En İyi Bebek Yatağı Tavsiyeleri & Markaları 2024

en iyi bebek yatağı

En İyi Bebek Yatağı Tavsiyeleri & Markaları: Yakınlarda bebek bekleyen anne ve babaların tatlı telaşı görülmeye değerdir. Büyük bir heyecanla ve mutlulukla beklenen evin yeni üyesine nasıl bir yer hazırlanacak, odası nasıl olacak, giysileri, dolabı, halısı, perdesi ve tabii ki en önemlisi yatağı nasıl olacak?

Sağlıklı büyümenin ön koşullarından biri de bebeğin rahat ve huzurlu bir uyku uyuması… Güvenli bir şekilde, korunaklı bir yatakta yatması, ebeveynlerinin içini rahatlatacaktır kuşkusuz?

Bin bir çeşit bebek yatağı markasına bakmadan önce, gözümüzün bebeği, canımız, yavrumuz için nasıl bir yatak seçmeliyiz ki, sağlıklı ve huzurlu bir uykusu olsun, vücut yapısına zarar vermesin, düşme, çarpma gibi olası durumlar için korunaklı olsun.

Bebekler vakitlerinin çoğunu yataklarında geçirirler. Bu yüzden, yatağın nasıl bir büyüklükte olması gerekir?  Etrafında nasıl bir koruma olmalı? Yatakların sertlik ve yumuşaklık oranları ne olmalı? Kanserojen madde kullanılmış mı?

Bebeklerin yatakları en çabuk kirlenen eşyalarımızdandır doğal olarak… Bebekler tüm tedbirlere rağmen altına kaçırabilir, kusabilir, salya akıtabilir ya da biberonla beslenirken yatağa sıçrayabilir. Bebek beklemenin mutluluğu ve heyecanı üzerinizdeyken neden şimdi ağzımızın tadını kaçırıp bu sevimsiz konulardan bahsediyorsunuz diye şikâyetlenmekte haklı olabilirsiniz ama sonuçta bunları düşünmeden yapacağınız bebek yatağı alışverişi de sizin gelecekte çok daha fazla canınızı sıkacak.

Yıkanabilir kılıflar, koruyucu petler, silinebilirlik, sağlamlık, antibakteriyal olması gibi özellikler bebek yatağı seçme konusundaki kararınızı etkileyecek, ilerde canınızı sıkacak, sizi yorup, yıpratacak pek çok hadiseyi zahmetsizce bertaraf etmenizi sağlayacaktır.

Yetişkin yatakları için en iyi yatak sayfasına geçebilirsiniz.

Bebek Yataklarının Çeşitleri ve Özellikleri

Hangi bebek yatağını alacağımıza karar vermeden önce bebek yataklarının türlerine ve bunların özelliklerine, olumlu ve olumsuz yönlerine bakmakta fayda var.

1. Lateks bebek yatakları

Lateks bebek yataklarının içinde özel bir işlemle köpük kıvamına getirilmiş, kauçuk gibi bitkilerin içinde bulunan ve havayla temas edince katılaşan öz sudan elde edilmiş bir dolgu malzemesi vardır. Ne çok sert ne de çok yumuşak, orta sertlikte olan lateks bebek yatakları, doğal formu sayesinde çocukların ayağa kalkmaları sırasında dengede durmalarına yardımcı oluyor. İçindeki doğal malzeme alerjik durumların önüne geçiyor. Delikli ve köpüksü yapısı ile hava sirkülasyonu çok iyi olan lateks bebek yatakları terleme sorununa da çözüm oluyor.

2. Sünger bebek yatakları

Sünger yatağın süngeri tek parça halinde, yoğun, bebeğin ağırlığını taşıyan, çökmeyen türde bir sünger ise tercih edilebilir. Ancak kalitesiz bir sünger yatak bebeğin yatağa gömülmesine, kolunun veya bacağının vücudunun ağırlığı altında kalıp ezilmesi gibi akla getirmek istemeyeceğimiz sorunlara neden olabilir. Tabii bir de denge sorunu var. Bebeği ayağa kalkarken destekleyemeyebilir ve çocuğun dengesini bozarak düşmesine sebep olabilir.

