Açık Gri Duvar Boyası Renkleri – En Çok Tercih Edilen 10 Gri

gri duvar boyası

Açık gri duvar boyası renkleri, en çok tercih edilen duvar boyası arayanlar için bakacağı ilk seçeneklerdendir. Ev dekorasyonunda gri duvarlar yükselen bir trend olarak karşımıza çıkıyor. Modern bir tarza uyum sağlayan en başarılı gri duvar boyası renkleri hem ev hem de mekan tasarımlarında bu yıl karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle bu yazımda size en çok tercih edilen açık gri duvar boyası renkleri hakkında bilgiler vermek istedim.

Gri duvar boyası tonları, doğru kombin edildiği renk alternatifleriyle mekanlarda çok şık durmaktadır. Duvarda en çok tercih edilen gri duvar boyası renkleri arasında derlediğim 10 renk hakkında bir araştırma yaptım.

Açık Gri Duvar Boyası ve Diğer Tonlar Arasındaki Fark 

Açık gri duvar boyası, iç tasarım dokunuşlarında saf bir gri etkisi yaratarak harika sonuçlar veriyor. En çok tutulan boya renkleri arasında açık gri şüphesiz bu yıl ilk üçe girdi. Ancak herkes bu tonda durmak zorunda değil. Gri rengine daha sıcak veya daha soğuk bir karakter büründürmek mümkün.

Mekanda daha rahat, samimi ve enerjik bir ortam mı arıyorsunuz. O zaman grinin sıcak tonlarına doğru hareket etmek doğru bir tercih olacaktır. Alt tonlarda sarı ve kahverenginin göze çarptığı sıcak gri tonları duvarda tercihen en popüler gri tonlarından. Daha modernize ve daha az karakterize mekanlar için ise grinin soğuk tonlarını kullanın. Soğuk tonlarda göze çarpacak olan alt ton mavimsi, yeşilimsi veya morumsu olup biraz daha cesur ve endüstriyel bir hava sağlayacaktır.

Hangi Renk Boya Evi Aydınlık Gösterir? 

Açık boya tonları biraz daha evi aydınlık gösteren boya renkleri arasında yer alır. Bu konu hakkında zaten çok detaylı bir içerik oluşturmuştum. Aşağıdaki makalemi de inceleyerek farklı renk alternatiflerini de incelemeniz mümkündür.

Evi Aydınlık Gösteren Boya Renkleri 2024

En Çok Boyanan Açık Gri Duvar Boyası Renkleri

Türkiye’nin en iyi boya markaları olan Marshall, Polisan, Dyo ve Filli Boyanın, en çok tercih edilen açık gri duvar boyaları aşağıdaki gibidir.

SıraMarshallPolisanDyoFilli Boya
1Mermer TozuDingin GriYeni BelizAndezit 10
2Gelin TeliMarjinal griSalda KumuAndezit 20
3Bohem GriMasum GriYeni ÇağılAndezit 25
4Kilit taşıSabah SisiBuz GümüşüAndezit 35
5Kuzey YıldızıSakin Gri

En Çok Tercih Edilen Açık Gri Duvar Boyası Renkleri

En çok tercih edilen 10 açık gri duvar boyası arasında bir tercih, iyi dekorasyon için mümkün. Veya birden fazla gri tonu birlikte kullanarak güzel bir etki oluşturun. İşte sizler için seçtiğimiz en moda, en trend ve en çok kullanılan 10 açık gri duvar boyası tonu:

1. Gelin Teli Gri

gelin teli gri duvar tonu

Işığı yansıtan ve zaman zaman renk oyunlarıyla sizi şaşırtacak olan gelin teli gri ferah ve aydınlık tonuyla iç açıcı bir ortam için tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek.

2. Çakıl Taşı Gri

çakıl taşı gri

Yumuşak tonlarda ve her renk ile birlikte uyum sağlayacak bir gri mi arıyorsunuz. Çakıl taşı gri sizin için biçilmiş kaftandır. Ön plana çıkmayı sevmez. Ekibin iyi bir üyesi olarak seçimlerinize saygı gösterecek uygun bir ton.

3. Marjinal Gri

modern gri

Özellikle pembe ve beyazla çok yakıştırılan marjinal gri rengi. Açık tonların kullanıldığı ortamda koyu renk bir dokunuşla denge yaratmak için kullanabilirsiniz. Mor ve sarı ile çok yakıştırılan marjinal gri mekanın enerjisini yükseltir.

4. Buz Grisi Duvar Boyası 

buz grisi duvar boyası

Buz grisi rengi zaman zaman gümüş gri diye de adlandırılabiliyor. Aydınlık ve ferah bir atmosfer oluşturmak için bu rengi daha sıcak tonlardaki renklerle birlikte kullanın.

5. Antrasit Gri Duvar Boyası 

antrasit gri

Koyu tonlu bir gri arıyorsanız antrasit gri duvar boyası sizin için ideal bir seçenek. Antrasit gri maskülen biraz da karanlık ve kararlı bir hava oluşturur. Bu rengi açık renk ahşap zeminlerle eşleştirip ortamda yumuşak bir atmosfere ulaşabilirsiniz.

6. Bohem Gri Duvar Boyası

bohem gri

İç cephe boyası konusunda iddialı markaların ön plana çıkardıkları renklerden biri olan Bohem gridir. Antrasit kadar koyu tercih etmeyen ancak yoğun gri bir ton arayanlar için uygun bir seçenek.

7. Dingin Gri Duvar Boyası 

Dingin Gri

Dingin gri duvar boyası, açık gri tonlarından biridir. Bu renk son derece modadır.  Özellikle salon ve yatak odası dekorasyonu ile giyinme odası için tercih edebilirsiniz. Polisan Dingin Gri boya detaylarını ve fotoğraf galerisini aşağıdaki bağlantıdan görebilirsiniz.

Gri Duvar Boyası: Polisan Dingin Gri İle Boyanmış Evler!

8. Açık Gri Duvar Boyası 

açık gri duvar tonu

Duvarda en çok tercih edilen gri duvar boyası arasında ilk 10’a hatta ilk 3’e giren seçeneklerden biri de şüphesiz açık gri duvar boyasıdır. İçinde diğer tonlarla da dengeleyici bir unsur olarak kullanılan açık gri ton sür ton uygulamak isteyenler tarafından da sık sık tercih ediliyor.

9. Parlak Gri

parlak gri duvar tonu

Parlak ve ilgi çeken bir gri tonu olan parlak gri hem ofis ve iş yerlerinde hem de evlerde çok kullanılan bir gri renk olarak öne çıkıyor. Aydınlık ve iddialı bir görünümü seviyorsanız duvarları parlak gri bir mekanda, siyah ve sarı rengi tamamlayıcı olarak birlikte kullanabilirsiniz.

10. Kül Grisi

kül grisi duvar tonu

Başarılı bir gri tonu olan kül grisi hakim rengiyle kullanıldığı ortamda ipleri eline alıyor. Özellikle mat yapıda tercih edilmesi önerilen tonu neredeyse her renk ile eşleştirebilirsiniz.

Açık Gri duvar boyası renkleri arasında en çok tercih edilenler listemiz bu şekilde.. Konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için yorum bölümünden bana görüşlerinizi iletin.

1 Shares:

2 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like