3-4 Yaş Bisiklet Tavsiye | En İyi 3-4 Yaş Bisiklet Önerileri | 2024

3 veya 4 yaşındaki çocuğunuza hangi bisikleti alacağınıza karar veremediniz mi? Sizlere her bütçeye göre olacak şekilde 3-4 yaş bisiklet tavsiye listesi hazırladık.

3 veya 4 yaşındaki çocuğunuz için ilk bisiklet konusunda tavsiye arıyorsanız doğru yere geldiniz! Muhtemelen ilk kez bir çocuk bisikleti satın alacaksınız. 3-4 yaş bisiklet tavsiyesi arayanlar için hazırladığım bu içeriğin çok faydalı olacağını düşünüyorum. Çünkü şuan 4.5 yaşında olan çocuğum için bisiklet araştırmalarını yaklaşık 1.5 yıl önce kendim yapıp bir bisiklet satın almıştım. Şimdi güncel araştımalarımı sizinle paylaşacağım ve seçtiğim bisiklet ile ilgili detaylı bilgiler vereceğim. 

Bisiklet markalarının altına Hepsiburada bağlantılarını da ekliyorum. İndirim olup olmadığını, bisiklet yorumlarını ve güncel fiyatlarını görebilirsiniz.

Doğru boyutta bisiklet satın alın!

Çocuğunuza içinde yürüyemeyeceği kadar büyük bir ayakkabı almazsınız değil mi? O yüzden lütfen aynısını bisikletle yapmayın. Onlar için eğlenceli, kolay ve güvenli bir bisiklet satın aldığınızdan emin olun.

Çocuğunuzun boyutlarının alt sınırında olan bir bisiklet satın alın, böylece büyümek için bol miktarda alana sahip olacak, onu sürebilecek ve keyfini çıkarabilecektir. Çok büyük bir tane satın alırsanız, kendilerini güvende hissetmezler ve rahat bisiklet kullanamazlar.

Piyasada pek çok farklı çocuk bisikleti varken hangisinin en iyi olduğunu anlamak kafa karıştırıcı olabilir. Çocuğunuz (veya torununuz) için pedal çevirmeyi öğrenmesi kolay, dayanıklı ve bisiklet sürmeyi eğlenceli hale getirecek bir bisiklet istiyorsunuz.

Aşağıda çocuğunuz için doğru boyuttaki bisikleti seçme hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

3 veya 4 Yaşındaki Çocuğunuz İçin En İyi Bisikleti Nasıl Seçersiniz?

Hangi Boyutta Bisiklete İhtiyaç Duyduklarını Anlayın! Genellikle çocuğunuz eğer 90 – 105 cm boy (3-4 yaş) aralığında ise 14 jant bisiklet, 105-120 cm boy ( 4-5 yaş) aralığında 16 jant bisiklet tavsiye edilir. Bu durum çocuğunuzun boyuna ve gelişimine göre değişiklik gösterebilir.

Ayrıca özellikle 2,5-3,5 yaş aralığında bisikletlerde, çocuğumuz bisiklete daha rahat binip inebilmesi için ve düşme durumunda kendini yana rahat atabilmesi için bisiklet kadrosu dediğimiz aşağıda işaretlediğim bölümün iyice aşağıda olmasına dikkat etmenizi öneririm. Şimdi gelelim en iyi 3-4 yaş bisiklet tavsiye listemize…

3-4 Yaş Bisiklet Tavsiye Listesi

Aşağıda 3-4 yaş bisiklet tavsiye listemizi görebilirsiniz. Sorularınız olursa yorum bölümünden yazarsanız, yardımcı olmaya çalışırım. Şimdi gelelim 1. sıradaki bisiklet tavsiyemize;

1. BTWIN 500 Robot 14 Jant 3-5 Yaş Çocuk Bisikleti

3-4 yaş bisiklet tavsiye listemizin ilk sırasında Decathlon’da satılan ”BTWIN 500 Robot 14 Jant 3-5 Yaş Çocuk Bisikleti” yer alıyor. Eğer bütçeniz yeterliyse hiç düşünmeden bu bisikleti alabilirsiniz. Neden? Bu bisikleti kendi oğlum 3 yaşından beri kullanıyor. Şuan 4.5 yaşında. Muhtemelen bu yaz ayında da kullandıktan sonra 16 jant bisiklete geçeceğiz. Bu durumda yukarıdaki bisikleti ortalama 2 yıl kullanmış olacağız.  Bu nedenle bu bisiklet ile ilgili oldukça deneyim sahibi olduğumuzu belirtmiş olayim. Sorularınız olursa da cevaplamakta memnuniyet duyarim.

