En İyi Airfryer Hangisi? En İyi 6 Airfryer Tavsiyesi 2024

En iyi Airfryer hangisi? Son zamanların popüler sorularından. Airfryer yani Hava Fritözlerini yeni duyuyorsanız, size son 5 yılın en popüler küçük mutfak aleti hakkında harika bir içerik hazırladım.

Airfryer (Hava fritözü): Kapalı bir kızartma sepeti içinde yiyecekleri hızlı bir şekilde kızartmak için sıcak, hızlı sirkülasyonlu havayı kullanan basit bir pişirme makinesidir. Genellikle hiç yağ kullanılmamasına veya çok az yağ kullanılmasına rağmen, yiyeceklerin dışının çıtır ve (ideal olarak) içi nemli çıkması nedeniyle sonuçlar geleneksel kızartmaya benzer olabilir. Hava fritözleri hızlı ısınır, çabuk pişer ve geleneksel olarak yağlı kızartılmış yiyeceklerin daha sağlıklı versiyonlarını hazırlar.

Bu içerikte Airfryer nedir?, Airfryer nasıl çalışır?, Hangi boyutta Airfryer almalıyım?, En iyi Airfryer hangisi? gibi sorularınızın tamamına cevap bulacaksınız.

Airfryer Nedir ve Nasıl Çalışır?

İsmine rağmen, hava fritözü yani airfryer hiç kızartma yapmaz. Aksine, hava fritözleri daha çok süper şarjlı bir konveksiyon fırınına benzer. Sıcak havayı bir fanla dolaştırır ve yiyeceklere çoğu fırından daha hızlı çarpar. Bu, yiyeceğin dışının, içi kurumadan daha çabuk pişmesine ve kanatlara, patates kızartmasına ve diğer yiyeceklere çıtır, kızarmışa benzer bir dış kabuk vermesine neden olur. Hava fritözlerinin çoğu standart olarak rendelenmiş bir raf veya delikli sepetle birlikte gelir, böylece hava içinden geçerek yiyeceğin her tarafına çarpabilir.

Airfryer Sağlıklı mı?

Evet. Genel olarak konuşursak, havayla kızartma sağlıklı bir pişirme yöntemidir. Hava fritözüyle yemek pişirmek, kızartılmış gibi tada sahip ancak çok az yağ içeren veya hiç yağ içermeyen yiyecekler alacağınız anlamına gelir. Yağda kızartmadan veya tavada kızartmadan daha sağlıklı tavuk kanatları, patates kızartması ve sebzeler yapabilirsiniz. Hava fritözleri kısmen insanların atıştırmalık türü yiyecekleri çok daha az yağ, kolesterol ve daha az kaloriyle yemesine olanak tanıdığı için popüler hale geldi.

Hava fritözleri, standart fırınlara benzer şekilde konveksiyon ısısı kullanır ancak daha hızlı hareket eder. Endişelenecek manyetik dalgalar veya deneysel ısı kaynakları yoktur.

Hangi Boyutta Airfryer Almalısınız?

Göz önünde bulundurulması gereken çeşitli özellikler olsa da, fritözünüzün boyutu muhtemelen vereceğiniz en önemli karardır. Genellikle bir veya iki kişi için yemek pişiriyorsanız, 2 veya 3 litrelik hava fritözü yeterince büyük olmalıdır. Düzenli olarak yemek pişirdiğiniz her kişi için hava fritözünüze bir litre daha kapasite eklemeyi düşünün. Örneğin dört ya da beş kişilik bir aile 5 litrelik bir modelle yetinecektir. Bir aile için düzenli olarak et, sebze veya meze dahil tam öğünler pişirmeyi planlıyorsanız, yukarıda önerdiğimiz Ninja DualZone gibi daha büyük, çift sepetli bir hava fritözünü düşünebilirsiniz.

Bir Airfryer Ne Kadar Güçlü Olmalıdır?

Çoğu hava fritözü 1.200 ila 1.800 watt arasındadır. Daha büyük hava fritözleri genellikle daha fazla watt değerine sahiptir ve daha küçük modeller daha azdır. Orta seviye 4 litrelik hava fritözünüz yaklaşık 1.500 watt olmalıdır.

Airfryer Ne Tür Aksesuarlarla Birlikte Gelir?

Bazı şık modeller ekstra aksesuarlarla birlikte gelebilir, ancak gerçekte ihtiyacınız olan tek şey tel veya yapışmaz ızgaralı bir hava fritöz sepetidir. Çoğu hava fritöz modelinde standart olarak gelirler ve süper konveksiyonun yemeğinizin her tarafına eşit şekilde çarpmasına yardımcı olurlar. Tel sepetlerin temizlenmesi özellikle zor olabileceğinden yapışmaz çeşidi tercih ediyorum.

