En İyi Akım Korumalı Priz Hangisi? | En İyi 8 Tavsiye 2024

Eğer en iyi akım korumalı priz hangisi merak ediyorsanız sizlere harika bir liste hazırladık. En iyi akım korumalı priz önerileri için okumaya devam edin!

Bu içeriğimizde en iyi akım korumalı prizleri detaylı olarak incelidik ve sizlere en iyi 8 akım korumalı priz tavsiye listesi hazırladık. Akım korumalı priz nedir, ne işe yarar merak ediyorsanız içeriğimizin devamında tüm aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz.

Güç dalgalanması sırasında elektronik cihazlarınızı güvende tutmak ve ömrünü uzatmak için en iyi akım korumalı priz markaları listesi oluşturduk ve bu akım korumalı prizlerin ayrıntılı incelemelerini hazırladık. TV, PC, beyaz eşyalar, klima, kombi, oyun konsolu, laptop şarj cihazı gibi cihazlarınız için en iyi akım korumalı prizleri türüne, fiyatına, güvenliğine, voltajına, kapasitesine ve özelliklerine göre karşılaştırdık.

Akım Korumalı Priz Nedir? Ne İşe Yarar?

Doğru bir akım korumalı prize sahip değilseniz ani bir elektrik kesintisi daha büyük bir soruna yol açabilir. İhtiyacınız olan tek şey, sizin için mevcut olan en iyi elektrik dalgalanma koruyucusudur. Akım korumalı prizlerin rolü elektrik prizine stabilite sağlamaktır. Ani güç dalgalanmalarıyla karşılaşsanız bile koruyucu anında çalışır ve belirli bir süre korunmanıza yardımcı olur.

Güç dalgalanmaları çeşitli nedenlerle meydana gelebilir. İnsanlar en çok, elektrik kablolarına ulaşabilen ve milyonlarca voltluk güç artışlarına neden olabilen yıldırım çarpmaları konusunda endişelenme eğilimindedir. Çoğu aşırı gerilim koruyucusu bu kadar büyük bir dalgalanmayı kaldıramaz, bu nedenle yıldırım fırtınaları sırasında bunlara güvenmeyin; bu tür dalgalanmalardan korunmanın en iyi yolu hassas elektronik ekipmanlarınızın fişini çekmektir.

Daha yaygın olarak, güç dalgalanmaları fırtınalar sırasında elektrik hatları kesildiğinde meydana gelir. Elektrik şirketinin transformatörleri ve karmaşık anahtarlama sistemleri gücü yeniden yönlendirmeye veya değişen talepleri karşılamaya çalıştığında, düşüşler ve patlamalarla tutarsız güç akışı yaratabilir.

Dalgalanmaların diğer yaygın nedeni kendi evinizde meydana gelir. Klimalar, kompresörler ve elektrikli ocaklar, özellikle çalışmaya başladıklarında büyük miktarda güce ihtiyaç duyarlar. Ancak, çalışmaya başladıktan sonra ihtiyaçları hızla azalır ve bu da evin kablo tesisatının başka yerlerinde dalgalanmalara neden olabilir.

Aşırı gerilim koruyucuların sağladığı koruma miktarı joule cinsinden ölçülür. Joule, belirli bir miktarda iş yapmak için gereken bir enerji birimidir. Bir joule, bir watt’lık bir LED’i bir saniye boyunca yakmak için kullanılan elektrik miktarına eşittir. Ortalama bir ev eğlence sistemini veya bilgisayarları ve ilgili ekipmanları yeterince korumak için binlerce joule değerinde aşırı gerilim koruyucuları arayın. Her zaman üreticiye danışın, genellikle ambalaj üzerinde belirli bir modelin neleri koruyabileceğine dair örnekler sunarlar.

En iyi dalgalanma koruyucularını bulmak zor bir seçim olabilir. Ancak size bu konuda yardımcı olmak için piyasadaki en iyi akım korumalı prizlerin bir listesini seçtik. En iyi ve kaliteli akım korumalı priz önerilerimizi incelemek için aşağı kaydırmanız yeterli.