 • Bu bisikletin kadrosu V şeklindedir: alçaltılmış merkezi sayesinde çocuğunuz kolayca binebilir ve inebilir. (Bence en güzel özelliği. Özellikle hızlı dönüşlerde bisiklet dengesi bozulursa oğlum diğer ayağını hemen dışarı atabiliyor ve bisikletle birlikte devrilme olasığı oldukça düşüyör.
 • “Stop easy” çocukların el yapılarına uygun özel bir fren sistemidir.
 • Çocuğunuz yetişkinler gibi bisiklete binmek mi istiyor? Oldukça basittir, yan tekerler alet kullanmadan takılabilir ve çıkarılabilir, dişlileri elinizle sıkmanız ya da açmanız yeterlidir. Çocuğunuz yan ayakların çıkması için hazır değilse: elinizle çevirerek yeniden takabilirsiniz.
 • Selenin yüksekliği 6 numara alyan anahtarı ile ayarlanabilir, böylece çocuğunuzun gelişimine de uyum sağlar. Sele yüksekliği 43,5 – 50,5 cm arası ayarlanabilir.
 • Sürtünmeyi ve kirlenmeyi önlemek için zincir koruyucu ve çamurluklara sahiptir. Çocukların parmaklarını tehlikeli yerlere sokmasını önlemek için vites aktarıcının krank kolu, zincir ve freewheel gibi mekanik unsurları entegre zincir koruyucu ile kapatılmıştır. Bu sayede bağcıkların takılması ya da kıyafetlerin kirlenmesi risklerinin de önüne geçilir.
 • Bu bisiklete bir zil, bir ön ve bir arka aydınlatma ile kedigözleri (jantlara sabit durumdaki reflektörlü plastik parçalar) ve küçük tekerlekli yan ayaklar dahildir.
 • Ağırlık 8.7 kg’dur ve  14 inç lastiklere sahiptir.

Bu bisikleti Decathlon’un web sitesinde inceleyebilirsiniz. https://www.decathlon.com.tr/p/btwin-500-robot-14-jant-3-5-yas-turuncuh-cocuk-bisikleti/_/R-p-145208 bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

2. Ümit Picolo 16 Jant Katlanır Çocuk Bisikleti

Hepsiburada Fiyatını Gör!

3-4 yaş bisiklet tavsiye listemizin 2. Sırasında ‘’Ümit Picolo 16 Jant Katlanır Çocuk Bisikleti’’ bulunuyor. Bu bisiklet 1983 yılından bu yana, bisiklet sektörünün önde gelen markaları arasında yer alan Ümit Bisiklet markasının üretimi.

Bisikletin en önemli özelliği katlanır çocuk bisikleti olması. Eğer seyahatlariniz fazla ve arabanızın bagajı yetersiz ise bu bisikleti düşünebilirsiniz. Kadro ve maşası çelik üretimi bu bisikletin ağırlığı 11.40 kg’dur. Mavi ve pembe renkleri satılıyor.

3. Bisan Happy-Bobo- Rose Çocuk Bisikletleri

Bisan Happy Modeli (mavi)
Bisan Happy Modeli (Pembe)
Bisan Bobo Modeli

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Listemizin 3. Sırasında 1963 yılında faaliyetlerine başlamış Türkiye’nin ilk bisiklet markası olan BİSAN’ın Happy, Bobo ve Rose modelleri bulunuyor. Happy 12 inç  jant boyutlarıyla 2.5-3 yaş aralığına hitap ederken, Bobo ve Rose modelleri 16 jant ile 3-6 yaş aralığına hitap ediyor.

 • Happy modeli: Kadro ve Maşa Çelikten, jantlar plastikten, lastikler dolgu tekerden oluşuyor.
 • Bobo ve Rose: Kadro, masa ve jantlar çelikten oluşuyor.

4. Salcano Çocuk Bisikleti (Cherry 14  – Attack 14 -Badboy 14 Modelleri)

Salcano Attack Modeli
Salcano Badboy Modeli
Salcano Cherry Modeli

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Listemizin 4. Sırasında Salko Bisiklet adıyla, 1975 yılında İstanbul’da bir aile şirketi olarak kurulan Salcano Bisiklet markası bulunuyor.

Salcano’nun 14 jant boyutunda 3 ayrı modeli bulunuyor. 3’de aynı kalitede olmakla beraber kadro ve masa çelikten üretilmiştir. Bisikletin ortalama ağırlıkları 10 kg kadardır.

5. Ümit 14″ Racer 1448 ve Ümit 1409 Ht (Hello Kıtty) Çocuk Bisikletleri

Ümit Trendy Modeli
Ümit Princess Modeli
Ümit Barbie Modeli
Ümit Racer Modeli

Hepsiburada Fiyatını Gör!

3-4 yaş bisiklet tavsiye listemizin 5. Sırasında daha uygun fiyatlı olarak 4 farklı model çocuk bisikleti öneriyoruz. Bu bisikletlerin 12, 14, 16 jant olanları bulunabiliyor. Hepsi Ümit Marka üretimi ve gayet kaliteliler.

 • Ümit 14″ Trendy Çocuk Bisikleti
 • Ümit 14″ Princess  Çocuk Bisikleti
 • Ümit 14″ Barbie Çocuk Bisikleti
 • Ümit 14″ Racer Çocuk Bisikleti

3-4 yaş bisiklet tavsiye listemizi burada sonlandırıyoruz. Bizlere göre Türkiye’nin en bilinen, en güvenilir, markasının arkasında duran ve kaliteli ürünler üreten çocuk bisiklet markaları bunlar. Bu marka ve modellerin yorumlarını ve fiyatlarını içerikte fotoğrafların altında paylaştığımız Hepsiburada bağlantılarından görebilirsiniz. Bisiklet tecrübeleriniz ile ilgili olumlu-olumsuz yorumlarınızı bekliyoruz.

Okuyucunun Dikkatine;

Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing – #satışortaklığı) içerir. Guzeloldu.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan guzeloldu.com sorumlu değildir.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like