En İyi Ortopedik Yastık Markaları ve Tavsiyeleri 2024

en iyi ortopedik yastık

Bu içeriğimizde en iyi ortopedik yastık markaları listesi hazırladık ve en iyi 10 yastık markası tavsiyesinde bulunduk. Uyumak hepimizin doğasında, biyolojisinde olan dinlenmemizi ve güne daha iyi başlamamızı sağlayan çok normal günlük bir davranış biçimi… Peki, en iyi sonucu yakalamak için ne kadar doğru uyuyoruz hiç düşündünüz mü?

Pek çok kişi sadece uyumanın, verimli bir sonuç elde etmek için yeterli olduğunu düşünür. Ancak ne yazık ki süreç böyle işlemiyor. Doğru ve verimli bir uyku için bazı kilit noktalara dikkat etmek gerekiyor. Bunların en başında ise yastık geliyor.

Ortopedik yastık alırken nelere dikkat edilmeli?

Hiç düşündünüz mü, bazen saatlerce uyusanız bile ne kadar yorgun kalkıyorsunuz… İşte bunun en temel sebeplerinden biri doğru bir uyku ya da diğer bir deyişle doğru uyku pozisyonlarıyla uyumamış olmanızdan kaynaklanıyor. Bu konuyu çözmenin ilk ve en uygun bütçeli olanlarından biri ise ortopedik yastık kullanımı oluyor.

En iyi ortopedik yastık yorumlarına bakıldığında kullanıcılar belli bir süreçten sonra daha iyi uyandıklarının müjdesini veriyor. Peki bu nasıl gerçekleşiyor diye soracak olursanız; dünyanın en rahat yastığı olarak da anılan ortopedik yastıklar uyku duruşunuzu düzeltmenize ve yanlış uyku pozisyonlarından kaynaklanan sorunları ortadan kaldırmanıza yardımcı oluyor.

Ortopedik yastık alırken öncelikle fıtık, kireçlenme ya da düzenli ağrılar gibi kronik bir rahatsızlığınız varsa buna uygun seçimler yapmanız gerekir. Bunun dışında uyuduğunuz pozisyona göre ortopedik yastık seçimi yapabilirsiniz. Örneğin, sırt üstü uyumayı seviyorsanız, destek boyun ve omuz bölgesinde olmalı. Bunun dışında yastığın iç malzemesine, kafanızı koyduğunuzda hissettiğiniz sertliğe ve garanti süresine göre de seçim yapabilirsiniz.

Şeffaf Açıklama:

Sitemizde yer alan ‘En İyi Ürünler’ ve ‘Tavsiye Listeleri’ ile ilgili içeriklerimiz; kullanıcı deneyimleri, detaylı araştırmalar, kişisel deneyim, ürün yorumları ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Ayrıca sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı içerir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez.

En İyi Ortopedik Yastık Markaları

Kronik rahatsızlığınız varsa ortopedik yastık konusunda doktorunuza danışmanız gerektiğini hatırlatıp sizin için derlediğimiz en iyi ortopedik yastık tavsiyeleri listemize geçebiliriz.

Aşağıda sunulan ürünler kapsamlı araştırma ve kullanıcı yorumlarına istinaden yazılmıştır.

1. ViscoGold Air

viscogold air yastık

Granül jele sahip yeni nesil Visco yastık olarak anılan ViscoGold Air modeli, özellikle boyun ve baş bölgesi rahatlığını sağlamak için özel olarak tasarlandı. Boyun fıtığı ya da boyun düzleşmesi sorunu yaşayanlar bu modeli gönül rahatlığıyla kullanabilir. Bu yastık modeli, sahip olduğu ekstra granül jel partikülleri sayesinde terleme sorunu yaşayan kullanıcıların daha rahat bir uyku için öncelikli tercihi oluyor.

Kılıfı yıkanabilen ViscoGold Air’in kuru temizlemeye uygun bir model olduğunu da belirtelim. Ancak ağartıcı kullanmamanızda fayda var. Bu ortopedik yastığı İşbir Yatak mağazalarında bulabilirsiniz.

2. WellMatt Boyun Destekli Lateks Yastık

wellmatt yastık

Sahip olduğu özellikler sayesinde her mevsim severek kullanacağınız, içerisinde bulunan milyonlarca hava kanalı sayesinde rahatlatıcı özelliğe sahip bir ortopedik yastık modeli WellMatt Boyun Destekli Lateks Yastık…

Vücut ağırlığınıza uyum sağlayan özelliği, kauçuk ağacı sütü kullanılarak hazırlanan doğal lateksi ile çok rahat bir uyku uyuyabilirsiniz. Orta seviyedeki ideal yüksekliği ve keyif verici yumuşaklığı sayesinde uyku sırasında boyun bölgenizi en rahat edeceğiniz şekilde destekler.

3. Kifidis Kademeli Visko Yastık

kifidis kademeli yastık

Boyun fıtığı yastığı kullanıcı yorumları arasında öne çıkan Kifidis Kademeli Visko Yastık, özel tasarımı sayesinde boynunuzu olması gerektiği gibi destekliyor.

Ergonomik bir yapıya sahip olan bu ortopedik yastık modeli, kronikleşmiş ya da çeşitli sebeplerle yaşanan dönemsel ağrılarınızı hafifletmek ve hatta ortadan kaldırmak için çözüm sunuyor. Yastığın havlu olan kumaş kılıfı çıkarılıp yıkanabiliyor.

