En İyi Beyaz Eşya Markaları 2024

beyaz eşya markaları

En iyi beyaz eşya markaları hangileri?  Yaşamak için her türlü ayrıntının titizlikle planlandığı evlerimiz için pek çok temel demirbaş eşyaya ihtiyaç oluyor. Bunların en başında da tabii ki beyaz eşya grubu geliyor. Dikkatle seçip konumlandırdığımız beyaz eşyalar, bir evde yaşamı konforlu ve modern hale getirmenin en önemli ayrıntısı.

Tasarımı tamamlayan ve yaşam alanlarındaki şıklığa önemli bir katkı sağlayan beyaz eşya grupları özgün tasarımları ve dikkat çeken çizgileriyle adeta çekim alanı yaratıyor. Bir defa alınca uzun yıllar kullanacak olduğumuz beyaz eşyaları seçmek de bu nedenle özen gerektiriyor.

Hem ekonomik sebepler hem de uzun ömürlü eşya vasfında olmaları nedeniyle genellikle en az 10-15 yıl kullanmayı düşünerek alınan beyaz eşya ürünleri doğru bir seçimle yaşamımızda büyük kolaylık sağlıyor. Ancak bu noktada verilecek yanlış kararlar sonucunda istediğimiz görselliği yakalayamam ve yeterli verim alamama ihtimalinin olduğunu da aklımızın bir köşesinde tutmalıyız.

beyaz eşyalar

En iyi beyaz eşya markaları konusunu ele aldığımız yazımızın devamında beyaz eşya seçerken nelere dikkat etmek gerektiğinden en iyi beyaz eşya markaları ve ürün gruplarına kadar pek çok önemli detayı sizlerle paylaşıyor olacağız. Bu sayede hem yeni evlenen çiftlerin ilk beyaz eşya satın alma tecrübelerine rehberlik etmek hem de eşyalarını yenileyecek okuyucularımıza destek vermek arzusundayız.

Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Beyaz eşya satın alma sürecinin sizin için en verimli şekilde sonuçlanması için hemen aşağıda sıraladığımız maddelere göz atmanızı öneriyoruz. Bu kriterleri göz önünde bulundurarak yapacağınız alışverişlerde hata payını en aza indirmeniz mümkün olur ve size daha fazla avantaj sağlayacak seçimler yapabilirsiniz. Aksi taktirde dünyanın 1 numaralı beyaz eşya üretici tarafından satışa sunulan modelleri de tercih etseniz kullanıcı olarak dilediğiniz konforu yakalayabilmeniz gerçekten zor olabilir.

  • Hangi beyaz eşya ürünlerine ihtiyaç olduğunu belirleyerek bir eksik listesi hazırlamalısınız. Çamaşır makinesinden bulaşık makinesine buzdolabından derin dondurucuya kadar her ürünü tek tek listeleyerek kişisel ihtiyaçlarınızı ortaya koymak önemlidir. Çünkü çoğu zaman setler halinde satılan beyaz eşya gruplarına yönelerek ihtiyaç fazlasını satın alma eğilimi gösterilebilmektedir. Ekonomik bir alışveriş olacağı düşüncesiyle aslında kullanmayı düşünmediğiniz bir ürüne para harcamamak için liste dışına çıkmamak akılcı bir çözüm olabilir.
  • Evinizin genel konseptinin dışına çıkan tasarımlar bütünlüğü bozar. Bunun için dekorasyonunuzu tamamlayacak görsellikteki ürünlerden yana tercihler yapabilirsiniz.
  • Garanti ve servis koşulları konusunda sizi yanıltmayacak markaları tercih ederek uzun süreli bir fayda elde edebilirsiniz.
  • Beyaz eşya seçerken yaşam alışkanlıklarınızı düşünerek seçim yapmalısınız. Gelişen teknolojinin sağladığı sayısız fonksiyon nedeniyle bu eşya grubunda fiyatlar ve fonksiyonlar çok geniş bir yelpazeye sahip. Hiç kullanmayacağınız bir özellik için para ödememek adına bu değerlendirmeyi yapmış olmanız gerçekten önemli. İnternet teknolojisinden uzak bir kullanıcının akıllı teknolojiye sahip olduğu için emsallerinden daha pahalı bir ürüne yatırım yapmasına ne kadar gerek olabilir ki?