Fritöz sepeti ve tepsisiyle ayrı satılamlar, temizlik amacıyla çıkarılmasını kolaylaştırmak için tutma koluna takılıdır ve kullanımı daha rahattır.

Airfryer’da Yapılacak En İyi Yiyecek Nedir?

Hava fritözünde pişirebileceğiniz yiyeceklerin seçenekleri çok geniştir, ancak hava fritözünün favorilerinden bazıları arasında et,tavuk kanatları, tavuk filetoları, patates kızartması ve sebzeler bulunur. Ayrıca nemli iç ve kavrulmuş dış kabuk için  somon da dahil olmak üzere hava fritözünde balık yapabilirsiniz. Kemikli, derili tavuk butları, Brüksel lahanası, mantar, soğan, biber ve havuç gibi bazı sebzeler gibi, hava fritözünde yapıldığında harikadır. Hızlı ve kolay bir atıştırmalık veya garnitür olarak köfte, patates kabuğu, gibi dondurulmuş yiyecekler hava fritözünde hazırlanabilir. Hava fritözleri ayrıca dün geceki pizza veya kalan kızarmış tavuk gibi yiyecekleri hızla yeniden ısıtabilir.

En iyi Airfyer Satın Alma Rehberi

En iyi hava fritözlerinden biriyle yemek pişirme deneyiminizi geliştirin; bu dahiyane cihazlar, yemek zamanlarınızı daha hızlı ve daha kolay hale getirecek. Bu özetlemede, yalnızca test programımız sırasında başarılı olan en yüksek puan alan modellere öncelik verdik; bu, bu satın alımların her birinin paranızın tam karşılığını vereceği garantili anlamına geliyor.

Hava fritözlerini iki yıldır inceliyoruz ve tüm favorilerimizi aşağıda topladık.

Hava fritözleri konusunda ciddiyiz, bu nedenle tavsiyelerimizin güncel olduğundan emin olmak için piyasadaki en iyi hava fritözlerini test etmeye devam ediyoruz. Piyasadaki en iyi hava fritözlerine ilişkin öneriler için okumaya devam edin.

En iyi Airfryer Hangisi?

Cevap ihtiyaçlarınıza, bütçenize ve alanınıza bağlıdır. Büyük gruplar ve aileler için yemek pişirmek için küçük modeller de dahil olmak üzere basit ve ucuz kapsül şeklinde hava fritözlerinden devasa çift sepetli fırınlara kadar birçok ürün mevcuttur.

Benim tavsiyem eğer tek kişi değilseniz kesinlikle büyük hacimli ürünleri tercih etmenizi tavsiye ederim.

Hava fritözü, çok konuşulan bir mutfak aleti olmaya devam ediyor ve hızlı atıştırmalıkları daha az yağ kullanarak pişirmenin ve kalanları yeniden ısıtmanın kesinlikle en sevdiğimiz yolu. Ayrıca biraz matematik de yaptık ve enerji tasarruflu hava fritözlerinin elektrik faturanızdan bile tasarruf edebileceğinizi ortaya çıkardık.

Airfryer Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Güç ve boyut, sizin için en iyi hava fritözünü bulmanızda en önemli faktörlerdir. Hava fritözü için en iyi boyut görecelidir ve kişisel gereksinimlerinize göre değişecektir. 4 litrelik bir model çoğu hane için yeterli olacaktır ve aynı anda beş veya altı tavuk butunu kolaylıkla tutabilir. Ayrıca, büyük gruplar için yemek pişirmeyi kolaylaştıran 10 litre kadar büyük ve bekarlar ve çiftler için mükemmel olan 2 litre kadar küçük hava fritözleri de bulunmaktadır. Göz önünde bulundurulması gereken diğer hususlar arasında arayüzlerin, kadranların ve kontrollerin ne kadar sezgisel olduğu ve ayrıca her bir hava fritözünün yapısı ve dayanıklılığı yer alır. 

Şimdi gelelim en iyi airfryer tavsiyelerine… Sizleri marka modellere boğmayacağım. İşini iyi yapan, kaliteli, her bütçeye uygun En iyi 6 Airfryer tavsiyesi.

En iyi Airfryer Markaları

Bu bölümde sadece tecrübe ettiğim ve birebir incelediğim ürünlerin tavsiyesini yapacağım. Airfryer modelleri derya deniz. Hepsini incelemek mümkün değil. Ben 3 kişilik bir aile olarak kendi evimde Electrolux E6AF1-6ST AirFryer kullanıyorum. Bu markanın elektrik süpürgesi, kurutma makinesi ve kahve makinesini de kullandığım için markadan oldukça memnunum. Fiyat/performans olarakta bu ürüne ilk sırada yer vermek istedim. Aklınızda hangi modeli almak olursa olsun kesinlikle Electrolux E6AF1-6ST AirFryer incelemenizi tavsiye ederim.

