En İyi E-Ticaret Yazılım Firmaları

E-ticaret sitesi altyapısı sunan bir firma arayışınız mı var? Bu içerikte Türkiye’nin önde gelen şirketleri tarafından en çok tercih edilen ve memnun kalınan e-ticaret yazılım firmalarını bulabilirsiniz.

Bu içeriğimizde en iyi e-ticaret yazılım firmalarından, en iyi e-ticaret altyapısı nasıl olması gerektiğinden ve doğru e-ticaret yazılımını seçmenin öneminden bahsedeceğiz. İçeriğin devamında ise Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin e-ticaret sitelerini kuran, en iyi e-ticaret yazılım firmaları tavsiyesinde bulunacağız.

E-ticaret yalnızca Türkiye’de 1 Trilyon üzerinde bir endüstridir. Küresel perakende e-Ticaret satışlarının ise 2026 yılına kadar 8,1 trilyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Dolayısıyla, bu gelişen pazarda önde kalmak istiyorsanız, e-Ticaret platformunuzu yükseltmek için bazı akıllı yatırımlar yapmaya başlamanız gerekiyor.

Doğru e-Ticaret yazılımı kullanmanız işletmenizin gelişmesine yardımcı olabilir ancak birini seçmek zorlu bir prosedür olabilir. Bu nedenle, sağlıklı bir karar vermenize yardımcı olmak için bilmeniz gereken her şeyi bu içerikte bulabilirsiniz.

Hadi başlayalım!

Doğru e-Ticaret Platformunu Seçmenin Önemi

İlk olarak, temel bilgiler. Bir e-Ticaret platformu, çevrimiçi işletmelerin web sitelerini, pazarlamalarını, satışlarını ve operasyonlarını sorunsuz bir şekilde yönetmelerine olanak tanıyan hepsi bir arada bir yazılım çözümüdür. Hızlı, esnek, bulut tabanlı bir çözüm, unutulmaz müşteri deneyimleri sunar, operasyonel verimliliğinizi kolaylaştırır ve olağanüstü büyüme fırsatları yaratır.

Hepsinden iyisi, giriş maliyetinin fahiş olması gerekmez. En iyi e-Ticaret platformlarının sunduğu fırsatlar, işletmeniz için mükemmel vitrini nispeten mütevazı bir bütçeyle oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

Şimdi e-ticaret yazılım firmaları araştırmanıza yardımcı olacak temel faktörleri size anlatalım.

İşletmeniz İçin Doğru E-Ticaret Altyapısı Seçmek İçin 12 Faktör

1. İhtiyaçlarınızı Anlayın

E-Ticaret platformlarını araştırmaya başlamadan önce neye ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Önkoşullarınızı önceden belirlerseniz çözümü belirlemek ve seçmek çok daha kolay olacaktır. Önceden bir arama stratejisi oluşturun. Şirketinizin mevcut durumunu ve onun için arzu ettiğiniz geleceği ana hatlarıyla belirtin. İhtiyacınız olan her şeyin bir listesini yapın. İşletmenizin uzun vadeli hedeflerini göz önünde bulundurun.

2. Bütçe Hazırlayın

E-ticaret platformunuza ne kadar yatırım yapmaya hazır olduğunuzu düşünün. Bütçenizi oluştururken yeni bir çözümün kurulumuyla ilgili “beklenmeyen maliyetleri” göz önünde bulundurun. Lisanslar ve üretim gibi bariz olanların yanı sıra bakım, tavsiye, kurulum ve ek masrafları da göz önünde bulundurun. Bütçeniz için dikkate alınması gereken bazı noktalar şunlardır:

  • E-ticaret platformu maliyetleri
  • Tasarım ve geliştirme maliyetleri
  • Bakım ücretleri
  • İşlem ve barındırma maliyetleri
  • Danışmanlık ücretleri

Platformlar için neredeyse her zaman aylık bir ücret alınacaktır. Karar verirken hem ön hem de tekrar eden masrafları hesaba katmalısınız. Daha ucuz bir fiyat karşılığında temel konulardan vazgeçmeyin.

3. Doğru Entegrasyonlara Sahip Olduğunuzdan Emin Olun

Şirketinizin hedeflerine ulaşmak ve tüketicilerinize mümkün olan en iyi satın alma deneyimini sunmak için e-Ticaret platformunun uygun entegrasyonlara sahip olması gerekir. E-ticaret web sitenizin işleyişi için bu temel entegrasyonlara sahip olmak hayatınızı kolaylaştırabilir.

Ürünlerinizi teslim etme, muhasebe ve faturalandırma, e-posta gönderme ve pazarlama, web sitenizi otomatik doldurma ve diğer birçok görev söz konusu olduğunda entegrasyonlar çok önemlidir. Tüm sistemler her entegrasyonu desteklemez; bu nedenle seçim yaparken bunları göz önünde bulundurun.

4. Duyarlı bir Web Sitesi Tasarımı Alın

E-ticaret işletmeleri, ayrı masaüstü ve mobil web sitelerine sahip olmayı seçerlerse, farklı pazarlama kampanyaları, reklamlar, ürün bilgileri vb. ile uğraşmak zorunda kalacaklar. Giderleri artıracak ve çeşitli kaynakları tüketecektir. Bu, duyarlı web sitesi tasarımını bir zorunluluk haline getirir. Duyarlı web tasarımıyla site, bilgisayarların, dizüstü bilgisayarların, akıllı telefonların ve tabletlerin farklı ekran boyutlarına otomatik olarak uyum sağlar. Bu nedenle duyarlı web tasarımı, kullanılan cihaz ne olursa olsun tüketicilere harika bir deneyim sunmanıza olanak tanır.

