En İyi Baza Markaları ve En İyi 10 Baza Markası Tavsiyesi 2024

baza

En İyi Baza Markaları ve En iyi 10 Baza Markası: Bazanın üstündeki yatak sizi, baza içindeki eşyalar da dâhil olmak üzere hepsini taşır. Nasıl yatakta iyi bir uyku için kalite çok önemli ise aynı şey baza için de geçerlidir. Bazalar sadece yatağınızı yerden yükseltip betonla bağınızı kesmekle kalmaz, aynı zaman evinizin tüm yükünü taşır, bütün ıvır zıvırı ortadan kaldırır.

Baza nedir?

Eskinin sandıkları bu günün bazaları var. Sandıkların güzelliği, içinde saklanan kültürün, güzelliklerin hafızalarımızda bıraktığı tatlı duygular yadsınamaz ama bu günün ıvır zıvırını da artık o sandıklar taşıyamaz. Sandıklar yine bütün güzellikleri ile dursun başköşede ama bazalar da artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu çoktan.

Mobilya ve dekorasyon sektöründe büyük bir hızla gelişen, ev içi yaşamda güncel şartlara ve ihtiyaçlara hem etkili hem de estetik şekilde çözüm bulan teknoloji ve tasarım harikası ürünlerinden biri kuşkusuz bazalar.

Baza, yatağımızı yer seviyesinden uzaklaştırmak maksadıyla üzerine yerleştirdiğimiz, aynı zamanda, sandık, dolap görevi gören, başlığı ile beraber takım ya da tek kullandığımız, yatak odamıza konfor ve kullanım avantajının yanı sıra şıklık da kazandıran mobilyalardır. Deri kaplamalı, ahşap görünümlü, farklı farklı malzemelerden yapılmış yüzlerce çeşidi vardır

Evimizin bütün bir yükünü ortadan kaldıran bazalar bu kadar önemliyken satın almaya karar verdiğimizde de belli bir özeni hak ediyor. Sonuçta bu eşyalar evimize bir kere aldığımız eşyalar. İmkânı olan sık sık da değiştirir elbette ama geneli bozulana, iş göremeyecek hale gelene kadar kullanır. Bu yüzden de hem kalitesi, hem fiyatı, hem şekli, hem de kullanım kolaylığı, içinin hacmi gibi özellikler çok önemlidir.

Mobilya sektörü öyle çok gelişti ki, bin bir çeşit baza modeli var. Hangisi daha iyi, hangisi bize daha uygun iyice bir araştırıp bakmadan satın alma kararını vermek zor.

Baza Çeşitleri

  • Tek kişilik baza: Çift kişilk yataklar için uygun olan bazalar.
  • Çift kişilik baza: Tek kişilik yataklar için uygun olan bazalar
  • Yuvarlak baza: Yuvarlak yataklar için üretilmiş bazalar.
  • Kör baza: Depolama alanı bulunmayan, tek işlevi yatağı yerden yukarı kaldırmak olan bazalardır. Genel de otel yataklarında, yurtlarda ya da sosyal tesis türü yerlerde kullanılır.

Baza alırken eğer yatak başlığı da alacaksınız bu iki mobilyanın birbiri ile uyumunu dikkate almanız gerekir elbette. Çünkü bunlar yatağınızın birbirini tamamlayan parçalarıdır.

Yatak Başlığı Nedir?

Baza başlığı nedir diye de sorulabilir bu soru çünkü genelde aynı anlamda kullanılan tanımlar. Baza başlığı, yatağınızı duvardan ayıran, başınızı çarpma riskini ortadan kaldıran rahat bir yaslanma ve destek imkânı sunan mobilya ürünleridir. İşlevselliği kadar yatak odanıza kattığı güzellik ve şıklık da tartışılmaz.

Baza alırken genelde başlık ile beraber set olarak almak uygun olur. Sonradan elinizdeki baza ile alacağınız baza başlığı arasında uyum yakalamak zor olabilir. Hem genelde set fiyatları da tek tek alış fiyatlarından daha uygun oluyor.

En iyi yatak ve en iyi lateks yatak sayfalarımızdan yatak markası tavsiye listelerimize göz atabilirsiniz.

En İyi Baza Markaları

Yatağınız için baza markaları arasından birini seçmekte zorlanıyorsanız veya en kaliteli/iyi markaları öğrenmek istiyorsanız, burada sizin için listelediğimiz markalara göz atabilirsiniz. Aşağıda her markadan bir örnek baza modeli ekledik. 

1. Yataş Baza

yataş baza

Kuşkusuz yatak ve baza ürünlerinde lider firmalardan biri Yataş. Ürünlerinin kalitesi ve tasarımlarının güzelliği her zaman dikkat çekici. Bazalarının kalitesi konusunda kullanıcılarının memnuniyeti yüksek. Fiyatları yüksek olan markalardan biri ama bazı şeylerin de bir kere alınacağını unutmamak gerekir.

2. Kelebek Baza

kelebek baza

Özellikle genç odaları için hazırladığı baza ve başlık modelleri çok beğeniliyor. Zaman zaman yaptıkları kampanyalar ile kullanıcılara fiyat avantajı sağlayan bir marka.

3. İstikbal Baza

istikbal baza

İstikbal, yılların bu güçlü mobilya markası baza konusunda da tercihlerin başında geliyor. Bir kere çok sağlam ve dayanıklı. İstikbal baza çeşitleri çok da şık. İstikbal kalite ve fiyat dengesi açısından da çok beğenilen bir marka. Ödeme seçenekleri açısından da kolaylıklar sağlıyor ki bu da çok önemli sonuçta.