Uzman Tavsiyesi:

 1. En iyi Aşırı Gerilim Koruyucularını ararken yapmanız gereken ilk şey maksimum dalgalanma derecesini aramaktır yani Joule değeri…Maksimum dalgalanma değerine sahip ve güvenli şarj veya takma özelliği sağlayan bir ürün seçmeniz gerekir.
 2. Dikkate almanız gereken bir sonraki önemli şey, çıkış noktalarının sayısıdır. Daha fazla çıkışa sahip olmak, daha fazla cihazı takmanıza olanak tanır.
 3. Dikkate alınması gereken diğer önemli özellikler genel kalite, kablo uzunluğu, ağırlık ve boyutlardır. Bu özellikleri korumak, daha iyi fiyatlarla birlikte daha iyi bir ürün seçmenize yardımcı olacaktır.

İyi bir akım korumalı priz kaç joule’dür?

Cevap: Aşırı gerilim koruyucunun yanı akım korumalı prizin ünite aralığı tamamen onun ne kadar verimli çalıştığı ve cihazınızı koruduğu ile ilgilidir. Aşırı gerilim korumanız için mükemmel değerleri bulmak, alabileceği yükü ve ayrıca ona bağlı cihazlarınızın güvenliğini belirlediğinden her zaman önemlidir. İyi bir akım korumalı priz minimum 600  joule olmalıdır. Joule değeri ne kadar yükselirse koruması da o kadar yükselir. 

Akım Korumalı Prizin uzatma kablosunun optimum uzunluğu ne olmalıdır?

Cevap: En iyi uzatma kablosu dalgalanma koruyucusunu satın alırken her zaman onunla birlikte gelen uzatma kablosunun uzunluğuna dikkat edilmelidir.

Uzatma kablosunun uzunluğu, yer sıkıntısı nedeniyle onu satın alan tüm kullanıcılar için gerçekten çok önemli bir faktördür. Yaklaşık 2 metre ila 5 metre arasındaki optimum uzunluk kullanım için mükemmeldir. Kablonun uzunluğu ne kadar uzun olursa, ana prizden o kadar uzak oturabilir ve birden fazla cihazınızı bağlayabilirsiniz.

Akım korumalı prizlerin Port ve Çıkış Seçimi

Akım korumalı prizleri ev ve ofisiniz için bir güç merkezi olarak mı kullanıyorsunuz? Kolayca erişilebilen bağlantı noktalarının ve prizlerin miktarını göz önünde bulundurmak önemlidir. Muhtemelen masaüstü monitör ve dizüstü bilgisayar şarj cihazı gibi birden fazla cihazı prize taktığınızdan, bir akım korumalı priz, aşırı elektrik yükünü önlerken ürünleriniz için yeterli enerji ve koruma sağlayabilir. Buradaki güç şeritleri arasında bulabileceğiniz en fazla çıkış 12’dir (daha fazlası aşırıya kaçmak gibi gelir). Ve modeller dört adede kadar USB bağlantı noktası içerebilir.

En iyi akım korumalı prizleri nasıl seçtik?

Bu listedeki birçok akım korumalı prizleri test ettik. Piyasayı araştırdık, kullanıcı yorumlarını inceledik, büyük bir şirketin IT yöneticisi ile konuştuk ve en iyi seçenekleri belirlemek için kendi deneyimlerimizi kullandık. Bunları kullanım kolaylığı, özellikleri ve çeşitli durumlarda nasıl performans gösterdiklerine göre değerlendirdik.

Henüz elimize almadığımız prizler için, önceki testlerden edindiğimiz bilgi ve bağlamın yanı sıra tasarımları, çok yönlülükleri, yetenekleri ve müşteri deneyimlerine dayanarak bunları dikkatle seçtik.

En İyi Akım Korumalı Priz Önerileri

En iyi akım korumalı priz marka ve modellerini tüm öne çıkan özellikleri ile birlikte aşağıda listeledik. Ayrıca ürünlerin yorumlarını ve güncel fiyatlarını görebilmeniz için Hepsiburada linklerini ürün açıklamalarında görebilirsiniz.