 

en iyi beyaz eşya markaları
  • Beyaz eşyaları yerleştireceğiniz planları belirleyerek bu noktalarda hangi ölçüde ürün kullanabileceğinize karar vermelisiniz. Pek çok beyaz eşya markası artık ürün gruplarında standartlar dışında seçenekler de bulundurduğu için yerinize en uygun ürünü seçebilmek için ölçü bilgisine kesinlikle dikkat etmelisiniz.
  • Beyaz eşya alışverişinde hiç kullanmayacağınız programlar için ekstra bütçe ayırmanıza da gerek olmamalı. Bu nedenle pek çok programı olduğu için örneklerinden daha pahalı marka ve modellere yönelmemek konusunda dikkatli olabilirsiniz.
  • Beyaz eşyanızı alırken bu beyaz eşyanın kapasitesi konusunda da bir fikriniz olmalı. Mesela kalabalık aileler daha geniş hacimli buzdolapları seçmek isteyebilir. Veya kışlık gıda hazırlığı yaparken dondurucu tercih edenler buzluk hacmi konusunda daha geniş alanı olana yönelebilirler.
  • Beyaz eşyanın faturalarınıza destek olup doğayla da dost olabilmesi için düşük enerji sarfiyatı önemlidir. Daha az enerji harcayan modelleri ve gürültü seviyesi düşük ürünleri seçerek hem çevrenize hem de kendinize avantaj sağlayabilirsiniz.
  • Alacağınız ürünün sadece sizin tarafınızdan kullanılmayacağını düşünerek kullanımının kolaylığını da göz önünde bulundurabilirsiniz. 10 yaşındaki çocuğunuz antrenman formalarını yıkamak için çamaşır makinenizi kullanabilmeli veya yardımcınız temizlik yaparken beyaz eşyalarınızı pratik şekilde kullanabilme imkanı bulabilmeli.

En İyi Beyaz Eşya Markaları

Beyaz eşya konusunda dünyanın en iyileri arasında yer alan dev beyaz eşya üreticileri hem satış hem de satış sonrası destek ağlarıyla değerlendiriliyor. Uzun ömürlü eşyaların yer aldığı ürün gruplarına, satış sonrası verdikleri destek, tamir ve garanti gibi koşullarla da farklarını ortaya koyan en iyi beyaz eşya markalarını tavsiye listemizde görebilirsiniz. Ürettikleri modellerle çok beğenilen, kullanıcı sadakati yaratmayı başarmış, uzmanların favorisi olan bu başarılı beyaz eşya markaları aynı zamanda beyaz eşyada en çok tercih edilen marka ve modelleri de ifade ediyor.

1. Siemens

siemens

Pişirme, fırınlama, çamaşır bakımı, bulaşık yıkama, soğutma, kahve çözümleri, elektrikli süpürge gibi çeşitli beyaz eşya ürün seçenekleri üreticisi olan Siemens bir Alman markası. Ülkemizde de üretim yapan dev marka, çok sayıda ürün seçeneğini teknolojinin her türlü gelişimiyle birleştirerek dokunduğu yaşamlara konfor sunuyor. Yaygın satış ve servis İddialı modelleriyle kullanıcı memnuniyeti yaratan ve bu memnuniyeti sadakate çevirmeyi de başaran Siemens en iyi beyaz eşya markaları listelerinde üst sıralarda yer buluyor.

