suyu güzel çeker hem de yumuşacıktır. Daha alt GSM değeri olan havlular plaj ya da spor için kullanılabilir. Bir diğer önemli detay ise, havlu kenar dikişleridir. Havlu kenar dikişleri özenli ve çift dikiş şeklinde ise bu özellik, havlunun sağlam ve sık yıkamalara karşı dayanıklı olduğunun bir göstergesidir.

En İyi Havlu Markaları

Havlu seçerken kalitesini anlayabilmek için gerekli bilgileri öğrendikten sonra şimdi en iyi havlu markasına karar vermek çok da zor olmayacaktır. Havlu dokumacılığı ve imalatı ülkemizin en eski ve en gelişmiş sektörlerinden biri ve çok sayıda firma ve marka bu alanda hizmet vermekte. Kalite konusunda dünyaca ünlü havlu markalarımızın yanı sıra piyasada kalitesi ve güzelliği ile öne çıkan birçok yabancı havlu firması da tercih edilebiliyor. İster çeyizleriniz için isterse de evinizin havlu ihtiyacını karşılamak için en kaliteli ve beğenilen havlu markalarını sizler için araştırıp listeledik.

1. ÖZDİLEK Hamam Seti – Adria Krem Kahve 2 Banyo 2 El yüz Havlusu

özdilek hamam seti
ÖZDİLEK Hamam Seti – Adria Krem Kahve 2 Banyo 2 El yüz Havlusu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • %100 Pamuk
 • 4 Parça
 • El yüz havlusu 50×90 cm
 • Banyo havlusu 100×150 cm

Özdilek markası ev tekstili ürünlerde çok köklü bir marka. Özellikle de havlu üretiminde sektörde lider firmalardan biri. Çeyizler için çok tercih edilen bu set 2 banyo havlusu ve 2 adet yüz havlusundan oluşuyor. Yüzde yüz pamuktan üretilmiş, açık kahve ve krem tonlarında hazırlanmış hamam setinin uç kısımları kabartma dokulu, tasarımı çok şık. Kalite ve fiyat dengesi iyi. Kullanıcılar özellikle kalitesine ve yumuşaklığına dikkat çekmiş. Firma 24 ay da garanti veriyor.

2. Yataş Bedding ESSENTİALS Banyo Havlusu

yataş havlu
Yataş Bedding ESSENTİALS Banyo Havlusu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • %100 Pamuk
 • Ürün Ebadı 90×150
 • Ürünün ağırlığı 600 gr/m²
 • 30 derecede yıkanabilir

Sade ve şık bir ürün. Dokusu sık ve su emişi yüksek. Uzun süreli ve sık kullanıma elverişli. Kullanıcıların ortak yorumu ürünün kaliteli, yumuşak ve şık olması. Alanlar genelde aynı renk bornozunu da sipariş ediyor. Bej dışında farklı renk seçenekleri de var. Kalite ve fiyat dengesi gayet iyi. Markanın 24 ay da garanti süresi var.

 

3. English Home Romantik Stripe Floşlu Banyo Havlusu Takımı

english home havlu
English Home Romantik Stripe Floşlu Banyo Havlusu Takımı

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • Pamuklu dokuma
 • 2 parça
 • El yüz havlusu 50×85 cm
 • Banyo havlusu 70×150 cm

İki parçadan oluşan set English Home markasının günlük kullanımda en çok tercih edilen banyo havlu takımlarından biri. Ekru rengi ve nervürlü uçları ile çok zarif bir ürün. Ölçüleri biraz küçük ama fiyatı dikkate alındığında gayet iyi bir takım. Kullanıcı geri dönüşlerinde memnuniyet vurgusu yüksek.

 

4. Nurpak Ekru Bambu Banyo Havlu Seti

nurpak havlu
Nurpak Ekru Bambu Banyo Havlu Seti

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • %70 bambu, %30 pamuk
 • 4 parça
 • Banyo havlusu 90×150 cm, 605 gr
 • El yüz havlusu 50×90 cm, 210 gr

Yumuşak dokulu, su emiş gücü yüksek, uçlarındaki şık deseni ve pastel tonlardaki renkleriyle banyolara yakışacak bir takım. Çeyiz için de çok tercih ediliyor. Renkli havluların bir kez ayrı olarak yıkanması öneriliyor. Kullanıcıların memnuniyet vurgusu özellikle yumuşaklığı ve kalitesi üzerine yoğunlaşıyor.