4. İpek Mobilya Baza

ipek baza

İpek Mobilya ülkemizde en yaygın satış ağına sahip markalardan biri. Baza ve baza başlıklarında, her yıl çeşitlenen bir kataloğu var. Hem bütçenize göre hem de şık ve güzel bir baza seti bulabileceğiniz bir marka.

5. İşbir Baza

işbir baza

İşbir yatak firması da sektörün en önde gelen markalarından biri. Yatak konusundaki uzmanlığı baza ve başlık konusunda da eksik değil. İşbir markası malının arkasında olan bir firma. Şikâyetlerinizi mutlaka cevaplıyor ve çözüme kavuşturuyor. Bu da başlı başına avantaj sağlayan durumlardan biri elbette.

6. Bellona Baza

bellona baza

Bellona da sektörün en beğenilen yıllara dayalı geçmişi ile güven veren, çoğumuzun evinin eşyasının başat markası olan bir firma. Kalitesi de şıklığı da tasarım konusundaki başarısı da ortada. Çok şık, çok güzel baza ve baza başlıkları var. Fiyat maalesef diğerlerine oranla biraz yüksek. Zaman zaman yaptıkları kampanyaları takip etmek yararlı olabilir.

7. Yıldız Baza

yıldız baza

Mdf ağırlıklı çok şık ve kaliteli ürünleri var Yıldız mobilyanın. Fiyat yüksek demeden mutlaka bir gidip görmekte fayda var. Uygun bir seçeneğe rastlamak mümkün olabilir.

8. Kilim Baza

kilim baza

Kilim markasında fiyat ve ürün yelpazesi çok geniş. Tek kişilik, çift kişilik bazalarda, başlıklarda çok geniş bir skalada alıveriş imkânı sunuyor. Mutlaka seçeneklerini görmek iyi bir alışveriş için avantajlı olur bizce.

9. Vivense Baza

vivense baza

Vivense baza ve başlıklarda hem çok çeşit sunuyor hem de gerçekten fiyatları uygun. Cebinizi zorlamadan, güzel bir baza ve başlık seti sahibi olabilirsiniz. İnternette en çok satış yapan firmalardan biri. Kalitesi, güzelliği ile aynı mıdır tartışılır ama fiyat güzel. Genelde bazaları set olarak satıyorlar. Alırken de bu ayrıntıya dikkat etmekte fayda var.

10. Yatsan Baza

yatsan baza

Yatsan’ın baza modelleri de çok beğenilen ürünler arasında. Fiyatları yüksek olan da var daha uygun olan da. Ahşaptan, metale, kumaş kaplı, deri kaplı, çok çeşitli malzemeden baza ve başlık yapıyorlar. Kaliteli, ürünler. Fiyat yüksek biraz ama seçenek var.

Baza alırken nelere dikkat edilmeli?

  • Alışverişe başlamadan önce ilk yapmamız gereken şey yatak odamızın ölçülerini almak olmalı. Hatta mobilyaları nasıl yerleştireceğimize dair çizdiğimiz bir kroki işimizi çok kolaylaştıracaktır.
  • Bazanın yüksekliği asla ihmal edilmemesi gereken bir ayrıntı. Çünkü baza ve yatak yüksekliği dikkate alınmadan yapılan seçimler yatağınızı konfor değil, eziyet objesine döndürebilir. Üzerine basamakla çıkılan bir yatak ya da yattığınızda kendinizi yere çok yakın hissettiğiniz bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız, mutlaka baza ile yatağın yüksekliklerini karşılaştırın. Toplamda çıkan ölçüyü yükseklik olarak deneyimleyin ve baza alırken bu ölçülere dikkat etin.
  • Baza alırken kullanacağınız yatağın ağırlığı, modeli, kullanıcıların ağırlığı bazanın sağlamlığı ile ilgili çok önemli kriterlerdir. Uykunuz esnasında yaşanan bir kırılma, çökme sakatlanma ihtimalini ortaya çıkarabilir.
  • Bazaların alt kısımlarını kaplayan malzeme de yatağı taşıyan iskelet kadar önemlidir. Bazalar aynı zamanda sandık görevi görür çünkü. İnce bir kontrplak malzeme bu yükü taşıyamayabilir.
  • Baza alırken başlık konusunda da karar vermek akıllıca olur. Set halinde, başlık, baza ya da baza, yatak, başlık seti şeklinde almak hem fiyat avantacı sağlayacak hem de ölçüler konusunda doğabilecek riskleri ortadan kaldıracaktır.
  • Bazanın açılıp kapanma mekanizmasının sağlamlığı, kolayca kaldırılıp indirilebilir olması da çok önemli detaylardan biri kuşkusuz. İçinden bir şey alırken ve yerleştirirken üzerinize kapanmayacak şekilde bir mekanizmasının olması gerektiği açık. Ancak alırken bunu iyice test etmek ve emin olmak önemli.

Şeffaf Açıklama:

Sitemizde yer alan ‘En İyi Ürünler’ ve ‘Tavsiye Listeleri’ ile ilgili içeriklerimiz; kullanıcı deneyimleri, detaylı araştırmalar, kişisel deneyim, ürün yorumları ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Ayrıca sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı içerir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like