1. Schneider Electric APC 6’lı Akım Korumalı Priz + 2 USB Hızlı Şarj

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Listemizin ilk sırasında 40 yıla dayanan mühendislik ve üretim deneyimi ile Schneider Electric bulunuyor. SE APC yüksek koruma değeri ile cihazlarınızı yıldırım gibi doğa olaylarına ve şebeke sorunlarına karşı korunmasına yardımcı olur. Ürünü kendimde kullandığımdan rahatlıkla tavsiye edebilirim. Markanın tekli, 3’lü, 5’li 6’lı,v8’li, USB’li ve USB’siz her bütçeye göre ürünü bulunuyor. Yukarıdaki Hepsiburada linkine hepsini ekledim. Bütçenize ve ihtiyacınıza göre inceleyip tercih edebilirsiniz.

Akım korumalı prizinizin Joule değeri, absorbe edebileceği enerjiyi gösterir. Akım korumalı prizler için oldukça önemlidir.  Schneider Electric’in 6 çıkışlı PM6U-GR ürünü size 1836 Joule’lük yüksek koruma sağlar. Bu cihaza bilgisayar sistemlerinizi güvenle bağlayabilirsiniz. 

 • Alev almaz özel kasa ve devre kartı
 • Akım korumalı prizinizin üzerindeki Surge Protection LED’i ile akım korumalı prizinizdeki korumanın aktif olup olmadığını görebilirsiniz. (OLdukça önemli bir özelik)
 • Akım korumalı prizinizin üzerindeki Ground OK LED’i ile prizinizin bağlı olduğu şebekenin toprak hattı kontrolünü sağlar.
 • İçerisindeki sigorta sayesinde aşırı yüke karşı korur ve aşırı yük göstergesi ile sizi uyarır.
 • Aşırı gerilim esnasında içerisindeki devre mekanizması zarar görse bile, devre kesici sigortası sayesinde şebekeden gelen gücü keserek bağlı bulunan ekipmanları korumaya devam eder.
 • 2.4A değerinde 2 adet USB şarj girişi bulunur.
 • Schneider Electric Akım Korumalı Prizi tarafından korunan bilgisayarın sabit sürücüsünde veri kaybı olması durumunda Ontrack ® veri kurtarma laboratuarlarından Veri Kurtartma Servisi sağlanır.
 • Bağımsız Test Kuruluşları tarafından Test Edilmiş, üstün özellikleri ve güvenilirliği onaylanmış belgeli ürün

Akım korumalı prizlerle ilgili araştırma yaparken Hepsiburada’da görüp beğendiğim yorumu aşağıya bırakıyorum.

”2.kez alıyorum. Aldım 3 ay sonra akımı yedik. binada herkez gümledi benim sadece priz gümledi. Gerçekten işini yapıyor olmasa buzdolabı fırın bulaşık makinası gidecekti.”

2. Schneider Electric APC 6’li Akım Korumalı Priz PM6-GR

Hepsiburada Fiyatını Gör!

En iyi akım korumali priz tavsiye listemizin 2.sırasında da ”Schneider Electric marka akım korumalı priz bulunuyor. Bu modelin üsteki modelden tek farkı USB bağlantısının olmaması. Eğer USB girişine ihtiyacınız yoksa oldukça kaliteli bir ürün olduğunu belirtmek isterim. Fiyat olarakta USB li modele göre oldukça uygun. 

Özellikleri;

 • Alev almaz özel kasa ve devre kartı
 • Akım korumalı prizinizin üzerindeki Surge Protection LED’i ile akım korumalı prizinizdeki korumanın aktif olup olmadığını görebilirsiniz. (Oldukça önemli bir özelik)
 • Akım korumalı prizinizin üzerindeki Ground OK LED’i ile prizinizin bağlı olduğu şebekenin toprak hattı kontrolünü sağlar.
 • İçerisindeki sigorta sayesinde aşırı yüke karşı korur ve aşırı yük göstergesi ile sizi uyarır.
 • Aşırı gerilim esnasında içerisindeki devre mekanizması zarar görse bile, devre kesici sigortası sayesinde şebekeden gelen gücü keserek bağlı bulunan ekipmanları korumaya devam eder.
 • Schneider Electric Akım Korumalı Prizi tarafından korunan bilgisayarın sabit sürücüsünde veri kaybı olması durumunda Ontrack ® veri kurtarma laboratuarlarından Veri Kurtartma Servisi sağlanır.
 • Bağımsız Test Kuruluşları tarafından Test Edilmiş, üstün özellikleri ve güvenilirliği onaylanmış belgeli ürün

