En Çok Tutulan Boya Renkleri – En Çok Boyanan 5 Duvar Rengi

En Çok tutulan duvar boyası renkleri nelerdir?

En çok tutulan boya renkleri nelerdir ve en çok boyanan duvar renkleri hangileri? Duvarlar için boya seçimi, bir odanın veya binanın ambiyansı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. İnsanlar kendi içlerinde neşeli ve huzurlu olduklarında, evlerinin iç tasarımı daha açık tonlara sahip olma eğilimindedir. Öte yandan, depresif veya gergin olanlar, daha koyu renklerin kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olduğunu keşfedebilirler. Bunun nedeni, daha derin tonların derinlik ve gizemle ilişkilendirilmesidir. Artık en popüler olan duvar boyası renkleri, kişisel stil tercihiniz ve bütçeniz gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilir ancak aşağıdaki önerilerimizden bazıları şunlardır:

En Çok Boyanan Duvar Renkleri

En popüler duvar boyası renkleri aşağıdaki gibidir. Bu duvar boya renklerinin en çok tercih edilen boya isimlerini ve markalarını aşağıda detaylıca açıklıyoruz.

  • Gri
  • Beyaz
  • Krem/Bej
  • Açık Mavi
  • Açık Yeşil

1. Gri Duvar Boyası

En çok boyanan duvar renkleri: Gri Duvar Boyası

Gri bu yıl en fazla tercih edilen iç cephe boya renkleri arasındadır. Oturma odanızın ve yemek odanızın duvarlarında da sofistike bir görünüm vermek için kullanılabilir. Gri aynı zamanda bir ofis veya ev kütüphanesi için de iyi bir seçenektir çünkü orada çalışırken kendinizi rahat hissetmenizi sağlayan havadar bir atmosfer yaratır. Mutfağınıza biraz renk katmak istiyor ancak alanı boğmak istemiyorsanız, gri renk dolaplar, aletler ve tezgahlar için harika bir seçimdir çünkü odadaki diğer tüm renklerin arasından sıyrılmalarına yardımcı olacaktır.

En Çok Boyanan Gri Duvar Renkleri

Türkiye’nin en iyi boya markaları olan Marshall, Polisan, Dyo ve Filli Boyanın, en çok tercih edilen gri duvar boyaları aşağıdaki gibidir.

SıraMarshallPolisanDyoFilli Boya
1Mermer TozuDingin GriYeni BelizAndezit 10
2Gelin TeliMarjinal griSalda KumuAndezit 20
3Bohem GriMasum GriYeni ÇağılAndezit 25
4Kilit taşıSabah SisiBuz GümüşüAndezit 35
5Kuzey YıldızıSakin Gri

2. Beyaz Duvar Boyası

En çok boyanan duvar renkleri: Beyaz Duvar Boyası

Beyaz, duvarlar için en popüler renklerden biridir. Beyazın her zaman revaçta olmasının önemli bir nedeni vardır. Odaları daha büyük ve daha aydınlık gösterir. Genellikle gün ışığını çok az alan alanlarda sıklıkla tercih edilir. Beyaz, evinizde alan ve açıklık hissi yaratmak istediğinizde mükemmel bir seçimdir. Ayrıca, daha monokromatik (siyah veya gri gibi) bir renk tercih ettiğiniz bir odada vurgu rengi olarak da kullanılabilir.  Evinizde hiç pencere yoksa, aydınlatmaya yardımcı olmak duvarlarınızı beyaza boyamayı düşünün.

Beyaz, duvarlarınız için harika bir renktir çünkü ışık kaynağına bağlı olarak odanızı daha büyük veya daha küçük, daha parlak veya daha karanlık gösterebilir. Büyük bir odanız (veya açık kat planınız) varsa ve daha büyük görünmesini istiyorsanız, beyaz işinizi görecektir. Tersine, mobilyalarla çok sıkışık ve kalabalık hissettiren küçük bir odanız varsa, kendinize daha fazla alan sağlamak için beyaza boyayın. Tamamen beyaza boyanmış evlerde yaşayan insanlar genellikle evlerinin diğerlerinden daha temiz olduğunu hissettikleri yönünde görüşlerinden bahsedelerler. Temizlik takıntısı olan bireylere de beyaz duvar boyası kullanmalarını tavsiye ederim.

En Çok Boyanan Beyaz Duvar Renkleri

Türkiye’nin en iyi boya markaları olan Marshall, Polisan, Dyo ve Filli Boyanın, en çok tercih edilen beyaz duvar boyaları aşağıdaki gibidir.