3. Visco bebek yatakları

Visco bebek yatakları vücudu saran yapısı ile rahat ve huzurlu bir uyku için sıkça tercih edilen yatak türlerinden ancak visco yatakların da yatağı iyi destekleyen bir yapısı varsa ve kalitesi iyiyse bu özelliğinden faydalanmak mümkün olabiliyor.

4. Yaylı bebek yatakları

Ebeveyn yataklarında sıkça tercih ettiğimiz yatak türlerindendir yaylı yataklar. Yaylar sayesinde vücudumuzu kuvvetle ve esnek şekilde destekleyen bir yapısı vardır. Bebek yataklarında da yaylı yataklar çokça tercih edilir. Hele de bebekler biraz büyüdüğünde bu yataklarda hoplayıp zıplamaya bayılırlar. Ancak bu yataklarda dikkat edilmesi gereken husus yayların sağlamlığı ve yayları çevreleyen ve destekleyen iç dolgu malzemesinin ve süngerin tokluğu, kalitesidir. Bir de tabii bu yataklarda kullanılan kumaşlar terleme de yapabilir. Bir başka dikkat edilmesi gereken husus ise yaylı yatakların yüksek olması. Bu nedenle yatağı alırken hem yatak yüksekliğini hem de baza yüksekliğini ölçüp ikisinin birlikte oluşturacağı mesafeyi hesaplamak gerekir.

Şeffaf Açıklama:

Sitemizde yer alan ‘En İyi Ürünler’ ve ‘Tavsiye Listeleri’ ile ilgili içeriklerimiz; kullanıcı deneyimleri, detaylı araştırmalar, kişisel deneyim, ürün yorumları ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Ayrıca sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı içerir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez.

En İyi Bebek Yatağı Markaları

Yukarıda bebek yatağı seçerken bilinmesi gereken birçok noktaya değindik. Şimdi, bu kriterlere uygun, bebeğiniz için en iyi olabilecek yatak markalarını listeliyoruz.

Her markanın web sitesine giderek bütün yatak modellerini keşfedebilirsiniz.

1. Bambi Luna Bebek Yatağı

luna bambi bebek yatağı

Bebek yatağı tavsiyesi istediğiniz kullanıcılardan sıkça duyduğumuz bir marka Bambi Luna. Kuş tüyü malzeme kullanılmış bir yatak. Hava alabilen bir özelliğe sahip. Hava sirkülasyonu sayesinde, terleme problemini engelliyor ve bebeğe kuru ve ferah bir uyku imkanı sağlıyor. Yatağın yüzeyinde mikro kapsüller var. Bu mikro kapsüllerin içlerindeki probiyotikler, küf ve mantar oluşumunu engelliyor, mikro organizmaların üremesine imkan vermiyor ve bu sayede antibakteriyal ve hijyenik bir ortam sağlıyor. Bu özelliği ile alerjik reaksiyonların ve astım gibi rahatsızlıkların oluşumuna engel oluyor ve böylece bebeğinize sağlıklı, güvenli ve hijyenik bir uyku kalitesi sunuyor.

2. Yatsan Jou Jou Bebek Yatağı

yatsan bebek yatağı

Yatsan Jou Jou Bebek yatağı, yazlık ve kışlık kullanım özelliğine sahip. Bir yüzü pamuklu yüzey diğer yüzü ise yünlü malzemeden hazırlanmış. Bu sayede bebeğinizi yazın serin kışın da sıcak tutma imkânı veriyor. Ayrıca bu değişim, kullanım açısından, yatağın daha uzun ömürlü olmasını da sağlıyor. Yatak 5 yıl garanti ile satışa sunuluyor. Orta sertlikte bir yatak olması da ayrıca tercih nedeni oluyor.