1. Electrolux E6AF1-6ST AirFryer 8 Programlı

Electrolux E6AF1-6ST (En iyi Airfryer hangisi?)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Anahtar Özellikler;

 • Hacim: 7 Litre
 • Pişirme Modu: Var
 • Watt: 1800
 • Kapasite: 4 kişilik
 • Parçaları yıkanıyor mu: Evet
 • Avantajları:  Ürünün 7 Lt Sepet Kapasitesi, 5.4 Lt Kızartma Kapasitesi bulunuyor. İçi çelik, dış malzemesi inox. Kendim ve yakın çevremden 3 kişi bu ürünü kullanıyor. Philips, Tefal ve Electrolux arasında kalmıştım. Electrolux’ü tercih ettim. Bu markanın bir de 4ST olan küçük modeli var. Boyutlarından dolayı kesinlikle tavsiye etmiyorum.
 • Dez avantajları: Şimdilik yok! İlerleyen günlerde güncellenebilir.

2 – Philips HD9870/20 Airfryer Smart Sensing Star White

Philips HD9870/20 Airfryer (En iyi Airfryer hangisi?)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Anahtar Özellikler;

 • Hacim: 7 Litre
 • Pişirme Modu: Var
 • Watt: 2250
 • Kapasite: 5 kişilik
 • Parçaları yıkanıyor mu: Evet
 • Avantajları:  Raylı sistemi kullanışlı.  Philips’in Rapid Air teknolojisi sayesinde , daha hızlı hava akışı sağlayarak yiyeceklerin çıtır çıtır pişirir. Kalabalık aileler için tek seferde fazla porsiyon çıkarabilmesi
 • Dez avantajları: Fiyatı. Rezistans temizliği. Rezistans yağlı yemeklerden sonra maalesef yağlanıyor ve o an temizlenmez ise kalıcı oluyor ve mutfak temizleyiciler ile uzun uğraşlar sonucu ancak temizleniyor. Fazla yağ koyarsanız duman problemi olabiliyor.

3. Xiaomi Mi Smart Airfryer

Xiaomi Mi Smart Airfryer ( En iyi Airfryer hangisi?)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Anahtar Özellikler;

 • Hacim: 3.5 Litre
 • Pişirme Modu: Evet
 • Watt: 1500
 • Kapasite: 2 kişilik
 • Parçaları yıkanıyor mu: Evet
 • Avantajları: Kapalı reziistans oluşu. Fiyatı ve oldukça popüler bir marka olması. Verilen paranın hakkını veriyor.
 • Dez avantajları: Küçük boyutları. Ayrı sepeti olmayışı. Eğer bekar ve tek kişi yaşıyor olsam, Fiyat/performans olarak bu ürünü seçebilirdim.

4. Tefal EY505D Easy Fry & Grill Precision

Tefal EY505D Easy Fry & Grill Precision (En iyi Airfryer hangisi?)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Anahtar Özellikler;

 • Hacim: 4.2 litre
 • Pişirme Modu: Var
 • Watt: 1400
 • Kapasite: 3 kişilik
 • Parçaları yıkanıyor mu: Evet
 • Avantajları: İç kısım pişirme alanı döküm demirdir.
 • Dez avantajları: Hazne sayısı tek. Sepeti ayrı değil. Boyutları bence yeterli değil. 2 yetişkin 1 çocuklu bir aileseniz tavsiye ederim.

5. Philips Essential Airfryer HD9252/90

Philips Essential Airfryer HD9252/90 (En iyi Airfryer hangisi?)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Anahtar Özellikler;

 • Hacim: 4.1 litre
 • Pişirme Modu: Var
 • Watt: 1400
 • Kapasite: 2 kişilik
 • Parçaları yıkanıyor mu: Evet
 • Avantajları: 
 • Dez avantajları: Boyutları küçük. Tek kişi iseniz tavsiye ederim. Xaomi ile arasında seçim yapılabilir.

6. Cosori Akıllı Wifi Uygulama Kontrollü Sıcak Hava Fritözü

Cosori Akıllı Wifi Uygulama Kontrollü Sıcak Hava Fritözü (En iyi Airfryer hangisi?)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Anahtar Özellikler;

 • Hacim: 5.5 Litre
 • Pişirme Modu: 11
 • Pişirme haznesi: Teflon
 • Watt: 1700
 • Kapasite: 4 kişilik
 • Parçaları yıkanıyor mu: Evet, sepet ve hazne
 • Avantajları: Fiyat/performans ürünü
 • Dez avantajları: Plastik kalitesi

”En iyi Airfryer hangisi” konusu  ile ilgili tüm yazacaklarım bu kadar. Sizlerde airfryer kullanıyorsanız tecrübelerinizi yorum bölümünden iletirseniz çok memnun olurum.

Okuyucunun Dikkatine;

Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing – #satışortaklığı) içerir. Guzeloldu.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan guzeloldu.com sorumlu değildir.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like