3. Schneider Electric APC Tekli Akım Korumalı Priz

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Bu küçük ama tam bir canavar olan akım korumalı prizi herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.. Özellikle tek prize takmanız gereken cihazlarınızı yüksek gerilimden korumak için harika bir ürün. Bu akım korumalı prizin siyah renk olanı 700 joule değerinde, beyaz renkli olanı ise 918 joule değerindedir. (Joule  değeri: Akım korumalı prizlerin arızalanmadan önce ne kadar enerji emebileceğinin bir göstergesi)

İki akım korumalı priz de  oldukça iyidir. Fiyat/performans olarak değerlendirip, eğer arasında fiyat farkı az ise beyaz renkli olanı tercih etmeniz daha doğru olur. Hatta beyaz olanı sürekli indirime girdiğinden siyah renkli olandan daha uyguna satılabiliyor. Görselin altındaki Hepsiburada bağlantısından güncel fiyatını kontrol edebilirsiniz. Bu tekli akım korumalı prizlerin usb girişli olanları da mevcut. Eğer ihtiyacınız varsa USb olanları da değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Surge Protection Uyarı göstergesi bulunmaktadır. (Akım korumalı prizinizin üzerindeki Surge Protection LED’i ile akım korumalı prizinizdeki korumanın aktif olup olmadığını görebilirsiniz.)

4. Ldnio SE6403 6’lı Siyah Akım Korumalı Priz

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Listemizin 4. sırasına diğer kullandığım ve uygun fiyatlı olan akım korumalı priz ”Ldnio SE6403 6’lı Siyah Akım Korumalı Priz” e yer vermek istiyorum. Ürünü Tv, müzik sitemi, modem, Xiaomi Mi TV Stick, şarj üntilerimin olduğu alanda kullanıyorum. Sanırım alalı 3-4 yıl oldu ve şuana kadar tık demedi. Rahatlıkla bu ürünü de tavsiye edebilirim. Ürünün, kaliteli bir plastik malzemesi, kalın ve kaliteli bir kablosu ve bu tipteki diğer ürünlere göre daha yuvarlatılmış ve nispeten daha ince, zarif ve hoş bir bir dizaynı var. 4 adet 3.4 ampere kadar çıkabilen akıllı USB şarj çıkışları olması. Birçok cihazı uygun şekilde şarj edebilirsiniz.

5. Brennenstuhl Eco Line Serisi 13.500A Akım Koruyucu Priz

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Listemizin 5.sırasında bir Alman markası bulunuyor. Bu markanın da tekli, 3’lü, 6’lı Usb’li ve USB siz bir çok modeli bulunuyor. Hemen üstteki Hepsiburada bağlantısından bir çok modelini, yorumlarını ve güncel fiyatını görebilirsiniz.

 • Elektronik Cihazlarınızı 13.500A ‘ya Kadar Dalgalı Akıma Karşı Korur.
 • Çocuk Korumasına Uygun Soketler.
 • Açılı Fişler İçin 45° İdeal Kullanım Özelliği
 • Işıklı 2 Kutuplu AÇIK / KAPALI Güvenlik Anahtarı.
 • LED Göstergesi Sayesinde Aşırı Yükleme Bildirimi
 • Faz ve Nötr için ayrı koruma
 • Soket Saysı : 6
 • Kablo Uzunluğu : 1,5M

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Listemizin 6. Sırasında özelliklerine göre uygun fiyatlı S_link Swapp akım korumalı priz bulunuyor. 1800 Joule değeriyle gayet tercih edilebilir bir ürün. 10 adet soketi ve 2 adet USB portu bulunuyor.  Prizin soket yerlerinde tv, telefon, bilgisayar vs. resimleri bulunuyor. prizlerin başındaki resimlere göre eğer takarsanız fişleri, örneğin modemin fişini çıkartmak istediğinizde o kablo karmaşasında hangisi modemin fişi diyerek tek tek hepsini çıkartmak zorunda kalmazsınız.