3. Yataş Bedding Milky Comfy DHT Bebek Yatağı

yataş bebek yatağı

Yataş markası yetişkin yatak markasında olduğu gibi bebek yatağı konusunda da ilk tercih edilen markalardan biri. En iyi bebek yatağı tercihlerinde ilk sıralarda yer alan Yataş Bedding Milky Comfy DHT yatak, yaylı sistemle hazırlanmış ve Milky adı verilen süt liflerinden yapılmış özel bir kumaşla kaplanmış bir yatak. Kumaşların hava alma özelliği var, terleme riskini önlüyor doğal olarak. Kılıflar kolayca çıkarılıp yıkanabiliyor. Bu özelliği, hijyen açısından çok önemli bir avantaj kuşkusuz. Yataş Bedding Milky Comfy DHT çift taraflı kullanılabilen ve her yüzeğinin özelliği farklı olan bir yatak. Bir yüzü 0-2 yaş arası bebekler için uygun sertlikte iken, diğer yüzü 3 – 6 yaş için daha yumuşak bir yapıya sahip. Kullanıcıların bebeklerinin uyku kalitelerini gözlemleyip yaptıkları geri dönüşlere bakılırsa bebeklere son derece konforlu ve huzurlu bir uyku sunduğu anlaşılıyor. Fiyat olarak diğerlerine göre daha yüksek bir aralıkta Yataş Bedding Milky Comfy DHT bebek yatağı ancak kalitesi ve sunduğu konfor da aynı oranda yüksek tabii ki. Fakat zaman zaman çok avantajlı fiyat kampanyaları oluyor. Takip etmekte fayda var.

4. İşbir Coco Dream Baby Bebek Yatağı

işbir bebek yatağı

İşbir Coco Dream Baby bebek yatağının en önemli özelliklerinden biri içindeki dolgu maddesinin doğal ve organik malzemelerden yapılmış olması. Yatak hindistancevizi ağacının kabuklarının liflerinden yapılmış. Kumaşlar organik olarak pamuktan üretilmiş. Yumuşak, bebeği saran bir dokusu var. Hava sirkülasyonu olan bir yatak. Rahat ve huzurlu bir uyku için ideal özelliklere sahip. Kılıflarının da yıkanabilir olması hijyen açısından çok büyük avantaj tabii ki… 

5. Kanz Perla Lateks Kapitoneli Bebek Yatağı

kanz perla bebek yatağı

Kanz Perla Lateks Kapitoneli bebek yatağı en beğenilen bebek yatağı markalarından biri. Bu bebek yatağı doğal bambu liflerinden yapılmış. Yatağın üretiminde hiçbir kanserojen madde kullanılmadığı belirtiliyor. Kumaşları çok güzel, yüksek nem çekme özelliğine sahip olması bebeklerin kuru ve rahat bir uyku uyuması, terleme sorunu yaşamaması açısından çok beğeniliyor. Karla Perla Lateks Kapitoneli bebek yatağı diğer yakat markalarına oranla fiyat açısından da avantaj sunuyor.

6. Wellmatt Coco Baby Bebek Yatağı

wellmatt-bebek-yatagi

Wellmatt Coco Baby bebek yatağının yıkanabilir kılıfı mevcut. 8cm yatak yüksekliği bulunuyor. Çift taraflı kullanılabiliyor. Marka 5 yıl garanti süresi sunuyor. %100 Hollanda pamuğundan üretilen bu bebek yatağı 0-7 yaş arası çocuklar için üretilmiş. Bebeğinizi yazın serin, kışın sıcak tutması için hava kanalları bulunuyor.

Yataktan sonraki adımımız battaniye. En iyi bebek battaniyesi sayfasında bebeğiniz için en sağlıklı ve kaliteli battaniyeleri keşfedebilirsiniz.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like