5. Web Sitenizi SEO Dostu Hale Getirin

Müşteriler web sitenizi yalnızca sattıklarınıza benzer ürünleri ararken arama sonuçlarında bulabilirlerse ziyaret edeceklerdir. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), sitenizin görünürlüğünü ve arama motoru sıralamasını artırmak için gereklidir.

Organik SEO oluşturmak zaman alır. Bunu kolaylaştırmak için, en iyi uygulamaları göz önünde bulundurarak platformu seçmeniz ve Google’ın algoritma güncellemelerini takip ederek güncel kalmaya öncelik vermeniz gerekir. SEO açısından her e-Ticaret platformu eşit şekilde oluşturulmaz.

Resim başlıklarını ve meta verileri güncelleme, web sitesine bir blog ve görseller ekleme, müşteri incelemelerini etkinleştirme ve Google site haritaları desteği ve daha pek çok şey gibi temel işlevler gibi hangi SEO özelliklerinin sunulduğunu doğrulamanız gerekir.

6. Müşteri Hizmetleri

Son olarak, herhangi bir işletmenin anahtarı müşteri hizmetleridir. Yazılım arızaları, sunucu kesintileri, sunucu arızaları gibi istenmeyen durumlar, müşterilerin her an web sitenize erişmesini ve işlem yapmasını engelleyebilir. Bunlar sadece parasal kayıplara yol açmakla kalmaz, aynı zamanda markanızın itibarını da etkiler.

Bu tür sorunlardan hızlı bir şekilde kurtulmak ve işletmenizin tekrar normal şekilde işlemesini sağlamak için e-Ticaret platformunuzdan hızlı teknik yardıma ihtiyacınız var. Bu nedenle tam ihtiyacınız olduğu anda yardım sunan bir platform seçmelisiniz.

Bir platform seçmeden önce bu soruları destek personeline sorun. Teknik yardım günün her saati mi yoksa yalnızca belirli saatlerde mi sunuluyor? Teknik ekibe telefon, sohbet, self servis vb. yoluyla ulaşılabilir mi? Hizmet seviyesi maliyetleri nelerdir?

Çözüm

Artık her faktörün neler sunabileceğini iyi anlamalısınız. Geriye kalan tek şey, hangisinin şirketinize en uygun olduğunu anlamak için her platformu değerlendirmektir. Şimdi sizlere Türkiye’nin en iyi e ticaret yazılımı sunan firma tavsiyesinde bulunacağız.

İşte en iyi e-ticaret yazılım firmaları..

En İyi e-Ticaret Yazılım Firmaları

Türkiye’de en çok tercih edilen ve memnun kalınan 6 e-ticaret yazılım firmalarını aşağıda görebilirsiniz.

1. İdeasoft

İdeasoft, Türkiye’nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcılarından biridir. 2005 yılından bu yana profesyonel web ve mobil tabanlı yazılım çözümleri sunuyor. Bugüne kadar 35.000’in üzerinde firmanın e- ticaret altyapı sağlayıcı olmuş. Referansları oldukça güçlü. Referanslarından bazıları aşağıdaki gibidir.

2. Ticimax

Türkiye’de en yaygın kullanılan e-ticaret yazılımlarını sunan diğer bir firmamız ise Ticimax.

15 yılı aşkın sektörde faaliyet gösteriyor. 7/24 telefon ve mail desteği sunuyr. Ticimax’ın da oldukça güçlü referansları bulunuyor.

Ticimax, e-ticaret sitesi kurmak isteyen işletmelerin standart e-ticaret paketleri, ileri seviye e-ticaret paketleri ve Ticimax premium hizmetleri kapsamında e-ticaret sitesi kurabilmelerine olanak sağlamaktadır.

3. TSoft

Türkiye’de kullanılan en popüler e-ticaret yazılımlarından biri olan TSoft, uzman ekibiyle uçtan uca e-ticaret çözümleri sunan sektörde öncü bir teknoloji şirketidir. E-Ticaret alanında en kapsamlı ve en yenilikçi çözümleri üreten T-Soft, sektörde 20 yıllık tecrübesiyle 5000’den fazla müşteriye hizmet vermektedir. Referansları da Türkiye’nin önde gelen firmalarından oluşmaktadır. Özellikle giyim ve küçük ev aletleri sektöründe bir çok referansı bulunmaktadır.

4. Faprika

15 yılın üstünde tecrübesi 2500 üzerinde müşterisi ile e-ticaret yazılımı sunan bir diğer firmamız ise Faprika. Faprika, yurt içi ve yurt dışında bulunan tüm markalar için teknoloji odaklı çözümler üretiyor. Daha çok giyim sektöründeki yazılımları ile adını duyaran Faprika, kullanıcı dostu arayüzü ve basit yönetim paneli olan yazılımları ile biliniyor.

5. Eltiya

Eltiya, Türkiye’de yeni diyebileceğimiz e-ticaret yazılım firmalarından biri. En iyi e-ticaret yazılım firmaları arasına girmesinin nedeni ise SEO tarafında Ayhan KARAMAN güvencesiyle ortaya çıkmış olması. Eltiya, e-ticaret altyapısında 2 şeye odaklanmış. Biri ”Hız” diğeri ise ”Hızlı Destek”.  Referansları da hızlıca artmaya devam ediyor. Referanslarından bazıları ise aşağıdaki gibidir.

En iyi e-ticaret yazılım firmaları tavsiye listemizde şuan için 5 firma bulunuyor. Bu firmalar dışında da ülkemizde çok iyi e-ticaret yazılım firmaları bulunuyor. Araştırmalarımız tamamlandıkça e-ticaret yazılım firmalarını sizlere tanıtmaya devam edeceğiz.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like