 • Tipi : 10Lu Akım Kor. Gri + 2 Usb Port
 • Usb : 2 Adet Usb 1 A , 2.1 A (Usb 3.1 A)
 • Kablo Uzunluğu : 1.8 mt.
 • Akım Koruma : 1800 Joule
 • Soket Adeti : 10 Adet
 • Çocuk Koruma : Var
 • Sigorta : Var
 • Aç / Kapa Anahtar : Var

7. Philips SPN7080WA/62 8’li Akım Korumalı Priz 2 mt Kablo

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Listemizin 7. sırasında güzel bir Philips ürünü bulunuyor. 8 topraklamalı Schuko priz ve 2 m örgülü güç kablosu ile ekipmanınızın performansı ve ekipmanınızı aşırı gerilimlerden korumak için tasarlanmıştır. Arka arkaya oluşan aşırı gerilimlerden korumak için sisteminizi otomatik olarak kapatır.

 • Sorunsuz koruma göstergeleri: LED ışıkları aşırı gerilim koruyucunun düzgün çalışıp çalışmadığını gösterir.
 • 8 çıkışlı: Bir çıkışı sekiz çıkışa dönüştürerek, tek bir AC prizine birden fazla cihaz bağlamanızı sağlar.
 • 900 jul aşırı gerilim koruması: Değerli elektronik ekipmanınızı; yıldırım, motor veya güç jeneratörü gibi nedenlerden kaynaklanabilecek rastgele gerilim sıçramalarına karşı koruyun.
 • Çift kutuplu şalter: Yük devresinin güvenli izolasyonunu sağlamak için hem akımlı hem nötr tele bağlanır.
 • Sorunsuz koruma göstergeleri: LED ışıkları aşırı gerilim koruyucunun düzgün çalışıp çalışmadığını gösterir.
 • Dayanıklı örgülü kablo: Örgülü kablo, kabloya dayanıklılık kazandırır.
 • 50.000 € bağlı ekipman sınırlı garantisi: Bağlı ekipmanınızı ürün garanti süresi içinde korumak için 50.000 € tutarına kadar sınırlı garanti.

8. Philips Tekli Akım Korumalı Priz (CHP7010W)

Hepsiburada Fiyatını Gör!

Philips’in bu tekli akım koruyuculu prizine küçük dev diyebiliriz. Özellikle tek prize takacağınız tüm cihazlar için bu akım korumalı prizi kullanabilirsiniz. Özellikleri oldukça iyi ve en büyük rakibi Schneider Electric APC Tekli Akım Korumalı Priz ile aynı fiyatta olmasına rağmen joule değeri olarak daha iyi bir koruma sağlıyor.

 • 1140 joule ve üç yollu aşırı gerilim koruması (Değerli elektronik ekipmanınızı; yıldırım, motor veya güç jeneratörü gibi nedenlerden kaynaklanabilecek rastgele gerilim sıçramalarına karşı korur.
 • 3 yönlü aşırı gerilim koruması (3 yönlü aşırı gerilim koruma sistemi; canlı, nötr ve topraklama kablolarıyla oluşabilecek potansiyel gerilimlere karşı koruma sağlamak üzere tasarlanmıştır.)
 • En iyi akım korumalı priz önerisi listemiz bu şekildedir. Umarım bu içerik sizin için faydalı olmuştur. Sorularınız olursa yorum bölümünden iletebilirsiniz.
 • Surge Protection Uyarısı (Akım korumanın aktif olup olmadığını gösteren uyarı ışığı 

Okuyucunun Dikkatine;

Sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı (#Affiliatemarketing – #satışortaklığı) içerir. Guzeloldu.com bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez. Bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre tavsiye listelerimizde yer alan ürün fiyatlarında ve özelliklerinde değişiklikler olmuş olabilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan guzeloldu.com sorumlu değildir.

0 Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like