 

5. Özdilek Stella Banyo Havlusu

özdilek banyo havlusu
Özdilek Stella Banyo Havlusu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • 2 parça havlu seti
 • %100 Pamuk
 • Banyo havlusu 70×140 cm
 • Baş havlusu 50×90 cm

Mint yeşili, bu çok beğenilen ikili havlu seti, kullanıcılardan tam puan alan bir ürün. Kadife dokusu, deseni ve kalitesiyle ister çeyizinize koyun isterseniz eviniz için alın. Üstelik kalitesine göre fiyatı da uygun.

 

6. Karaca Home Mina Offwhite %100 Pamuk 6’lı Havlu Seti

karaca havlu
Karaca Home Mina Offwhite %100 Pamuk 6’lı Havlu Seti

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • 6 adet havlu
 • Havlu ölçüsü 50 x 90 cm
 • %100 Pamuklu
 • Makinede yıkanabilir.

Karaca mutfak eşyalarından sonra ev tekstili ürünlerinde de çok kaliteli ürünler çıkarıyor. Özellikle Mina Offwhite havlu seti hem fiyat hem kalite olarak çok beğeniliyor.

 

7. Taç Mutfak Havlu Seti Cactus 40X60 cm

taç havlu
Taç Mutfak Havlu Seti Cactus 40X60 cm

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • 2 Parça
 • Havlu ölçüsü 40×60 cm
 • Pamuklu

Taç markasının kalitesi ürüne yansımış. Mutfak için hazırlanmış iki adet el havlusu seti, kaktüs motifi ile çok şık ve sevimli. Fiyatı biraz yüksek ancak ürün de kaliteli. Kullanıcılar yüksek oranda ürünü beğenmiş ve tavsiye etmiş.

 

8. Yataş Bedding Kalliste El Havlusu

yataş el havlusu
Yataş Bedding Kalliste El Havlusu

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • %100 pamuk
 • Havlu ölçüsü 50×90 cm
 • 550 gr/m²

Beyaz, gri tonlarında, nakışlı, uçları ponponlu, çok şık, lüks bir ürün. Yüzde yüz pamuklu olması, yüksek su emici niteliği en beğenilen özellikleri. Yumuşacık yapısı çok konforlu. Kullanıcılar Kalliste el havlusunun kalın ve kaliteli olduğunu ve ilk üründen sonra tekrar sipariş verdiklerini vurguluyorlar.

 

9. Linens Desire 50×85 Cm Bambu Yüz Havlusu Pudra

linens havlu
Linens Desire 50×85 Cm Bambu Yüz Havlusu Pudra

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • %60 pamuk, %40 viskoz
 • Havlu ölçüsü 50×80
 • Tek parça yüz havlusu

Etekleri nakışlı, pudra rengi tasarımı çok şık bir havlu. Fiyatı biraz pahalı ama rengi ve görünümü çok cezbedici.

 

10. Tertio Rainbow %100 Pamuk Ekstra Yumuşak Beyaz 4’lü El / Yüz Havlu Seti

tertio havlu
Tertio Rainbow %100 Pamuk Ekstra Yumuşak Beyaz 4’lü El / Yüz Havlu Seti

Hepsiburada Fiyatını Gör!

 • %100 Pamuklu
 • Havlu ölçüsü 50×80 cm
 • 4 parça

Rainbow havlu seti renkleri ve zarif bordürü ile tam çeyizlik bir ürün. Dokusu çok iyi. Kaliteli ve gramajlı. Özellikle banyolara çok yakışacak bir havlu seti.

En iyi havlu markaları listemizi oluştururken kullanıcı yorumlarından oldukça faydalandık. Sizlerinde memnun kaldığı kaldığı havlu markaları varsa konu altından bizlere yazmaya unutmayın. 

Okuyucunun Dikkatine;

Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing – #satışortaklığı) içerir. Guzeloldu.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan guzeloldu.com sorumlu değildir.

0 Shares:

1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like