4. Morpho Visco Yastık

morpho yastık

Uyurken doğru pozisyonu rahatça yakalamanızı sağlayacak olan Morpho Visco Yastık, sahip olduğu visco yapısı ile siz uyurken yakaladığı şekli ve sertliği uzun süre koruyor.

Markanın özel geliştirdiği Sanitized teknolojisi sayesinde ise sahip olduğu kumaş yüzey terlemenizi engelliyor. Yine aynı şekilde sahip olduğu açık hava kanalları ile uyurken yaşanan sıcaklık değişimlerini önlüyor. Aynı kılıfın yıkanabildiğini de hatırlatalım.

5. Yataş Bedding VISCO THERAPY SPA Yastık

yataş visco therapy yastık

Orta seviye sertlik derecesine sahip olan Yataş Bedding Visco Therapy SPA Yastık, üzerinde yer alan kanallı doku sayesinde uyku sırasında boyun ve kafa bölgesine masaj yaparak rahat uyumanızı sağlar. Poly-Cotton örme kumaş yüzeye sahip yastığın kanal aralarında sürekli hava akışı sağlandığından uyku sırasında terlemeyi engeller.

Zararlı CFC (chloro fluoro carbon) maddesi içermeyen yastığın kılıfı yıkanabilir.

6. Penelope Bedroom Bambooaria Medikal Yastık

penelope yastik

Hem yan hem de sırt üstü yatış için uygun özelliklere sahip olan Penelope Bedroom Bambooaria Medikal Yastık, %80 pamuk kumaş ve %20 mikroelyaf kumaştan üretiliyor. Özel üretim hava kanallarına ve delikli viskoya sahip kılıfının yardımıyla uyku sırasında boyun ve çevresindeki terleme önleniyor. Vücudun sahip olduğu sıcaklığı algılayarak en doğru ve konforlu şekli alıp daha iyi bir uyku uyumanızı sağlıyor.

7. AnkaWood Ortopedik Boyun Destekli Jel Visko Yastık

ankawood yastık

En iyi ortopedik yastık arayışında olanların tercihleri arasında jelli yastıklar da sıkça yer alıyor. AnkaWood Ortopedik Boyun Destekli Jel Visko Yastık da bu modellere güzel bir örnek… Özellikle sıcak yaz aylarında uyurken keyifli bir ferahlık sağlayan jelli yastığın yüzde 100 Microspandex kumaş yapısı ve inceliği ile hiç terleme yaşamayacaksınız.

Ortopedik yapısı sayesinde boyun ve sırt ağrılarınıza da iyi gelecek olan yastıkla konforlu bir şekilde uyuyabilirsiniz. Ürünün kılıfını 40° C’de yıkamak mümkün.

8. Viscotex Visco Tombul Yastık

viscotex boyun destekli yastık

Klasik yastık ölçülerini sevenler için özel olarak tasarlanan Viscotex Visco Tombul Yastık, sırt üstü, yan ve yüz üstü gibi farklı yatış pozisyonlarına uygun olarak üretildiğinden herkesin uyku şekline uyum sağlıyor. Hem ergonomik hem de ortopedik yapısı sayesinde boyun ve omuz ağrılarınıza çözüm sağlıyor.

Özel üretilen termal kılıfında yer alan mikro kapsüller ve yastıktaki havalandırma kanalları sayesinde ısıyı düzenleyerek terlemeyi engeller ve konforlu bir uyku sağlar. Sahip olduğu Viskoelastik süngerin yapısı gereği toza karşı direnç sağlayarak alerjisi olanlar için ideal bir kullanım oluşturyor. Viscotex Visco Tombul Yastık’ın dış kılıfı Double Jersey %65 polyester, %35 Viskon (Termal Apreli) ve iç astarı yüzde 100 pamuk olarak üretiliyor.

9. Linens Airsoft Bambu Visco Yastık

bamboo yastık

%35 bambu ve %65 polyesterden oluşan fermuarlı dış kumaş, yüzde 100 pamuktan olan iç astar ile yüzde 100 viscoelastik süngerden hazırlanmış bir dolguya sahip olan Linens Airsoft Bambu Visco Yastık, güzel bir uyku için gereken konforlu bir yapıya sahip. Bunun dışında özel hava kanalları sayesinde ısı ayarı yaparak terlemeden rahatça uyumanızı sağlar. Hafıza özelliği ile boynunuzun şeklini hatırlayarak omuz ve boyun bölgesini hep aynı şekilde destekleyerek her seferinde aynı kalitede uyumanıza yardımcı olur. Bakımı da oldukça kolay olan bu ortopedik yastık 30 derecede yıkanabilir ve düşük ısıda ütülenebilir.

10. Puffy Visco Norm Jel Yastık

puffy yastık

Jelli ortopedik yastık arayanlar için bir diğer seçenek Puffy Visco Norm Jel Yastık olabilir. Örme yüzde 100 polyester kumaşı üzerinde yer alan jel bölümü sayesinde kişiye uyku sırasında ekstra serinlik ve rahatlık hissi veriyor. Bu sayede özellikle sıcak yaz akşamlarında gece uykudan uyanmaya son vererek daha zinde bir uyanış vadediyor. İçerisindeki Visco dolgu ile boyun ve baş çevresinin yapısını hafızasına alarak her akşam aynı konforda uyumanızı sağlıyor. 

Yastığınızla birlikte yatağınızı da değiştirmeyi düşünüyorsanız, en iyi yatak sayfamızdan fikir edinebilirsiniz.

0 Shares:

1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like