SıraMarshallPolisanDyoFilli Boya
1TütsüBeyaz KumKemik beyazıKum Beyazı
2DantelYeni NilKartepeLületaşı
3WhiteSade BeyazMeltemAydan
4ŞifonMasum BeyazSalda Kumuİpeksi
5Olgun BeyazKarbeyaz

3. Krem/Bej Duvar Boyası

En çok boyanan duvar renkleri: Bej/Krem Duvar Boyası

Duvar rengi olarak  krem ​​favori renkler arasında yer aldığını şüphesiz bir gerçek olduğunu söylesek yalan olmaz. Mutfak ve yemek odaları gibi yoğun trafikli alanlar için popüler bir seçimdir. Her türlü dekorla iyi uyum sağladığı için krem en çok sevilen iç cephe boya renklerinden biridir. Mevcut dekorla rekabet etmek yerine onu tamamlar. Krem, iyi aydınlatılmış alanlarda da güzel bir performans sergiliyor. Örneğin mutfağınız pencerelerle doluysa, duvarları güvenle kremleyebilirsiniz. Bu gölge aynı zamanda bol miktarda ahşap dolap ve tezgah alanı ile eşleştirildiğinde bir mutfak aksanı olarak da çalışır.

En Çok Boyanan Bej/Krem Duvar Renkleri

Türkiye’nin en iyi boya markaları olan Marshall, Polisan, Dyo ve Filli Boyanın, en çok tercih edilen bej/krem duvar boyaları aşağıdaki gibidir.

SıraMarshallPolisanDyoFilli Boya
1FildişiSahra BejiAlaçatıSis Bulutu
2Çakıl TaşıKarizmatik KremMeltemKumru
3LokumMasum BeyazKumsalBademi
4Keten TohumuAçık FildişiBelce BejiÇakıllı Kum
5Yalın BeyazBehramkale

4. Açık Mavi Duvar Boyası

En çok boyanan duvar renkleri: Mavi Duvar Boyası

Açık mavi, evinde sakinleştirici ve yatıştırıcı bir renk arayanlar için doğru bir tercih olabilir. Yatak odaları, banyolar, mutfaklar ve koridorlar için idealdir.  Ayrıca, hemen hemen herkesin sevdiği ortak renkler arasında yer alır. Yumuşak maviye boyanmış duvarlar, aşırıya kaçmadan konuksever ve rahatlatıcıdır. Mekanda pencere olmasa bile, açık mavi bir boya işi aydınlık ve havadar görünmesini sağlayabilir. Gri, beyaz veya siyah gibi diğer soğuk tonlarla birlikte kullanıldığında, çok kasvetli hissettirmeden bir alana görsel ilgi sağlayabilir.

En Çok Boyanan Mavi Duvar Renkleri

Türkiye’nin en iyi boya markaları olan Marshall, Polisan, Dyo ve Filli Boyanın, en çok tercih edilen mavi duvar boyaları aşağıdaki gibidir.

SıraMarshallPolisanDyoFilli Boya
1Çiğ DamlasıMutlu MaviBuz MavisiYudum
2DeryaMarinaMineKozmik
3Soluk MaviAkdenizNazarlıkAtlas
4Kuğu GölüSalda Mavisi

5. Açık Yeşil Duvar Boyası

En çok boyanan duvar renkleri: Yeşil Duvar Boyası

Açık yeşil, sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için çocuk odası için harika bir seçenektir.  Evinizin başka bir odasında açık yeşil kullanmak istiyorsanız, o alanda diğer renklerle nasıl görüneceğini düşünmek önemlidir. Açık yeşil, küçük veya sıkışık hissettiren odalar için harika bir renktir. Odaya ferahlık hissi verir ve olduğundan daha büyük görünmesini sağlar. Rahatlatıcı bir atmosfer yaratmak için herhangi bir odada da kullanın.

Sakinlik ve huzur hissi yaratmak için en popüler duvar renkleri gri, beyaz, krem, açık mavi ve açık yeşildir. Bu renkler tek başlarına kullanılabileceği gibi, daha da rahatlatıcı bir atmosfer yaratmak için diğer tonlarla da kombine edilebilir. Evinizi dekore etmek için nötr tonların kaç farklı kombinasyonunu kullanabileceğinizin sınırı yok.

En Çok Boyanan Yeşil Duvar Renkleri

Türkiye’nin en iyi boya markaları olan Marshall, Polisan, Dyo ve Filli Boyanın, en çok tercih edilen yeşil duvar boyaları aşağıdaki gibidir.

SıraMarshallPolisanDyoFilli Boya
1K7.03.87Nehir YeşiliNil YeşiliNil Yeşili
230GG 83/088Nil YeşiliÇisentiHaki
3Mint YeşiliIrmak YeşiliFesleğen
4Yeşil RüyaTomurcukKaktüs
5Karizmatik Yeşil

En çok tutulan boya renkleri ile ilgili olarak listemin sonuna geldim. Umarım bu liste eviniz için mükemmel duvar boyası rengini bulmanıza yardımcı olmuştur. Gözden kaçırdığımız renkler varsa veya boyama hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlardan ulaşmaktan çekinmeyin.

İlgili yazı : En İyi Boya Markası İncelemeleri 

0 Shares:

3 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like