2. Miele

miele

Alman markalarından biri olan ve üretim stratejisini sağlamlık üzerine kuran Miele dünyanın en iyi beyaz eşya markası sıralaması gibi listelerde kendine kolaylıkla yer buluyor. Geniş bir ürün seçeneği sunan marka, satışını yaptığı ürünleri satış sonrası verdiği sonuç odaklı servisle de destekleyerek marka değerini yükseltiyor.

3. Samsung

samsung

Uzak Doğu’nun en çok tercih edilen beyaz eşya üreticileri arasında yer alan Güney Kore merkezli Samsung, teknolojik gelişmeler açısından da oldukça yenilikçi ürünlere imza atıyor. Görüntüleme ve ses teknolojileri konusunda da lider markalar arasında yer alan Samsung, ev aletleri ve beyaz eşyalarda da rekabet gücüyle öne çıkıyor. Tüketicinin olumlu puanlarla yorumladığı markanın akıllı teknolojiye uyumlu beyaz eşya çeşitleri de genç kullanıcıların büyük ilgisini çekiyor.

4. Bosch

bosch

Alman beyaz eşya markaları arasında ülkemizde de çok tercih edilen Bosch, oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip. Sadece beyaz eşya değil ihtiyaç duyabileceğiniz pek çok ürün grubunda karşınıza çıkma potansiyeli olan marka iklimlendirme sistemlerinden yazılıma kadar geniş bir alanda söz sahibi. Alman mühendisliğinin sağladığı güçlü özellikli teknolojinin desteklediği ürünleriyle dünyanın en iyi beyaz eşya markaları arasında anılıyor. Ülkemizdeki ilk fabrikasını 1972’de Bursa’da açmış olan marka ve “Yaşam için teknoloji üretiyoruz” mottosuyla sektörün devleri arasında yer alıyor.

5. Arçelik

arçelik

Ülkemizin en sevilen markalarından biri olan Arçelik, dahil olduğu pek çok sektörde olduğu gibi beyaz eşya alanında da dev bir marka. Dünya ülkelerine Beko markasıyla ürün tedarik eden Arçelik 1955’den beri beyaz eşyadan elektroniğe, küçük ev aletlerinden su arıtma cihazlarına kadar çok sayıda ürün grubuyla sektördeki yerini korumayı başarıyor. Satış, satış sonrası servis ve destek ekipleriyle de takdir edilen marka interaktif çözümler konusunda da oldukça ilerici.

6. LG

lg

Güney Koreli dev teknoloji markası LG faaliyet gösterdiği alanlarda büyük ilgi gören çok başarılı ürün gruplarıyla öne çıkıyor. Özellikle beyaz eşya ile ses ve görüntü teknolojileri alanlarında yüksek bir rekabet gücüne sahip olan LG yenilikçi teknolojilerle desteklediği ürünleriyle tüm dünyada çok beğeniliyor.

7. Electrolux

electrolux

Bir İsveç markası olan Electrolux ve bir Alman markası olan AEG geçtiğimiz yıllarda üretim tesislerini birleştirerek yaptıkları ortaklık sonucu daha da güçlendiler. Uygun fiyatlı çözümler ve yenilikçi gruplarla kullanıcının ilgisini çekmeyi her zaman başaran bu iki marka kendi adlarıyla üretmeye devam ettikleri modellerle ülkemizde de oldukça ilgi görüyor.

Şeffaf Açıklama:

Sitemizde yer alan ‘En İyi Ürünler’ ve ‘Tavsiye Listeleri’ ile ilgili içeriklerimiz; kullanıcı deneyimleri, detaylı araştırmalar, kişisel deneyim, ürün yorumları ve fiyat gibi kriterler ışığında oluşturulmaktadır. Ayrıca sitemizde yer alan pazar yeri bağlantıları satış ortaklığı içerir. Sitemizde yer alan ürün bağlantıları üzerinden bir satın alma gerçekleştirdiğinizde bu durum sizin satın alma fiyatınızı değiştirmez.

0 Shares:

1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


You May Also Like